Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   200 / 1161
(#) Frankye válasza Doncso hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Szívesen.

@Zoli3:
Ott (is) a pont(y)!
(#) bbb hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy ASUS laptop hangért felelős panelján van egy hibásnak tűnő alkatrészem, amire a következő van írva: 351A (és talán egy E betű, de legalábbis három vonal, pont az "A"-nál hólyagos, ahol a talán "E" szára is lenne)
Fényképet mellékelek róla, hátha valaki felismeri és tudja mivel helyettesítsem. (Mert a hangszórói jelenleg csak pattognak, nem szólnak rendesen, de a hangkimenet rendben szól)

_1092865.jpg
    
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
Keresek, azaz keresnék olyan optocsatolót, melyben egy csatornához nem 4 láb szükséges (2 bemenet-2 kimenet), hanem kevesebb (1 bemenet-1 kimenet). Azaz a két oldal földje oldalanként közös. Hely szűkében állok, és nem értem, hogy miért nem ilyenek az optók .
Köszönöm!
(#) kadarist válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Szia!
Az optocsatoló lényege az, hogy elszigeteli a két oldalt. Ezért nincs háromlábú optocsatoló.
(#) Sir-Nyeteg válasza kadarist hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Idézet:
„Azaz a két oldal földje oldalanként közös.”

Nem érted
1 csatornás: 4 láb
2 csatornás: 6 láb
3 csatornás: 8 láb
Így érthető? Bemenet földjei közösek, és a kimenet földjei közösek. Bemenet földje nem közös a kimenet földjével.
Ellenben ilyeneket alkalmaznak:
1 csatornás: 4 láb
2 csatornás: 8 láb
3 csatornás: 12 láb
És ez a kivülről nem vezérelhető optóknál van!
(#) kadarist válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Bocs! Félreértettem. De itt is az egymástól való függetlenítés a ok.
(#) sucuka válasza bbb hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Hali!

Nagy valószínűséggel ez lehet a gond a notebook-ban, ettől nem "mennek" a hangszórók.

A kérdéses alkatrész egy
NDS351N típusú SOT23 tokozású n-csatornás mosfet 1.1A 30V
Fairchild gyártmány, itt az adatlapja
Beszerzési forrást hirtelen nem tudok...
(#) llaci56 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Pedig 3 lábbal nem is billegne.
(#) Sir-Nyeteg válasza kadarist hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Stimm, de egy mikroprocesszor mellé olyan jól oda lehetne biggyeszteni egy ilyen IC-t. Olyasmi lenne, mint az egyes ellenállások helyett az ellenállásháló használata.
Egyébként egy LPT portot szeretnék leoptózni, és ott aztán nincs sok hely. Emiatt nagyon jól jönne egy ilyen spéci optó
(#) bbb válasza sucuka hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Köszönöm, én is ezt találtam meg. Van ötlete valakinek, hogy hol találhatnék valami helyettesítő alkatrészt? A hestore-ban NDS355 van, az hasonló ehhez, vajon megfelelő lenne?
(#) sucuka válasza bbb hozzászólására (») Jan 9, 2010 / 1
 
Szerintem a célnak kitűnően megfelel, sőt az áram terhelhetőségre még jobb is. Javaslom a két alkatrész adatlapjának tüzetes összehasonlítását.
(#) SALáta hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
A következő kondenzátort betehetem állandó üzemű kondenzátorként?
A felirat:
MP 4 mikroF/630V-
kocka alakú, képem nincs mert lemerült épp a fényképezőm.
(#) sucuka válasza SALáta hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Üdv!

Hova szeretnéd állandó üzemre? Egyfázisú aszinkron motorhoz? (Csak azért kérdem, mert ott van olyan, hogy állandó üzemű, vagy indító...)
Ha jól tippelek, és motorhoz kell, akkor kellene a motor adattáblájának fotója, és megpróbálok segíteni.
(az is jó ha leírod az adatokat)
(#) erősáramú hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!
Egy széthullott akkus csavarhúzóból kimentettem egy BUK455 MOS-FET-et, hűtőbordával. Van-e valakinek ötlete, hogy ez milyen célokra lehet alkalmas?
Megnéztem az adatlapját, ott a belső felépítésén egy dióda is látható. Az mi célt szolgál?
"Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!"
Erősáramú
(#) kadarist válasza SALáta hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Szia!
Igen, használhatod állandó üzemre. A metálpapír kondenzátorok nem polarizáltak.
(#) erősáramú válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Köszi a precíz választ!
Akkor ez esetleg használható lenne pl. akkutöltőben? Megfogná a visszáramot ha lekapcsolnám töltőt, de rajta maradna az akksin?
(#) SALáta válasza sucuka hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Szia! Sikerült már nem kell berántani a motort. 5 mikroF helyére tettem be egy egypokol köszörűbe.
(#) llaci56 válasza erősáramú hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Mert az akksitöltőben mitől folyna "vissza" az áram?
(#) erősáramú válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Gondolom az áteresztő tranyó a lekapcsolás pillanatában még nyitva lehet és az kész rövidzár. Lehet, hogy a magyarázat nem helyes, de velem már megtörtént.
(#) SALáta válasza erősáramú hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
A tranzisztor kikapcsolási ideje több mint a bekapcsolási ideje. A lefutó él nem függőleges. Szerintem nekem is ez a gond egy kapcsolásnál ahol kritikus ez a rész.
(#) erősáramú válasza SALáta hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Valami hasonló volt az én elképzelésem is, csak nem ilyen szakszerűen.
(#) llaci56 válasza erősáramú hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Sajnos így nem értem. Lehet, hogy Te tudod, miről beszélsz, de ha mutatnál egy rajzot, akkor érteném. Ilyen vizuális típus vagyok.
(#) erősáramú válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Talán SALÁTA kolléga jobban el tudná magyarázni, nekem a mellékelt kapcs-ban szállt el az IC.
(#) llaci56 válasza erősáramú hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Nincsen ebben semmi ördöngő, nem tudom, hol folyhatna visszafelé az áram. (Természetesen feltételezve azt, hogy a beépített alkatrészek hibátlanok!)
Ha egy tranzisztor a feltételezés szerint lassaban kapcsolna ki, (de miért lenne lassabb???) visszafelé akkor sem tud vezetni.
A rajzon nem látszik, de a mellékelt kapcsolást nyilván megelőzi egy trafó és egy (vagy több) dióda, - legalábbis, ha a 230 V -os hálózatról használod. Az a dióda (diódák) sem engedné visszafelé folyni az áramot.
(#) kadarist válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Szia!
Az a baj, hogyha lekapcsolod a hálózati feszültséget, akkor az akkumulátorról kap áramot a stabilizátorod, ami nem egészséges az áramkörre nézve. Ez a visszáram. Ezt egy diódával lehet megfogni, a kimenettel sorba kötve.
(#) SALáta válasza erősáramú hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Nekem proli007 magyarázta el egy 5 fázisú léptetőnél, ott ez a gond, egy fordulathoz 500 lépés kell és lépést veszt a motor, nem ugyan oda áll vissza. Itt eléggé időkritikus, ha nem zár le míg a másik lépésre készül a motor akkor erőtlenebb vagy rosszabb esetben lépést veszt, mindkettő katasztrofáis következménnyel van a felhasználásra.
(#) llaci56 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Való igaz, hogy a 723 a 2,3,4 -es lábára fesz. jut vissza az akksiból, de ennek köze nem lehet a tranzisztor zárási vagy nyitási sebességéhez.
De miért kell egy labortáppal akkut tölteni?
(#) kadarist válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
De mi ez a nyitási-zárási sebesség? Ez nem kapcsolóüzemű tápegység.
(#) erősáramú válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
"De miért kell egy labortáppal akkut tölteni?"

Jobb híján, sürgősen!
(#) zmol válasza erősáramú hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Biztos paraj vagyok, de nem egyszerűbb levenni a csipeszt az aksi kapcsairól, mielőtt kikapcsolod a "labortápot"?
(Ha már végképp nincs kéznél az a soros dióda...)
Következő: »»   200 / 1161
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem