Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   549 / 1679
(#) andras1 hozzászólása Márc 3, 2010 /
 
hali

elektronika nincs benne, de munka és kábel annál több..

48/12ch. stage box, monitor splittel
(#) Auf hozzászólása Márc 3, 2010 /
 
Halihó!
Egy újabb ICSP-s pic programozó. Ami extra, hogy usb-s. FTDI chip-pel.
(#) Rumcájsz válasza andras1 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Bocsi, azt hidtem valami régi dugdosós telefonközpont...
(#) Attila86 hozzászólása Márc 3, 2010 /
 
Nyák-laminálóm:
(#) belganarancs válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Szép munka!
(#) hapro válasza andras1 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Emmeg mi?
Az utolsó sorból csak a két számot értettem.
Valami zenekari izé?
(#) hadnagyakos válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Gyönyörű!
(#) pikszo válasza andras1 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Üdv!
Nagyon szép, mint a gyári. A csatlakozó Neutrik? Gondolom nem került kevésbe. A sokerű csatlakozó is szép. Merre lehet kapni ilyet?
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Szép munka! :kalap:
(Vettél új dobozt..? )
(#) klemo86 válasza hapro hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Ez egy olyan cucc, ami a színpadról összegyűjti a sok mikrofon és egyéb jelforrás vezetékeit, egy vastag sokerű kábelen elmegy a keverőpultig, és néhány visszatérő vezetéket is tartalmaz az erősítőknek, meg minden egyébnek, amik előttük vannak. Természetesen mind szimmetrikus. És tényleg sok munka lehet vele
(#) klemo86 válasza pikszo hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Ja, és a Neutrik az alap, én csak egyszer jártam úgy, hogy a noname XLR nem volt rendesel lesorjázva, és úgy kellett kirobbantani aljzatostul a még garanciális erősítőből… Azóta nálam is minden Neutrik (a noname speakon egy idő után nem lesz hajlandó normálisan érintkezni). Az ipari csatlakozókat meg elektronikai boltokban (RET, meg hasonló kategóriák) lehet kapni, legalábbis felénk, és az is jó drága
(#) Pyte válasza andras1 hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Jó buli én is csináltam már főleg a hartingba beledugdosni a sok érintkezőt
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Muszáj volt, tanuló pénz.
(#) lobbooo válasza Pyte hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Nagyon jó lett! Nekem is van egy mono blok Irfp 450 - el, dupla mélyes mélyládát halytok vele aktív szürőve, nagyon elégedett vagyok vele. Valamit változtattál, vagy teljesen kompatibilis ebbe kapcsolásba a 260 - as fet?
(#) zolika60 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Ez igen! A feliratok is magyar nyelven. Gratulálok.
(#) Attila86 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Ez természetes. Miért is írnám más nyelven, ha magyar vagyok.
(#) zolika60 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Nem mindenki van így ezzel, sajnos még itt sem, ezért örülök minden kivételnek.
(#) andras1 válasza pikszo hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
ja igen szóval azért stagebox, mert nem nagyon van magyar neve, mint ahogy nagyon sok mindennek a szórakoztatóipart kiszolgáló technikai berendezéseknél.ha leforditod akkor szinpad doboz, vagy valami hasonló.. klemo tökéletesen leirta mire való, azzal a különbséggel, hogy ebben van egy komplett Y elosztás, tehát 1be 2ki minden csatornára, ami jelen esetben 48.azért van igy, mert a szinpadon elhelyezett monitorokat, amik a zenészeknek szólnak vissza azokat egy külön keverőpultról keverjük a szinpad mellől. ez az un. monitorkeverés.Van még plusz 12 csatorna ami a front keverőtől jön vissza a szinpadra.a csatlakozók neutrikok, a multipinek harting weidmüller ill. amphenol. minden komolyabb villamossági boltban lehet rendelni.
ez a doboz, bár nincs benne semmi, anyagárban 100k felett van...
(#) llaci56 válasza andras1 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Már miért ne lehetne (és kell is!) lefordítani? Mindent le lehet fordítani. Színpadi csatlakozódoboz. A színpad doboz sem rossz, ha hosszú „í”-vel van.
A nyelv fejlődik, változik, - szavak kikopnak, és jönnek újak. Ha engedjük, hogy az új szavak helyét az angol szavak töltsék be, akkor a magyar nyelv kipusztul.
(#) zolika60 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Vagy csak egyszerűen csatakozódoboz. Hiszen mindegy neki, hogy a színpadon van, vagy a Népligetben. :yes: Huszon éve amikor egy nem túl nagy hírű zenekar technikusa voltam akkor csináltam hasonlót.
(#) Action2K válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Mi csak egyszerűen csoportkábelnek hívjuk (dobozzal, kábellel együtt).
András: Nem lesz nagy az áthallás a sima szalagkábelek miatt? Mivel van még hely benne bőven, nem gondolkozol azon, hogy néhány csatornára tegyél bele leválasztó trafót? Akár átkapcsolhatósan.
(#) gabi20 hozzászólása Márc 4, 2010 /
 
A bringámra építettem egy AVR processzoros kilométer- és sebességmérőt ( kép ). Mit szóltok hozzá?
(#) Action2K válasza gabi20 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Nem kéne dobozolni? Vagy esőben ki sem teszed a kerekeidet? A rázkódást hogy bírja a tixol?
(#) Attila86 válasza gabi20 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Ebben a topikban hagyomány mindig mindent dicsérni, én nem fogom;
Ne haragudj de ez borzasztóan néz ki. Az a 9V-os elem celluxxal a villára ragasztva...
(#) fantom45 válasza gabi20 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Szerintem nagyon jó;Saját és ez a lényeg. (Igen még esetleg a dobozolás de szerintem ezt meg is csinálod majd.)
(#) roland0327 válasza gabi20 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Szerintem az elképzelés az igen is jó volt, és működik. De a kivitelezésen sokat kellene javítanod. Legalább valami dobozt nézhettél volna neki, azt is csak egyszer kell megcsinálni És nézne is ki valahogy, ja és nem csak az első esőig működne.
(#) gabi20 válasza roland0327 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Dobozt építek neki eső és egyéb környezeti hatás ellen. A külalakért meg elnézést kérek. Kevés idő jutott rá
(#) llaci56 válasza gabi20 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Szerintem nem kell elnézést kérned, de nem árt, ha tudod, hogy a "mű" nincs kész azzal, hogy deszkamodellként működik. Be KELL dobozolni. Neki is biztonságosabb úgy. :yes:
(#) roland0327 válasza gabi20 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Nem kell elnézést kérned. Azt csinálsz vele amit jónak látsz. Csak ha feltetted akkor "kommentálni" kell mert te kérdezted, hogy mit szólunk hozzá.
(#) roland0327 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Egyetértek veled. :yes:
Következő: »»   549 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem