Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   388 / 1385
(#) janocsi válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Igen. Ezt gondolom valójában én is. Ezért is nem akarok, csak a motorszabályozással variálni. Természetesen az enyémben nem lesz PIC sem beépítve, mert ennyi paraméter változáshoz fölöslegesek tartom azt is. (De a távlati terveimben megmaradnak, ha mindent változtatni kellene a laminátorban).
(#) elektrorudi válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
A Vaterán 4-5 ezer a HP 6L. (néha még olcsóbb is).
Én ezt használom több mint 5 éve, csak akkor még 28 ezerért vettem...
Utángyártott toner vagy a töltés 5 ezer.
Semmivel sem rosszabb, mint a gyári.
Utántöltő por 3ezer. De szerintem nem érdemes vacakolni vele, mert minden tiszta trutyi lesz körülötted...

Ha az OKI mellé veszel egy ilyet is, tisztán hobbi célra...
(#) mrsad válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Persze, bele lehet kötni mindenbe. És bele is szoktak... Mutass egy nyákot, amit Te csináltál, hasonló paraméterekkel...

Pici kolléga megmutatta, hogy hol vannak a vasalós technika határai, és nem az volt a szándéka, hogy nagy sorozatra alkalmas FPGA panel vasaljon.
Várjuk meg hogy mi kerekedik ki belőle, ha finomítja a technikát.
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Tudod mi az érdekes, hogy ahol rajta marad, azt körömmel sem lehet leszedni, sehol! A legutóbbin is egyetlen egy kis kipattogzás volt a TQFP egyik lábán, a többi tökéletes volt. Simán használható lenne, de én nem elégszem meg ennyivel! Most 195°C-nál járok, és ez a festék nem folyik! Agyam eldobom lassan!

Ha valaki tudja mit kell beállítani, hogy az OKI B2200 több festéket prüszköljön, szóljon! Köszi!
(#) mrbini hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy milyen arányban kell összekeverni a sósavat a hidrogén peroxiddal?
És hány %-os savat és peroxidot vegyek?
Köszi a segítséget.
(#) pici válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Én próbáltam utángyártott tintával... ki is vettem hamar. Inkább vettem horror 11eFt-ért teli HP tankot.
(#) watt válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Meglátom mire megyek ezzel, mert nem szívesen dobálok 16ezreket ilyen könnyedén! Használtat nem veszek, nagyon lutri!
(#) elektrorudi válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Gratula !

Aki ennél többet vár egy 10ezer forintos technológiától, az a holdon él ! :yes:
(#) pici válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Nem akartam a véletlenre hagyni, inkább mindenből maxon voltam.
195 fok körül (még nem tudtam kalibrálni cuccot, infra hőmérő uton van...)
2 szer áttoltam előmelegíteni, mert ez kétoldalas NYÁK darab volt. Majd 3szor normál sebességgel.
Szerintem 1 is elég lett volna, de most inkább a vonalvastagságot teszteltem, mint laminátor minimumot...
(#) szabi83 válasza mrbini hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Én amit vettem olcsó nyomtatót, nem vált be, vissza is vittem három napon belül... visszakértem árát.
Szerintem Te is "kipróbálhatsz" pár nyomtatót olcsón
(#) pici válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Igen, teljessen igazad van.
Amikor átment a festék, akkor is látszott, de a kérdés az ha kimaratom, megmaradnak-e ezek a vékony szálak, vagy lejön a festék, alámar.
Ez csak egy első teszt volt.
(#) (Felhasználó 4577) válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Esetleg próbáld ki azt, hogy kétszer egymás tetejére nyomtatod ki. A papír adagolót pedig feszesre kellene beállítani, hogy pontosan illeszkedjen egymásra a két nyomat.
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Nézd meg, milyen hibák vannak.
Apro_hibák
Az előzőn, mint említettem csak az egyik pad-ből hiányzott egy pici cikkely.

A fenn maradó részt nem lehet levakarni csak csiszolóval!

Nekem az a gyanúm, hogy a hengerek csinálják, csak azt nem, hogyan!
(#) Ricsi89 válasza mrsad hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Nem kötekedés képpen írtam, csak, hogy én miket vettem rajta észre így hirtelen. Én nem csináltam ilyen vékony vezetősávokkal nyákot, mert nem is kellett eddig sehová, ha meg kellene, akkor biztos megpróbálnám. Ennyire nem törekszem a kicsinyítésre. Mostanában amúgy sem gyártok semmit sem.
(#) Ricsi89 válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
A maratón is sok múlik, nem mindegy, hogy mivel és mennyi idő alatt marat az ember. Ha gyors, akkor lehet azért szedi fel, ha lassú, akkor meg alámarhat...
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Néztem az elöző próbáidat is.
Szerintem ez inkább rézfelületi probléma.
Ha a nyomtatódból jól jön ki és nem hiányos (az én selejtezett nyomtatóm szilikonhengerének közepén van egy pici hiba, ott nem nyomtat rendessen) akkor nem a nyomtatóval van a hiba.
Ha nem tapad a rézre a festék, és elég a hőfok (mert a többi részen jó lett) akkor szerintem a rézfelület nem tabad.
Pl itthon nálunk kemény a víz és ha hagyom vizessen megszáradni, akkor a vízkő rászáradhat. Ott le is válhat a festék, és persze a zsírosodás... még jól megmosott kézzel se tapizom le, a papírt se.

(#) mrbini válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
köszi
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Itt van még egy:
Apro_hibák 2
A hiba, bal alul a felirat alatti 3 vezeték középső vezetékén van.

A nyákot víz alatt 1000-es csiszolóval készítem elő, majd letörlöm papírtörlővel. Próbáltam sósavas, alkoholos, toluolos, sima papírral csiszolva zsírtalanítani. Próbáltam utógörgőzést, papírgalacsinos dörzsölést. Próbáltam a laminálón átengedni, gyorsan sokszor magas hőfokon, lassan egyszer alacsonyabb, majd magas hőfokon és vegyesen. Olyan nem volt, hogy makulátlan lett volna! Lehet, hogy durvább papírral kéne csiszolni?

Ez legalább 10-szer átengedtem 195°C-on, minden szögből, ami létezik!
(#) hapro válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Nekem a sima kézi vasalásnál a tapasztalatom az, hogy akkor lesz jobb a vasalás, és a rátapadás, ha megcsiszolom durvával, és a végén felpolírozom egész finommal. Ha hagyom karcosan, akkor olyan mintha az árkokban nem tapadna meg a festék, és maratás után ott hibák keletkeznek. Fémforgácsvattát használok csiszolásra, amióta készítem a nyákokat, és nekem az tökéletesen megfelel. Próbáltam víz alatt csiszolni sok mindennel, próbáltam szivaccsal vimmel, de az eredmény az volt, hogy mindig lett kis hiba benne.
(#) watt válasza hapro hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Tehát te szárazon csiszolod? Mi lesz a rézporral?
Milyen csiszolópapírt használsz? (Az hogy durva, elég tág fogalom).
(#) dizi hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Halihó!
Valaki tudna 1 beszerzési helyet ahol olcsón lehet beszerezni P-20-at mert Szegeden nagyon drága 5000Ft egy 200ml kupával,és én meg szórom mint bolond gyerek a lisztet :idiota: előre is köszi.
(#) gulasoft válasza mrsad hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szép lett, csak azt nem vágom mit keres a fólia a forrszemek közepén? Nem lehet hogy rossz réteget választottál? A tstop és bstop kell. Vagy választhatod a padot és a via-t de akkor azt kell mondani, hogy töltse ki őket.
Fóliát is otthon csináltad hozzá?
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
ez vasalva van, vagy a marató szedte ilyen cakkosra a vezetékeket?
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Nem nagyon látszik a fotón a hiba. A többi "jónak tűnik" (Riddick)

Én nem bonyolítom már nagyon. Régebben (még a videós cikkemben is) csiszolgattam szárazon.
Már csak VIM-mel és dörzsiszivaccsal vizesen sikálom, amig szép fényes nem lesz, ettől nem lesznek mély barázdák de leszed mindent.
Néha rámegyek körömlakklemosóval (ennek kedves nem örül, de vettem neki másik flakonnal) és ezzel zsírtalanítok, majd lemosom és letörlöm szilviával...
(#) gulasoft válasza mrsad hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Már bocsi de szerintem rosszul tudod.
30 perc UV + 150 fokon 30 percig sütni. Láttad az enyémet, az is így készül.
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Egy félkörív hiányzik a középső vonalból, ahol az a fényesebb pont van. A vezeték ettől még egyben lenne.
Az a fura, hogy a legvékonyabb vonal szinte soha nem rossz!
(#) pici válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Nincs kedved fotózással elkészíteni egy ilyen kicsi panelt összehasonlítás képpen? (23x23mm)
Érdekelne a fotós megoldás mit tud.
(#) gulasoft hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Vezetőragasztót még mindig nem próbálta ki senki? Nekem egyszerűen nincs rá időm.
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ja és szerintem kicsit szétnyomódik a festéked.
A feliratok ki vannak terülve.
Lehet nagyon melegen nyomod neki.
Akár elképzelhető lehet, hogy túl forró lesz és gőzbuborék keletkezeik a vastagabb réteg alatt... á, azt mégse
Következő: »»   388 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem