Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   363 / 1385
(#) banyaiakos hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
HP Laserjet 1018 nyomó, 0.6mm vezetősávok. A papírról csak annyi tudok hogy műnyomó.

DSC03033.JPG
    
(#) watt válasza Peppe hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Üdv az új topicban!

Nekem más koncepcióm van a hőfokra! A legjobb eredményt akkor kapom, ha a hőfok pont akkora sávba esik, ahol a festék nem olvad meg teljesen, csak a panelre áttapad(pateaxi nyomán szabadon). Ekkor a vonalak tökéletesek lesznek. Ez a hőfok nálam most 150-160°C körül van, a görgő belépési pontján, a kilépésnél ebből elveszít, így ott 130°C mérhető a panel és a görgő között. A sebesség 40mm/perc körüli, szakaszos 1-2mm ugrásokkal. Ha ilyen hőfokon gyorsan(normál sebesség) átengedem a nyákot, rá sem tapad a festék!

Már elékészültem a nyák átgörgőzésével, most maratom és remélem még ma be is tudom szerelni és tudok próbákat készíteni eltérő nyák méretekben is, mert a méret is számít nagyon a sebesség és a beállított hőfok tekintetében.

Pici-vel úgy tervezzük közösen írjuk a cikket, így számíthattok hamarosan egy bővebb kifejtésre is.
Na megyek, mert így nem haladok!
(#) watt válasza banyaiakos hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Látszik, hogy a festék szétfolyt, ezért sok helyen átmaródott. Javaslom nézz át az új topicba a lehetséges megoldásokért, mert ezt nem tervezzük látogatni ilyen témában többet!
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Kíváncsian várom és is az eredményt és ennek tudatában vásárolok holnap Megnézem mennyi egy hőszabályzós az jobb lenne ha nem túl drága de ez meg biztos,hogy jó még töröm a fejem
(#) edison14 válasza pici hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
HELLO !
Nekem van itthon LED kijelzős ICL7107-tel működik de az csak 150C-ig tud mérni. Szerintem ide felesleges LCD-t használni tegyél be egy közös anódú vagy katódú 4x7 szegmenses kijelzőt egy ATtiny26-tal és már kész is van. Szerintem nem kell túlbonyolítani és ha már itt tartunk hogy minden egy helyen legyen akkor meg lehetne csinálni a hőfokszabályzót is ezzel az ATtiny26-tal és nem kellene össze vissza drótozgatni. Mellesleg akkor a görgők jelenlegi hőfokát is tudnánk mérni és ha vékonyabb huzalozást szeretnénk laminálni akkor kisebb hőfokon eresztenénk neki a nyákot ha vastagabb huzalozást szeretnénk akkor meg mehetnénk nagyobb hőfokra. Esetleg egy potival meg lehetne csinálni hogy beállíthassunk konkrét hőfokot és akkor kapcsoljon ki a fűtés amikor ezt elértük. Ha az ATtiny26 kicsi volna ehhez még meg lehetne építeni ATmega8-al. Szerintem megoldható lenne csak programot kéne rá írni.
Ha tetszik az ötlet akkor sok sikert a megépítéséhez.
(#) pici válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szia
1, szerintem a nyomtatóval van a gond. Látszik a hullámosság szabályossága. Feltételezem, hogy a "tesztszöveg" a nyomtatóban vízszintessen szerepelt. Azok a vonalak megfelelőek, de a güggőlegesek behullámoznak, ez a lézer pásztázása miatt lehet.
Volt már HP5L-em 6L-em és most 1300-asom.
Szépen nyomtattak XP alol. Vista elszabta... nem is használtam azzal. Ezek selejtezett nyomtatók voltak, de teljessen jók.
Vettem egy új nyomtatót tavaj a teszkoban, 2 nap után vissza is vittem, a görgők meggyűrték a papírt kicsit és nem volt jó a fedés... pedig nem olcsót vettem...
Maradtam a HP1300-asnál.
Ennek egy hibája van, ha gyári beállításon nyomtatok, akkor néhol a vezetékek irányváltásánál/törésénél kihagy picit/elkeni.
De ha leveszek minden extrát és minden okosságot, akkor ez a hiba elhárul.
(#) patexati válasza edison14 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szia! Mint már írtam a másik topicban watt fórumtársnak a legegyszerűbb egy potis szabályzás lenne és mindenki maga kalibrálná a saját nyomtatójához mert van szórás a különböző gyártók közt mi nem hiszem amúgy,hogy véletlen lenne de ez más téma! Csak be kell jelölni hol a jó a potméter állása azt kész nem lehet hőmérséklethez kötni mert mindeki máshogy máshol méri és itt kb 5-6 fokon belül kell ingadozni a hőmérsékletnek! Én speciel nem csináltam még AVR áramkört csak PIC-et (egy doplert gyártottam de nem megy) de köszönjük lehet valaki ezt is kipróbálja!
(#) (Felhasználó 4577) válasza pici hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat!

Az Ipon-ban vettem, még van rá garancia, így küldenek érte egy garanciafutárt, ha szükséges.
Írtam nekik egy levelet, hogy hogyan nyomtat.

Én Windows XP-vel használom.
Még kipróbálom, hogy ha letörlöm a driver-t és újra telepítem, akkor hogyan fog nyomtatni.
(#) pici válasza edison14 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Nos a helyzet, hogy az ember kétféleképpen tervez, vagy netes listáról és beszerzi amit kell vagy megnézi mi van otthon
Nekem LCD-k vannak, meg 7szegmenses is jópár, kicsi kék is. ATTiny2313 egy marokkal meg ATMega88.
Ez a dolog nem bonyi, csak rácsatlakozok a gyári diódára, és AD-vel mérek, kijelzem. Majd kalibrálok és csinálok egy AD -> Hőmérséklet átváltót.

Wattnak igaza van van értelme a hőmérséklet állításnak, két ok miatt is:
1, most (tél) 20 fokon beállítod a laminátort, de majd nyáron a 30 fokban lehet sok lesz a hő
2, nyomtatótinta függő is a dolog. Ha magadnak csinálod és van saját nyomtatód és gyári lézertintát használsz, akkor jó lesz a beállítás, de ez másnál más tintával lehet nem tökéletes...
sztm
(#) edison14 válasza patexati hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Hát igen próbálok ihletet adni hogy mindenki egy kicsit meríthessen belőle. Csak pici írta hogy akar hozzá majd építeni egy kis LCD-kijelzőt amin mérheti a hőfokot én erre írtam hogy ha már LCD akkor miért ne legyen minden egy helyen ne pedig szétszórva és így könnyebb lenne kalibrálni is mivel volna konkrét típusú dióda és valaki készítene egy méréssorozatot és az szerint volna megírva a program. Így a hőmérsékletmérés alapból be volna állítva és az LCD is jól mutatna ezek alapján már mindenki be tudná állítani a saját laminálójának a legjobb hőmérsékletet egy kis kísérletezgetés alapján.
(#) patexati válasza pici hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Nem mindegy a külső hőmérséklet sem igazad van ezt tapasztaltam BGA reflowozáskor az ember nem is gondolná mennyit tud számítani pár fok!
(#) t-dani válasza Peppe hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Idézet:
„Külhonból rendelek 0.7 0.8 0.9 kemény fúrókat”


Ugyan nem tartozik szorosan a témához, de szerintem nem szükséges ehhez külhon feltétlenül.

Én például a Nóniuszból szereztem általános, elektronikához használatos méretűeket, és nagyon-nagyon meg vagyok elégedve a minőségükkel, csak arra kell figyelni, hogy ne feszülhessen meg és szó szerint évekig kitarthat, nagyon penge a vágási minősége!
(#) pici válasza t-dani hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Megnéztem és tényleg...
0,5-ösre vadászok...
(#) Peppe válasza pici hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Tessék Pici
http://www.fdh.hu/product/show/261170
http://www.fdh.hu/product/show/196896
én innen fogok rendelni a cégnek
Most néztem a HE storeban is van de az elég .. minőség.
(#) pici válasza Peppe hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Akkor rendelhetnél 0,5 0,6 ból +1-t
(#) watt válasza edison14 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szerintem az csak ábránd, hogy előre be lehet állítani egy vagy több, mindenkinek jó hőfokokat, sebességet.

Túlságosan elmész a tények mellett.
1. Pontos hőfok kell, ami tinta, panelméret, sebesség és külső hőfok függő. Nem szabad a tintát folyósítani!
2. Pontos sebesség kell, ami függ a festék áttapadásának időtartamától.
3. Legfontosabb a hőfok szabályzásának a pontja, ami szerintem a henger. Van már ötletem is, hogy hová és hogyan teszem.

A többi, hogy AT, PIC, vagy egyéb, részletkérdés. Lényeg, hogy működjön és állítható legyen, na meg olcsó, ha már egy olcsó laminálóból indulunk ki.

Azt csak megjegyzem, hogy ezernyi ötletem van (és szerintem picinek is) egy uC-el való kivitelről és a programot is meg tudnánk írni, ha akarnánk, de egyelőre értelmetlennek tartjuk.
Ez később változhat, de az már nem a költség hatékonyság és az egyszerű után építhetőség jegyébe fog tartozni.
(#) Peppe válasza pici hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Megbeszéljük a részleteket
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Jan 24, 2010 1 /
 
Egy próbát megérne egy fázishasításos triakos szabályzóval mit csinál ez a fajta motor Ki tudja hátha beválna az aztán egyszerű kapcsolás lenne!
(#) kaqkk válasza watt hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Én épp most írtam egy programot pic 16f 886 ra (16x2)
lcd vel 0-511 c1 ig állítható potival és kijelzi a beállított -és a mért hőfokot is . Páka szabályzónak készült
de ide is megfelelne . Próba panelon már fut a progi
már csak a hőmérő szonda és a fűtőszál kapcsolása
ami tervezésre vár . De van rá elképzelésem
Ha láttok benne fantáziát felteszem a teveket ahogy készülnek .
(#) troby válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szia engem érdekelne ez a technika amit csináltál.
Megtennéd hogy lefotózod nekem a nyomtatót hogy hogyan sikerült megoldanod? a festék magyarországon is beszerezhető és saválló, mennyibe kerűl?
Szerintem ez lenne a legjobb módszer ár-minőség-gyorsaság szempontból. Sok sikert a maratáshoz.

Üdv
(#) bakondi válasza patexati hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Próbáld ki 50-80 V egyenfeszültséggel a polaritást váltogatva (egy nyomógombbal vagy kapcsolóval) néhány Hz-es frekvenciával. Ha megy akkor egyszerű lesz készíteni hozzá egy 2-10 Hz-es tápot.
(#) bakondi válasza watt hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Ilyen nyomatot készít a B2200 nyomtató (a képen). Ennek ellenére sikerült a vasalás, nem tökéletes, de jó.

NYOMAT.JPG
    
(#) Attila86 válasza watt hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Idézet:
„3. Legfontosabb a hőfok szabályzásának a pontja, ami szerintem a henger. Van már ötletem is, hogy hová és hogyan teszem.”


Megosztod velünk ezt az ötletet?
Én arra is gondoltam hogy a hengerbe belülre tesszük a szondát valahogy...
(#) patexati válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szia! Én látok bent fantáziát mivel van ilyen kontrollerből több is a polcon meg egy 2x16 LCD modul is! A sajátomat (ha kapok holnap) csinálhatom bonyolultra is nem okoz gondot mindegy milyen nyákot csinálok a felprogramozás meg egy pillanat!
(#) kaqkk válasza patexati hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
A "hardver " sem lesz bonyolult : valószínűleg
egy műveleti erősítő a mérő bemeneten
és egy optokapu triak páros a kapcsoló kimeneten
A mérés és a beállítás az RA.1 RA.2 bemeneten
a triak meghajtás az RC.2 kimeneten történik
az lcd az RB porta van kötve .
(#) patexati válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Csak itt kéne szabályozni a motort is mert gyors meg az a jó ha állítható az is Nem tudom ez hogy oldható meg a programban
(#) kaqkk válasza patexati hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Ha sikerülne kitalálni a szabályzás módját
szerintem nem lenne akadálya hogy pvm
vagy akár fix sebességek lehetnek a programban is
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Te leszel az első aki látni fogja
(#) patexati válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Holnap megveszem én is és akkor többet tudok de szerintem PVM-es lesz Frekiváltó jobb lenne de az nagyon bonyolult lenne
(#) kaqkk válasza patexati hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Az a baj hogy a saját motorját elég nehéz lesz lassítani
ém már azon agyaltam hogy egyszerűen átalakítom az áttételt ,fénymásolóból bontott fogaskerekekkel !
egy sebesség de az nagyon lassú , szerintem minden
féle használatra jó lenne :
Következő: »»   363 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem