Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   382 / 1385
(#) janocsi válasza Little hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Szia!
Lenne egy kérdésem. A továbbítási sebesség Nálad hány mm/min? Az eredeti laminálási sebessége kb.: 300mm/min. A kisérletek egyértelműen bizonyítják, elegendő a 20-30 mm/min "NYÁK" sebesség, vagy a többszöri átküldés, de ezt nem igazán támasztják alá az eddigi kisérletek. Inkább lassabban, egyenletesen haladjon az a NYÁK a hengerek között, én is ezt szeretném megpldani. Ha viszont jól sikerülnek a laminálásaid, csak gratulálni tudok az összeállításhoz.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Én még egy olyat is gondoltam,hogy egy hosszirányú és egy keresztirányú átküldés esetleg még a 45 fokban is de csak ha tudok tesztelni akkor mondok véleményt! Ha a triakok nem bírják mi watt terveiben is van lehet tenni 8A-ost is a nyákba és egy hozzá tartozó optót! Rendeltem is mintha éreztem volna így nekem 8A-os triak lesz bent egy 30mA-os optoval
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Szia!
Nincs végleges megoldásom a vezérlésre, csak tudom hogyan akarom megpróbálni. Addig még jónáhány NYÁK elkészitése van hátra. Ha nem úgy fog működni a berendezés, természetesen a Watt féle vezérlést is el tudom képzelni, ha más módon tényleg nem jön össze. Ez esetben számítanék Rád is. Ez a probléma remélem néhány nap alatt ki fog derülni, csak most nagyon kevés lett az időm hírtelen.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Ha minden jól megy holnap én ezt élesztem és ha működik tervezek egy még kisebb vezérlő nyákot a számodra a 230V-os motorhoz! Akkor nem kell akkora kondi a táp részre meg nem kell a 7812 meg a fet sem csak mégegy "triakos panel"! Amúgy én tervezgettem ezt nézz rá ,hogy működik e a fetes részt a wandból emeltem ki és védődióda is van gondoltam a motor is induktív!
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
A festéknek szerintem csak egyszer kellene olyan melegnek lenni, hogy "átkerüljön" a NYÁK-ra. A többszöri felhevítése már csak ronthat a minőségen. Vagyis az lennne a jó, ha egyszeri átmenetben sikerülne a nyomat laminálása.
(#) Little válasza janocsi hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Igazabol en szinte semmin nem valtoztattam.
A normal laminalasi sebessegen van (kb 300mm/min).
Ketszer atkuldom hosszaba, es meg egyszer vagy ketszer keresztbe, igy NEKEM elfogadhato minosegu lett.

IMG_0379.JPG
    
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Megnéztem jobban azt az OPTO-t, az bizony 60mA-t tud kapcsolni, az 5mA a LED-re vonatkozik, úgy hogy mehet rá szinte bármilyen nagy triak. Én is most ezt vadászom, de nem találok itthon, hogy a fene...
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Szia!
Megnéztem a teveidet, nagyon tetszik. A MOC 3021 optó nekem BTB12 600BW triakot hajt meg, és annak 50mA a Gate árama. 3 ilyen áramköri rész is van egymás mellé építve egy már nagyon régi eszközömben. Na ebből majd kiveszem ami kell hozzá. Köszönöm
(#) zoox hozzászólása Jan 29, 2010 /
 
Még mindig a watt próba pcb-t szenvedem és közben jobban megnéztem a kinyomtatott mintát és rá kelett jönnöm hogy a nyomdám már nem igazan tudja ezt a sürű mintázatot nyomtatni (SAMSUNG SZINES NYOMDA)
(#) watt válasza zoox hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Milyen forrásból nyomtatod?
(#) watt hozzászólása Jan 29, 2010 /
 
Én is elkészültem a Teszt_panel4-el. Egész jó lett. Ma egy pár dolog megszívatott, legfőképpen a triac! Találtam egy nagyot szerencsére, jól működik! A másik triac áteresztette a fesz felét, ezért a hőfok elszállt, ill. nem annyi volt, amennyinek hittem, beállítottam. Most megint jó a hőfok és az eredmény ez lett.
5, 8, és 10mil-es vonalakat láttok.

Teszt_panel4_normal

A macrot már fel se teszem, mert nem tudjátok a helyén kezelni!
(#) watt válasza Little hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Nem HP nyomtatód van?
Milyen vastagok a vékonyabb vonalak? 0,5mm?
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
A rajzon BT138/600 -ra cseréltem a triakot, ez biztosan bírja, vele hasonló kaliberű nem is melegszik. Nem értem a Z0405NF miért csinálta ezt, adatlapja szerint(4A) bírnia kellett volna az 1..2A-t, mindegy.
A MOC3021 jó 60mA alatti triacokra, tehát majd mindegyikre, nyugodtan használhatod, ha ilyet vettél.
(#) pici válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
2 probléma van Attila tesztjével

1: 1200 DPI-s, nekem pl csak 600-as nyomim van, nektek?
2: már ecseteltem, hogy 1, 2, 3... mil-t nem tudsz vele nyomtatni A nyomtató felbontása miatt.
(átkonvertáltam TIFF-be és úgy is megnézetem)

Amúgy tesztnek annyira nem rossz, mégha nincsenek is forrszemek...

(lehet kicsit lemaradtam,.. bocsi)
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szia! Én néztem az adatlapot csak hát nem akartam vitatkozni mert annyira nem értek hozzá! A lényeg a triacot kell cserélni! Van nagyobb áramú optom is de akkor az a LED áram ahogy azt gondoltam legelőször is! Azért a makrót megnézném változott e valami
(#) Attila86 válasza pici hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Nekem is 600DPI-s a nyomtatóm. Azért csináltam 1200DPI-vel, hogy maga a rajzolat minősége legyen a legkisebb láncszem.
(#) zoox válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
pdf-ből nyomiztam
(#) zoox válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
ez nagyon szupi.
(#) kaqkk válasza zoox hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Én most vettem egy használt hp2100 as nyomtatót , és csak a vicc kedvéért megpróbáltam normál fénymásolólappal . Levasaltam (ez volt életem első vasalása ) és kb98% eredményt értem el vele !!
utána megpróbáltam a colorcopi 80g os "félfényes papírját és evvel 100% az eredmény .
Ha még a laminálóm is elkészül eladom a levilágítót !
(#) pici válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Értelek, csak ezzel pont átvered magad.
Ha húzol 1200DPI-ben pár db 1 miles vonalat egymás mellé akkor azthiszted amit kinyom az is lesz amit rajzoltál, pedig nem.

Csatoltam az ábrát.
MIL - 1200DPI - 600DPI
A nyomtató monokrom, csak feketét tud nyomtatni, azt is csak raszteresen. Két raszter közé nem.
Az első ábra a mil - DPI felbontást mutatja.

Ha van PhotoShopod próbáld ki, hozz létre pici pl 30x30-as "bitmap" (monokrom) ábrát, húzz vonalakat néhány páros, majd néhány páratlan sorba. Majd méretezd át az ábrát feleakkorára (1200DPI->600DPI)azaz 15x15-ösre (DPI-t nem kell változtatnod nem számít az ábrának)
Meglepve tapasztalhatod, hogy a páros sorok eltűnnek, a páratlanok meg egybefolynak...
(második ábra)

Úg ygondolom a nyomtató-lamináló teszthez NEM a nyáktervező kimenete a megfelelő teszt.
Az utolsó ábrán 4db 1 miles vezető látható 1 miles szigetelóvel. Ez 600DPI-n csak 2 marad, de nem 1 milesek!

A tervező programok trükközhetnek, de a nyomtatót nem tuják átverni.

Gondolom Attila, Te is azért nyomtad 1200DPI-be, mert 600DPI-ben sz@rul nézett ki...
Ja és ne feledjükm a PDF tud vektoros ábrát, amit jól felnagyítva se pixelesedik. Ezért jól nézki, de nem az jön ki a nyomtatóból.

MIL-DPI.jpg
    
(#) watt válasza zoox hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Tedd fel a tervezőt, abból nyomtass, mert a pdf, mint írtam is, elrontja a rajzolatot! Olvasd el újra azt a hozzászólást, amit akkor írtam!
(#) watt válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
És is sokat vasaltam sima fényképpapírra, működik, de jobb a műnyomó, de inkább tényleg az számít, hogy könnyű legyen, nem az, hogy mű vagy nem!
(#) Little válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Samsung ML1640 mono laserprinterem van. A vekonyabbik vonal 0.4mm, de maskor mar csinaltam 0.3mm-t is, ami nekem szinten jo minosegu lett.
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Mit javasolsz, milyen grid és milyen vonalvastagság az, ami a nyomtatókhoz passzol a nyáktervezőből azonnal?
Egyébként értem amit írsz, de nekem a CM2000 nagyon jól kezeli a 600DPI-s nyomtatót(tudna 1200x600-at is, de nem használom, mert az meg felemás). A nyomatokban nem tudok felfedezni hibát, bár az igaz, hogy 5mil alá nem megyek, mert nincs értelme, itt meg az 1mil nem látszik.
(#) watt válasza Little hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Igen, gondoltam, hogy 0,5 körüli. Elhiszem, hogy a 0,3-mal sem volt gond. Próbáld meg felvasalni a Tesz_panel4-et, kíváncsi vagyok, főleg, ha netán ki is maratod!
Persze tudom, hogy a legtöbb esetben nincs szükség ilyen vékony vonalakra.

A másik, hogy ha makróval fényképeznéd, hátulról lámpával átvilágítva, te is láthatnád a csipkés széleket, amik század mm, nagyságrendben vannak és nagyítóval sem nagyon látszanak. Ha valaki ezt hibának véli, akkor nézzen meg mikrószkóp alatt egy légylábat, meg fog lepődni, hogy nem síma!

A nyomtatódról még annyit, hogy valószínű hasonlóan alacsony hőfokon olvad a festéke, mint a HP-knek, ezt már tapsztaltam mások beszámolójából. Persze az is lehet, hogy egyes gyártók is más-más port használnak! Függhet ez attól, hogy milyen gyors a nyomtató, vagy hogy milyenre sikerült a fűtése. nekem pl. 150°C alatt nem tapad át rendesen, de itt meg bejön a hengernyomás kérdése is, amit én keveslek. Pedig először azt hittem, hogy ez nem számít annyira, azt hiszem tévedtem...
(#) albinolynx hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Az mitől van, hogy ránézésre tökéletes a lenyomat, fogkefés tisztítást is nagyon jól bírja. Viszont ha egy picit is megkaparom pikkelyesen lepereg.

Sima vasaláskor azért ennél sokkal jobban ragaszkodik a rézhez a fekete réteg. A nyák tisztítás mindkét esetben ua.
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Vitatkozhattál volna, mert én voltam a vaksi!
Igen, rá kell tenni egy 12A-est. 20Ft-al drágább(130Ft BT138/600).
Van nagyobb optotriakod, milyen(csak kíváncsi vagyok)?
Na, jó, feteszem, de próbáld helyén kezelni!
Annyit, hogy nagyítóval nem lehet ekkorára kinagyítani és az se mindegy a látvány szempontjából, hogy honnan világítod meg!

Teszt_panel4_hátsó átvilágítás_makró

Teszt_panel4_elülső világítás_makró
(#) Alkotó válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Idézet:
„... a pdf, mint írtam is, elrontja a rajzolatot!”

Hóóóó!! hátrébb az agarakkal. Én meg azt mondom nem rontja el. Sőt még tetézem azzal, hogy amennyiben a PDF-készítőt nagyobb felbontásra állítod be mint a nyomtatód képességei (elvileg bármekkorára megadhatod, nincs korlátja a dolognak, de értelme se egy ponton túl-látszik a mellékleten), akkor egészen biztos, hogy a nyomatkép jobb lesz mint ha nyomtattad volna.
Végül még egy egyedi, Alkotós tapasztalat, sokszorosan kipróbálva. Javaslom minden nyákkészítési esetben először PDF-be "nyomtatni", majd ezt küldeni a nyomtatóra. Ugyanis a PDF-készítőnek (többek között) van egy teljes felülnyomás funkciója. Ha ez ki van választva, akkor az annyira zárt és fekete kitöltéseket eredményez, amit semmilyen közvetlen történő nyomtatással nem lehet elérni, legalábbis nekem nem sikerült (csatoltam mire gondolok). Természetesen lehet közvetlenül is nyomtatni, jó nyomtatóra, jó illesztő szoftverrel, de a PDF az minimum ugyanolyan, sőt szerintem jobb végeredményt ad.
(#) watt válasza albinolynx hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Tippek:
Alacsony hőfok a festékhez.
Túl nagy sebesség, ami az előző problémát is érinti.
Vagy nem elég erős a hengernyomás.
(#) sucuka válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Ez eddig jó, de nem mindenki ugyanazt a PDF-nyomtatót használja, a beállítások eltérőek lehetnek.
Következő: »»   382 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem