Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Hello
Mivel csináltad meg ilyen szépre a panelt az első képen? Ónozva van?
Gonoltam megmutatom milyen gondokkal küszködök.
A sósavas papíreltávolítás tényleg jó, sokkal jobb, mint a vizes, de ott is szükséges a finom ecsetes beavatkozás, ami nem is elég, ha nem figyel az ember gondosan! Az is látszik a képeken, hogy mindannak ellenére, hogy sósavval zsírtalanítottam a panelt a hengerezés előtt, valamint alig értem hozzá az ecsettel a sósavas papíreltávolítás után, még egy apró félhiba látható az egyik vonalon. Megjegyzem, hogy az eddig készült 4 panel esetében(és a sok ki sem maratott esetében is) a hibák kijavítása nem lehetetlen, egy kis ónnal, vagy kb. 0,15mm-es kábelbéllel. Tehát nem arról van szó, hogy ha egy ilyen hiba jelentkezik, ennéla kicsi méretnél, hogy azt ki kellene dobni! Esetleg a szépséghiba az ami bánthatja az embert. Akkor a két kép, amiről beszéltem: Papíreltávolítási hiba Az egész nyák képe 0.25 nyomatból, kb. 0.1mm vonalak
Természetesen ónozva de sokkal szebb csak a telóval nem mindig tudok jót készíteni! Ez a nyák nem akadály olyan mint ha fotóznám! A kisebb keresztmetszeteket kell tesztelni de azt a laminátoral akarom majd amúgy a körvonal 0.2mm nálam nem igen vékonyodik el de majd ha lesz laminált összehasonlítom egy ugyanolyan nyákkal mit a dörgöléses módszeremmel készítettem!
Ez így nem lesz jó de majd ha tudok tesztelni akkor többet tudok mondani! Nekem az alacsony hőfokos dörgölés ennél sokkal szebb nem folyik meg semmit! Lehet,hogy az oda vissza mozgatás is kell de egyelőre a te rajzod alapján van a terv csak a motor opto helyett egy fet kapcsolgat mivel én a DC motort használom minden képen! Nem folyhat így meg! Kár,hogy a lumixom meghalt már egy éve nem tudok komoly képeket csinálni de ha lesz időm csinálok egy tesztpanelt a módszeremmel csak viszonyítani olyan etalon félének! (meg ne haragudj a kritikáért de lehet jobb is szerintem)
Idézet: „Nem folyhat így meg!” Nem folyt itt meg semmi! Nem tudom mit látsz? Szerintem nem érted a problémát, mert ilyen vékony vonalakat nem csináltál még soha, mint ahogy én se nagyon! A másik, hogy valaha készítettél ilyen macró felvételt átvilágítva a nyákjaidról? Mert ha nem, akkor nem tudhatod, hogy azoknak milyen csipkés valójában a széle! Mindez szabad szemmel nem látható, mivel a vonalakat is alig látom, csak nagyítóval! Csatoltam egy képet, ezen látsz megfolyást!
Próbáltam a fényképeket de nem lett jó! De a 0,5mm padoknál biztos sokkal jobbat szoktam csinálni! Most megyek de ha lesz időm tényleg megmutatom!
Várom a képeket!
Viszont közben valami nagyon nem hagy nyugodni, ami elég fontos lehet. Az az érzésem, hogy nem elég erősen nyom a henger. Ezt még tetézi az is, hogy elhajlik! Ettől lehetnek a csipkés alámarások, mert a felnyomott festéken nem látszik a csipke, csak a maratás alatt jön ki, ami attól is lehet, hogy nem eléggé van ráhengerezve a felületre. A rugót hiába feszíteném, mert a henger akkorát hajlik most is, hogy a két szélén meg sem emelkedik! Lesz ezzel még macera rendesen, ha komolyabb dolgot is akarunk vele készíteni! Most egy sima nyákot fogok vasalni... Idézet: „Próbáltam a fényképeket de nem lett jó!” Akkor nem láthattál még ekkora nagyításban nyákot!
Tud valaki adni valami támpontot a nyák megvilágítással kapcsolatban?
Például milyen távolságból hány wattos lámpával mennyi ideig kell világítani?
Szia!
Kereső... Egyébként ha elég jó a maszkod, és jól rá von szorítva a NYÁK-ra akkor világíthatod szinte akármeddig. De az optimális időt te magadnak kell ki kísérletezni. Ha szánsz rá egy kis időt akkor találsz erre a célra készített teszteket is!
Itt egy kép, hogy boldogok legyünk, és tudatlanok!
Normál távolságú kép, normál fényben Aztán a valóság! Macro kép, hátsó átvilágításban Itt is két papírmaradék okozhatott volna macerát, ha nem látom meg és nem javítom ki...
Én így állapítottam meg a levilágítási időt.
A csatolt képen ábrázoltam a dolgokat,hogy hogyan is képzeld el. Tomi
Szerintem kellene csinálni egy univerzális mintát mondjuk PDF-ben és mindenki ugyanazzal a mintával tesztelhetne, így pontosabban össze lehetne hasonlítani a kész nyákokat. Ebbe én is szívesen beszállnék
Rendben, csak ne legyen nagy, mert a nyák drága!
Ki vállalja?
Persze, én sem gondoltam hatalmasra
Először tisztázni kellene, hogy mi a fontos aminek feltétlen rá kellene kerülnie. Különböző vonalvastagságok felirattal jelölve, különféle vezetősáv törések 90fok, 45fok, görbe stb... Mindenféle PAD-ek SMD/DIP (ezek között is eltérő vastagságú vezetősávok) Esetlegesen kitöltött területek (az egyenletesség és az alámarás vizsgálatára) Feliratok SMD csatlakozók, soklábú IC Ilyesmire gondoltam egy DPI helyes PDF-ben amit letölthetne mindenki, így átfogóbb képet lehetne kapni a minőségi eltérésekről.
Próbálj valami valóságoshoz közeli mintát kialakítani és ne legyen nagyobb, mint 30x40! Legyenek a vonalak elég közel, mert egyébként nem kihívás.
Na hát első nekifutásra én ilyesmi dologra gondoltam:
A 6mil vonalak között szürke árnyalatú maradt a fehér rész. Annak talán nem kéne olyannak lennie. Vagy csak nálam ilyen?
Nekem ez nem élteszerű, nem tetszik. Ettől jobb az enyém is...
Hogyan tetted át pdf-be?
PDF-nyomtatóval.
Igen, nekem is az a bajom hogy nem életszerű... Harpo! Az fekete és fehér. A BMP amiből 'nyomtattam' a pdf-et, monokróm. Csak fekete és fehér van.
Tényleg. Jobban ránagyítva már tök fehér
Idézet: „PDF-nyomtatóval.” Aha! Segíts privátban kérlek!
Hét ez így tényleg nem kóser. Valami emberi formátumot kellene találni ami mindenkinek jó, hogy ne legyen galiba a sokféle nyáktervező miatt.
Miért? Épp hogy a pdf miatt nem számít hogy milyen nyáktervezőt használsz!
Képtelen vagyok a telóval képet készíteni csak ilyenre telik
Bocsánat.
Ránagyítottam (800%) így már más... :hide:
Semmi gond, ha csak az nem, hogy nem látod saját szemeddel azt, amit nem is gondolnál. Ha megnézted az előző két képet, érted miről beszélek. Sajnos egy jó macrós gép kell hozzá.
Néztem nagyítóval de nem olyan mint a tiéd az igaz,hogy kicsit cikkcakkos a széle de az alámaródástól van 0,2mm a szegély azt nézegettem! Mindegy hagyjuk majd ha lesz alkalmam csinálok fotót! A vékonyodás nálam nem igen vehető észre! Amúgy voltak a kísérleteimben hullámosak az egyenes vonalak ezt az okozta,hogy nem rendesen fedett a vasalat és az alá be tudott marni!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |