Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Azt honnan tudom? Egyébként egy USB HUB-ba van bedugva... :hide:
Fogod es megnezed mennyit vesz fel a cuccod, majd megmered a Vusb feszultseget...
Megint egy érdekes hibába ütköztem:
Akármilyen karaktert szeretnék kiírni, az alsó négy bitje mindig 1000 lesz. Tehát a karaktertáblát ha megnézzük, akkor minden oszlopból az lesz, ami a 1000 soron van. Tehát például a 0, 1, 2, 3, 4, 5, 8, :, ;, < karakterekből 8 lesz, az S, T, X, [, _, Z, P karakterekből X lesz, a %, &, +, *, ! karakterekből pedig ( lesz. Remélem érthető... A kód még mindig ez: Bővebben: Program
Dugd direktben a gépre, vagy adj a hubnak stabil 5V tápot.
Jól van viszi ez az LCD-t hubbal is, csak át kellett állítani a kontrasztot.
![]()
Áhh megvan! Hp41C azt mondta hogy lehet nem elég az LCD modulnak az az idő amíg az EN lába H szinten van. Biztos ami biztos ezért betettem ide egy időzítő szubrutint, és a szubrutin átírta a WREG-et és más értékkel tért belőle vissza mint amilyen előtte volt.
Pár karaktert mondjuk így sem jelenít meg... ![]()
Érdemes lenne újra végigmenned az adatlap alapján az időzítéseken és szimulátorban megnézni, hogy rendben vannak-e!
De a másik PIC-en aminek ráadásul közös adatlapja van ezzel (PIC18F4520 és PIC18F2520) működött ugyan így! A szimulátorban épp most nézem és jó adatokat küld...
A szubrutin ami kiírja ugyan az. Az órajel ugyan az. Az LCD modul ugyan az. A PIC a lábszámtól eltekintve ugyan az. És basszus tényleg... beállítottam egy kis időzítést és mindjárt kiírja rendesen a betűket! :yes:
Összeraktam egy klónt. Attila86-nál programoztuk az égetőt, ment is MPlabbal. Hazahoztam, nem megy.
"PK2Error0024: PICkit 2 was unable to establish a valid Vdd on the target (Attempted 3.30V - Read 4.73V)" Ilyenkor mit kell tenni? Pickit2 programmer OlHoss azt mondja, hogy "No device detected" Ha nincs rajta a tesztpanel, akkor látja "Pickit 2 connected". MPlabnál is ez a helyzet, csak éppen égetni nem lehet.
Azt még nem próbáltam, de most vettem észre hogy a Debugger menüben a Select tool-nál ki lehet választani a PICkit2-t is. Ez esetben ugyan úgy halad lépésenként mint a szimulátorban és látom a panelen, hogy lépésenként mi történik az áramkörben. Hát ez marha jó!
![]()
Olyat nem lehet, hogy a program egyes részeit kimásoljam egy másik fájlba és a fordító onnan megtalálja, mintha ugyan abban a fájlban lenne? Mert van pár hosszabb szubrutin ami könnyebben átláthatóbb lenne így.
Dehogynem! Legegyszerubb, ha INC file-ba rakod (d eize, most akkor assemblyzel vagy C-zel?). A masik, hogy elkezded szepen hasznalni a linker scriptet, ha meg nem tetted meg, es kulon forrasokban van, amik kulon fordulnak, es a linker fogja oket ossze pakolni neked a vegleges formatumba. En ez utobbit javallanam...
Assembly-ben programozok. Ezt a linker scriptet hogyan kell használni?
Szia!
A forrás egy részét átteszed egy másik állományba (Keys.asm), a fő programodban pedig elhelyezel egy
Szia
BUILD FAILED és egy csomó error...
Szia! Idézet: „Assembly-ben programozok. Ezt a linker scriptet hogyan kell használni?” Linker Script Easy (Meg keress ra itt ebben a topikban is kitargyaltuk mar parszor)
Sziasztok Tomi675 megvettem a csinált szirénát ezzel az alappal.képmelléklet. Kérdésem az lenne ez kb. hány wattos tölcsért bír meghajtani?
Miért teszel fel egy kérdést több topicban, főleg egy olyanban, aminek a kérdésedhez semmi köze!?
![]() ![]()
Bocsánat mindenkitől ha rossz helyre tettem fel rossz kérdést. Csak sűrgős segitség kéne mert itt állok a mentőnknél be akarom szerelni ( addig a mentő nem mehet cimre) és nem akarom hogy gubanc legyen .De akkor átmegyek a sziréna topicba.
Feltehetek 1 kérdést itt vagy személyesen privát emailba tegyen ezt. ??
Sziasztok Az volna a kérdésem hogy kinek van tapasztalata, jó vagy rossz a J ill K sorozatú 18F-s mikrokontrollerekkel.
Amiket én nézegettem: PIC18F2XJ11 PIC18F4XJ11 PIC18F24K20 PIC18F25K20 PIC18F44K20 PIC18F45K20 Ami tetszik bennük az a barátságos áruk, hardver készletük. Szimpatikus lábkiosztás,viszont max 3.6V-t birnak. A J-s szériában vannak pinek amik elviselik az 5-t, ezek a kommunikációs lábak meg a programozáshoz szükséges lábak. A K-s szériában ahogy nézegettem az adatlapokat már egyik pin sem bír el 5V-t Szóval a kérdésem az lenne, hogy lehet e ezeket ICD2-vel programozni, vagy más fajta készülék kell hozzá. A tápelőállításához milyen IC-t kell használni. Vagy csak sima 5V-s stabkocka + 3 dióda utánna és meg is van a 3.2V A J-s szériában található a VDDCORE/VCAP pin, ha jól vettem ki ez arra kell, hogy megtáplálom a PIC-et 3.3V-l és a VCAP ill a GND közé kötök egy kondit akkor 2.5V-n üzemel a pic. Na akkor ilyenkor csak a proci mag megy 2.5V-n vagy a kimenetek is. Ha a mag 2.5V-n megy akkor is kitudom használni a maximális teljesítményt. Ha ezt a lábat szabadon hagyom akkor 3.3V-on megy a mag, vagy elsem indul a pic? Vagyis szerintetek hogy kell ezt elképzelni. Ha pedig már itt tartunk hogy az alpdolgok egyhelyen legyenek a jelszintek ilyenkor hogy alakulnak. A Vdd*0,7 a H szint? Ezt csak azért kérdezem mert ha jól figyeltem a K-s széria 1.8V-ról is megy. Köszönöm a válaszokat előre is
Szeretnék két 16 bites számot összeszorozni és szintén két 16 bites számot elosztani egymással. Honnan lehet vadászni ilyen rutint? A Kónya-féle könyvben van egy de azt egyenlőre nem sikerült megértenem.
Bár az is jó ha valaki elmagyarázza hogy két 16 bites szám összeszorzásakor miért kell a szorzót és az eredményt jobbra forgatgatni... ![]()
Ezt most kitől kérdezed? Nem véletlenül linkeltem be a szabályzatot. Használd a válasz gombot! Jajj....
![]()
Szia!
Többször ajánlottam már ezt az oldalt, több rutint sikerült minimális erőfeszítéssel beüzemelnem. Szia |
Bejelentkezés
Hirdetés |