Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   50 / 289
(#) dizi válasza Remci hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Hi.
Az R1 és az R2 helyére tégy 1-1 10k potit a táppal sorba egy amper mérőt és a szikra közt állítsd kb 8 mm-re kezd el tekerni a potikat úgy,hogy az áram felvétel kb 250-300ma legyen és minden szikra át húzzon ha nem megy cseréld fel a 9voltos trafó szálait mert ez is tud hülyeséget csinálni.
A te ic-d meg azért szál el mert túl van hajtva és ezért melegszik és egy idő után meg hal ebből adódóan a a feszültség a trafón és a tranyóny keresztül egy rövid zárt képez és ez terheli meg úgy az adaptert ,hogy abban elköszön a hő védelem ha van benne egyáltalán.
Ja a C2-es helyére ne tegyél kerámia kondit ,mert hajlamos a környezeti hőmérséklet változására elvándorolni valami műanyagot tegyél bele.
A gréc és a tirisztor közé az ellent én írtam ennél a típusnál 1kohm 1 watt. ÜDV DIZI
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Szia!

Lefényképeztem, bár az első kép homályosra sikerült, de rajta van a dióda szimbólum a + és - jelöléssel. A másik kép jobb lett.Ha ez nem szupresszor dióda, akkor mi? De ha hülyeséget írtam akkor elnézést
(#) culimuli válasza dizi hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Szia!
most még egy kérdés akkor amit csatoltam azt érdemes-e megépiteni? Meg valakinek van nyákrajza?
(#) Remci válasza dizi hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Szia!

Köszi a választ, ezt is kipróbálom.Bár úgy emlékszem hogy az áram felvétele 270-280mA körül volt mikor csináltam és megmértem.Azt elfelejtettem írni hogy nem 9/230-as trafót használok, hanem volt bontott 230/12v-os trafóm és ezt kötöttem be.Amúgy milyen gyujtótrafót ajánlasz 6 vagy 12v-ost, és mekkora kondit kb 1.5Km-re?Mert kitalálta hogy kitenné a tehenekhez ha működik.
(#) poros válasza culimuli hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Tessék.
(#) dizi válasza culimuli hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Persze csak az 1n4148-as dódát el kell feledni.
(#) dizi válasza Remci hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Az nem baj,hogy 12/230 csak minimum 4wattos legyen
a gyt lehet 6 ill 12v csak kétütemű Wartburg trafót ne használj mert rettentő gyenge a legjobb 6V Trabi trafó ha nem akarsz tekerni,16µF-dal meg lőve kb 2km-t tud normális szigetelőkkel és vezetékkel.
(#) Remci válasza dizi hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Szia!

Értem, köszönöm az infókat.Akkor nekiállok, de ha lessz még kérdésem akkor jelentkezem . Ja és a trafó 6W-os
(#) apa70 hozzászólása Márc 3, 2010 /
 
sziasztok! szeretnék csinálni egy napelemes villanypásztort!(kevés elektronikai tapasztalatom van ?valami egyszerűtszeretnék! ! Vagy olcsón venni,ha tud valaki segíteni,kérem segítsen!!! előre is köszönöm!
(#) dizi válasza apa70 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Hali
Hogy lenne táplálva,csak napelem vagy akku töltve napelemmel,mekkora akku adná a tápot,(hány amperóra hány volt),a készüléknek.
Ja és mekkora területre.
(#) culimuli hozzászólása Márc 3, 2010 /
 
Sziasztok!
Már megint itt de még valamit akarok kérdezni az inverteres villanypásztorról van bent az a diac az milyen számú?
(#) kadarist válasza culimuli hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Teljesen mindegy a típusa, csak diak legyen. Én ezt ajánlom:diak
(#) culimuli hozzászólása Márc 3, 2010 /
 
Köszönöm mindenki válaszát.
(#) dizi válasza culimuli hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
DB-3 -ast tegyél bele az azt hiszem 35-40 volton megy.
(#) kadarist válasza dizi hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Dizi! Mért nem figyelsz jobban?
(#) frob válasza exorcist hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
a trafóval lesz a gubanc
a primer menetszámát emeld meg úggy 30-40 menetre ennek fügvényében persze a szekundert is
nagyon agy áramok haladnak keresztül a kevés menetszámon és nem bírja a triak

és az EI magos trafóba légrésnek legalább 1 mm es bakelit vagy akármit rakj be, az is kicsit jobbáteszi a dolgokat
(#) Pubby hozzászólása Márc 3, 2010 /
 
sziasztok
hozzájutottam egy wxmc sokkolóhoz de valamiért felmondta a szolgáltatást és a benne lévő alkatrészen nincs semmilyen írás
ha valaki tud róla valamit kérem írjon vagy ha van ötlete mivel lehetne helyettesíteni.
ha kell adok a belsejéről is képet előre is köszi
(#) dizi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Miért is?
(#) dizi válasza Pubby hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Szia ne is próbálkozz ,mert nem tudod meg javítani nekem is van egy pár darab mind halott.
Ez a széria nem valami jó.
De a kimenő trafójából kb 150méterre jó pásztort lehet csinálni kutyák számára.
(#) Pubby válasza dizi hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
én csak egyszerűen meg szeretném csinálni mert barátnőmnek szánom mert gondjai vannak a lakhelyén az utcákon és féltem
(#) kadarist válasza dizi hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
A DB3-ast már megtudta kettővel előtted...
(#) dizi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Azért nem mindegy ,hogy milyen típusú ,mert a DB-3 -as 28-36v nyitó feszültségű itt a Ci jelű kondinak 50 voltosnak kell lennie de a DB-6 -az 58-70v ide már 100voltos kondi kell.
(#) kadarist válasza dizi hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Van ott egy link, amiben a DB3 szerepel. Mondom, hogy nem figyelsz!
(#) dizi válasza Pubby hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
FIGYELJ.
Én ezt a kütyüt a kezemhez nyomtam és még élek terhelés alatt el megy a feszültség nagy része és nagyon közel van egymáshoz a két érintő csúcs, ez NEM alkalmas erre a célra, ez csak jobban fel idegesíti az ürgét ...Csak aztán nehogy a barátnőd nyakához nyomja az illető.
Írtam pü-t.
(#) dizi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Jól van na.
De akkor se mindegy
(#) kadarist válasza dizi hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Nincs odaírva, hogy 50V-os kondi kell hozzá. 100voltossal tényleg mindegy. Ráadásul 30V-os diakot lehet könnyen beszerezni.
(#) dizi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Én ezt azért írtam mert én puffer kondival (33µF 50v) építettem meg ,mert nem volt itthon 2 megás ellen és így 470k-st tettem bele.
(#) kadarist válasza dizi hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Én is megépítettem, csak hálózati üzemre, transzverter nélkül. A nagyfeszültségű trafó végezte a galvanikus leválasztást a hálózatról. Egy gyári villanypásztorból termeltem ki a trafót. Nagyon egyszerű és ügyes megoldás ez a diakos oszcillátor.
(#) dizi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Én már terveztem egy pár fajtát az inverterestől a hálózatiig illetve olyat ami össze vissza adta az ívet ,hogy ne lehessen kiszámítani. Meg nagyon sokat gyártottunk a Románok részére ott be is volt jegyezve de úgy fél éve fel számoltuk, befejeztük a gyártást
közel 3500 darabos eladás után,elég volt :no: nem csinálunk többet.
(#) frob válasza dizi hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
no mert?
3500 db azért nem kis mennyiség, miért hagytátok abba?
Következő: »»   50 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem