Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   29 / 43
(#) soundsstem válasza ptesza hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
ez elég elszomorító számomra, nekem itt pihen belőle 2db...
(#) potenciameter válasza ptesza hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Ez igy nem igaz, tényleg nem egy remekmű a sunflower, de az auto kalaptartójában megy mint állat.
(#) soundsstem válasza potenciameter hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Nekem kalaptartóba pont 2db mnc scuba van 16 os és jól szólnak fejegységről..
(#) gery20 válasza ptesza hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Nem pontosan úgy van az a érzékenység.

Mivel 1Khz merő jelel mérnek így függ a membrán fel felfüggesztés től minél keményebb annál nagyobb Hz tud meg szólaltatni. És enek következtében nagyobb db is tud mint egy puhább felfüggesztés. De nem tud annyi mély hangot ki adni magából.

PL: Reflex nél meg is figyelhető.

így a 4ever kicsit érzékenyebb a Big Bull hoz képest de nem is tud mélyre meni annyira.

Mert 4ever Sub Bass célokra nem annyira jó inkább mély közép sugárzó

(#) gery20 válasza soundsstem hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
A sunflower típus-ból inkább csinálnék egy szobai mély ládát.

Mert puha félfűgesztese van és merev kőnyű membrán.
A szövet membrán nak meg jó a belső csilipatása.

50-70 Literes zárt ládában jó mélyet csinálna szerintem.
(#) Zupp87 válasza gery20 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Az érzékenység szerintem alapvetően nem a felfüggesztéstől függ. Lehet lágy felfüggesztésű egy hangszóró, attól még lehet érzékeny.
Már csak abból is következtetek erre, hogy pl. egy olyan irányban felragasztott plusz mágnes, ami erősíti az eredeti mágneskört, érzékenységnövekedést okoz, a mélytartomány rovására. Ettől még a felfüggesztés lágysága vagy keménysége nem változik. Autós nyomóknak általban bitang kemény a felfüggesztése.. ehhez jön a viszonylag testes, nehéz membrán.. így valamelyest tűrhető szinten marad az fs. Az mondjuk tény, hogy egy jó autós mélynek általában kisebb a Vas értéke, mint egy HiFi célra szánt ugyanakkora átmérőjű hangszórónak.
Lehet vannak a mondókámban még sületlenségek.. javítsatok ki ha így van..
(#) ptesza válasza gery20 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Nem 1kHz-el mérnek. Az csak a SAL füzetből szerzett téves infó, 1000Hz-nek semmi köze a felfüggesztéshez.
(PL13)

(#) soundsstem válasza gery20 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Igen ez a terv, zárt mély láda lesz belőle..

Bővebben: Link

Ilyesmire gondoltam, bár ez 2 utas láda, kicsit érdekes hogy 70L -re írják...
(#) Zupp87 válasza soundsstem hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Negyven centis somogyit két útba.. ráadásul piezoval.. A 70 literrel még szerintem nincs is gond.. De mondjuk olyannal, hogy SBX4060 két útba merészkedni.. Ezt a tervet ezekkel a hangszórókkal én nem ajánlom.
Ha kétutas kompakt kell, akkor a kicsit jobb minőségű (Eminence, RH) PA hangszórók között érdemes keresgélni..
(#) djgombi hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Ha a keret engedi akkor Eminence kappa LF. Ha nem akkor RH de ne várj sokkal többet tőle mint a sal-tól. Ja és ezeknek reflex nyílásos doboz kell. Esetleg nézz szét P Audió hangszórók körében is.
(#) Zupp87 válasza djgombi hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Ha más nem, jobban terhelhető és érzékenyebb mint egy SBX vagy egy SR.
(#) soundsstem válasza Zupp87 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Félreértettél csak a ládát néztem ezen az oldalon, nem kell piezó magas ááá , sunflowerekhez lesegetek ládaterveket... mert eddig csak az van amit a bassbox számolt...
(#) Zupp87 válasza soundsstem hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Előttem már szerintem többen elmondták: Bassbox nem tud optimális ládaméretet és hangolási frekvenciát számolni. A dobozmérethez, és a hangoláshoz is ismerni kell a lengőrendszer korlátait, képességeit, valamint a hangolásnál még a helység adatait, elhelyezés mikéntjét, felhasználás módját is.
Zárt dobozt pedig első nekifutásra úgy érdemes méretezni, hogy tudva a valós T-S paramétereket, törekedni kell 0,707-es Qb értékre. Utólag a zárt doboz jóságát is lehet variálni, hangolni a zárt dobozt csillapítóanyag mennyiségével, elhelyezésével.
(#) soundsstem válasza Zupp87 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Hm téglalap alakú 30 m2 -es nappali és néha kültéren fognak szólni, nem kell ilyen óriási dologra gondolni nem akarok profi cuccot, uniboxot is meglesem közbe mit mutat..
(#) Zupp87 válasza soundsstem hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Hány centis is az a sunflower?
(#) soundsstem válasza Zupp87 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
1-2 oldallal előrébb még kép is akad róluk egyébként 12"
(#) gery20 válasza Zupp87 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Pontosan én csak egy lehetőséget írtam le mert elég sok dolok tol fug a érzékenység PL: mágnes, membrán, STB

Csak egy példa volt amit 4ever és Big Bull hangszóró közövtan. Előző Hszt. rosszul kezdtem hozzá elnézést

Érzékenységet meg ahány gyártó annyi féle képen mérnek mind máshogy amit írtam.

Nem katalógusából néztem hanem sógorom mondta mert ő villamos mérnök csak tudja hogy mit beszél.

Mert mérhetnek úgyis hogy végi nézik a összes frekvenciát 20Hz-20KHz ig és átlagot számítanak.

Sok lehetséges módszer van.

Kár hogy a legjobb hangszóró is csak 5% hatás fokkal működik.

De vajon ki tudna 95% hatás fokú hangszórót készíteni ami 1W 250 db sugározna egy mp3 lejátszóval hangosítani lehet ne

Lehet hogy hülyeség amit írtam
(#) Zupp87 válasza gery20 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szerintem hivatalosan átlag érzékenységet kéne nézni.. A megadott frekvenciatartományon belül.
Nem tudom hogy szól, de biztosan van erre is egy szabvány.. Mérni e szerint kellene. Viszont azt nem mondja ki, hogy ezt is kell ráírni a dobozra.. Amelyik gyár korrekt, és azt írja rá a dobozra, amit mért, és az az érték kis tűréssel az összes adott tipusú hangszóróra igaz.. az szerintem mind szabvány szerint mér. Egy adott frekvencián érzékenységet mérni blődség lenne. Tegyük fel: van egy vacak membrán, 5k körül jó erős rezonáns kiemeléssel.. mondjuk ott az SLP 93dB.. A használható tartományon belül viszont ingadozzon 86-88 között. Pofátlanság lenne az, ha a gyártó azt mondaná: "én egy másik gyártó vagyok, másképp mérek, 5kHz-en.. mélyközéphangszórót.. mert én úgy gondolom.." Aztán meg a jónép vagy hallgatja a rezonáns kiemelést, vagy bőszen barkácsolja a Notch-szűrőket.
[OFF]
Az én végzettségem is villamosmérnök.. de ezen a téren sosem érzem biztosnak a válaszaim.. Amit elektroakusztika terén tudok, azt fórumokon, és tapasztaltabb emberektől tanultam. Jó.. BME-sek lehet előnyben vannak.. ott okítanak elektroakusztikát. Itt Miskolcon sajnos nem. Viszont villamosságtan, elektronika, fizika.. az volt rendesen.
(#) Zupp87 válasza soundsstem hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Valaki már említette a fórumon, hogy kb. 80 literig megy el a hangszóró zártban. A csillapítóanyaggal tudod még utána hangolni (mennyiség, elhelyezés..)
(#) gery20 válasza soundsstem hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Ládát tervezni azért is nehéz mert sok mindent figyelembe kell venni mert két egy forma hangszóró nincs meg két egyforma fül sincs kinek mi a jó azt mindenki döntse el magának

Meg a se mindegy hogy hova szánná az ember mert tapasztalat bol rá jöttem hogy kültéren sokall jobban szol egy hangfal mint bent de fordítva is igaz. Mert közbe játszanak a vissza verődések.

Csak úgy lehet rá jönni hogy ki próbálni hogy mi mibe szol jól.

Nem egyszerű jó hangfalt csinálni ki kell tapasztalni.
Programokkal meg kár vesződni nem a program fogja hallgatni úgy se.
(#) gery20 válasza Zupp87 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Ezek be a kérdések be senki se lehet biztos. Lehet az bárki.
Pont azt mondtam az érzékenységről mint te csak más szavakkal
(#) Zupp87 válasza gery20 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Egyvalaki sosem téved: a fizika
(#) gery20 válasza Zupp87 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Ahogy mondod a fizika nem téved.

Csak azért vetem alapul az 1 KHz mert ere a legérzékenyebb a emberi fül és ilyen könnyen be lehet csapni
(#) Zupp87 válasza gery20 hozzászólására (») Feb 17, 2010 / 1
 
Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy lármát akar kelteni bulizáshoz, vagy viszonthallani élő hangszereket, vagy akár elektronikus dallamot úgy, ahogy azt a szerzője megálmodta. Én speciel szeretem azt az érzést, amikor beteszem a CD játszóba a Café Blue-t, és miközben nyugisan ülök egy puccos bárban, az ajtóból megszólal Patricia Barber.. és mögötte körben, mint egy színpadon: a zongora.. a dobok.. és a gitár..
[OFF]
Foglalkozom amatőr szinten elektronikus zenék készítésével is.. és nagyon nem mindegy, milyen hangrendszeren készül el a dolog. Próbáltam már olcsó fejhallgatót használva finomítani, összerakni dolgokat.. más eszközökön hallgatva borzalmas lett az eredmény. Míg egy viszonylag jó átvitelű hangrendszeren megkomponálva a dolgot a gyengébb minőségű cuccokon is hallatszik a lényeg.. és a részletek is valamelyest.. Ezért is igényli a DJ-producerek munkája is a jó minőségű stúdiómonitorokat. Hogy bárhol élvezhető legyen, amit csinálnak.. de igazából azok a zenék is akkor élvezetesek igazán, ha hasonlóan jó minőségű cuccokon van visszahallgatva. Akárcsak egy akusztikus stúdió- vagy koncertfelvétel. Én emiatt is teszem le a voksom a lineáris átvitel elérése mellett.. sem mint a szubjektív megítélés részére. (Bár megyjegyzem: kemény munka megközelíteni a lineáris átvitelt.. márcsak azért is, mert a szobák, nappalik majd egésze nem süketszoba)
(#) soundsstem válasza gery20 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Értem megpróbálom a fórumon összeszedettek, és amit ti mondtatok alapján összehozni, valami dobozt nekik.. és tényleg igazad van én fogom hallgatni majd. Ha nekem tetszik akkor már siker van.

más téma.:
(egyébként ez a unibox mennyire komoly program ? ha lehet neki hinni akkor a sal 50es PA mélye 91-92 DB -s ellenben 98 al hirdetik elég meglepő )
(#) Zupp87 válasza soundsstem hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
T-S paraméterekből, fs-ből, Vas-ből valamint még egy két elektromos paraméterből (Le, Rdc, ...) nagyjából meg lehet határozni a többi paramétert, így Mms-t, Cms-t, hatásfokot valamint átlagérzékenységet is. Hiteles adatlap esetén hozza is az elvárt értékeket pl. a BassBox is. (Tette ezt a HA 17-582-eseimnél is anno: ~90dB). Azonban ha már a SAL által megadott paraméterek esetén sem egyezik meg a program által kiszámolt érték, és a gyártó által megadott.. az komoly kétségeket vet fel az adott márkával kapcsolatban. De ezt már velejéig boncolgattuk itt a fórumon. És ha még eddig nem figyeltétek.. érdemes megnézni, hogy az adatlapon megadott rezonanciafrekvencia értéke egybeesik-e a közölt impedanciamenet csúcsánál leolvasható frekvenciával. Több adatlapot is megnéztem, és ezalapján: nem. Sokan erre fel sem figyelnek. Téged megnyugtatlak: hihető, amit az Unibox számolt. Ha majd a BassBox is hasonló eredményeket hoz, akkor főleg.
[OFF]
Egyébként lehet sokan mondjátok most: jól szól az.. De az a baj, hangdobozt építeni nem lehet úgy, hogy kipróbálok mindenféle dobozt meg hangszórót.. kinek van annyi pénze.. Kénytelen az ember az adatlapra építeni, és az alapján egy szakmailag korrekt dolgot összehozni, hogy elkerülje az utólagos, sokszor költséges módosításokat. De ha egy terméksorozat téves adatlapok, és nagy szórás miatt erre nem alkalmas.. akkor marad azoknak, akik fanatikusai, vagy van elég pénzük, idejük és idegük kísérletezni. Vagy megtanulnak T-S-t mérni.. szórás miatt ez is kellhet.
(#) ptesza válasza Zupp87 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Nagyon szép dolgokat írsz! Nem is kellene szürkével írnod.

Ha esetleg valaki szeretne megtanulni T/S mérést ,akkor nézzen be a blogomba. Viszonylag egyszerűen , pontosan meghatározható a T/S , számítógépes segítséggel.

Bővebben: Link
(#) gery20 válasza Zupp87 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Egyet értek veled én speciel itthon nem használok M.N.C se SAL t

Pioneer hang farol halhatom pioneer erősítő stb.

De egy buliba ki törődik a hang minőségél ott általában az a lényeg hogy hangos legyen és jól érthető az ének hangok.

Pontosan tudom hogy miről beszélsz de aki nem tudja megvenni a komoly cuccot hozzá az nem tud mást tenni mint SAL vagy M.N.C böl szerkeszt valamit.

Én is a lineáris hang át vitelt kedvelem de akinek nincs rá módja ara is gondolni kell.
(#) gery20 válasza soundsstem hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Ha eltudod pontosan magyarázni hogy mit vársz el frekvencia átvitelben akkor lehet hogy tudok még több dongott mondai.


Másik kérdésedre csak az tudom mondani egy kicsit egy szerűen hogy a gyártó csal mert írtam hogy több féleképen mérhetik az érzékenységet mert arról nem tájékoztat hogy milyen körülmények között mértek meg hogy.

Több mód van zupp egy módszert említett de leht hogy pusztán rá kötötték egy erősítőre és akusztikai vissza verődéseket figyelembe se vetek.

jó módszer hogy a vevőt be csapják vele

Zupp Nak igaza van abban hogy mindent nem tuc ki próbálni számolni nem árt

De tapasztalatot biztos nyersz vele
(#) Kovidivi válasza gery20 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
A mondandódból azt vettem ki, hogy Pioneer hangfal jobb (sokkal?) , mint az mnc, sal? Ezt mi határozza meg? Szerintem, az hogy van egy márkanév, még nem jelenti azt, hogy "jó", ez nem elegendő feltétel...
Következő: »»   29 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem