Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   534 / 1679
(#) Medve hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Üdv! Készült egy RF teljesítménymérő AD8307-tel és a Foxdelta féle szoftverrel. Kipróbáltam a "fóliabillentyűzetet" egy 10-es furatban ülnek a 0.5mm-es úttal rendelkező nyomógombok...működik épp, de kipróbálnék egy kapacitív megoldást is, s itt kérdeznélek Titeket: építettetek e már ilyet, ahol a "szenzor" egy szigetelő fólia mögött működik?

RF Pwr.JPG
    
(#) Moderátor hozzászólása titi hozzászólására (») Jan 31, 2010
 
Bizony!
(#) SALáta válasza Medve hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Nagyon szép, igényes! Belsejéről is van kép?
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szia!
Mert még nincs kész! Úgy írtam meg a szonda linearizálását végző rutint, hogy csak 30 és 200 fok közt működjön (egész egyszerűen azért, mert így könnyebb volt). Majd most jönnek az ilyen apróságok hogy ne 000-át mutasson hanem semmit vagy "---"-at, hogy 100 fok alatt oltsa ki a legnagyobb helyértékű digitet, hogy ékezetes betűket írjon ki, stb... A bonyolultabb része eddig volt, ezeket már nem lesz annyira nehéz kivitelezni.

A gyakorlatban egyébként úgyis eléri pillanatok alatt a 30fok feletti hőmérsékletet a lamináló.
(#) Ferkógyerek válasza Medve hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Üdv!
Nagyon szép lett az előlap. Egymáson úgy mutatnak mint egy gyári készülékcsalád két tagja.
A kapacitív szenzornál nem zavarna be a fém előlap?
Mekkora szintet mutat a bemenet lezárásakor?
Tudtad valamihez kalibrálni?
Már csak egy vobblerszkóp hiányzik
(#) habazutty hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Sziasztok!
Végre elkészültem az Attila86 (ezúton is köszönet neki érte) féle labortápegységgel! Mivel ez az első komolyabb, befejezett munkám gondoltam megosztom Veletek, hogyan sikerült.
Íme!
(#) habazutty válasza habazutty hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Még két kép...
(#) BarnaPili válasza habazutty hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szép lett,le a kalappal.A LED-ek lábát azért levágtad,ugye?

István
(#) zolika60 válasza habazutty hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Elég szép munka. Már csak a feliratozás hiányzik. Bár te biztosan tudod így is, hogy melyik kapcsoló vagy poti mire való. :yes:
(#) ThomasN1 válasza titi hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Értem! Bocs!
(#) Medve válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
-Köszi, Készülékcsalád? Annyi van belőlük, egymásra tenném őket, fel is borulna
-Az előlap nem fémből van, hanem réz nélküli nyáklemezből, igy bizonyára működne a kapacitív szenzor. De ez jó ötlet, mert a gombokat nyákból is ki lehete alakítani, úgy mint az egykori PRIMO számítógépnél.
-A gép -52.8-at mutat, üresen is, lezárva is. Ám a dobozon belül ott az 50 Ohmos terhelés, és az 5-ös lábon lévő poti nem tudom hogyan áll. Nameg a 4-es lábon is van egy kis sönt, Ezekből sejtheted, hogy kalibrálva nincsen, egyelőre nem is tudom, ezzel kapcsolatban, még beszélünk.
-Vobblerszkóp? lassacskán készülget..
(#) lidi válasza habazutty hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szépen van megépítve, graula ! A doboz is saját készítmény ?
(#) habazutty válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Köszönöm szépen az elismeréseket!
- a ledek lábát nem vágtam még le
- szeretném feliratozni a dobozt, csak még nem tudom hogyan
- a doboz is saját készítés (1 mm-es alu lemezből hajtogatva...)
(#) Laciveszp hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Sziasztok!
Végre elkészültem az Attila86 féle forrasztóállomás 2-vel!
Ez az első komolyabb munkám és ugyan még kell bele egy trafó, meg előlapot is kell hozzá gyártanom, de gondoltam megosztom a nagyérdeművel.
Attila86-nak pedig külön köszönet a nyáktervekért!
(#) tony994 válasza Laciveszp hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Hello!

Szép lett bár a doboz kifaragása kicsit gány lett , de amúgy jó .
(#) Laciveszp válasza tony994 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Tudom, mivel nincs hozzá megfelelő eszközöm, de az előlap úgyis eltakarja majd. Akkor meg úgysem látja senki
(#) badogos11 hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
A "tankerem"...
(#) BarnaPili válasza badogos11 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ez egy etetőhajó? Ötletes.
(#) Pulyka hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Sziasztok

Minap kész lettem a "szkenneres,nyomtatós,Uv-s" nyák levilágítómmal.
Egy Epson Stylus Photo Rx425-ös multifunkciós nyomtatóból indultam ki,aminek először a nyomtató,később a szkenner része is megadta magát.
Jah és a PC sem ismerte fel
Garancia meg nem volt rá,de ma kiderült,hogy nem is baj
2 db 8 W-os UV cső kapott benne helyet,2db 11W-os folytóval,amiért kicsit megnyirbáltan belül a műanyag idomokat,hogy ne akadályozzák az UV fény útját.

Készítettem pár képet,köztük lesz az időzítő kapcsolási rajza is,amit kicsit átalakítottam,hogy alkalmas legyen a feladatra.
A kapcsolás a jumperrel(képen) beállított idő letelte után meghúzza az 1-es relét,ami szakítja a 2-es relé öntartását,és így lekapcsol a beállított idő után(10 perc opciónál a kapcsolás CSAK. 10 másodpercet késik,az órás opciókat nem próbáltam) a 2-es relé,2-es és COM érintkezőire kapcsolt UV cső.

...és a képek
(#) Pulyka hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
...még pár kép

Szép Estét
(#) llaci56 válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Próbáltál már levilágítani vele?
(#) Pulyka válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Igen,a "nyomtatóban" lévő panel-t is ezzel világítottam le 10 percig,de akkor még csak a csövek voltak benne,és direktbe dugtam be a konnektorba,illetve a stoppert figyelve 10 perc után húztam ki.
Ezt a feladatot a képen látható elektronika helyettesíti.

Nem sok látszik a csatolt képen a levilágított panelból,de azért mégis valamennyi

Kép 029.jpg
    
(#) llaci56 válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ez egy eléggé hosszúkás panel. Az érdekelne, hogy mennyire homogén a fénye így két csővel ilyen közelről. (Én 6-tal csináltam.)
(#) Pulyka válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szia

Igazából nem értem így háromnegyed 12 felé,hogy hogy érted a "mennyire homogén a fénye így két csővel ilyen közelről" dolgot.


A panelt ilyen hosszúkásra terveztem,viszont a nyák szélén nagyon sok a felesleg,mert helyet hagytam a rögzítő csavaroknak... (csak nem tudtam előre,hogy melyik oldalon lesznek)

Az UV fényforrás megválasztásánál úgy voltunk vele,hogy "biztos elég lesz ez a két cső"
A levilágítási időt pedig meghatároztam egy levilágítási teszttel(amire a "nyák készítés kérdések" topikban rálelhetsz),nem a hasamra ütöttem,mint a csöveknél,hogy "biztos elég a 10 perc"
(#) llaci56 válasza Pulyka hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Én nem a fényerőt keveselltem, hanem attól féltem, rossz lenne az elosztása. A két cső között vagy mellett hosszabb megvilágítási idő kell, mint közvetlen a cső fölött. Tehát egy A4-es nyák levilágításánál a szélek és a közép alul, a többi pedig túl lenne világítva.

A fényképen nem látszik a mélység, vagyis az, hogy a csövek igen távol vannak az üveglaptól. Én egy sima szkenner magasságára gondoltam.
(#) badogos11 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Igen, csak az akksi nem volt benne még. Köszi
(#) dizi válasza Pulyka hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Hali én is építetten egy "szkenneres" levilágítót de amikor az okosok javaslatára bele tettem egy A4 sima papírt a nyák nyomat elmosódott volt amikor viszont ki vettem akkor meg szép kontúros igaz az enyémben egy kicsit brutálisabb csövek vannak (GERMICID)2db 20W
3 perc a levilágítási idő.
(#) llaci56 válasza dizi hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Itt a válasz, mert ez nam az a topik.
(#) dizi válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Akkor miért tudok ilyen panelt készíteni vele?
(#) llaci56 válasza dizi hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
De ezt miért nem lehet ott folytatni? Nem véletlenül váltottam topikot!
Azt mondtam, "tudtommal". Vagy az ismereteim hibásak, vagy az nem germicid cső. De erről könnyen meggyőződhetünk, ha beírod a cső paramétereit, esetleg típusát.
Ne a nyákot mutasd meg, hanem a cső feliratát!
Következő: »»   534 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem