Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   65 / 370
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Senki nem tud segíteni?
(#) Alkotó válasza Directors hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
ebben a hozzászólásban találsz egy ábrát. Ha jól látom egy dupla magos hipersziled van. Mérd meg az ottani méreteket. Abból nagy valószínűséggel egész pontosan be lehet azonosítani a vasmagodat.
A "D" méret nem biztos hogy mérhető. Ezért mérd meg kívül mekkora a vastest szélessége, és azt szorozd kettővel.
(#) Directors válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
köszi.
(#) Alkotó válasza Directors hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Előre ugrottál. Viccesen fog hangzani, de azért igaz ->
A helyes sorrend: 1. megméred amit mondtam; 2. megmondod nekem; 3. én megmondom mit tud a vasmag (valószínűleg, mert vannak egyedi kialakítások); 4. örülünk a sikernek, és ha elégedett vagy az adatokkal akkor lehet megkököszönni.
(#) Directors válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 


Bocsi a buta kérdésért de a vastest az hol is található? Melyik részét kell mérnem?
(#) Alkotó válasza Directors hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Ne tréfálj velem! Az ábrán van 4 méret, amiket A-B-C-D betűkkel jelöltem. Ezeket mérd meg.
(#) Directors válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
De így ,hogy össze van rakva a trafó így a D-t nem tudom megmérni.
(#) Alkotó válasza Directors hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Pontosan ezért írtam ezt:
Idézet:
„A "D" méret nem biztos hogy mérhető. Ezért mérd meg kívül mekkora a vastest szélessége, és azt szorozd kettővel.”
ebben a hozzászólásban
(Úgy látom téged egyáltalán nem érdekel a trafód, csak társaságot keresel a csevegéshez. De erre én nem vagyok alkalmas)
(#) Action2K válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
A válasz nagyon egyszerű. PL.: egy 230/12-es trafónál mind az ohm-ikus, mind az induktív ellenállása jócskán eltér a két oldalnál. Viszont egy 230/230, azaz 1:1 áttételnél szinte azonos mind a két oldal, hisz csak a veszteség kompenzálási 10-15%-ot tér el.
(#) Alkotó válasza Action2K hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Elbeszélsz a téma mellett. Egész másról volt szó.
(#) Action2K válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Látom elvesztetted a fonalat. Mások értik mit mondok. Menjünk vissza ide:
Idézet:
„[quote]Egy esetben lehet szinte azonos az izzó fénye (leszámítva, ha a trafó teljesítménye okozza), hogy ha az egy 230V/230V-os leválasztó trafó. Bár ennek kicsi az esélye.”

Segíts nekem ezt értelmezni, mert önmagában ez oltári nagy butaság.[/quote]
A kérdező azt állítja, hogy a próbák során mind a két oldalnál azonos a fényerő. Erre én írtam a fenti egyik lehetséges variációt.
Ette Te írod, hogy "ez oltári nagy butaság." Mármint mi?

Többieknek: Finom voltam?
(#) fbela1990 hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Üdv!

Milyen árban adják az EI 106b típusú trafólemezeket?

Kösz előre is!
(#) ih.he válasza fbela1990 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Ezt talaltam:
http://www.sauter-shop.de/assets/s2dmain.html?http://www.sauter-sho...x.html

EI 106/050-es 250db trafolemez, 5,9kg, 24,5Euro

Magyarhonban hol van valami bolt, ahol lehet kapni trafolemezt, es meg weboldal is akad esetleg hozza?
(#) Alkotó válasza Action2K hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Rendben, értelek, igazad van. Akkor valóban közel azonos lesz az izzó fénye (azonos, de nem valószínű, hogy teljes fény, habár a trafóméretet továbbra sem tudni)
(#) kistehenke válasza fbela1990 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
a trafólemezt kilóra adják a tipusa az mindegy csak EI legyen,kb:900ft/kg + csévetest+kengyelek
(#) kistehenke válasza haya hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Tipus alapján rálehet keresni,a vasmag a lényeg menyi cm2?
(#) Directors válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
D=2.6cm
C=9,5cm
B=4,5cm
A=8,5cm
(#) fbela1990 válasza kistehenke hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Én pl. egy 120 watt-os trafót szeretnék építeni, ahhoz kb. 16 cm2 kell ha jól tudom, de javítsatok ki ha tévedek.
(#) fbela1990 hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
És azt tudja valaki hol kapható, vagy lehet-e rendelni itt magyarországon?
(#) fbela1990 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Illetve a vaskeresztmetszet az a hasznos vaskeresztmetszetre értendő? Tehát, az az oszlop amelyiken a tekercs van.

Köszi!
(#) erbe válasza fbela1990 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Minőségtől függően 8-12 cm2 vaskeresztmetszet elegendő a 120 W-hoz.
És igen! Az az oszlop, amin a tekercs van.
(#) kistehenke válasza haya hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
ha nem tévedek az EI-75 az 75 VA-es
(#) Alkotó válasza Directors hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Ilyen méretű vasat nem találtam sehol, de nagyon hasonlót igen. A megadott "C" méret nem stimmel, de lehet, hogy csak a rögzítő szerelvények miatt. Illetve a "D" is biceg, de az csak egy egészen kicsit.
Ezért csináltam egy új rajzot, amin a "fél-vas" méreteit skáláztam be. Ez alapján Az SM85b típusú vasmag méretei mm-ben: A=85,6; B=43,2; C=14,1-1; F=45,5-1. Ahol -1 van a méret után, az a tűrést jelenti, tehát a megadott szám vagy attól maximum 1mm-el kisebb.
Ha ezek stimmelnek, akkor ez valószínűleg egy SM85b típus, aminek néhány adata:
-névleges teljesítménye 160 VA.
-primer menetszám 2,25 menet/V
-szekunder menetszám 2,44 menet/V
-javasolt szekunder áramsűrűség 3,76A/mm2
Ha a mostani rajz szerinti B méreted esetleg egy kicsivel nagyobb, az nem sokat számít, mert nagyjából a keresztmetszet a lényeg, és az rendben van.

Hiperszil.jpg
    
(#) Directors válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Hát ez nem sok.Nagyobbra számítottam de ez van.Akkor közlöm a sráccal,hogy mit is tud a trafó.Nagyon szépen köszönöm a segítségedet.
(#) Directors hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Üdv!

Ez a trafó hány VA lehet?

Bővebben: Link


És Ez?
Bővebben: Link
Ez meglehet 300VA?

(#) Directors válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Szia!

Azt nem is kérdeztem,hogy ez a trafó most egészében ad le 150VA?Csak mert van rajta 2×52V és 2×17V és a 17V huzal láthatóan vastagabb.
(#) Alkotó válasza Directors hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
A vasmag 160VA. Elvileg ez a célszerű maximum, amit a szekundereken összesen ki lehet venni.
(#) Directors válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Köszönöm
(#) elektromania92 hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Jó reggelt.
Remélem olvassa ezt valaki, aki tud majd válaszolni a kérdésemre.
Melyik az előnyösebb, vagy jobb, ha a primer és a szekunder tekercseket egymásra tekerem, vagy ha egymásmellé elválasztva?
Sürgős lenne.
Köszönöm a választ.
(#) Directors hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Sziasztok!

Adott egy trafó amelyik +-40V ad le.Én a két végére kötöttem így 80V ad le.Rákötöttem 4db 60W 230V izzót és lemértem a feszt így 77V-ra csökkent.Ez már jelentős feszültségesés?Ha nem akkor meddig csökkenhet le a fesz ha teljesen leterhelem amit még bír?
Ha nem jelentős a feszültségesés akkor ez minimum 240VA megvan a trafó ugye?
Következő: »»   65 / 370
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem