Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitárerősítő
 
Témaindító: Stefan, idő: Máj 1, 2006
Lapozás: OK   19 / 55
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Oké, átdolgozom. Az ECC 83 szépen izzik 12V -ról, ezt már kipróbáltam, de a búgáson kb semmit nem javított.
A gyors diófák szükségesek, mivel kb 65kHz-es AC-t fog kapni a panel. Remélem bírni fogják az UF 4007-ek. Köszi
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Aztafaszta, ja, hogy kapcsolótáppal lesz!! Az más kérdés. Akkor a búgás itt nem lesz kardinális kérdés Szerintem bírni fogja az UF. De a puding próbája az evés!

Zsolti
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Hát ja, majd kiderül. Ha nem bírja, akkor rakok bele BYV 26C-t, de bízom benne hogy nem lesz gond. 8 db-ról lévén szó, jóval olcsóbb lenne UF 4007-tel csinálni.
(#) Cs.Csaby válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Helló mindenki!
Bassmaster! Ez a kapcsolás kifogástalanul működik Neked? Semmi baj vele? (csak mert nem akarok megint pénzt ölni valamibe, ami nem "felel meg" ) Remélem megérted!
Üdv:Csaby
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Átrajzoltam a tápot, ha így jó lesz szerinted, akkor neki is állok.
Itt a Laycsi:

csőtáp.LAY
    
(#) Bassmester válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Jan 13, 2010 1 /
 
Melyik? A Kreuzer? Az működőképes, bár az EQ-jához nincsenek értékhelyes potmétereim, így komolyabb tesztnek még nem vetettem alá. Az eddigi információim szerint is jó cucc. Kicsit "szőrös" hangja van, de ez lehet a pontatlan EQ tól, vagy a tweetertől is. Ha nem szimpatikus, akkor van még egy rakat másik kapcsolásom.
(#) Bassmester válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Ja bocsi, most vettem csak észre, hogy a végfokra gondoltál. Igen, kifogástalanul működik, a végfok is és a védelem is. Kb 1-1,5 másodpercet késleltet bekapcsoláskor. A LAY-t amit feltettem, nem kell tükrözni ha vasalod, csak simán nyomtasd úgy ahogy van, persze a piros réteg nélkül.
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Ütős lett a layout!
Te vagy az ász!

Zsolti
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Jajjj köszi Nem csak az én érdemem.
Akkor holnap megcsinálom és ha időm engedi le is tesztelem a HB-féle előfokkal, és az 50 Hz-es táppal. A kapcsitápom ETD 49 magjára még rá kell dobnom 40 menetet, a 240V-AC végett, de majd erre is sort kerítek
(#) Cs.Csaby válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Itt pesten talán találok hozzávaló potikat. Ha van és kell tudok postázni a költség ellenében ha érdekel...
(#) Bassmester válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Köszi, de már folyamatban van a beszerzése
A HE store-on találtam hozzávaló potikat és már meg is rendeltem. Megcsinálom rendesen a Kreuzert, hogy majd legyen mihez hasonlítani a csöves cuccomat.
(#) Cs.Csaby válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Kíváncsian várom a "csövesed" eredményeit
(#) Cs.Csaby válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Mégvalami. Most jut eszembe hogy tudnál képet felrakni a vég másik oldaláról is?
(#) Bassmester válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Ezt hogy érted? A végfokpanel forrasztási oldaláról? Mire vagy kiváncsi? Ez az a panel a hűtőbordával. Az alján nincsen semmi érdekes, pláne hogy le van fújva zöld lakkal, de ha ragaszkodsz hozzá, akkor lefotózom neked
(#) Cs.Csaby válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Csak azt nem értem hogy hogy van befűzve a graetz... Amúgy a bordák nem túlméretesek kicsit?
(#) Bassmester válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Nézd meg a LAY-t. Minden alkatrész pozíció pontos rajta. Ez nálam a próba borda, ütött-kopott szétfúrt darab. Kisebb is elegendő helyette, de a nagy borda csak az elhelyezésnél jelenthet hátrányt.
(#) Cs.Csaby válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Értem. Köszi!
(#) Bassmester hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
Sziasztok!

Elvégeztem egy újabb anódtáp kisérletet, ezúttal egy 12V-ot 300V -ra alakító egyszerű kis kapcsolótáppal. Az eredmény nagyon pozitív, a brumm minimálisra csökkent.
Aki pl csöves efektet készít, annak mindenképpen érdemes kipróbálnia. A rajzot Mackomestertől kaptam, köszönet érte
Íme:
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Hali!

Ez egy valóban jó táp, évekkel ezelőtt egy PCL86 SE-t hajtottam vele kiváló eredménnyel. Én először ezt a rajzot az elektroncso.hu-n láttam, az eredete tisztázatlan számomra, mindenki esküszik arra, hogy ő találta ki a boost konvertert Külföldi oldalakon is előferdül nagy gyakorisággal, MPSA tranyóval. Én valami kisjelű BCxxx tranyóval csinltam, az is tökéletesen megfelel.
Zajmentes kis táp, ha jó alkatrészekkel készíti az ember az tuti. Jó tekercs, meg gyorskapcsoló dióda kell ,bár én próbáltam "lassabb" eszközökkel és nem low esr kondival is, azzal is tette a dolgát. RC snubbert is levettem a mosfetről, nem okozott sem gerjedést, se semmi hallható audionális változást, ártani persze nem árt.

Előfokozattal mi az ábra?

Zsolti
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Hali!

A JCM-nek még nem tudtam nekiállni, a tápot az egycsövessel próbáltam. Milyen maggal használtad ezt a tápot? Én egy autórádióból bontott gyűrűt alkalmazok, ami eredetileg 470uH volt, de letekertem 115uH-re. 13kHz-en megy a táp és a tekercs halk fütyülő hangot ad, de végül is nem zavaró. Nálad is volt ilyen fütty?
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Hello!

Nálam nem volt ez tapasztalható, először vettem egy hasonló gyűrű magot, aztán dobtam rá jópár menetet, hogy kb nX100uH legyen, aztán a végeredmény az lett, hogy jól átütött a kondenzátor a kimeneten, kicsit megszaladt a táp, bár nem értem hogyan, hiszen a visszacsatolásnak meg kellett volna fognia. Aztán tettem bele kutya közönséges gyári 100uH-t, lomexben kapható pl, amik így le vannak burkolva, panelba ültethetőek, vannak jó pár A-s terhelhetőségűek. Azzal nem volt gond.

Zsolti
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Még kisérletezni fogok vele. Jó lenne 20kHz fölé emelni a frekijét, hogy ne halljak füttyöt
Másmilyen tekercsekkel is ki fogom próbálni.
(#) CIROKL válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Szia ! Ez a kis táp az menyi mA képes produkálni ? esetleg próbáltad , mérted
(#) ZSozsóó válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Hello!

Inkább a pár mA-es tartományban muzsikál jól, én egy pcl86 SE-t elhajtottam róla, de akkor maximális állásban csak 200-220V feszültség volt a kimeneten. Sajnos eléggé terhelés függő, de lehet nagyobb induktivitással többet bírna. Pár mA es terhelésnél 280V -ig fel lehet menni vele.

Zsolti
(#) Bassmester válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Hali!
Még nem mértem, de az üresjárati 302V, 295-re esik vissza, amikor felfűt az ECC83, tehát nem való végfokokhoz
Szerintem egy-két előfok csövet tud megtáplálni gond nélkül.
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Akkor nagyjából egyeznek a tapasztalataink az áramkörrel kapcsolatban
(#) CIROKL válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Értem ,és köszöntem ! Most jött be a képbe hogy anno már csináltam ilyen tápot Nixie csövek meghajtására Csak ott nem is kisérleteztem a terhelhetőségével . Most hogy képbe került előfogom venni , talán valóban 1-2 ECC anód feszének elegendő ?
(#) Bassmester válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Egyébként TL494-gyel és két tranyóval, már egy jóval izmosabb tápot lehetne csinálni, de ott már méretezni is kéne a magot. Lehet hogy összehajítok egyet, végül is minden van hozzá itthon
(#) CIROKL válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Végülis lehet izmosabbat is , de nekem csak max 4 előfok csőig ment a gondolatom , talán még azt is kitudná szolgálni elegendő árammal ?
(#) Bassmester válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Egy rendes kis ellenütemű táppal és ugyan ezzel a maggal 60 kHz-en kb 30W-ot lehetne elérni, ami szerintem simán megtáplálna egy-két marék ECC-t.
Ilyesmire gondoltam , csak át kéne alakítani nagyfeszre.
Következő: »»   19 / 55
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem