Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   51 / 965
(#) ego2 válasza Kalex50 hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Nem csak matematikailag helyes, amit írtam! Van 2 A, 4 A, 8 A, 13 A kismegszakító az áramszolgáltatóknál. Új kiépítéseknél, ahol egyenlőre egy fázist használnak az építkezéseknél rendszeresen igénylem a fenti leosztással a 3 fázist. Volt már arra is példa, hogy úgy igényeltük meg az összesen 32 A-t, hogy 16A, 8A, 8A. Azt tudni kell, hogy a 2, a 4 és a 8 A-s kismegszakítók alapban C karakterisztikájúak az áramszolgáltatóknál.

Nagyon sok szezonális fogyasztó ( strand büfé ) télre kéri a 3 x 2A-t, mert a legalacsonyabb alapdíjat kell erre az időszakra fizetni. Szezonra pedig visszakéri a szerződött értéket.
(#) Rumcájsz válasza ego2 hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
2,4,6,10,16,20,25,32,40,50,63 A ezeket az értékeket használja az áramszolgáltató. 8 A nem lehet.
Lecsükkenteni "szezonálisan" meg megint hülyeség mert 3x63 A alatt NINCS ALAPDIJ! Idestova 3 éve!
Hülyeségekkel ne kábitsál kérlek!

Általánosságban irtam hogy kérje mindenki a "C" tipust, főleg 3 fázison. Sok esetben egy C 10 elviszi azt a terhet amit egy B16 ! Nem mindegy hogy fizetek HÁF-ot, vagy nem.
(#) ego2 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Kis kiegészítés az írásomhoz, hogy nem kábítalak a hülyeségeimmel:
8 A-es kismegszakító színjelölése: úgynevezett napsárga, erősebb árnyalatú, mint a 25 A-é.
13 A-es színjelölése arany.
Ha leírod, hogy lehet ide fényképet felrakni, akkor lefényképezem és felteszem. Van itthon is belőle pár darabom jelenleg is.

Az alapdíj miatt is pontosítalak: Csak részben szűnt meg. Ha van egy szolgáltatón belül több fogyasztási helyed azonos üzleti partner szám alatt annak a teljesítménye összeadódik és máris fizetni kell! Élő példa a több vendéglátó egységet üzemeltető vállalkozások, és az önkormányzatok.
(#) ego2 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Nem mindegy hogy fizetek HÁF-ot, vagy nem.

Nem HÁF, hanem HFH. azaz Hálózat Fejlesztési Hozzájárulás.
(#) Rumcájsz válasza ego2 hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Nyugi, magyar ember leleményes és megoldja hogy ne egy ÜP szám alá csatolják be. Ha ebből indulunk ki, igazat adok Neked!
A HÁF -on meg kár viátát nyitni, mindenki igy nevezi, ha szolgáltatós lennél tudnád...

8 meg 13A kismegszakitó lehet hogy létezik de egy áramszolgáltatónál sincs Magyarországon rendszerbe állitva! Az új VET szerint nem lehet fogyasztói tulajdon a fogyasztói csatlakozón lévő első túláramvédelmi eszköz. Magyarul ha veszel egy 13A-st a boltba azt a szolgáltató nem fogja felszerelni mert nem az Ő tulajdona. Csak olyat rak fel amilyen a cégen belül rendszerbe van állitva. A mért hálózatra meg olyat pakolsz fel amilyet akarsz ha meghibásodik Neked kell úgyis cserélni.
Korábban volt olyan hogy egyedi szerződéseket kötöttek a szolgáltatók- amikor még a C tipus nem volt rendszerbe állitva- és ebben kikötötték hogy meghibásodás esetén a fogyasztó köteles az utánpótlásról gondoskodni. Ingyenes volt de ez megszünt!
Természetesen létezik egyedi elbirálásra lehetőség, de annak szolgáltatási ára van.
(#) minmax válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
A Siemens és a Moeller biztosan gyárt 13A-es kismegszakítókat, nekem is ilyenek vannak fent a 1,5-es vezetékek védelmére.
Amúgy teljesen igazad van a leírtakban. A környékünkön csak F&G automatákat tesznek fel az ELMÜ-sök, illetve nem az ELMÜ-sök hanem az alvállalkozó emberei.
(#) ego2 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Ezek szerint az Elmű el van maradva ezen a téren az e.on-tól. Mondom, itthon is van nekem belőlük, ha tudnék ide képet felrakni, megtenném. Rajta van ráadásul az e.on felirat is, mivel az összes e.on által használt kismegszakítóra kb 2 éve ráírják, a logót. A helyzet az, hogy papíron annyi kismegszakító le lett már cserélve, hogy e.on területen nem lehetne fent szinte más típus. Csak a valóságban nem így van, ezért kerül rá a szolgáltató neve is, hogy ne lehessen elméletileg maszekban felrakni elmenő oldalra.

Más üp. szám? Az e.on-nál ez sem működik nagyon, mert ahogy felviszed az adatokat, azonnal kidobja a gép, ha már szerepel a rendszerben és nem engednek új üp-t nyitni neki, mivel az üzleti partner szám fogyasztóhoz van rendelve, míg a bekötési kód a fogyasztási helyhez.


ha szolgáltatós lennék tudnám" : ezeket, amiket itt is leírok szerinted honnan tudom? Lehet, hogy szolgáltatós vagyok?
(#) Rumcájsz hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
Kivi lennék a képekre!
Amikor válaszolsz, abban az ablakban van egy fájlmelléklet tallózás.
Ott tudod a képeket mellékletként csatolni.

Én már 2 éve nem vagyok szolgáltatós csak figyelemmel kisérem az eseményeket.
(#) ego2 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
A képek:
(#) gg630504 válasza ego2 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Ez a narancs-piros-arany-szürke-kék-sárga-lila-fehér színezés általános? Vagy az lesz? Nagyon szép!
(#) ego2 válasza gg630504 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Ezer éves színkódok. Gondolj csak a Db típusú olvadó betétekre. Csak kismegszakítónál nem nagyon használják. Az itteni színek általánosan használtak a szolgáltatónál, hogy ne lehessen manipulálni az amper értéket a megszakító átcímkézésével.
A 2 A-es rózsaszínű, a 4 A-es most nem jut eszembe, (de holnap lefényképezem az egyik utolsó ideiglenes mérőhelyemet), a 6 A-es zöld, a 40A-es fekete.
(#) ego2 válasza gg630504 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Egyébkén ezelőtt kb 8 évvel az FG típust alkalmazta a szolgáltató, azok is már színkódoltak voltak.
(#) _ampervadasz_ válasza ego2 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Üdv kisegítelek: 4A -es a barna Egyébként teljes mértékben igazad van (ezt a többieknek mondom)

gg630504: Irodaépületeknél, plázákban, ahol kis milló butik, és üzletsor található.
(#) gg630504 hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) Rumcájsz válasza ego2 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Köszönöm a képeket! Azt igérted hogy a 8 -s a 13A-es E-ON logós lesz! Valahogy mégsem az....
(#) Busz válasza ego2 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Kismegszakító átcimkézésével manipulálni? De ember, az a méretlen ágon van az óra előtt, ha azt kicserélem sérül a plomba meg minden és nagyon nem azért fognak megbüntetni mert kicseréltem egy nagyobbra hanem azért mert biztos loptam az áramot...
(#) Rumcájsz válasza Busz hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Kérlek olvass vissza! Ego2 egy szóval se irt ilyet!
(#) DuMatyi válasza Busz hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Nem így érti. Ha te veszel egy kismegszakítót, és azt teteted fel - ami pár évvel ezelőttig úgy is volt, akkor átragasztod a címkét és jól van. 6 amperes címke a 25 helyett. Ezért a mérő elég most már csak és kizárólag a Szolgáltató által vitt és engedélyezett megszakítót teszik fel.
(#) ego2 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Valóban, de most csak ezek voltak itthon, egy régebbi széria tagjai. A most kiadottakon már rajta van a jelzés.
(#) ego2 válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
(#) Busz válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Értem már! Végülis nagy ötlet.. D
És soha ki sem derül. Kivéve digitális villanyórával ami rögzíti a terhelést...
De ma már minden szolgáltató így csinálja?
(#) patexati hozzászólása Jan 29, 2010 /
 
Sziasztok! Lenne egy sürgős kérdésem! Most néztem egy melót mit ma csinálok délután és gipszkartonba kell dugaljakat tenni dobozzal és én ilyet még nem csináltam! Szóval mivel lehet a helyét kivágni! Hozzáteszem nincs hozzá célszerszámom valami alternatív megoldás érdekelne köszönöm!
(#) Kalex50 válasza patexati hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Körbefúrod, kitöröd, késsel, reszelővel kiigazítod.
Bár én a helyedben vennék egy legolcsóbb dobozkivágot, mert rengeteg időt megspórolsz.
(#) patexati válasza Kalex50 hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Köszi! Ezt gondoltam én is 6 doboz lenne majd megoldom! Egy félgömbölyű fareszelőt is eltettem az lehet jó lesz !
(#) VIM válasza patexati hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Szia!
Körkivágód nincs véletlenül? Kertész boltban, vagy szerszámos szaküzletben egészen jó áron lehet kapni . A körbefúrás a frontlapon szép lesz, de a másik oldalon kiszaggatódik a papír borítás. Csak óvatosan nyomjad neki, mert foltozni nem nagyon lehet.
VIM
(#) patexati válasza VIM hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Kösz! Körülnézek!
(#) gg630504 hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Ez ugye 22 amper lomha?

22 L.jpg
    
(#) kendre256 válasza gg630504 hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Én 16A-esnek gondolom, de majd a szakemberek megmondják...
(#) Imi65 válasza gg630504 hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Ez - amint a színe is mutatja - 16A névleges áramú Bakony gyártmányú kismegszakító.
Terhelhetősége: Ítéletnapig 16A
Azonban - hasonlóan az olvadóbiztosítóhoz - van némi túlterhelhetősége. 22A-t elvisel több, mint 1 óra időtartamig, és ennek a 2,4-3,5x-öse az ami 0,1 másodperc alatt kioldja. A szakirodalom szerint az L vezetékvédő karakterisztika.
Következő: »»   51 / 965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem