Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   389 / 1385
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Küld el a nyáktervet ma, holnap megy valaki a nyomdában mert neki is kell egy panel, arra felrakjuk. Vagy a nyákterv kell, vagy az inverz top(vagy bottom ha ott van), via, pad, nem kitöltött via-val és paddal, és kell a nem inverz kitöltött via és pad.
(#) patexati hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Na elkészültem vele véglegesen! Ha rajt a teteje alig kell fűteni neki mert jobban tartja a hőt! Egy dolog még nincs bent a trafó ez most ideiglenesen külső DC tápról üzemel! a lét helipotit is lehet állítani kívül így nem kell szétszedni! Ja és persze működik is mert már így is ment!
(#) t-dani válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Idézet:
„itthon nálunk kemény a víz és ha hagyom vizessen megszáradni, akkor a vízkő rászáradhat”


Jé, ez okos meglátás. :yes:

Ebből látszik, minden apró részletet számba kell venni a "technológia kifejlesztésekor".
(#) pici válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ez csak egy tesztábra, és a mil-DPI-mm anomáliák elkerülése érdekében Photoshoppal csináltam 600DPI-re optimalizálva (nekünk ezt tudja a nyomtató)
Csatoltam sima és negatív ábrát.
Via nem fontos, tehát nincs, pad van, de az lenne a legjobb, ha nem lenne lőtstoppozva, hanem csak ónozva és csupaszon, hogy fényképezhető legyen. A vezetékek állapota lenne érdekes.
TIF-ből meg tudjátok oldani?
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Az az egy szerencséd, hogy neked nem kell magas hőfok! Nekem már leolvadt volna a teteje!

Egyébként jól néz ki, várjuk a teszteket!
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
A feliratok olyan kicsik, hogy már eleve olvashatatlanok.

Közben volt egy 800-as polírral szárazon egy teszt, fel sem teszem...
(#) mrsad válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
A via-k közepén valóban ott maradt a fólia és valóban elszúrtam a rétegválasztást. De ha már a via-kat úgyis ki kell fúrni, akkor mindegy, hogy van-e ott lötstopp... Nem figyeltem eléggé, de vannak itt olyan szemfüles emberek, hogy csak no...
(#) t-dani válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
És mi lenne, ha megpróbálnátok felforralt (vagy desztillált) vízzel az előkészített NYÁK-ot még utoljára jól lemosni, a laminálást megelőzően?
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Most meg totál csőd, mert felpolíroztam tükörre VIM-el és nem maradt rajta a fele sem! Én feladom, az OKI-t meg eladom!
(#) mrsad válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Lehet, hogy rosszul tudom, de:

Idézet a Octamex honlapján lévő (egyébként itt-ott elnagyolt) leírásból:

"A Dynamask kikeményítését intenzív UV megvilágítással és adott esetben egy ezt követő forrólevegős hőkezeléssel érjük el. A szokásos eljárás: 30 perces UV megvilágítás, majd hőkezelés 150 C fokon, levegőkeringetéssel. Ha nem áll rendelkezésre levegőkeringtetős kemence, akkor hosszabb ideig kell UV fénnyel kezelni (és nincs hőkezelés). Levegőkeringtetés nélkül fennáll a veszélye, hogy megég a felület."

Ez áll a dokuban. Mondom, ez eléggé elnagyolt, egy szót sem szól pl. arról, hogy laminálás előtt húzzuk le a matt fóliát, de a celofános réteget is elfelejtik megemlíteni. A Te dokumentációd lehet, hogy kicsit részletesebb, de én egyelőre csak ezt találtam. Ebben meg nem szólnak arról, hogy 150 fokon hány percig kell sütni.
(#) hapro válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szárazon csiszolom, a rézpor, meg a levegőbe száll miközben csiszolom. Ipari méretekben még soha nem gyártottam nyákot, így a por nem okozott problémát még soha.
A fémforgácsvattánál elég nehéz meghatározni a szemcseméretet, mivel nincs neki olyan. Megpróbálok képet készíteni róla. Az alsó a durvább, a fölsővel egész fényesre tudom már polírozni, az puhább is.
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Lehet kellene csinálnunk egy klubbot, ahol összejövünk és együtt bénázunk... ja és sör mellett

Kipróbálhatjuk egymás cuccát
(#) mrsad válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Bocs, egy válasz kimaradt, bár nem tudom, melyik fóliára gondoltál:
- a lötstopp-ot kézzel "lamináltam" fel, a laminálóm jeleleg romokban...
- a maszk tintasugaras nyomtatóval készült tintás fóliára

Tehát minden "home (and hand) made"
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Én írtam régebben,hogy nem jó a sima inkább az érdes felületre tapad! Én körkörösen csiszolom. Na lenne is egy ötletem! Csak nem tudom milyen savval lehetne előtte megmaratni,hogy olyan szép mattos legyen
(#) t-dani válasza patexati hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Esetleg ráereszteni a NYÁK-ra 2 percre vasklorid oldatot, laminálás előtt? Ennyi idő alatt egyáltalán nem sok rézréteget marat, de mégis mikromaratás történik, ahogyan az elektrolit kondiknál csinálják, felület növelésére. Mikroszkopikus szinten kicsit egyenetlen lesz a felület, a tonerpor jobban tapadhat lamináláskor.

Tehát esteleg ki kéne próbálni, hogy vaskloridos oldatban 2-3 percre lekezelni, aztán deszt. vízzel gyorsan lemosni a NYÁK-ot, és azonnal mehet be a lamináló alá.
(#) patexati válasza t-dani hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szia! Ki fogom próbálni de nem ma mert megyek melóba
(#) watt válasza hapro hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Nem úgy értettem, hanem hogy az szennyeződéskén rajta marad.
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ez jó ötlet, de az a fájó gyanúm, hogy az OKI festéke nem ideális erre. Kár, hogy hagytam rábeszélni magam!
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Én már kezdek kiborulni, nem lennék jó társaság most!
(#) Attila86 hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Nagyon jó hírem van!

Van egy ember aki lamináló-javítással foglalkozott és van 10-20db olyan motorja ami a teszkós laminálóba jó. Ugyan úgy néz ki, ugyan akkora, ugyan olyan elvileg a tengelye, ugyan ott van a felfogatása. A különbség annyi, hogy ez két irányba tud forogni!
Az apróhirdetések közt (Bővebben: Link) 500Ft-ért árulja.

Beszélgettem vele negyed órát telefonon... A kérdésem az, ki az aki Budapesten lakik és kell neki ilyen motor? Mert akkor vegyük meg egyszerre hogy kevesebb legyen a postaköltség.
(Eddig kettőnél tartunk.)

Ja és van eladó A4-es laminálója 3000Ft-ért. (Mondjuk a teszkós is ennyi.)
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ne aggódj meg lesz oldva a probléma szerintem csak idő kérdése!
(#) BarnaPili válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Kösz az infót!Egyre lecsaptam én is.
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Küld pdf-ben
(#) gulasoft válasza mrsad hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Azért az ajánlott a 150 fok, ha nincs akkor uv. Egyetemen is 150 fokon sütik 30 percig, és nekem is bevált.
A 150 foktól keményedik be igazán. Az uv-sat még a tömény lemosóval le lehet szedni. Sütés után már csak dörzspapírral.
(#) gulasoft válasza mrsad hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Milyen tintásod van és milyen fólia?
(#) pici válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Nem gond... csatolva
600DPI kb 23x23 mmm
(#) emmzolee válasza mrsad hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Egész jó lett. :yes:
Mi lett a lötstopp fólia végleges eljárása, ami a legjobban bevált?
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ez nagyon gázul néz ki. Photoshoppal csinálni valamit 2010-ben hááááát. Használd az eagle demóját, 100*100mm-es nyákot lehet vele csinálni. Ez a 12*12-es bőven belefér! Nem tudom a nyomda nem küld e el vele a francba. Mondtam ott nem 600DPI-vel dolgoznak, hanem 3600-al. Nem kérhetem meg őket, hogy ugyan már állítsák át a gépeiket egy 23*23-as filmcafat miatt.
Vektoros PDF-et kérek ha lehet, vagy eagle-t. Egy RT-s nyákot még csak bevállalok, hogy pdf-et gyártok belőle, de egy ilyen miniatürizált rajzot ne haragudj de nem.
Photosop.... 2010-ben. Megáll az eszem!
(#) pako hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Sziasztok!
Nagyon kreatív ez a módszer, nem gondoltam volna, hogy ilyen szépen lehet vele nyákot marni, pici-nek külön gratulálok a BGA tokjához. A végén még én is befektetek egy lézer nyomtatóba.
Tehát akkor a tapasztalatok szerint HP-t érdemes venni?
Csak remélni merem, hogy a következő módszer valami ehhez hasonló lesz. Ez lenne a kiindulási alap 2:30-nál
(#) mrsad válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Canon iP 4600, a fólia a Sigel cég tintás fóliája (Müllerben emeltem le a polcról). A lötstopp meg a "jól ismert" Octamex-es.
Miért kérded?
Következő: »»   389 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem