Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   71 / 316
(#) csoka69 válasza magitor hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Bocsi! Egész héten dolgoztam :/

IC 3-as láb 1V
5-ös láb 1,2V

Ube=10V

Testponthoz képest:
+V=9,2V
Vref=4,6V

Képet még nem tudok, de a mai nap folyamán rakok föl.
Egyébként forrlyukas próbanyákon van megépítve....
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Hello!

A földhöz képest van 1-1,2V az IC lábain?

Zsolti
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Igen, a földhöz képest.

A bemenetet rövidre kéne zárjam?Vagy az csak a nyugalmi áramfölvételnél kell?
Csak rádugtam a tápot, és mértem....
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Nem kell rövidre zárni, el van kötve a 2db 1Mohm os ellenállás. Ez biztos! Ellenőrizd le, hogy egyik vége ic láb, a másik a 2db 100kiloohm közé menjen! Meg az összes referencia láb!

Zsolti
(#) ZSozsóó válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Illetve mérd meg nekem légszíves, hogy a földhöz képest, az 1Mohmokon az IC bemeneteknél mennyi a feszültség mindkét lábán az ellenállásnak?
De akkor is elkötésre gyanakszok!

Zsolti
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
A helyén van mindkét 1MOhm-os ellenállás, és minden referencialáb...
a kimeneti 100K ellenállás nem kapcsolódott rendesen, újraforrasztottam, de még mindig semmi hang....

Szerintem kötök valami jelet az elejére, és megnézem meddig szól..:/
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
feszültség..feszültség..feszültség..
Amig nem lesz az IC lábakon a referencia, ne várj működést.

Zsolti
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
IC lábak potenciálja:

1-2=4,5V
3=1V
4-testpont
5=3,6V
6=1,2V
7=9V
8=9,5V

Ellenállás lábak
Első 1M Ohm
4,5V-Refnél
1V-ICnél

Második 1M Ohm
2,5V-ICnél
4V-Refnél

Folyamatosan esik lejjebb a Referencia.... Szép lassan csökken. :S
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
No!

Ez már haladás, mert ez azt jelenti, hogy valamiért áram folyik be az IC be, az 1MOhmon keresztül pl az elején.
De hogy mitől? nem szabadna. Nézd át rajz alapján, kövesd vissza. rajzold le, hogy most mi van a próbapaneleden, mert ,hogy nem ez a kapocslás, az biztos!
Az egészben az a zavarbaejtő, hogy a 2 fokozatz nincs DC ben csatolva, tehát a probléma máshol lesz, valószínűleg a referencia körnél. Vedd le pl a kondit az alsó tagról az osztóban, és így mit mutat dc -ben? Kell majd az oda, csak érdekelne. Esetleg köss párhuzamba mindegyik 100kval az osztóban egy 10k,20k 30k stb értéket, lehetőleg kicsit.

Más ötletem nincs egyelőre.

Zsolti
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Kondi nélkül 4V a referencia.

Lerajzoltam egy lapra az ültetést, beszkenneljem? egyezik....

ellenállásaim nincsenek itthon....
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Kondenzátor nélkül nem ingadozik a feszültség?
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
most a referenciához képest +/- 4 V
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Akkor ,ha most nem esik a feszültség, nem mászkál, és az IC-k lábain is kb jók a feszültségek, földhöz mérve 4V körül, akkor a kondenzátor volt a ludas. Egy másik példányt tessék beépíteni

Zsolti
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Most akkor jó is?
Belerakok egy másik kondit akkor...
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Ha a többi feszültség rendben van ,akkor akár jó is lehet!
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Úristen!!! Tényleg jóó!!!

és csak ennyi legyen a hiba.... én valami nagyobb dologra gondoltam...
Nem búg, tiszta hangja van, tökéletes

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Igazán nincs mit!

érdekes volt a hibajelenség, de ,ha legközelebb ilyenbe botlasz, már tuti, hogy kapásból tudni fogod mi a hiba!

Műveleti erősítős áramkörök élesztésénél minden lábon mérni kell feszültséget. Ha egytelepes, mint nálad most ez, akkor a lábakon a referenciát kell mérni, ha +/- os, akkor nullát a földhöz viszonyítva. Ha ez oké, minden rajz szerint, akkor mennie kell.
Ha mégsem, akkor a csatolókondik, csatoló áramkörök irányában kell nézelődni. Statikus/dinamikus ellenőrzés A dinamikus nálam szkóp hiányában mindig éles próba
Jól emlékszem, hogy torzítóval is foglalkoztál nem olyan régen? Germánium/led vágás kérdésben? Mi lett annak a vége?

Zsolti
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Na várjunk!

100µF os kondit raktam be, jó volt minden, de számomra halk... megmozdítottam a nyákot, hogy följebb tekerjem a potit, erre óriási recsegés, sípolás...nem nyúltam semmi útba bele, de azóta is recseg, és torz a hang...
A potik nem a nyákba vannak beültetve, hanem vezetékkel oldottam meg....

Igen én voltam az, el is felejtettem megvenni a ledeket Köszi, hogy emlékeztettél, amint meglesz írok!
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
A hangerő potidnál volt valami hekkelés, ha jól emlékszem, tegyél bele jó potit, szerintem az recseg, mert ,ha megszakad a poti egy pillanatra is akár, akkor aztán nyílt hurokban megy az IC, aztán van olyankor nemulass, jó hangos recsegés, jó, ha nem veri szét az utána kötött készülék bemenetét. Ilyen esetben bizony csúcstól csúcsig majdnem tápfeszültségnyi jelek mennek a kimenetre..

Zsolti
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Az jó lenne, egy Marshall tiszta csatiján néztem...
(#) karpi hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Szerintem nem nagyon erdemes sok kapcsolast megepiteni .Valogatott alkatreszekke el lehet erni egy jobb minoseget mint sok gyari kacat .

Szerintem kel vasarolni VOX Amplug -ot es ha nagyon akarja az ember beepiteni az erositobe vagy egy pedal-ba.Gyartanak vegy harom tipust : VOX-AC30 ,Metal , es azt hiszem Basszus tipust.
En kiprobaltam fantasztikussan szolnak bizony isten nem erdemes vacakolni .Persze a tanulmanyozas,kivancsisag , fejlesztes megvalositasi vagy stb furja az oldalunkat .

Az alap kapcsolas a egyik intrnet oldalon volt sok ideig aztan levettek mert megvasatoltak es igy lett a kommersz valozat .A VOX amplug .

Gondolom ezt az oldalt mindenki ismeri de talan van akinek meg ujdonsag.
DIY stompboxes schematics
Innen sok link kovetkezik pld:
Guitar Effects Oriented
Web Page


Ezek kozott lattam az emlitett kapcsolast es mikor a kimntet "link" -el probaltam elovarazsolni megjott a valasz hogy "sajnos a kapcsolas mar el van adva es ben lehet mar hozzajutni ".Persze mivel nem gondoltam ilyesmire csak a link-em volt meg a kapcsolast nem mentettem ki .Azota kimentek minden kapcsolasi rajzot.
(#) karpi válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
A hangszoro korulmenyektol fuggoen igen csak valtoztatja a mindenfele karakterisztikajat.Ugy frekvencia menettol mint az amplitudo meghajtasbol adodoan.
Kapacitiv jellegu impedancia , tiszta ellenallas, induktiv jellegu impedancia .emellett kulombozo gerjesztesnel a membran mas es mas torzitast visz be a hangba,
A lejatszott jang nem csak egyetlenegy frekvencia .A harmonikusok aranya ezek csillapitasa idoben felfutas /lecsanges .A hangszoro "power"-kompresszioja ami jo -3dB a maximalis terhelesnel.
Akkor jon a doboz rezonanciaja vagy a doboz megoldas frekvenciamenete.Mindebbol kovetkezo vegso jel intermodulacioja magaban a membranban ,valamint a membran torzitas altal megjeleno "frekvenciaosztas " ami ugyancsak egy nagyon kopmlex jelenseg ahoz hogy szimulalni lehessen mewg egy digitalis cabsim-el is .Combok-nal ezt nagyon pontossan meretezik .Es meg sok "szimulalni" valo lenne hogy "halkan" is ezen hatasok egyuttese kedvezoen meglegyen.

Mindeneserte a problema megvan mindenki keresi a neki legjobb megoldast.


Meg csak anyit felejtettem el hogy az emlitett VOX -amplug nagyon olcso , kicsike keveset fogyaszt es nagyon jol szol.Direkt fulhalgato kimenete van igy gyakorolni lehet vele akarhol nem zavarja a kornyezetet.
(#) ZSozsóó válasza karpi hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Hello!

Igen, egyet értünk mindenben. A soros ellenállással tud színezni a hangon meg csökkenteni a hangerőt.
Ha nem nagyon akar szimulálni semmit, ha csak érdekes, egyedi hangot akar, akkor ez jó kompromisszum.

Bizony a világ elosztott paraméterben működik, semmi sem egy darab ellenállás, kondi, tekercs, a hangszóró is nagyon bonyolult lelkivilágú teremtés. Én már belefáradtam a szimulációba, évek óta foglalkoztam/foglalkozom ezzel, de azt kell mondjam, egyet értek Greg mesterrel, aki elég nagy név a szakmában valljuk meg, volt egy nagyon igaz mondása.
"Mi a frásznak akarunk fáradtságos munkával újraalkotni, szimulálni valamit, amit már egyszer egyszerűbben kitaláltak, megcsináltak és jó". Ez volt a lényeg. A jfetnek sincs cső hangja, csak jobb ,mint a hatalmas visszacsatolás miatt hatalmas TIM -el rendelkező műveleti erősítős clip hang. Nem cső, csak jFet. De az már jobb, mint az IC. Legalábbis muzikálisabb a torzítás szerintem. Még azonos gain/freki/dinamika szinten is.

Egy csöves motyót leszimulálni, hogy minden hatás benne legyen, leemelem a kalapom az előtt, aki megcsinálja. Csináltam már ilyet, szólt is, nem mondom, hogy rosszul, de mégsem az. tehát mit tettem? Hónapokig munkaórákat öltem bele, próba paneleztem, a végén nyákoltam, új alkatrészek, megépít és van valami, amiben van mondjuk 100 alkatrész. Szimulál 4 elektroncsövet, meg mondjuk 10 alkatrészt. és nem szól úgy. Az meg, hogy jaj, mert nagyfesz, jaj mert trafó..hát istenem. Erről meg a másik mondás jut szembe:
"Aki majmot vesz, adjon neki banánt, mert különben nem táncol"

Kis teljesítményű fullcső cucc + jó láda + jó mikrofonozás + PA. Szerintem..


Zsolti
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Hello!

Igen, nagy a jelszint, de milyen..Teljesen torz. Mikor megszakad a visszacsatolás, a műveleti erősítő több százezres erősítése "áll a rendelkezésedre". Már pár uV is a tápig vezérli majdnem az IC-t, annál meg a legkisebb zaj is nagyobb. tegyél bele rendes potit, vagy, ha van valami nem túl jó kontakt, azt javítsd meg és nem og recsegni.

De olyan kérdésem lenne, ha van egy marshall erősítőd (milyen, ha megkérdezhetem ) akkor minek neked még hangszín az elé? A többszörös hangszín állításnak szerintem semmi értelme, ha csak nem valami nagyon egyedi hangzást keres az ember. Ha meg boostolni akarsz, akkor elég lett volna egy sima erősítő fokozat +/- 15V -al, hogy jó nagy legyen a dinamika tartalék, bár a gitár nagyon tranziens jelet ad, már párX -os erősítés is elviheti a kezdő felfutási csúcsot a tápig.

Na, sebaj, milyen is az a marshall erősítő?

Zsolti
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Szervusz!

Íme más gyár "Tízes" motyójának bele. Életem első és ezidáig egyetlen kombója, egy kis gyakorló Soundking SK.

Ami elsőre feltűnt, az a kb azonos elrendezési koncepció. Az alkatrészekből az ellenállások fémrétegek, a potikkal sem volt még soha recsegési, susogási gond, a csatolókondik, hát igen..Nem nevezném csúcsminőségnek, a relatíve nagyobb csatolók a pár µF es tartományban már elkók. Digitális zengető a baloldalon.
A bemeneti jack nyelvén, ha jól megnézed, némi korrózió, vagy a jó ég tudja mi (korom?). Elkók teljesen nóném dzsunka kondik, a loop és a fejhallgató kimeneti jack-el egyetemben.

A végfoknál megörültem elsőre, a panelen olvasható az Lm1875T, de a nyákra már tda2030 került beépítésre. A tok és a csillám illetve a csillám és a borda között nem véltem felfedezni hővezető pasztát.

Főkapcsoló és visszajelző led betaknyolva 2 kiló hotstick-kel Lábakon zsugorcső, de odamelegítve már nincs, a primer bizti egyik felén lemaradt a zsugor, a kék vezetéken, de megtaláltam a vezetéken kissé előrébb, csak már lekötegelőzték és ott lifeg két kötegelő között a vezetéken.

Hát mit mondjak, kb valami ilyesmire számítottam. 20W os gyárilag, annyit azért képes kipréselni magából, de a szerelés és alkatrészek minősége szempontjából valami ilyesmire számítottam. A doboz anyaga MDF szerű, de annál lazább szerkezetűnek tűnik, mintha nagyon finom fűészport összeragasztottak/préseltek volna. Hátlap kb 3mm es hézeggal illeszkedik a dobozhoz..

Össze lehet hasonlítani, árban kb ugyanott lehet ,mint a cr10..

Zsolti
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Valvestate 10
Gyakorló erősítő, azon próbáltam ki, mert nincs 6,5 Jack-RCA átalakítóm, így könnyebb volt...

Kicseréltem a potit, de még mindig recseg, és torz...

Építettem még nagyon régen egy gitár végfokot:Bővebben: Link
Megépítettem az előfokot is, de nem tudtunk rájönni mi lehet a baja, recsegett és torz volt a hang, megépítettem még1x ugyan az volt a baja, tegnap gondolkoztam, és arra tippelem a hibát, hogy a legelső erősítésnél a kapcsolót kihagytam belőle az ellenállással együtt, és emiatt nagyobb az erősítés, ezért a diódák a második erősítés után levágják a jelet...
A búgás okára még nem jöttem rá....:/
Kipróbálom, aztán mondom mi lett a vége...

Szóval...A végfokhoz építgettem már 5-6 előfokot, de mind búgott, vagy nem is szólt.

Múlt héten dolgoztam végig, gyűjtöm a pénzt hangszóróra és fára, egy valami Marshall kombót szeretnék lemásolni, és belerakni ezeket a cuccokat, meg mellé egy pár effekt pedált.

A hangszóró:Bővebben: Link

Nem tudom milyen fa kéne hozzá, és milyen legyen egyáltalán...nyitott ládát szeretnék...
Utánanézek Google-ban.

Egyébként ma megépítettem az MK II-s projekt b változatának az előerősítőjét, de egy kondinak más az értéke... az eladó 470nF helyett 470pF osat adott... :no:

Holnap ha minden jól megy behelyezem őt is, aztán próbálgatom...
(#) kefe13 hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Csao.
Zsibbasztalak benneteket egy kis hanggal.
Bugi közvetlen kimenetén lévő néhány nanos kondit teljesen elfelejtettem eddig rákapcsolni, pedig szépen vágja a magasakat. A kombóban lévő ellenállás pedig teszi a dolgát szépen, sarokba állítás még némi reverbet is adott így mikrofonnal, és mindezt teljesen elviselhető hangerőn !!!
Körülmények a képen, a kombón az eq középen, bugin látszik a beállítás remélem, sound forge-al felvesz és ment, semmi beavatkozás, illetve annyi, hogy mivel alacsony a hangerő, a vinfos mic beállításnál +20 db bekapcsolva.
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Hello

Jó lett a hangzás, bár a dög 4X12-n jönne ki belőle. Akkor lenne akkora kerek hang, hogy az félelmetes.
Kéne jó kis backinggel tolnod, az sokat dobna rajta, ha egy zenekari hangképbe bekerülne.
nem tudom ismered-e, de itt egy link,amit használni szoktam erre:
Bővebben: Link
Szinte minden előadó nagyon -nagyon sok backing-je, lehet vele mókázni. De referenciának ez a hangzás nagyon jó, nekem még kicsit szőrös, bár én a tompább , közép orientáltabb hanghoz "szoktam". Nagyon marshallos a fülem
De szuper! Gratula!


Zsolti
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Hello!

Recsegés akkor is jön, ha pl lehúzod a gitáron a volt? Mert, ha nem ,akkor a blocking distortionnal lehet dolgod, vagy egyszerűen akkora az erősítésed, hogy clippel az IC. ne felejtsd el, itt van kb 4,5V tápod "fel/le", ebből az IC kb 3,8-4V- ot tud kirajzolni. Egy 2-3X os erősítést még talán eltorelál egy single coillal, de humbuckerrel már tuti a hang elején a tranziens "bereccsen".
Próbálgasd, húzd le a volt a gitáron.
A valvestate 10 az félvezetős bemenetű, az nem feltétlenül tolerálja a nagy bementi jeleket. Igen, a rajza alapján nincs védő dióda és az első IC sem védett a tápnál nagyobb jelek ellen, bár itt a tápfeszültség belül nagyobb. Mindenesetre annyira ne boostold meg, nincs nagyon értelme. Boost inkább csöves elé dukál, azt muzikálisabban lehet a vezérlés felé hajszolni.
Eminence jó hangszórókat csinál az biztos, ár/értékben elég tűrhető. De azért a celestion a király szerintem szólógitárhoz. Fának meg rétegelt egyértelműen, szerintem, bár biztos van, akinek más a véleménye..

Zsolti
(#) ZSozsóó hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Én erőlködőm meg olyan nyögvenyelősen halad, te jó ég..Nincs semmire időm, a fene egye meg, most fel kéne taknyolnom a puffer kondikat valami ragasztóval a sasszira, aztán már jóformán csak drótokat kell összekötni, hál istennek haladtam mindennel amennyit lehetett. Meg hővezető paszta is kell, az sincs itthon, addig a végfokozatot sem tudom a helyére rakni..áh..
De szeretném már elkészíteni, mert úgy megmutatnám már nektek Próbálok majd hangot is, hogy milyen Ha sikerül olyan jóra, mint a próbapanelen, már boldog leszek, persze, ha jobb lenne, az sem lenne baj

Tényleg, kefe13 mester, olvastad értekezésem a kimenetre kötött ellenállóval kapcsolatban a 125. ik oldalon? Próbáltam magyarázatot adni a jelenségre..

Zsolti
Következő: »»   71 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem