Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rotomat játékgép
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Thowra hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
A fent említett régi Német játékgéphez szeretnék kérni egy kis segítséget. A gépbe lévő hibákat kijavítottam de valami még nem ok. Alapból várja a pénz bedobást, ha bedobom akkor elindul és forognak a kerekek. A START/STOP gombra és a kis fekete gombra (fenti számláló alatt) sem reagál. Egy idő után a kerekek megállnak egyenként majd az állásuk alapján adja a nyereményt. A fő gond a kezelőszervek inaktivitása. A kapcsolók rendbe vannak.
Egy kapcsolási rajz sokat segítene, esetleg ha valaki ismeri ezt a gépet, mi a játék menete?. Képet mellékelek róla.
A segítséget előre is köszönöm.
(#) nikolatesla válasza Thowra hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Helló!
Nézd meg az alap lapot mert az is lehet,hogy vagy egy elko száradt ki vagy egy forrasztás adta meg magát.De s proci ill. a Pic jól működik?
(#) Thowra válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Üdv!
Ez még a relék és kapcsolók világából származik.
Nincs benne se elkó de ic se processzor, csak relék, mechanika, kapcsolók.
Így néz ki belül a "szekrény"
(#) nikolatesla válasza Thowra hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Helló!
Akkor nem lehet valami tranzisztor vagy tirisztor ki égve vagy valami.De az is lehetséges,hogy a relék le van égve.
(#) nikolatesla hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Egyébként brutális mechanika meg belsősége van .
(#) Thowra válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Üdv!
A szerkezet egyetlen félvezetőt tartalmat, egy egyenirányítót a világítás miatt. Minden funkciót relék, érintkezők, elektromágnesek, programtárcsák végeznek.
A relék le voltak égve de már meg lettek tekercseltetve.
Az érintkezők is tiszták. A kezelőszervek kivételével minden jónak tűnik. Volt pár leszakadt drót amit visszatettem de lehet nem oda valók. Már próbáltam megcserélni őket de nem segített.
(#) patexati válasza Thowra hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Szia! Hát a relék reteszeléseiben lehet hibalehetőség bőven és ezt nagyon nehéz is megtalálni!
(#) nikolatesla válasza patexati hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Esetleg küldj egy képet a relékről.És amelyik nem kapcsol azt cseréld ki és jó
(#) Thowra válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Üdv!
Az összes relét kiszedtem és javítottam ami hibás volt.
A gép megy is de hiába nyomom meg a kombokat nem reagál rá, nem áll meg a kerék amikor a stop ot nyomom.
Pénzt vár > pénz bedob > kerekek elindulnak > számláló mutatja a bedobott (megnyerhető pénzt) > idő után kerekek megállnak, kifizeti a kóvét > pénzt vár
Kb ezt csinálja most. Szerintem a pénz bedobása után a START gomb indítaná a játékot, majd ismételt megnyomásnál leállnának a kerekek (én döntsem el mikor álljanak meg). Ezután a fenti gombbal eldönthetném, hogy kérem a pénzt vagy kockáztatom. (Nem játszottam még ilyen gépekkel, logika szerint így menne.). A képen rajta vannak a relék.
(#) nikolatesla válasza Thowra hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Hát akkor nem tudom de kondenzátornak lennie kel benne az mindenben van De az is lehet,hogy mikor kapcsolna relé akkor az a két ki zsemle alakú érintkező az nem érintkezik vagy valami.
(#) nikolatesla hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
ja meg az is lehet,hogy a nyákon meg van szakadva a kábelezés. :eek2:
(#) Thowra válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Üdv!
Kondi van benne de az egy léptetőmotor indítását végzi (az ok). Nyák is van benne, a lámpák forgókapcsolója van így megoldva. (Olyan mint a multiméterek forgókapcsolója.). Sajna minden rendbe van, nem találok hibát. 3 drót van leszakadva, ez 27 variáció amit végig is próbáltam de nem oldotta meg a problémát.
(#) Travolta válasza Thowra hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Próbáltam utána nézni ennek a jószágnak, de sajnos nem sok siker koronázza keresésemet.
Viszont találtam ezt az oldalt.Esetleg fel lehetne venni velük a kapcsolatot.
(#) Thowra válasza Travolta hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Üdv!
Nézegettem az oldalt, onnan kiderült a 3 drót helye. Miután bekötöttem őket a helyzet romlott, a gép folyamatosan megy, nem áll le se magától se a gomboktól.
Minden kapcsoló, érintkező át lett nézve de mind rendben van. Egy rajz sokat segítene de azt nem találtam. Jó lenne beszélni az oldal készítőivel de van némi nyelvi akadály .
(#) Travolta válasza Thowra hozzászólására (») Jan 10, 2010 / 4
 
Nyelvi akadályokban esetleg segíthet a webfordítás.Igaz nyelvtanilag neked kell helyrerakni a mondatot, de szerintem pár szavakból is megértik mi a problémád.
Esetleg amivel simpi is fordította az oldalt google.
(#) Thowra válasza Travolta hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Összetákoltam egy levelet, remélem válaszolnak.
(#) Travolta válasza Thowra hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Reméljük a hozzáállásuk eltér a hazaitól.
(#) Thowra válasza Travolta hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Eddig a mail nem jött vissza, remélem nem a levélszemétbe landolt a célnál.
(#) Thowra válasza Travolta hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Üdv!
Csodával határos módon megküldték a teljes leírását
(#) Travolta válasza Thowra hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Az már fél siker. Sikerült valamire jutnod a gépezettel?
(#) Thowra válasza Travolta hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Üdv!
Lassan de alakul, kicsit átláthatatlan a rajz, de sokkal több mint a semmi.
(#) denes111 válasza Thowra hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Üdv!

Nekem egy Rotomat Ariston játékgépem van, de a pénzbedobó része hiányzik. A kapcsolási rajzot elküldhetnéd nekem is, akkor talán be tudnám üzemelni.
Előre is köszi!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem