Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   221 / 843
(#) proli007 válasza csikinkyra hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Hello!
Hát igazából fogalmam sincs, mikor és hány fokon kellene be és lekapcsolnia. Ez alapból sok mindentől függ. (hőtehetetlenség-szellőzés-hőátadás...)
De talán Attillát megkérdezhetnéd neki biztosan van tapasztalata, a hőtehetetlenségével. (Már amennyiben pont úgy alakítottad ki mint Ő.) De ha már érzed a borda szagát, az már nem szokott jóra vezetni..
üdv! proli007
(#) csikinkyra válasza proli007 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Hello!
Fa dobozba szeretném tenni,hátul egy ventilátorral, alján szellőző lyukakkal, ha kell tetején is. A borda 90*70*40 mm-es , egy derékszögben hajlított alu lemezzel lesznek összefogatva . Remélem így elég hűtést fog biztosítani.
üdv:csikinkyra
(#) SALáta válasza csikinkyra hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
A proli007 cikkét kettős shotky diódával ajánlom, én is azt építettem meg, egyszerű mint a faék és hatékony. Bár a diódákhoz válogatnod kell az ellenállást a kívánt kapcsolási hőfokhoz. Nekem 30 V 5 A terhelés mellett a venntillátor lehűti a bordát, kapcsolgat ki be, 50 V nál rövidzárba azért a hővédelem lekapcsolja a tápot, ez a tranzisztor tokon mérve 70 foknál következik be, sok tanácsot érvet meghallgatva döntöttem a kapcsolási hőmérségletről.
(#) csikinkyra válasza SALáta hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Hello! Megnéztem a cikket, tényleg nagyon egyszerű. Lehet hogy én is azt fogom megépíteni.
(#) SALáta válasza csikinkyra hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
A faék dolgot arra értem bombabiztos kevés alkatrészt igényel és tökéletes megoldás a táphoz. Elnézést ha a fogalmazás proli007 et sértené.
(#) emmzolee hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Hello

Van egy kb 20 éves tápom, amit még tanuló koromban építettem. Már sokszor kezd kevés lenni. Gondoltam meg áldom egy lcd-s V A kijelzővel a mutatósok után, és akkor jöttem rá, hogy ezt meg lehet tuningolni, viszont annak nem sok értelme lenne.

Tehát építek egy új tápot. :yes:

Nézegettem a Skory web lapján lévő kapcsi tápot is, az szimpi volt, mert 10A-t tudott, és lehetett bővíteni.

Leveleztem itt a fófumból Doncsoval egy pár sort, ő az Alkotó féle 50V 4A tápot javasolta.

A kapcsi táp a tüskéssége miatt nem olyan szimpi, bár biztos lehet mérsékelni, de az érzékenyebb elektronikák biztos nem szeretnék.
A trafós 50V 4A táppal meg a gondom, hogy sok energiát eldisszipál kis kimenő fesz mellett.
Mindenesetre körül néztem a trafóim között, hogy "miből élünk", és találtam egy jó trafót, ami 2X52V-os 6.9A Ez szerintem több mint jó!

A kérdés az. Hogy lehet ezt a tápot meg bikázni úgy, hogy ne csak 4A-t tudjon, hanem 7-et. Gondolom a végén a tranyókat meg szaporítom, de akkor a vezérlő tranyó gyenge lehet hozzá. És akkor már mindent át kell tervezni ...
Valaki csinált ilyen erősebb változatot? Vagy tapasztalatból valami?

A következő kérdésem. A trafó, amit találtam, úgy tudja a 2X52V-ot, hogy a két tekercs egyik pontja közös. Mivel jó lenne dupla 50Vos tápot csinálni, az Alkotó féle tápot ilyen trafóval meg lehet-e csinálni, hogy aztán tudjak egy szimmetrikus tápot ki hozni belőle.

A választ előre is kössz.
(#) edison14 hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Heloo!

Mivel sokan megkértek hogy küldjem el nekik a terveket pdf-ben ezért most ide felteszem.

labortap.rar
    
(#) emmzolee válasza edison14 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Te ezt láttam itt a "Kapcsolások" gyüjteményben is.
(#) nagy hoho válasza edison14 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Ez a RAR a pdf?
(#) gydanee válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Ebben a .rar-ban van 5db pdf. Winrar nevű programmal kell kicsomagolni.
(#) nagy hoho válasza gydanee hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Csak azért írtam mert nem tudta a gépem megnyitni. Winrar programom nincs.
(#) gydanee válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Érdemes feltelepíteni. Bővebben: Link A program ingyenesen letölthető.
(#) nagy hoho válasza gydanee hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Köszönöm! Működik meg tudtam nézni a tápot.
Mindig tanulok valamit hála Nektek!
(#) gydanee válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Örülök hogy segíthettem!
(#) csapoka hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni
Labortápot szeretnék készíteni de, az igényem az lenne, hogy szimmetrikus táp legyen belőle (+ 0 -) van ilyen kacsolása valakinek
Láttam itt mesteri munkákat Attila86 és Alkotó és Pioneer munkáit de, nem láttam köztük ilyet
(#) Attila86 válasza csapoka hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Szia!

Persze hogy nem láttál. A szimmetrikus tápnál meg kell építeni két ugyan olyan tápot és a kimenetüket össze kell kötni.
(#) dj.csont hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
És ha azt mondanám hogy olyat csinálsz hogy 2 Attila86 féle tápot csinálsz és akkor csak össze kell kettőt drótozni és meg van +- od ha meg nem használod úgy akkor meg van kettő darab külön tápod annyi az egész hogy mikor bedobozolod akkor bannán dugókkal össze kötöd vagy csinálsz benne relékel egy kapcsolást amit ha bekapcsolsz akkor úgy fog kijönni cucc de szerintem egyszerű külső össze kötözés megteszi.
(#) dj.csont hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Attila86 megelőzött szöveg írásba Amúgy én is úgy csináltam ahogy most leírtad
(#) dj.csont hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Viszont lenne egy kérdésem most került végleges hűtő bordára tápegység. Egy olyan kérdésem lenne hogy elég ez így neki hozzá teszem bd249-es van benne és bd243-as hűtőbordára megy a 5 az egy hő elem. így veszek ki tápból 50V / 2A. Második kérdésem vagy tegyek rá ventilátort így második foton van csak most oda biggyesztettem még segítségeteket előre is köszönöm
(#) csapoka válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Ennek örülök, hogy csak ennyi és nem kel teljesen újat építeni
Csak a másikat meg duplikálni és kész
Köszönöm a tanácsot
:yes:
(#) m.joco hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Hello
Pioneer v2.7 -es labortápját fogom lassan összerakni, 3 db BD249C végtranyó helyett használhatok 5-öt?
Üdv.
(#) emmzolee válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
És az előző hozzászólásomra senkinek nincs ötlete?
(#) edison14 válasza m.joco hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Hello !

Használhatsz 5-öt de MINEK. Kellene módosítani rajta ha 5-öt szeretnél rákötni. mekkora áramot és feszültséget szeretnél a táp kimenetein?
(#) MaTe193 hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Meg szeretném építeni EZT a tápegységet.Én ventilátoros hűtést gondoltam,12V-os PC ventivel.Ezt hogyan tudnám a tápegységről táplálni?Kell valahol módosítani?

Köszönettel:Máté
(#) edison14 válasza MaTe193 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Hello !

Nem fog kelleni hozzá ventillátor mivel annyira nem fog melegedni. Én mivel csináltam hozzá multimétereket is ezért onnét szedtem a tápot.
(#) karesz01 hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Sziasztok!
Nincs valakinek feleslegben egy toroid trafója Alkotó féle táphoz(50V 5A) mert engem érdekelne!
Előre is köszönöm!
üdv.
(#) m.joco válasza edison14 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Hello
24V elég lesz, de jó lenne, ha bírná az 5A-t, azért gondoltam.
Üdv.
(#) edison14 válasza m.joco hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Hát szerintem akkor nem csak a tranzisztorokat kellene módosítani. Ez a táp mekkora áramra van elkészítve? Ha alapból 4A-t bír akkor elvileg ki kéne bírnia az 5A-is de ha 3A-ra van tervezve akkor semmiképpen nem tennék rá 5A-t, esetleg át lehetne tervezni ha nagyon kell az 5A.
(#) m.joco válasza edison14 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Hát elvileg 3A-re van tervezve. Elég lenne csak a tranyók körül változtatni rajta, vagy az nem elég?
Üdv.
(#) m.joco válasza edison14 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Erről lenne szó.
Következő: »»   221 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem