Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   754 / 3965
(#) BZoli94 hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Hello! Ennek a kondinak az alján az 1ik lábánál van egy jelölés... mit jelöl ez nekem??? Ennek is van polaritása???
(#) BZoli94 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Akkor jól tudtam, hogy polarizálatlan, kösz a választ. Am ugyanazon oldalon van a csík, mint amelyiken a fehér is... Képek mellékelve... ez egy tirisztoros gyújtásegységnek készül, a kondin a rajzon van is egy pont gondolom jelölésként... Jól gondolom, hogy arról legyen a csík? Egyébként a 15ös kivezetés egy trafó bevezetése....
(#) BZoli94 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Nyugodtan fogom használni
Ezen a képen látod, hogy mire gondoltam... A telefonom is elég ratyis, meg annyira már nem is számít...de el akarom érni hogy lásd amiről én beszéltem... (a csík nem fehér, hanem fekete, mert az a műanyag házzal 1be tartozik, csak a fény úgy tükröződik....)

Kép 3912.jpg
    
(#) BZoli94 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Hát akkor ezt megbeszéltük. Kösz, hali!
(#) bjnsoft hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Hello mindenkinek!

Valakinek esetleg nincs egy eladó "Tsc - 112L3H" tip. reléje?
Egy kapu vezérlő elektronikában ment tönkrel és szükségem lenne 1 vagy esetleg 2db-ra.
Remélem, hogy valakinél esetleg van elfekvő...

Köszönettel: Norbert
(#) MaTe193 hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Üdv!

Az lenne a kérdésem,hogyan kössem be ezt a relét?(A kapcsolási rajzon is kivehető)

Várom a válaszokat!
(#) kadarist válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Így kösd.

névtelen.JPG
    
(#) MaTe193 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Köszönöm szépen a gyors választ!
(#) kadarist válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Szívesen!
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Helló
Unaloműzés képpen megépítettem ezt
a kapcsolást! Amit módosítottam az a tranyók fajtája, mind a kettő egyforma bc 337-40. A tekercs 100 és 150 közti menetszámú, és 0.2mm átmérőjű huzalból van, és 9 Ohm körüli az ellenállása!
Ja és nem működik, nem tudjátok mi lehet a baj?
Amikor ráteszem az elemet, az a hangszórón hallatszik!
De nem csinál semmit amikor kábel közelébe teszem pedig amin próbáltam abban aztán folyik áram!
Köszönöm a segítséget előre is!
Helló
(#) kadarist válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Szia!
Talán egy csatolókondi lemaradt az erősítő bemenetéről.
(#) jdani hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Hali. Milyen tippet tudnádtok adni, amivel AA ceruzaelemet sorba tudnék kötni? Forrasztani a pólusokat, úgytudom nem jó dolog lenne...
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Szia!
Forraszthatod a pólusokat, csak sokáig ne melegítsd őket.
(#) csezoli21 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Helló
Köszi a segítséget, és milyen értékű kondit javasolsz?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
De ahoz hogy az rátapadjon, sokáig kell melegíteni. Próbáltam olyat régebben, hogy csak rácseppentem az ónt, de azt semmit se tartott. Lepattant róla. Ha sokáig melegítettem a pólust, akkor odatapadt rendesen.
(#) kadarist válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Nézd meg 10 µF-al. a + fele csatlakozzon a bázishoz. Ha nem elég jó az eredmény, akkor növeld az értékét.
(#) SzervízMacska válasza jdani hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Szia! Előbb csiszold meg a felületét, utána forraszd.
(#) kadarist válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Szia!
Inkább ne bántsa a jó kis nikkelréteget. Arra jól tapad az ón.
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Ja, és gyantás cinnel kell forrasztani. Nem csak úgy "szárazon".
(#) SzervízMacska válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Nekem mindegy, de én úgy szoktam ( nem most találtam ki...). Mondjuk, Zolinak is van igazsága, én is 100W-tal tolom.
(#) kadarist válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Hidd el én sem most...
(#) Nagykucsi hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Háromszor akkora áramot szeretnék kapcsolni mint amekkorára az általam talált áramkör képes.Összeköthetek három tranzisztort párhuzamosan?(bc182b)
(#) fbela1990 hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Üdv!

Túlterhelheti-e az erősítőt, ha a ráírt 8 ohm helyett 4 ohm-os hangszórót kötök a kimenetre?

Kösz előre is!
(#) Stakypot válasza fbela1990 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
akkor a hangszórókat terheled túl... :o)
Nem lesz semmi baj, csak ésszel a hangerőpotival!
(#) djhua hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Tudna valaki ennek az erositonek : Bővebben: Link egy nyakrajzot es egy beultetesit is kuldeni !!

Koszonom szepen !!
(#) Csabi626 hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy ismerősöm, aki az udvarára épített egy huszon akárhány méter magas vastornyot mikrohullámú internetszolgáltatási célból. Hogy bele ne csapjon a villám, illetve ha mégis, akkor ugye gond nélkül levezesse, jól le kellett földelnie. Józan paraszt ésszel úgy gondolnám, hogy elég az a több méter szögvas ami a betontalapzaton keresztül a földbe lóg, ám jött egy szaki (sajnos nem voltam ott személyesen az akciónál), volt nála egy kis kéziműszer, egy darab tapintócsúccsal, azt hozzáérintette a vashoz, és azt mondta, 6 ohm az ellenállása, ami ugye sok, mert 2 alatt kell lennie...
Még pár tábla vaslemezt le kellett ásni, hogy az érték megfelelő legyen.
Ismeri e valaki az itt körülírt mérési eljárást, hogy mégis mit mérhetett az a kis kéziműszer, mihez képest, és milyen elven??
Nem igazán találtam ehez hasonló eszközről leírást, és eléggé foglalkoztat a dolog, mindezekmellett remélem nem írtam nagy marhaságot a művelettel kapcsolatban, de sajnos csak a helyszínen lévő (nem szakemberek) elbeszélésére tudok támaszkodni.

Köszi : Csabi
(#) kadarist válasza Csabi626 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Szia!
Az elvről, és a műszerekről:Bővebben: Link
(#) Csabi626 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Ja, ezeket én is ismerem, sőt a Rapast is, dehát ezek több pontos galvanikus mérések, amit nekem meséltek az meg inkább hasonlíthatott varázspálcára mint ezekre az eszközökre. Szóval köszi a linket, de nem erre gondoltam...
(#) kadarist válasza Csabi626 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
A földelési ellenállás méréséhet kell egy galvanikus viszonyítási alap, hisz ellenállást mérünk. Varázspálcával max. varázsolni lehet, de mérni nem.
(#) Csabi626 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Hát ezaz, ezt mondtam én is elsőnek, mivel 9 éve méréstechnikai területen dolgozok, meglepett a beszámoló, és kezdtem magam kényelmetlenül érezni, hogy ennyire nem esik le a dolog. Akkor lehet hogy tényleg csak sarlatánok voltak??
De kár hogy nem voltam ott személyesen
Következő: »»   754 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem