Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   147 / 489
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Szia! Én csak külsőnek raktam fehéret de vakít mg ronda vastag is
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Szia!
Igaz is, a fényerő állításához az eredeti állapotokat meghagytam a keys.asm programjában, vagyis ezt:

BRIGHT_MD EQU 0x28
BRIGHT_UP EQU 0x24
BRIGHT_DN EQU 0x20

LIGHTLIM_UP EQU 0x2D
LIGHTLIM_DN EQU 0x29

Ettöl függetlenül, nem tudtam még elérni a leszabályozását. Van még valami, amit le kell kezelni?
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Nagyon sokat kell nyomkodni,hogy menjen lefelé szinte csak a végén szabályozza! Ledfüggő!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Szia!
Már többször is próbáltam, (gondolom itt is 255 a határ), de nem ment lejebb a fényerő, az elem a táviban viszont lemerülni készül. (BRIGHT_DN EQU 0x20)-ra legalább 500-at nyomtam., de a 0x24-re is ugyanennyit próbáltam ezután. Nem változott semmit a fényerő.
Szia.
(#) c27 válasza janocsi hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Szia. A furatjavításhoz megvan a legjobb eszközöm, de nem erre lett tervezve a légköszörű és a befogatás is macerás. Ideiglenesen kijavítom a lyukakat, de késöbb megpróbálok csinálni egy álványos minifúrógépet.
Patexati igazság szerint nem tudom a fordulatszámot mérni annyi biztos, hogy 6 bar-nál 85000 a fordulat én 2.5-3-nál fúrtam vele olyan 15000-20000 fordulat lehetett talán kicsit sok, de egyelőre korrigálom a lyukakat így az órához nem kell többet fúrni kivéve a távirányítót. Nem akarok mikrokapcsolókat használni most tervbe vettem, hogy billentyűzetfóliát használok és 2 oldalas nyákot, legalább a rossz billenytyűzet ingyen van. Szerinted ez használható út?
(#) c27 válasza c27 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Sziasztok.
Ismét úgy néz ki lesz egy potyamenet most a lomex felé, de csak oda. A kérdésem, hogy nemsokára elkészül egy forrasztóállomás ami 24V-os pákához lenne. Nem tudjátok ott nem lehet ilyet kapni? Én nem találtam 24V-os pákát. Egy ilyet néztem pedig ki: Bővebben: Link
Esetleg van amit érdemes venni még? Ónszippantó nem tudom milyen van érdemes venni? Még sose láttam és nem is használtam, de gondolom jól jönne kiforrasztáskor. Minidrillt se láttam ott.
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Szia!

A Lo*ex -ben az alábbi alkatrészeket keresd: IRL530, LN2941, PCF8583, MB(R)10100, BAT46, 940nm IR dióda, IR fototranzisztor, 7-35 pF trimmerkondenzátor és az SMD ellenállások, SMD kondenzátorok, SMD diódák, SMD tranzisztorok, 20MHz, 32.768 kHz Quartz.... Rengeteg LED kapható.
A 16F886-os verzióhoz LM334, LM335, LM358, NTD2955 - Dpack-3 tokban,
PicKit2-hez: 2 * IRF7314, 680uH@100mA, 2 * 1N5819.

TSOP1736 - zacskóban 4 db 200 ft - a dobozokban meg kell keresni...

Szia
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Szia.
Javítás: Lm2941 (ha jól tudom).
Bat46? Az mihez kell?
LM334,335,338 ezek mind kellenek? NTD2955 - Dpack-3 tokban ez?
A 680uH-s cucc az mi? Valami tekercs? Annak pontosan milyen adatai vannak?
(#) patexati válasza c27 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Szia! Szerintem Hp41C azt gondolja,hogy az új 16F886 verziós órát gyártod! BAT46 Schottky dióda az elem azzal van rákötve a RTC tápjára, a tekercs meg a PicKit 2-be kell ha azt is akarsz gyártani!
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Szia!

Bocsánat, megint elírtam - LM2941 a helyes.
PicKit2-hoz írtam: Erről az oldalról letölthető az összes dokumentációja, benne van a kapcsolási rajza. Itt a fórumon is olvashatsz róla. Könnyen utánépíthető USB-s programozó. Az induktivitás 100uH 100mA áramra - ellenállásszerű kivitel. A kapcsolásban levő P-FET és a N és P FET tok az IRF7314 -gyel kiváltható. (Az N-FET helyére jó a BS170).
LM334 - áramgenerátor, LM335 - hőmérő, LM358 - erősítő, NTD2955 - Dpack-3 tokban - P-MOSFET a Propeller 16F886-os verziójához kellhet.

(((Írd be a :google: -ba pl.: NTD2955 datasheet és már jön is az adatlap - vannak helyek, ahonnan ingyen is letölthető - válogass )))

Szia
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Bocs nem néztem végig az összeset, kicsit kapkodásban vagyok, mert holnap lesz ez a lehetőség, de ismét nem számomra csak én vetetek mindent. Ledek leszek diffózban 300mCd környékén?
Patexati igaz most nem a 886-os órát csinálom, de a pic megvan hozzá, gondoltam akkor jó lenne már ahhoz is beszerezni a dolgokat.
(#) mrbini válasza c27 hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Szia!
Én ezt szoktam használni pdf-ben le lehet tölteni ingyen minden alkatrész dokumentumát.
(#) mrbini válasza mrbini hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Bocs nem sikerült a link inkább ezt
(#) c27 válasza mrbini hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Szia.
Kösz, én is itt szoktam nézni, csak akkor nem volt kedvem se időm nézegetni, mert kicsit kapkodás volt.
Sziasztok.
Egyébként az órához végül ma sikerült elvileg mindent megvenni kivéve a ledeket. A lomexben hiába van sokféle led 5mm diffúz legalább 200mCd nem volt(majd megpróbálok szerezni valahonnan) holanap ha minden jól megy akkor meg is nézhetem az alkatrészeket. Egy kérdés viszont felmerült (sajnos nem voltam közben itthon és telefonon kersztül nehéz látni) smd ellenállás 2.7mm és 3.2mm hosszúak között kellett választani hirtelen a 3.2mm-est mondtam gondolom az is befér a rotorba ugye?
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Szia

Szerintem jó lesz... smt notes

Szia
(#) patexati válasza c27 hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Szia! Igen jó az SMD mit kértél amúgy 1206 a fajta ez legnagyobb méret a könnyű szerelés miatt is!
(#) c27 válasza patexati hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Oké, kösz. Ma délután akkor elkezdem a fúrást és lassan nekilátok az összerakásnak. Még a picprogramozót kéne megcsinálnom és a pákát kellene még megrendelni. (A IRON-N Solomon forrasztó páka gondolom jó ilyen célokra?)
(#) patexati válasza c27 hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Szia! Igen jó a páka! Gondolkozz melyik égetőt csinálod mert most egy újabb is van a Pickit2 topicban! Ha nem akarsz smdt hanem a furatszerelet jobban bejön akkor szerintem keresd meg Hp41c-t ő rakata fel ezt az új modellt!
(#) c27 válasza patexati hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Értem kösz. Az smd-s változatot át akartam variálni furatosra, de akkor már ezzel nem kell kínlódnom. Sikerült szépen átfúrni a nyákokat, viszont a fúró oldala is kifényesedett a fúrás után. Szerintem rossz minőségűek a fúrók. (Ilyen rossz fekete színűek voltak)
/Még a 18F2550-et nem programoztam fel bár alapjaiban az lpt-s programozó kész van csak kábel kéne a nyomtatóporthoz, de addig lehet nekilátok a pickit2 nyákjának elkészítéséhez./
Annyit kérdeznék még, hogy az órához hány wattos trafó kell? 20-25W elég vagy mekkora kell, hogy ne melegedjen egyáltalán?
(#) patexati válasza c27 hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Egy 1 Amperos táp minden igényt kielégít!
(#) c27 válasza patexati hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Ok, akkor 12V 1A elég. Közben már nálam vannak a rendelt cuccok. A bázisra elég egy 2200µF 50V-os pufferkondi? Inkább az 50V-ra tenném a hangsúlyt.
A másik gondom, hogy adtak az sfh309 helyett fototranzisztort és adót, de egyformák. Annyi különbséget tudok tenni rajtuk, hogy az egyiknek a közepén van egy kis feketés kristály a másiknál egy vékony szálszerűség. Szerintem amelyikbe a fekete kristályszerű valami van az lenne a fototranzisztor. Hogy derítsem ki? Lámpafénynél a multiméter szakadás állásban vagy ellenállásmérésben(a fototranyó zár a fénynél így keressem meg)?
(#) Petroimro válasza c27 hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Nekem 1A-es 12V-os dugasztápról megy. Nincs vele semmi gond.
(#) c27 válasza Petroimro hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Értem. A másik két kérdésemre tudnál valami infót adni?
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szia!

Ellenállás mérővel mérj mindkét irányban:

LED: Egyik irányban szakadás, a másikban vezet. Kb 1.1V feszültség esik az IR LED-en. Egy 5V -os tápról állíts be neki kb. 10mA áramot és mérd meg a kapocsfeszültségét (1.1V). Az 5 V- ot záróirányban is kibírja... Fényképezőgép, kamerás telefon, fotoellenállás "látja" a fényét.

Fototranzisztor: Mindkét irányban nagy ellenállás, a fényre csökken. A fénycsőlámpák IR tartományban is sugároznak...

Az óráimban 4700µF / 50V kondenzátorok vannak, de elég lehet a 2200µF / 50V is.

Szia
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia.
Értem kösz, 2200µF viszonylag olcsó inkább maradok annál.
A rotoron van 33pF kondenzátor akkor helyette legyen inkább 22pF? A bázison is van 2db 33pF azok jók vagy jobb azok helyett is a 22pF? Inkább a biztosabbat választanám. A másik, kicsit elfelejtettem ezt a bázisos dolgot akkor a képen ugye jól jelöltem? A primerrel sorba pedig egy 1ohm 5W-os ellenállás ugye? /Az lm2941 pedig nem nagyon akar beférni a bázisba. A bázison nagyobbak a lábtávolságok (bár kis hajlítgatással meg lehet oldani), de nem olyan nagyon olcsó és nehéz beszerezni(igaz most van 2db), de nincs helyette valami más?/
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia!

- 22pF/33pF: Az érték a quartzhoz kell igazodjon. Próbáld ki.
- 2200uF: Valamelyik boltban a 4700µF/50V volt leárazva, amikor vettem...
- LM2941: A lábait (nem tőben) nyugodtam széthajlítgathatod. A probléla az, hogy egyvonalban jönnek ki a tokból és nincs hely a forrszemeknek. A lényeg az, hogy a toknál ne törjön veg a kivezetés - ha megtörik, később le is fog törni és nem tudsz majd forrasztani hozzá. Egy fogóval fogd össze a lábakat a toknál, a fogó másik oldalánál hajlítsd meg őket.

Szia
(#) Petroimro hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Végre elkészült az én órám is. A video motorokkal sok bajom volt, m,ert sokat tönkretettem, és nehezen tudtam beszerezni, de csak sikerült végül.
(#) patexati válasza Petroimro hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia! Gratulálok hozzá nagyon jó lett! Én is ilyen alaplapot és plexit csináltam az enyémre de a plexi lekerült mert úgy sokkal szebb!
(#) janocsi válasza Petroimro hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia!
Nagy munka van ebben is, mire így tud kinézni. Az a jó vastag plexi is hogy feldobja. Még nem sikerült szereznem, csak max 2mm-es plexit. Én is csak gratulálni tudok hozzá. (Ez a verzió az alap f628-as lenne egyébként?)
Szia.
(#) Petroimro válasza janocsi hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Köszönöm!
Igen ez az alap 16f628-as verzió, ami tud fordulatszámot mérni és a metró órához hasonló másodperc kijelzést. Még nyáron csináltam az órát, csak közben tönkretettem a motort. Ősz elején sikerült szereznem motort, csak közben elkezdtem a fősulit és mindig halogattam, aztán most összeraktam. Nyár óta nem nagyon kísérem figyelemmel a fejlesztéseket.
A plexit üvegesnél vettem, 5mm vastag, csak sajnos görbén vágta le.
Következő: »»   147 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem