Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Poloska avagy vezetéknélküli mikrofon
Lapozás: OK   18 / 48
(#) bringas2 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Minden benne van mi?Hát persze a Bc547 hangfrekis tranzisztor állítja elő az fm modulációt?Furcsa lenne az,én már kinőttem ebből a dedóból,hasznosabb dolgokhoz is értek.
De te csak írogass nyugodtan,hogy mi a jó,és mi nem ,miért nem.
(#) pucuka válasza bringas2 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
No akkor fejtsd ki bővebben légyszíves, hogy miért nem működhet a linkelt kapcsolás!
Mi az ami nem jó, és miért?
Megtárgyalhatjuk, de csak kultúráltan.
(#) Moderátor hozzászólása Jan 30, 2010
 
Uraim!

A vitás ügyeiteket legyetek szívesek privátban intézni!
(Kerberosz1 és köbzoli)
(#) Kerberosz1 hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Üdv.

Lenne még egy kérdésem ha nem gond.Nyáklap tervezésnél a maradék felületet amit nem szükséges kimarni, kössem a földre, vagy jobban tenném ha kimarnám?+ hallottam hogy illene kicsöpögtetni viasszal a tekercsek körül, ha minden igaz. Szóval eltudnátok még látni ilyen hasznos/praktikus tanácsokkal, hogy mit tegyek és mit ne?
(#) Mzolee válasza Kerberosz1 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Amire te gondolsz az a teliföld, hát igen nagyfrekvenciás áramköröknél gyakrabban alkalmazzák, tehát teis nyugodtan tedd (de mielőtt kimaratnád a panelt azért kérj róla véleményt a fórumban)

A kicsöpögtetést azt a beállított tekercs mechanikus rögzítése miatt alkalmazzák ill. az ún. mikrofónia hatás elkerülése végett (ez utóbbi kellemetlenség ritkán áll fenn)
(#) Mzolee hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Más: Vatera 2008. szeptember - 200m-es Poloska

Az állam már megint leesett kép ugyan már nincs, de a leírás alapján sima 1-2 tranyós FM oszci kelt el komoly 23.000Ft-ért A vevőnek nem csak a nick-je csirke hanem ő maga is
Csak azt nem tudom én miért nem tudok ilyen üzletet csinálni...
(#) sid73 hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Találtam egy rendkívül egyszerű poloska kapcsolási rajzot. Szerintetek ez működik?
A 74LS13 jelű IC-t mivel pótolhatnám, mert már nem lehet kapni. Illetve a kristálymikrofon helyett mit ajánlotok?

Poli3.JPG
    
(#) gg630504 válasza sid73 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Használhatatlan.
(#) attila2 válasza gg630504 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Működik de semmire sem jó!
próbáld meg a BA1404-es chippel!
(#) sid73 válasza attila2 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Szia!

Hogy érted hogy semmire sem jó?
(#) Ronin válasza Mzolee hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Poloskának ez is elmegy : http://eso.vatera.hu/vezetek_nelkuli_mikrofon_szett_162651276.html
Csatolásban látható mekkora a belseje.

Kép002.JPG
    
(#) pucuka válasza Ronin hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Amit linkeltél, azt nem nevezném poloskának, ahhoz egy kicsit nagy. Az egy vezetéknélküli mikrofon.
A poloska egy mikrofonból és egy egyszerű adóból álló eszköz.
Pont a tagnapi híradóban láttam hogy a poloska birtoklása a mások lehallgathatósága miatt másodrendű haditechnikai eszköznek (nem tudom mit jelent) minősül, ezért 5 év kapható. (amellett, hogy más jogszabályok sem engedik)
(#) Ronin válasza pucuka hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Tulajdonképpen erre is csak egy mikrofont kell tenni.
Persze tényleg nem a legkisebb, de azért elrejthető.
Ez a szegények poloskája.
(#) fater964 hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Szép jó napot mindenkinek!
Azt szeretném kérdezni hogy a Skori 88as kapcsirajzában szereplő BF961 helyettesíthető e BF960 v BF966 al.Segítséget köszönöm.
(#) attila2 válasza fater964 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Igen!
A fogyasztása ugyan változni fog, de működik.
(#) ferzoo válasza Ronin hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
pucukának mindegy mit teszel fel,talál benne hibát úgy is.Jön itt a hatályos jogszabályokkal,már vagy 6szor leirta,de egy norm.rajzot kész panelt még nem láttunk töle.Az utóbbi 2évben.
(#) pucuka válasza ferzoo hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Nem is fogsz tőlem soha kapni olyan áramkört ami illegális.
Én olyat nem építek, (sajnos mostanság legalábbis semilyet), de attól még terveztem, építettem, mértem, vizsgáltam, használtam, javítottam eleget (mondjuk nem éppen poloskát) az elmúlt 40 év során, és megtanultam olyan dolgokat is amiről neked láthatóan fogalmad sincs.
Adjál tanácsot, építs poloskákat amíg bele nem szaladsz egy nemzetbiztonsági vizsgálatba, és bátoríts erre másokat is. Azzal a bátorsággal ahogy a törvényeket, jogszabályokat, műszaki előírásokat semmibe veszed nem jósolok sok nyugodt alvást.
Te is jobban tennéd ha még a tanulásra, ismeretszerzésre fordítanád energiáidat.
Amit a Ronin kolléga linkelt, az legálisnak tűnik, pusztán azt jeleztem volna, hogy a méretei miatt nem nevezhető poloskának.

[/OFF][OFF]már egyszer megfogadtam, hogy nem válaszolok neked, akárhogy is hívnak, most azért ezt el kellett mondanom, és a továbbiakban sem fogok válaszolni
(#) ferzoo válasza pucuka hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Én ugyan jó pár db.ot kiprobáltam
eladtam annak idején,mégsem akart senki feljelenteni.
Egyébként elektromüszerész lévén,elmult 20évben rengeteg tv.t,videot,erösítöt,sat vevöt,radióadó-vevöt,stb.javítottam meg,szervizben is lehúztam 1-2évet,Ezenkivül még 2 szakmám van.Ugyhogy nem kell aggódni.
Egyébként 1poloska megépítése,otthoni birtoklása,vagy kipróbálása nem ütközik semmilyen törvénybe,vagy hatályos jogszabályba.Másrészt én nem biztatok senkit semmire,a fórumon.
(#) Mzolee hozzászólása Feb 9, 2010 /
 
Az egy dolog, hogy jogszabályok és etikák...

De ez mellett már nem tudok elmenni:
Vatera - Jelenleg is van fenn neki 5000Ft-ért

Itt lehet kapni boltban készen:
Bajielektronika - 1000Ft - "Bébi őr"

És hogy látni lehessen a hasonlóságot:
Itt a Bajielektronikás KIT (Š Attila86 honlapjáról)

Egy hónap alatt kb. 8-at el is ad belőle az illető, azért ez pofátlanság. Mit lehet ehhez szólni?
(#) ferzoo válasza Mzolee hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Hát mit mondjak ez elég gagyi,2 tranzisztor van benne,meg kb.14alkatrész.
Ez max.játszani jó szobába a gyereknek.
Amit én építettem smd.4 tranzisztorral,hf.elöerösítö ic.vel,kb.45db.alkatrészböl állt,és eladott 300m-ig városban is,nem hangolódott el soha.
Volt hogy vezetéknélküli mic.hez használtam 166MHz,en müködött,vevöt is én hangoltam át,régi szép idök.
(#) fater964 hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy az elektret mikiket hogy lehet érzéketlenebbé tenni ugyan is az a problémám vele, hogy normál beszédhangnál torzít.Ha halkabban beszélünk akkor nem ,szép tiszta érthető a beszéd.
Segítséget köszönöm.
Üdv:fater
(#) Novak válasza fater964 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Értelemszerűen a mikrofon után lévő erősítő fokozat erősítését kell visszavenni.
Ha felrakod a rajzot, akkor akár konkrétan is megmutatjuk, hogy ez mivel érhető el.
(#) fater964 válasza Novak hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Szia!
Erről lenne szó.

pol.gif
    
(#) Novak válasza fater964 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Szia, így első körben a tranzisztor bázisára és kollektorára csatlakozó 560 kohmos ellenállást próbáld meg kisebbre venni. Mondjuk 100-120 kohmra.
(#) fater964 válasza Novak hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Szia!
OK kipróbálom és majd referálok hogy milyen lett.
Üdv:fater
(#) fater964 válasza Novak hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Szia!
Kicseréltem az ellenállást és így jó lett.Köszi szépen a segítséget.
Üdv:fater
(#) sid73 hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Sziasztok!

Találtam itt egy frankó mikrofon kapcsolási rajzot, meg nyáktervet. De sajna SMD a nyákterv. Felrakná valaki a hagyományos nyáktervet? Sajna nem értek hozzá, csak amatőr szinten csinálom.
Köszönöm!
Mellékelem a kapcsolási rajzot.
(#) sid73 hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Most látom, hogy fater 964-érdeklődését is felkeltette Kíváncs vagyok sikerül e neki, működésbe hozni, remélem igen, és akkor én is nekiállok megépíteni
(#) Novak válasza sid73 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Már sikerült neki, megírta Működik szépen.
(#) sid73 hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
fater963 te az SMD kapcsolási rajz alapján készítetted el?
Következő: »»   18 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem