Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   526 / 1681
(#) zoly15 hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
Ígértem
B8.. készen..

Üdv!
(#) jdani válasza lidi hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Ahoz kellene a több kép, hogy elmondjam mi mi
Előző oldalon a DSC08045.JPG kép, maga a billentyű, de csak a nyák+gombok. Az előző hozzászólásomban a DSC08081.JPG kép. Vágtam egy olyan darab préselt fa darabkár, azon kifaragtam 9 lyukat, a gombok helyének. Viszont ez még így kevés, volt, mert (DSC08068) a gombok túl kiálltak, és szineltek a faréteggel, ezért rajzlapból (DSC08071) kivágtam 6 darab réteget, és egymáshoz ragasztottam, hogy a szint kb stimmeljen (DSC08072) Előző hozzászólásomból DSC08087.JPG tettem rá egy fotopapírra kinyomtatott szám lapot. Azt visszahajtogattam a lapra, és odaragaasztottam. Előző hozzászólásomból DSC08093.JPG tettem rá még egy fóliaréteget, hogy ne koszolódjon, amitől még szebben is nézett ki. DSC08095.JPG
(#) jdani válasza huba hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
ha bekoszolódik, megtörlöm, azért van rajta az átlátszó fólia De ha valami látható nyoma lenne, olyat csinálok mindegyik gombra, és kész
(#) llaci56 válasza andrew23 hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Szerencsére van ilyen ember is, aki elolvassa amit írtál, mert nem egyszerű feladat azt megérteni. Én a második sor közepén abbahagytam, mert aki annyira nem tiszteli meg azokat akiktől segítséget kér, hogy legalább általános 4. osztályos szintjén írjon, azzal én minek kínlódjak?
Közben moderátori figyelmeztetésed is volt, de nagy ívben figyelmen kívül hagytad.
(#) Kovidivi válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Hello!
Szerintem frankó lett! Szobába kell? Vagy milyen célra? Az első képekből nem tudtam kitalálni, hogy miért kellenek azok a réz (?) hengerek, de így már teljes a kép Frappáns megoldás. Szerinted mennyire jó a hőátadás? Üdv!
(#) zoly15 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Hali!
Igen szobába lesz.
Mint magas kiegészítés, mert van egy nagyobb hangfal páram, de nagyon tetszik a hangja.
Az a réz szerintem jól átadja a hőt, mert 10 perc után langyoska volt a tömb.
Az egyébként anno kohászatban volt a kohóban mint hőmérő elem vagy hasonló

Üdv!
(#) ATtiny hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
Még tavaly építettem egy mikrokontrolleres karakter generátort hercules monitorhoz. Gondoltam felkéne használni az elkészült program vázát, hogy VGA monitort hajtsak meg vele. A VGA időzítéseket áttanulmányozva nem tünt lehetetlennek a feladat. Megírtam egy egyszerű kódot, hogy kipróbáljam működőképes lehet-e a dolog. Az eredményt a képeken láthatjátok. Mikrokontroller: ATtiny2313 32Mhz -en hajtva. Képernyő felbontás: 640*480 60Hz. Igaz, ez a kód még nem sok mindenre használható. De ebből kiindulva már (ha időm engedi) tudok csinálni hasznos programot is.
(#) Roy Jones válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Igen ez a topik a saját készítésű cuccoké,nem a mezei hülye egyerek megmondja melyik hangfalgyártó cég nulla.
(#) Sergei válasza Roy Jones hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Szerintem szedjél vissza a vérnyomásodból. Ha nem megy majd a moderátorok segítenek ebben. és ajánlom figyelmedbe a helyesírás ellenőrző plugin-t.
(#) Roy Jones válasza Sergei hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Hozzád ki szólt?
(#) kocsgab002 válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Helló.
Szép lett gratulálok, biztos jól szól
Kettő darab megjegyzést engedj meg.
Egy szebb potigombot megérdemelne, illetve a kicsi panelt is le kellene rögzíteni, vagy ha levan, akkor egy picit ferdére sikerált
üdv
(#) Moderátor hozzászólása Roy Jones hozzászólására (») Jan 18, 2010
 
Most azonnal hagyjátok abba. Egy mondat, és mindenki pihenőt kap. Nem érdekel ki kezdte, ki kit sértett meg. Görgessetek feljebb és olvassátok el a téma címét.

Ha én teszek rendet, annak nem fogtok örülni.

Köszönöm.
(#) Roy Jones válasza (») Jan 18, 2010 /
 
(#) andrew23 válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
elnezest kerek a hibaim miatt mindenkitol! de amikor irtam siettem nagyon, meg a billentyuzetem angol(nincs magyar nyelv rakva a gepre)nem kene elitelni senkit az elso benyomasra :no: mindenki tevedhet!!!
(#) zoly15 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Hali!
A gomb csak ideiglenes..
A panel le van rögzítve, de a szellőző nyílás miatt ferde

Üdv!
(#) Ant válasza ATtiny hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Nagyon ügyes, én is próbálkoztam ilyesmivel, de nem egészen jött össze...attiny2313 32Mhz-n?! nem gond ez a 160%-os órajel?
Bár szerintem a komolyabb dologhoz arm proci kellene, mert nem látok rá módot, hogy ~1:10- as leosztásnál pontos jelet lehessen előállítani. Bár én egy butított kezelőrutint írtam gameboy kamerára, és működött is, de 1mp ként csinált egy képet
(#) Rumcájsz válasza Electricboy hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Gratula a készülékhez! Ügyes, profi munka!

Néha jó lenne a lefényképezett készülékek kapcsolási rajzát is feltenni, sokaknak nagy segitség lenne.
(#) ATtiny válasza Ant hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Az AVR 8bites magja jól bírja a túlhúzott órajelet. A perifériákkal szokott gond lenni, ha extrém az órajel. Illetve nem lehet beégetni a programot sem, ha túl nagy az órajel. Magyarul égetésnél kisebb kvarcot kell belerakni. 38Mhz-40Mhz elérhető könnyedén, de ilyen órajelen már jó esélyel nem fog menni pár periféria. Pl. usart.
(#) Electricboy válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Köszönöm!
Azért a profitól messze van de legalább van hova fejlődni
A forrás itt található:Kapcsolás
(#) Tom025 válasza ATtiny hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Volt alkalmam látni a szinte minden perifériát kihasználó saját programomat jól működni egy 100%-kal túlhúzott órajelű (8MHz helyett 16MHz), és ráadásul 3,3V-os kivitel ellenére 5V-ról táplált ATMEGA32-n. Én nem mertem volna megjátszani, de a gazdája nem féltette, és igaza is lett, működött a program és a chipnek sem lett semmi baja. Szóval sokat bírnak ezek az állatok..
(#) zolika60 válasza andrew23 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Mindenki tévedhet, de az angol billentyűzeten is van shift gomb. :yes: Ha nem tévedek.
(#) peterpan válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 

Kedves Modik!
Nem kéne a segítő hozzászólások mintájára jelölni a beszólós, kötekedő, felesleges hozzászólásokat is?
:levele:
(#) Action2K válasza peterpan hozzászólására (») Jan 19, 2010 / 2
 
Nem kell, arra ott van a ikon minden topik tetején.
(#) zolika60 válasza peterpan hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Látom magadat már meg is jelölted. :yes:
(#) tony994 hozzászólása Jan 19, 2010 /
 
Digitális oszcilloszkóp-om nyákja nagyon szép lett (vasalással) .
(#) slogan válasza tony994 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Szia !
Szép munka ! Melyiket építed be? Linkelnéd a rajzot, doksit?
Köszi ! Üdv: István

Légy szíves, kerüld a felesleges sor- és szóközöket! (Utóbbiak közül csak a valóban feleslegeseket!)
Köszönöm: Frankye
(#) zsuscsinyo válasza tony994 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Talán nem volt megfelelően zsírtalanítva a lemez? Mert ahogy látom a maszkolással nincs gond, viszont még lett volna mit lemaratni
(#) Rumcájsz válasza tony994 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Valóban jól néz ki! És maratás után milyen lett?
(#) tony994 válasza slogan hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Szia!
Itt a link ; ennek a nyákja.
Üdv:tony94 :yes:
(#) tony994 válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Szia!
Még nem lett lemaratva majd holnap .
Következő: »»   526 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem