Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   26 / 43
(#) aflmor válasza djgombi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Idézet:
„subwooferben nem kell 100 dB-ket várni”
Eme 2 "névtől" hiába is.
(#) subwoofer220 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm! Megkérhetnélek rá ,hogy progival megnézed mekkora láda kell neki? Olyasmit szeretnék ami a képen van! Előre is köszönöm!

névtelen.JPG
    
(#) shalafi.66 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Fejből 80 liter körüli zárt.
(#) csaba9985 válasza djgombi hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Hát hulladéknak nem mondanám van itthon belőle kettő, és jól bírja a strapát! (egyenlőre, pedig legalább 3-4 évesek már)

(#) shalafi.66 válasza csaba9985 hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Az hogy szól, azért önmagában kicsit kevés. Többet szoktunk várni.
(#) csaba9985 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Hali! van 1 cég ahol még láttam ilyet fenn a neten, blacktronic a neve, hátha nekik még van, ha kell ilyen hsz valakinek.
(#) csaba9985 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
többet többet ,ha bemegyek egy gyors kajáldába, akkor is mindíg ugyanazt a jót várom és elvileg azt is kapom, mint amit várok, de hogy mit eszem azt nem tudom csak tömöm befele

(#) shalafi.66 válasza csaba9985 hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Huh. Ha nem bonyolult a recept, inkább megfőzöm én, az a biztos.
(#) Szenczy hozzászólása Jan 29, 2010 /
 
Sziasztok...csak annyit fűznék hozzá a fórumhoz,hogy én minden nap ezen két márka közt élek...egyik hangfalban mnc noir 2 30 centiss..másikban sal ahx 3040 30 centis mélyvan....mivel ezeket engedte meg a pénztárcám ök lettek megvéve ...én teljesen ki vagyok velük békülve...annyi a kritérium hogy épeszű hozzáértö ember tervezze és kivitelezze a ládákat...erre én sem vállalkoztam haver profi ..megcsinálta ....****************************************
******************************************
******************************************

Ez itt nem a reklám helye.
szamóca
(#) shalafi.66 válasza Szenczy hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Persze, ha valaki profi, akkor tudja azt is, hogy nem pénztárcafüggő a dolog, nem kell kínait választani, olcsóbban is kaphat jobb használati értékű hangszórót.

Olyat, amivel sokkal kevesebb szenvedéssel is lehet jó hangsugárzót építeni.
(#) potenciameter hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Hali, ma elkészült az MNC Sunflower-el szerelt szobai mélyládám. Hát a reggel kipróbáltam és leesett az állam, mindenki azt monda hogy az mnc ne igazán érzékeny jószág(ami igaz is), igy nem is vártam sokat tőle. Amikor meghallottam a hangját, az egekbe szökött az adrenalinom, nagyon jó lett.( pedig csak 30cm-es a h.sz, 64literes dobozban)( Nagyon jo a Bassbox, nem gondoltam volna hogy ilyen állatot csinál egy kis mnc-ből). 8ezres hsz-től még nem hallottam ekkorát, szerintem házibulikban is megállná két darab a helyét. Később képeket is teszek fel, még nincs lefestve a doboz, ezért nincs még rolla képem.
(#) shalafi.66 válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Ha a bassbox számolt, akkor valószínűleg csak szerencséd volt.

Ez még mindig a sunfloweres hsz? Mert ha igen, akkor nem kell csodálkozni, a gyenge mágnes miatt mélyben mindegyik erősen kiemel.
(#) potenciameter válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Igen a bossbox számolt, bár kicsit módositottam a program álltam megadott dobozt. Sunflower-t használtam, mert már rég megvolt, és nem akartam ujat venni. De nagyon jó lett. :yes:
(#) shalafi.66 válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
És honnan voltak hozzá T-S paraméterek?

Egyébként valamelyik nap kérdezted, akkor írtam, hogy 60 liter körüli zárt jó neki.
(#) potenciameter hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Bevallom nem mértem meg a T-S paramétereket, megtippeltem, vagyis a gyártó álltal megadott paramétereket, átjavitottam, a hihetetlennek tűnő adatok helyére az általam gondolt adatokat irtam. Igen tőled kérdeztem, és a 60 liter körüli doboz tényleg passzol hozzá.

A végeredmény nagyon jó lett.
(#) shalafi.66 válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Pedig sztem elég meglepő adatai vannak. Én valami ilyenre emlékszem.

Name: !30312
Fs = 38 Hz
Qms = 5
Vas = 95.82 liters
Cms = 0.27 mm/N
Mms = 65 g
Rms = 3.104 kg/s
Xmax = 3 mm
Xmech = 6 mm
Sd = 500 sq.cm
Qes = 1.41
Re = 7.2 ohms
Z = 8 ohms
BL = 8.901 Tm
Qts = 1.1
1-W SPL = 87.7 dB
(#) goldscorpio07 válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Hali
Nekem is elkészült a hangfalam és a mélysugárzó szempontjából Videoton HA31-422-re esett a választásom...a vége 82 literes baszreflex kivitel lett...
Cirka 7800-ért hozzájutottam darabjához,és szerény tapasztalatom:mérföldkő a két márka mellett,egy jó erősítővel brutálisan telt és tiszta mélyeket produkál nálam ez a hsz,az igényeimet kielégíti.
Az már más szempont hogy design szempontjából nem az áll az első helyen,de ennyi pénzért szerintem bátran kijelenthetem hogy végre egy olyan projekt sikerült,amiben végre nem kellett csalódnom.Ha vastagabb lenne a pénzárcám szívesen kipróbálnék én is Beyma vagy Celestion hsz-eket is,de ezt a a fajta Vidi hsz-t csak ajánlani tudom!
(#) potenciameter hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Szia. A vidik tényleg jók, nekem is tetszenek, sőt volt is 4 darab. Én azért mnc-vel szereltem a kis mélyládámat, mert ez már rég megvolt, és nem akartam ujat vásárolni. Celestionnalk még nem találkoztam, de azt hallottam hogy jok, Beymam, már volt, nagyon szép mélyet produkált. Jelenleg 2darap proel top-ládám, van, és 2darab eredeti Reflex, a régebbi szériábol, de eszméletlenül jó, ezekkel járok hangositani kisebb rendezvényekre.
(#) shalafi.66 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Beymából a nagy, hangosítós hangszórók érik meg az árukat.

Most videoton, vagy a jelenleg gyártott? Eléggé más a kettő.
(#) Zupp87 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Csak megemlíteném, hogy a ScanSpeak darabonként 90ezret kóstáló 25 (azthiszem) centis mélyközepei sem a dizájnra törekednek.. más kérdés, hogy vajon megérik e az árukat.
[OFF]
Speciel az én mélyközepeimre is mondták már a szürke hanbszélt, a natúr kosárszélt és a 25mm körüli PE porvédőt látva, hogy "hööhö..".. de aztán (egy kis parasztvakítást hagy engedjek már meg én is ) mikor megmozgatták alattuk az ágyat.. az már tetszett nekik. Nem is beszélve a két PP membrános egész lineáris átviteléről.. csak váltanom kéne már őket szépen
(#) shalafi.66 válasza Zupp87 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Egy ilyet nem lehet túl nehéz váltani. Bővebben: Link
(#) Zupp87 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Csak foglalkozni kéne vele Mondjuk amikor foglalkozok vele, szoktam neked küldeni eredményt.. ami természetesen ritkán fordul elő..
(#) potenciameter hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Sziasztok.Hozzátudok olcsón jutni egy ilyen h.sz-hez https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=7554 szerintetek megér 10ezret? Jó valamire? valakinek van tapasztalata vele? Úgy látom, hogy nem egy érzékeny hsz. (85db), de tetszik a nagy membránkitérés. Mi a véleményetek, vegyem meg 10ezerért?
(#) dB_Thunder válasza potenciameter hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
85 dB Édes istenem!! Már a 87-88 dB is rendkívűl alacsony érték. Ha van hozzá kilowattás erősítőd, és csak szobahangerőn szeretsz zenét hallgatni megveheted.
(#) shalafi.66 válasza potenciameter hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Attól függ kinek. Nekem biztosan nem érne annyit. De autóban sok wattal gondolom működik. Mire kell?
(#) shalafi.66 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Ha tényleg 85, az már nem is rossz a korábbiakhoz képest.
A régebbi verziója, a Beast 300mm-ese 81-82 körül produkált.

Name: !beast 300_ser
Fs = 25.72 Hz
Qms = 7.072
Vas = 48.9 liters
Cms = 0.177 mm/N
Mms = 216.2 g
Rms = 4.942 kg/s
Xmax = 7 mm
Xmech = 18 mm
Sd = 441 sq.cm
Qes = 0.954
Re = 7.8 ohms
Le = 4.426 mH
Z = 8 ohms
BL = 16.9 Tm
Qts = 0.841
1-W SPL = 81.4 dB

A csatolt képen talán épp azt nézik a kékruhások narancsszínű pólós "kollégái" hogy a bemutató példány hangszóró habszéle és lengőrendszere messziről jól láthatóan ferde már alapállapotban is.

15 copy.jpg
    
(#) potenciameter hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Autóba használnám, de valószinüleg nem veszem meg, mert ugy igazán nincs rá szükségem, gondoltam, hogy csinálok egy jó üzletet. Nagyon kevés az érzékenysége.

Valaki tud mutatni olyan h.sz-t, aminek 90db felett van az érzékenysége, és nagy a membránkitérése?
(#) goldscorpio07 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Üdv shalafi.
Az újabb gyártásról írtam.H2000.
(#) Zupp87 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
A tüsihajú srác elég fancsali képet vág..
(#) Zupp87 válasza potenciameter hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Ha jó mélytartományt akarunk, az általában a mélyhang szokására szokott menni.
[OFF]
Nekem a 17 centiseim.. amikről épp itt írtam: 88dB körül produkálnak, +/-7mm Xmax-al, 40Hz körüli f3-mal Szerintem ez egy 17 centistől nem rossz. Szemben mondjuk egy SBX 1620-szal.. úgy tudom azok 85 körül mozognak.
Következő: »»   26 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem