Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   37 / 274
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
huuh
nekem csak 1000 mikrós meg 3300 mikrós van itthon.de gondolom semmibe nem lenne eltérés.tehát akkor ami fönt van azt kinyomtatom és már vasalhatom is?és ha tenni akarok egy hangerő poti bele akkor azt hova kössem?és mekkora értékű legyen?logaritmikus?(előfok is tervbe van csak azt majd később)
(#) fureszk válasza qssty hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
25Kohm B logaritmikus
Azthiszem ez kell neked. HA jól emléxem középső lábr hang be jobb lábra erősítő bemenete bal láb gnd.
(#) qssty válasza fureszk hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
Idézet:
„jobb lábra erősítő bemenete”

ezt nem nagyon érterm... ezt betudnád rajzolni hogy akkor ezt hogy gondoltad?a középső láb a kndi elé akart menni
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
Hát nem oda kell kötni.
Hanem fogod a potit, a tengelyt magadtól elfele legyen. ( vagyis hátulról nézs a potit)

Balszélső lábára kötöd a jelet az RCA-ról Középső lábát a BE-menetre. A jobb szélsőt pedig a földre.
Majd próbáld ki 3300uf-os kicsatolóval....
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
lehet hogy tök hülyének nézel ... de nem értem hova kell a középső lábat...letudnád rajzolni hogy kell bekötni a potit?
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
Ugy képzeld el a potit mint egy ellenállsát.
Az RCA-ról jön a plusz jel, bemegy a potiba ( hátulról nézve ) a bal oldaliba. Onann kijön a jel a középső lábon be a végfok bemenetére. A kapcsolási rajz C1 10µF-os kondira. Azt a kondit a kapcsirajzon elenntétben fordítva kell bekötni. A plusz lábával a poti középső lábát kell kötni.

Mert onna jön a pozitív jel. Tehát így.
A megmaradtt lábra a jobboldalira a földet kell kötni a csillagpontról. A csillagpontban közösíteni kell a Táp földkét és a jel földeket. Ennyi

Nem tudod elrontani a poti bekötését mert egy a lényeg. A középső lábát oda kösd ahol a BE jel van a kapcsirajzon. a kondi elé.

Ha felcseréled a két szélső lábát akkor csak annyi fog történi hogy a potival nem hangosítani fogsz hanem halkítani. Ezért majd a próba előtt vedd le a jelforrás hangerejét.( ha tudod)

Isa
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
aha aha kezd derengeni...igy elméletbe már megy...majd meglátjuk gyakorlatba...remélem holnap hozzá tudok kezdeni

válaszodat köszönöm
(#) qssty válasza qssty hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
az előfokot is igy kell majd bekötni?vagy az bonyolultabb?
és még egy kérdés:ehez szükséges a koppanásgátló?
(#) TAdamm válasza qssty hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
a koppanasgatlo az opcionalis, nem szukseges, de hasznos, mert igen csak koppannak itt nalam pl a hangszorok..
(#) isamisa válasza TAdamm hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
Ehhez azért nics értelme mert a kapcsolás ( szimpla tápró) kicsatoló kondival működik.
Ami megfogja az egyenfeszt, bár az elején a felfutó állapotban a kondi egy pillanatig rövidzárként müködik. Ha ez nagyon zavar és félted a hangfalaidat akkor építhetsz eggyet, de szerintem nem sok értelme van ehez a kapcsoláshoz..
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
a táp kimenetére sorosan kötök egy 4700 mikrós kondit és utánna a kondibol vezetem a nyomtatott lapra a tápot?és ide lehet tenni 3300 mikrósat vagy ennél kissebb nem lehet?hány voltosnak kell lennie ezeknek?
(#) TAdamm hozzászólása Jan 19, 2007 /
 
Hello!

Csak azt szeretnem kerdezni, hogy a csatolt feszultsegstabilizatoromat hogy tudom bekotni egy 2*28 voltos rendszerbe? Akkor 2 kell belole?
Es ott van, h hogy kell kiszamolni a kimeno feszt, de a KOhmot ohmba valtsam?

lm338.JPG
    
(#) szabi83 válasza TAdamm hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
milyen a trafód?

ha toroid a trafód, akkor annak elvileg 6 kivezetése van min, 2 vezeték a prim, 2-2 a sec.

A tda2030a -meg bír 44VDC-t max.

Van aszimetrikus tápos kapcsolása!

nem kell a 2*28 at 2*18V-ra nyomatni stab kockával. ..

üdv
(#) TAdamm válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
ehhez a kapcsolashoz kell (csatolva)... ez sztem nem bir el 2*~28 voltot (~56 V)? Mar keszen van a lemez az alkatreszekkel amugy, ugyh nem tok valoztatni rajta.

bridge.JPG
    
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
Hi
Mit akarsz te a táppal sorba kötni??
Egy 4700µF-os kondit? juj felejsd el gyorsan.
És hova akarod a 3300-asat??

Táp: ez mint olyan minimum áll: egy trafóból, egy graetz hídból, és pufferkondiból.
Trafóról a váltófesz a gretz hidra megy majd a + és a GND-al párhuzamossan kell a 4700uF.

A feszültésege: a kondi fesz. tűrését úgy kell megválasztani hogy haggyunk tartalékot a fesztürésben. Nem illik egy kondit a feszének a 80%-ánál magassabb feszen használni. Pl egy 63V-os kondit ne terheljük le < 50V-al. Főleg ne pufferkondinak.

Isa>
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
nah szoval elég hülyén fogalmaztam... arra gondoltam hogy a 4700 mikrós pufferkondi helyére kissebbet tennék akkor mi van? a 3300 mikrós kondit azt pedig kicsatolónak akarom tenni.
(#) Stefan válasza TAdamm hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
lehet hogy kibírná, de egy 7818 és egy 7918 as ICt kéne szerezned pozitív és negatív fesz stabok.
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
lenne egy kérdésem:
az milyen alkatrész a pufferkondi mellett?

Ke mp(62).jpg
    
(#) Peti_85 válasza qssty hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Hát innen én nem nagoyn látom... Nem tudnád más nézetből is lekapni?
De azt látom hogy szét lehet szedni..., lehet hogy biztosíték???

Fozózd lá más nézetből is
Peti.
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
he he
Milyen vicces viszontlátni a régi képemet...

Peti 85: az az én TDA-am első üzempróbája.
Már nem fogja tudni lefotózni más szemszögből...

Amúgy egy hűtőborda, egy PC-alalapon hűtött egy tranyót (azért olyan fura) És benne egy 7812-es IC van a kivezérlésjelző számára.

Itt egy pár kép róla ( bocs hogy nem kicsinyítettem le öket, de szerintem már nem sok ember netzik modemmel)

http://www.isamisa.tvn.hu/kepek/kepek.htm
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
uhh nagyom oda ba.sz szerintem nagyon király lett a tda.
megkérdezhetem hogy a dobozhoz vettél anyagot?nagyon királyul néz ki...
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Áá nem is lett olyan jó. Azért kösz.

Nem vettem hozzá semmit. Volt egy régi számítógép dobozom azt vágtam szét meg ki, meg kalapáltam 3 órát.
Na ezt nem ajánlom senkinek, inkább csináljátok fából. Abból is lehet szépet.
(#) Peti_85 válasza isamisa hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
A doboz az sima alulemez??? Csak össze van hajtogatva??

És mivel van bevonva?
Nagyon tetszik!!!
Üdv..

megnéztem mindent, nagyon király!!!
(#) isamisa válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
[off]Hát az inkább vékony vas, alunak kemény volt.
Le van fújva sima spray-vel. 700-800Ft egy flakon.ű
Köszi
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
a 4700 mikrós (puffer)kondi helyére rakhatok 3300mikrósat?
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Rakhatsz.
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
következmények nem lesznek?
holnap fogom kipróbálni mert most lettem vele kész. (első erősítőm.kiváncsi vok rá)
(#) Müszi válasza isamisa hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Isamisa szerinted a 4 erősítő közül melyik a legjobb????
(#) jampi hozzászólása Jan 20, 2007 /
 

Én is építettem evvel az IC-vel egy erősítőt, de nem igazán vagyok megelégedve vele. Sokkal másabb, mint az eredeti rajz. szeretném a véleményeteket kérni erről a megoldásról. ( de csak a végfok része érdekelne)

8010.pdf
    
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Nem sokat számít.
Amperenként 1000µF-ajánlott. Majd azért cseréld ki 4700-asra.

Jampi: ha jól láttom ez szimetrikus tápos. Itt nem nagyon csinálták meg az a fajtát... Esetleg csak a hidalásosat.

Müszi: első az utólsó.
TDA2030
VF3
Gain Clone
JLH (eggyértelmű fölénnyel, bár a teljesítménye kissebb mint a Gain Clone)

A TDA-at messze lehaggya a többi.

Isa
Következő: »»   37 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem