Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   224 / 843
(#) lesliewednesday válasza Pioneer hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Sajnos én ráugrottam erre a 2.6 változatra... A vázolt hiba nálam csak üresjárásból kikapcsolva jelentkezett. Hmmm... lehet a 2.7-et kell megépítsem. Előtte azonban megpróbálom tesztelni a 2.6 paneljét átalakítva. Köszi. L
(#) lesliewednesday válasza Pioneer hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Azt hiszem itt a megoldás. Ezen módosítások miatt valószínűleg már nem szalad meg kikapcsoláskor.
(#) dj.csont hozzászólása Feb 11, 2010 /
 
Üdv.Mindekinek egy olyan kérdésem lenne az Attila86 féle 30V/ 2 A tápról hogy az miért van hogy ha 30V eléri táp akkor utána bejelez rövid zár védelem tehát 30V fölé nem tudom tekerni tápot. Valakinek valami tipe? Ő hozzá teszem beletettem azt változtatást amit írtatok ic reteszelődésnél.
(#) proli007 válasza dj.csont hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Hello!
Alacsony a táp nyers feszültsége a pufferkondin..
üdv! proli007
(#) andras1 hozzászólása Feb 11, 2010 /
 
üdv mindenkinek

Attila tápját(40V10A) szeretném utánépiteni, duálban de olyan probléma merült fel, hogy a közzétett jpeg képek a nyákokról laserrel kinyomtatva nem kellően jó minőségűek.nem a nyomtatóban van a hiba-teszteltem.( a fekete nem mindenhol fekete, a fehér meg nem mindenhol fehér - szemetes) .kérdés, hogy nincs -e valakinek jobb minőségű rajza(pdf, tiff mindegy). Irtam Attillának is, de nem válaszolt, sztem most nagyon el van foglalva a laminátoros nyákgyártás projekttel

köszönöm
(#) Attila86 válasza andras1 hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Bizony hogy el vagyok, bevallom még csak nem is emlékszem a leveledre. Exportálok újat...
(#) andras1 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
manythanx
(#) lidi válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
És úgy tűnik a géped is vírusos. Megszerezte az ftp jelszavad, és belebarmolt az oldalad forráskódjába:

Ne nyissátok meg, de ezeket szúrja bele a mocsok:

  1.  

bajvan.png
    
(#) Attila86 válasza lidi hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Tudok róla, már készül egy új weboldal, egy rendes tárhelyen és saját domainnel...
(#) andras1 hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
üdvözlet
nálamnál okosabbakat (vagy esetleg ha erre téved az alkotót) kérdezném, hogy az Attila86 féle 40/10es labortáp milyen maximális szekundefeszülségről járatható mert az a helyzet hogy van egy 800w-os 4x25 voltos toridom -jelen pillanatban semmilyen felhasználását nem találom - tehát 50volt körüli sek.fesz menne. az elkók 63v-osra cserélése mellett mennyi mindent kellene átméretezni, vagy hagyjam a fenébe...ugyanis a trafón 15 volt sincs, tehát azt is meg kellene oldani valahogy - vagy rátekerni, ami ugye kókányolás, vagy a 15v-os segédtápot külön trafóról megoldani.lehetséges?

köszönettel
(#) Attila86 válasza andras1 hozzászólására (») Feb 13, 2010 / 1
 
Szia!

Ez a trafó nem használható sajnos a labortápomhoz. Nagyon sok tekintetben az nagyon maximum 36-38V bemenő feszültségre van tervezve. Ez sajnos pár alkatrész cseréjével sem módosítható.
(#) MolnarG válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Szia!
Várható mostanában valamelyik tápegységed elkészülése?
(#) edison14 hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Hello !

Van egy nyomdatápom ami a kimenetén képes leadni:
AC 100-240V 1.4A 50/60Hz

DC 5V 0.5A
41.7V 0.9A

Ez egy kapcsolóüzemű táp. A kérdésem pedig az lenne hogy hogyan lehetne megoldani a feszültség szabályzását a 41.7V-os tápvonalon és hogy mit jelent az hogy kapcsolóüzemű. Én szabályzásnál egy potenciométerre gondoltam sorba kötve egy ellenállással melyek feszültségosztót képeznének de szerintem ez nem valami jó ötlet. Kapcsolási rajzot nem találtam de megpróbálok készíteni bár sok alkatrész értékét nem látom és nem ismerem.

Az ötleteket és választ előre is köszönöm.
(#) Attila86 válasza MolnarG hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Szia!

Nem, mert most PIC-et tanulok meg programozni. Először befejezem a laminálómat, aztán egy nagyon jó, ICL7107-et kiváltó és azt tudásban porig alázó PIC-es panelmérőt tervezek/programozok/építek. Utána egy precíziós árammérő következik szintén PIC-kel, majd előkotrom az "SMPS Labortápegység III"-at és rögtön"SMPS Labortápegység IV" lesz belőle mert már PIC fog abban is dolgozni. Így végre befejezem azt a tápot, már nagyon ideje...
Ja és közben összeforrasztgatom az új weboldalamat. (www.pa-elektronika.hu lesz, már megvettem a domaint )
Szóval a válaszom nem, mostanában nem várható.
(#) nagy hoho válasza andras1 hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Ne haragudj az Attila86 tápjához nem tudok hozzá szólni de alkotó eddigi munkássága miatt is kiérdemli az Alkotó megszólítást. Nagy betűvel.
(#) bensepeter válasza Panhard hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Hali! Nagyon király a tápod Menyi pénzből jönne ki?
(#) Attila86 válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Szerintem "alkotó" alatt ő a "Attila86 féle 40/10es labortáp" alkotóját értette. Egyrészt mert kisbetűvel írta az "alkotó"-t, másrészt pedig névelőt ("az") írt elé. Tulajdonnevek elé ez nem szokás.
(#) andrÁSZ válasza edison14 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Hali!
A cikkedet olvastam a kapcsok közt / tápegység/,de sajnos a nyák tervet nem tudtam megnyitni,esetleg pdf.-ben nem lehetne átírni?Köszi
(#) andras1 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
igen valóban az alkotó alatt Téged értettelek, és nem Alkotót, különben nagybetűvel írtam volna. jövőben tartózkodom ezen kifejezés használatától a félreértések elkerülése végett
szakmai: akkor a tápodhoz mondjuk úgy gyártassak trafót, hogy 230/38 terheletlenül?(úgysincs sose 230...), a segédtáp meg mondjuk 230/15. - A 38V 10A a 15V meg 0,5A terhelhetőséggel? mindezt persze azért, hogy a tápban rejlő lehetőségeket maximálisan ki lehessen aknázni...
(#) edison14 válasza andrÁSZ hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Hello !

Ide a fórumra néhány hete feltöltöttem labortap.rar néven de ITT megtalálod.
(#) Attila86 válasza andras1 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Igen, EZEN a képen is látszik, hogy a trafónak két szekundere van, az egyik 38V-os, a másik 15V. A 38V-os telercset inkább úgy kérd hogy 36-38V és a névleges áram, ami maximum 10A. A 15V-os szekunder a segédtáphoz kell, oda bőven elég 1A-es terhelhetőség is.
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Aképen lévő bizti nem túl kicsi? Kb. 400W-ot írsz összesen, amihez inkább 3-4A-es lomha bizti kéne.
(#) andras1 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
bocs én voltam a hülye, nem is figyeltem azt a rajzot.
(#) nagy hoho válasza andras1 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Igazatok van! Újra olvastam és belátom tévedtem, elnézést kérek. Ettől eltekintve Attila86 is nagy "Alkotó" a szememben.
(#) andras1 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
ígérem utoljára kérdezek, és ezután már csak az elkészült tápról teszek fel képeket.de mivel még nem volt ilyen komolyságú tápom(Attila86-40/10), és nem vagyok profi...
a kérdés lehet hogy orbitális baromság, de a tápban a panelműszer árammérő állásban ugye a kimeneten folyó valós áramerősséget méri.akkor mi jelzi ki azt, hogy az áramkorlátot hova állítottam. magyarul hogy tudok pl 5V100mA korlátot beállítani, úgy hogy nincs a terhelés a kimeneten? :hide:
(#) Attila86 válasza andras1 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Jogos kérdés. A válasz: sehogy. Az azóta készülőben lévő labortápjaimban már ez meg van oldva, ebben sajnos még nincs. Rövidre kell zárni a táp kimenetét és úgy beállítani az áramkorlátot, mert a panelmérő a tényleges kimenő áramot mutatja.
(#) m.joco válasza Pioneer hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Hello
A BD242-es tranzisztor mennyire melegszik? Kicsi hűtőborda elég neki?
Üdv.
(#) kadarist válasza m.joco hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Szia!
Egy kérdésre kérdéssel válaszolok: egy ellenállás mennyire melegszik?
(#) Pioneer válasza m.joco hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Szia!
Kb. 30 mA folyhat át rajta teljes terhelésnél. Valószínűleg ezt az áramot hűtés nélkül is el tudja disszipálni.
Üdv: Pioneer
(#) gydanee hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Sziasztok!

Sajnos nem úgy működik Az Attila86 féle 30V/2A-es tápom ahogy kellene.
Első próbák óta a potik állásától függetlenül 0.3V van a kimeneten. A panel mérő 1-et mutat, és V állásban annyi változik hogy a tizedespont arrébb ugrik. A NYÁK-al nem lehet gond. Többször is átnéztem, de hibának nyoma sem volt. Azt gondolom nem okozhat ilyen problémát, hogy a vízszintes panelt Plastik70-el kezeltem.
Szerintetek mit nézzek meg? Mi lehet a gond?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
Következő: »»   224 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem