Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   49 / 163
(#) water válasza yello hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
A fetekre nem kell a zéner, teljesen értelmetlen.
(#) bbatka válasza csapoka hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Melegszik mindegyik. Valószínűleg magas nyugalmi áramot állítottál be.
(#) water válasza csapoka hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Mit jelent hogy nagyon melegszik? Mekkora hűtőbordán van? Mekkora a nyugalmi áram?
Maximum néhány wattal fűthet, azt pedig egy tenyérnyi borda is el tudja vezetni.
(#) csapoka válasza water hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Bemelegszik a borda és meg ál 70mA 80mA között
Csak próba képen tetem rá bordára 90mm x 70mm
De a fetek gyorsan melegednek
de miért ezt szeretném meg oldani, mert idegesít
(#) elektrorudi válasza bbatka hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Vagy gerjed ?
(#) water hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Előfordulhat hogy gerjed, de akkor több áramot venne fel.
(#) bendoroland hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Sziasztok. Én azt szeretném megkérdezni hogy ez a végfok hány wattot képes leadni maximum táp fszültség esetén?

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) elektrorudi válasza water hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
És honnét tudod, hogy nem teszi?
Gondolom a 80mA nyugalmi áramot DC voltmérővel mérte...
Na meg az külön érdekes, hogy csak ennyi áramot vesz fel, és mégis MELEGET termel...
Akkor ennek az erősítőnek az "Ingyenenergia" topicban a helye !
(#) Alkotó válasza bendoroland hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Melyik végfok, mert itt minimum 3, de talán még több féle verzió is keveredik. A KD féle módosítások egyike 130W.
Itt, és a következő kettő hozzászólásban egy Alkotós adaptációt találsz. Ezt én megépítettem, és jól működik, jól állítható a nyugalmi áram, tehát semmi gond vele.
(#) water válasza bendoroland hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Hogy mennyit képes leadni az a tápfesztől, a terhelőimpedanciától és a fetek terhelhetőségéből adódik.
Ezt a végfokot közel tápfeszig ki lehet vezérelni, ami annyit jelent hogy 1,5-2V marad a fetekben. Ebből már kiszámolható hogy mennyi jön ki belőle, de egy fetpárból 100-120W-nál többet nem nagyon lehet kivenni.
2 pár irfp 240-9240-el az elméleti maximum olyan 250-280W körül van, de ennyin én nem hajtottam csak 200-on.
2 fetnél többet pedig nem lehet párhuzamosan kötni ha azt akarod hogy a teljes hangfrekis tartományt átvigye.
(#) Alkotó válasza bendoroland hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Ha nagyobb teljesítményt akarsz, akkor egy telitalálat a MONACOR erősítője itt az Alkotós nyákterv, és a témában találsz hozzá rajzot, és gyár...ót is.
Ez már jóval nagyobb teljesítmény, dupla Fet-pár van benne, de IRFP vel nem tudod helyesen haszálni. Ehhez kell az eredeti FET-pár, ami szerintem elég drága alkatrész, de ez a kapcsolás ettől lesz nagyon jó.
(#) csapoka válasza water hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Ez tűnt fel nekem is, hogy 70-80mA nyugalmi áram de mégis melegszik a FET
Igen múlti val mérem
Lehet hogy rosszul mérek?
De a gerjedést fülel nem halható a hangsugárzón hallgatva
(#) bbatka válasza csapoka hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
A gerjedéstől a nyugalmi áramfelvétel is megnőne. Tisztán szól. Semmi baja nincs. Ettől függetlenül egy rádiós tesztet elvégezhetsz. A 10éve üzemelő Piret erősítőm, bár szuper tiszta a hangja, 1 éve kiderült hogy a URH adóként is jól megállja a helyét.
Az én VF2-nél 180mA-er a nyugalmi. Még múlt nyáron készült kíváncsiságból, de nincs igazán szükségem rá. Majd még korrigálnom kell a nyugalmit. Lényeg a lényeg a borda 110mm x 110mm x 30mm. Fél óra üzem után eléri a 105C-t. A tápfesz +-44V.
(#) SALáta válasza bbatka hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Begerjedhet a VF 2 ! Persze oka számomra ismeretlen de védelem nélkül egy hifi hangfalat leégetett volna, persze normális hangfallal nem csinálta, de a védelem fel le kapcsolgatott nekem. Szkópal szinusz hullám volt rajta de biztos hogy a hangfal csalta bele mert a védelem csak egyenfeszültségnél kapcsol ki, de ha túl van vezérelve azt is egyenfeszültségnek veszi. Melegedni nekem is melegedett, kétszeres borda van rajta mint ami kell és egy 12V vennti ami 5 V ről kavar. A hangja mosolyt csalt az arcomra, de bánatot is hogy oda kell adni.
(#) bbatka válasza SALáta hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Ha csapoka VF2-je gerjedne akkor nem 70-80mA lenne a nyugalmi áram. Be sem tudta volna állítani.
Egyébként valószínűleg gerjedésre hajlamos a VF2-ő gondolom én, mivel a FET-ek nagyfrekvenciás átvitele általában jó. Nincs nagy tapasztalatom, csak mások elmondása alapján. Nekem nem volt ilyen problémám.
(#) SALáta válasza bbatka hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Valószínű az övé nem gerjed, én mindenesetre teszek utánna védelmet a szutyok hifi hangszórók miatt, ha jól emlékszem beszéltem már erről a szutyok hifi hangfal témáról, nem induktív a terhelés hanem inkább kapacitív és azt nem szeretheti.
(#) water hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Összeraktam jónéhányat egyik sem gerjedt, igaz nem az eredeti nyákterv alapján.
A próbanyákom az így nézett ki:
És a nagyobbik:
(#) yello hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Hello!
Készítettem magamnak egy kis apróságot, meglepően egy vf2 modult, 40voltos verzió a táp is kb annyi.
A nyák az egyedi mert kézzel rajzoltam meg, ezért nem egyenesek a vezetősávok, de lényegi feladatot ellátják.
Egy kis szobai aktív mélynyomóba lesz beépítve, IRFP9240-240 es fetek vannak benne és a bevált tranzisztor BE diódát használtam.
A nyugalmi áramot kb olyan 70-mA re állítottam be, ha jól tudom ennyi a megszokott érték?
Ja és pöcc röff re indult .
ÜDv!
(#) Robi85 válasza yello hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Szia.

Egész szépre sikerült. Nekem tetszik.

(#) csapoka hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Bocsi hogy nem jelentkeztem de távol voltam a géptől
Elfeledtem írni, hogy nem így kezdődőt az egész írtam kb. 7napja, hogy nem tudom be alítani a nyugalmit, azt tanácsolta valaki, hogy engedjem be melegedni a hűtöbórdát és utána, alítsam be a nyugalmit
Szóval ez lenne az előzmény
(#) Robi85 hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Keresgettem a hibát énis, hogy miért nem tudom beállitani a nyugalmit. Cseréltem már FET-et, IC-t de semmi. Tegnap kicseréltem a hőkompenzáló BD tranyót is (BD139) aztán bekapcsoltam és egy 12V-s zener és az MSPA42 tranyó meghalt, és ezekkel egy időben egy 22uFes kondi is kidurrant.

A 9240-es FET zárlatos lett de a 240es az jó. Igy már végképp nemértem, hogy mi lehet a hiba. Mindent ugy csináltam ahogy a többinél, de ez most valamiért nem akar müködni.

(#) punkkazy hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Üdv!
Lenne egy kérésem/kérdésem: valaki tudna bővebbet mondani a haromb.fw.hu-n található CONDUCTOR V2 .lay nyáktervének beültetési oldaláról? Szóval hogy mit-hová kell forrasztani?

kd_80w2_p.lay
    
(#) DJ Szabcsa válasza punkkazy hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Ha jól látom amit csatolok az ugyanaz a nyákterv csak rajta vannak az értékek is.

nyak_rajz.lay
    
(#) caruso7294 hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Sziasztok!
Van 8 db IRFP250 es FET-em,és azt szeretném megkérdezni,hogy alkalmasak-e egy ilyen erösítöhöz,ha az eösítö tápja +- 60 Volt?
(#) caruso7294 válasza vzoole hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Szia Vzoole!
(#85472) számú hozzászolásod a vf2 es nyák rajz jó a +- 60 Voltos tápuhoz?Ha igen,akkor ehhez melyik rajz,leirás,vagy áramkör passzol?
(#) csapoka hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Sziasztok
Egy segítséget kérek
A tápomat menyire tekercseltessem, ha 2x72V= legyen belőle menyit puferol fel a kondi
Szóval váltóáramban menyit kel neki leadnia hogy 2X72V= legyen
Segítséget előre is köszönöm
(#) (Felhasználó 4577) válasza csapoka hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Egy kicsit érthetőbben is megfogalmazhattad volna, első olvasásra nem sikerült eligazodnom a hozzászólásodon.
Az egyenirányított és pufferelt feszültség gyök(2)-szerese az egyenirányított, pufferelt váltakozófeszültségnek.
(#) csapoka válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Igen egy kicsit kacifántosan írtam le
Szóval az erősítőnek 2x72V= kel betápnak
De ez pufferelt és egyen irányított de a tápról lejövő felsz menyi legyen, hogy 2x72V= legyen belőle?
Remélem most nem írtam hülyeséget
(#) (Felhasználó 4577) válasza csapoka hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Az fentebb leírtam egy összefüggést, azt megfordítva ki tudod számolni. Ha szeretnéd, hogy leellenőrizzem, akkor írd be a számolási eredményed.
(#) Robi85 válasza csapoka hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Hali.

2*51V AC kell ahhoz, hogy neked egyenirányitás és pufferelés után +-72V DC feszültséged legyen.

A 72-őt elosztod 1.41el és kijön hogy mekkora váltó fesz kell.

Következő: »»   49 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem