Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   916 / 2208
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Feb 28, 2010
Szia luki ! szép ez az erősítő , de tudod a belvilág ! én mindig arra vagyok kiváncsi ? Meg csak egy apró észrevétel , ilyen szép erősítőre azért szebb power kapcsoló, és poti tekerentyű illene , de csak ezt ugy mondom . Ja egyébként én is csak ilyen filléres kapcsolókat használok ezért mondtam hogy csak mondtam , nem kell komolyan venni ? Bővebben: Link
(#) mark.budai válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 28, 2010
Szia Pityu, végre újra látlak itt.
Luki, szép a 6P3Sz SE-d!
(#) fleta válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Feb 28, 2010
[OFF]Azért lehet olcsóbban is tekertetni kimenőket pl 10-alatt ezek a huszon ezrek nagyon irreális árak.
(#) JZoli válasza fleta hozzászólására (») Feb 28, 2010
Hiába a Mester tudja ezt a legjobban! Örülünk, hogy néha Te is "hallatod a hangod"!
(#) fleta válasza JZoli hozzászólására (») Feb 28, 2010
[OFF]Szerénységem csak ennyit enged!
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 28, 2010
Szia Laci,
...az a bizonyos belvilág amivel adós vagyok, csak hogy betehesd a picasas oldaladra!
Jó régen beszéltünk, az "ügyed" folyamatban van
(#) (Felhasználó 1947) válasza fleta hozzászólására (») Feb 28, 2010
Szia !

Rosszul fogalmaztam.Tehát a két SM trafó,és a tekercselés együtt ennyi.(legalábbis itt Vas-ban)
A két mag 8-10E, a tekercseltetés szintén ennyi.

Üdv! Luki
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 28, 2010
Kössz szépen Barna az utólagos engedelmeddel egy képet akkor elmentek az albumba . De mi az a számtalam piros bogyó ott belül ? Te aztán nem sajnáltad a kondikat tőle . Nincs semmi zavaró alapzaj, brumm STB ? Végülis a trafók hogyan maradtak ott ahol vannak , azt látom hogy csavar az nincs / csak nem bevált a trükk amit mondtam ?/
(#) (Felhasználó 1947) válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 28, 2010
Szia !

Akkor tessék, nehogy kilyukadjon az oldalad!
Köszönöm az építő jellegű kritikát, de sajnos abból kellett dolgoznom, ami itthon beszerezhető volt.
A kapcsoló Japán, habár kivitelre ugyanolyan mint a kinai gagyik.A gombok a Farnell-tól vannak, ez volt még a legnormálisabb.
Volt akinek a visszajelző izzó nem tetszett, de hogy nézne ki egy csöves erősítő leddel?
Na mindegy , a következő már jobb és szebb lesz!

Üdv!
(#) (Felhasználó 1947) válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 28, 2010
Szia !

Köszi,igyekszem.
A következő már jobb lesz, tanulva az előző építés hibáiból.

Üdv! Luki
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Feb 28, 2010
Idézet:
„Akkor tessék, nehogy kilyukadjon az oldalad”
Bocs hogy a belvilágot reklamálom de nekem a külcsin az csak másodlagos , ami belül látható az annál érdekesebb szokott lenni ! De a te esetedben ez is szép rendezett , miért nem mutathatnád meg semmi kifogásom nincs az alkotásodban amit az előző hozzászólásomban mondtam azt is csak megjegyzésként mondtam nem kritikaként .Egyébként meg mindenki abból építkezik amiből tud , meg a lehetőségei megengedik ! Számtalan esetben én is a bontásból származó anyagokat ujra hasznosítom , kapcsolóként is azt a 200 forintos kis kütyüt szoktam beépiteni , több okból kifolyólag is. De led - et azt nem csövesben semmi keresni valója .
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 28, 2010
A piros bogyó Wima MKP4-es fóliakondi 100nF / 630V. Minden elkóval párhuzamosan tettem egyet ahogy annó javasoltad és a hangerő poti és a ECH21 G1-e között is ez van és csatolókondinak is a két fokozat között, mert elég jó minőségűnek mondják még túlzás is az elkókhoz :yes:
Tökéletesen zajmentes a szerkezet
Végül a te módszered szerinzi ragasztással lett rögzítve a kimenő :yes:
(#) (Felhasználó 1947) válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 28, 2010
Szia !

Semmi gond, maximálisan egyetértek.
Sajnos itthon elég gyatra a választék, ha nem kommersz alkatrészek,hanem annál jobbak kellenének.
Én is rengeteg bontott alkatrészt használok,
ahogy tapasztalom, néha még jobbak is mint az új alkatrészek.(pl:régi Wima Durolit kondik)

Üdv! Luki
(#) kocos válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Feb 28, 2010
Szép a cucc ! Nekem nagyon tetszik a hálózati trafód ! Hol lehet ilyen "lábas kupakot" venni ? (e-tronic partson kívül ! Ott van jó drágán, de csak 3 féle méret .. )
Én ilyen kupakos trafó fan vagyok, gondolom a hangszererősítők miatt ...
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 28, 2010
Pont meg akartam kérdezni ! És a potik, meg az elkók is oda vannak akkor ragasztva ? Amúgy jó kis cucc lett !
(#) CIROKL válasza kocos hozzászólására (») Feb 28, 2010
Idézet:
„ilyen "lábas kupakot"”
Vagy akár lehet csinálni is az adott méretre ! Ezeket nem rég csináltam , még nyersek nincsennek festve csak ugy vannak ahogyan összeraktam őket!
(#) kocos válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 28, 2010

Na igen, aki tud, az tud ! De én nem tudok Egyszer kétszer nyákból, vagy bakelitből ragasztottam, de azoknak csak esztétikai / érintésvégelmi szerepük van ... Egyébként ezzel tudnál bizniszt csinálni, mert keresik nagyon , bár EI-66-ra való most a nagy kereslet, meg EI104, 92, szóval bővített ablakméretű vasak, illetve nem szabványos méret, vagy ha olcsóbban tudnád ezeket kivitelezni, mint az e-tronik Partsos húzott cuccok, akkor EI-106, EI-96. ár azok feketék, vagy horganyzott, én úgyis valamilyen lehetetlen színre festeném őket
(#) (Felhasználó 1947) válasza kocos hozzászólására (») Feb 28, 2010
Szia !

Nem tudok itthoni beszerzési forrást.
Ezt a trafót bontásból szereztem, egy régi amcsi műszerben volt.
Volt vele meló, mire szétszedtem, csévetestet gyártottam, stb.
Mint látod CIROKL kolléga megoldotta, de ehhez már kell fémipari tudás.

Üdv! Luki
(#) kocos válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Feb 28, 2010
jelenleg Magyarországon itt lehet kapni , újonnan . Talán még Elimexnél, iletve kifjejezetten transzformátor, és "hozzávaló" forgalmazó cégnél . Talán Eximtrade a neve egy ilyennek ?
Ja, és az E-tronik cuccai állítólag már átvehetők személyesen is Cegléden :nemtudom:
(#) djhans válasza s.sanyi hozzászólására (») Feb 28, 2010
ECH81-et én nem használnám erősítőbe, max ha nem lenne semmi más csövem és nem is tudnék szerezni. Nekem ez a kapcsolás több szempontból sem jön be ettől eltekintve sem.
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Feb 28, 2010
Hát nem olcsó mulatság a trafó kupak. A belinkelt oldalon is elég drága. Ha lenne jó áron akkor én sem rejteném búra alá a trafóimat.
(#) (Felhasználó 1947) válasza kocos hozzászólására (») Feb 28, 2010
Szia !

Ezt a céget ismerem, már rendeltem tőlük csőfoglalatokat.
Sajnos komplett trafójuk nincs, a kupakok meg nem jók arra, amilyen trafóim vannak.
Marad a külső trafóburkolat.Ezt legalább én is el tudom késziteni, lemezhajlitógép elérhető számomra, az oldallap meg lehet fa, vagy vastag alu lap.

Üdv! Luki
(#) klemo86 hozzászólása Feb 28, 2010
Valaki tudna nekem használható 6С19П Push Pull kapcsolást? Én nem találtam semmi jót… Köszi előre is!
(#) hgy válasza klemo86 hozzászólására (») Feb 28, 2010
Van. Holnap. Csak nehéz hajtani.
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Márc 1, 2010
Köszönöm, Loctal Project néven épült be a köztudatba. Igen ami ratgasztottnak látszik az ragasztva is van!
De miután hozzá vannak forrasztva az alkatrészek akár öntartó is lehet a dolog, a kimenőt kivéve persze
(#) sturbi válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 1, 2010
Ez szerintem egy ügyes kapcsolás.

6c19pPP.gif
    
(#) sturbi válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 1, 2010
Ez sem rossz, 2, 4 vagy 8 vagy 10 db 6C19P-vel a 6C33C helyén.
(#) sturbi válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 1, 2010
Na a végére, még egy... egyszerűbb. A 6C41C helyére mehet paralell a 6C19P, de singliben is, persze a kimenőt hozzáigazítva ekkor ( ezt az előzőnél is kell, ha 2*4-nél kevesebb 6C19P van a 33C ek helyén).
A 6N13 P -vel épített PP-knél is jó a 6C19P.

6C41CPP.jpg
    
(#) lpcollector válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 1, 2010
Milyen ragasztó az, ami a hőnek is kitett szerelőlapon képes megtartani ekkora súlyú "lógó" kimenőt?
Nekem már a felfogató-fül nélküli olajpapír-kondik megfelelő ragasztása is gondot okoz...
(#) klemo86 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 1, 2010
Köszi szépen! Az első felépítése tetszik, viszont az utolsónál jó, hogy 6Э5П-vel hajtja, azokkal rendesen meg lehet őket húzni. Már csak a kettőből kéne egyet komponálni
Következő: »»   916 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem