Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   51 / 163
(#) (Felhasználó 4577) válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Helyes!
(#) (Felhasználó 4577) válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Élesztéskor a trimmer-t a legnagyobb ellenállású állásba kell tekerni, majd addig tekerni, míg az ellenálláson nem méred a megadott feszültséget.
(#) Robi85 válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Most kb majdnem középen van a trimmer. Igy mérek 920mVoltot. Gondolom ez igy jó lesz.
(#) (Felhasználó 4577) válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Igen, ez így rendben van.
Most cseréld ki az ellenállásokat biztosítékokra, a biztonság kedvéért ha van, akkor 1A-esre, ha nem, akkor az ajánlottra.
Először jel nélkül kapcsold be, úgy, hogy bekapcsolás előtt a multiméteredet feszültség mérő állásban a kimenetre kötöd, legyen rajta a kezed a táp lekapcsolóján végig, hogy időben le tudd kapcsolni ha gond van. A kimeneten 0V közeli feszültséget kell mérned, 100-200mV-nál nem nagyon kellene, hogy több legyen.
Ha annyit mérsz, akkor készen vagy.
(#) Robi85 válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
A másikon is beállitottam 950mV-t. A kimenetet zárt bementnél is lehet mérni vagy igy nem mutat semmi érdemlegeset?? Mert mindegyiken 0V van. Biztit azt keresnem kell, de szeritem lesz.

És hogyha rákötöm majd a végleges tápfeszt a +-50et akkor is ujra bekell állitani a nyugalmit?
(#) (Felhasználó 4577) válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Zárt bemenetnél is lehet mérni, az biztosabb. Nem szed össze semmi zavart és fix potenciálon van.

Most nem +/-50V-on állítottad be?
A végleges tápfeszültségen kell beállítani.
(#) Robi85 válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Köszönöm az eddigi segitséget. Akkor holnap beállitom +-50el is. Ugyis az lesz a végleges tápfeszültsége.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Az a legtisztább, ha majd beteszed a biztiket, a multit ampermérés funkcióban sorba kötöd a tápággal, és a trimmerrel beállítol 100mA-es áramfelvételt. Egy darabig hagyd rajta a multit, amíg az alapüzemi hőfok beáll, (kb 15perc) majd ekkor pontosítsd újra a beállítást.
/-+50V-nál, már csak 8 Ohm-os illesztés javallott./
(#) (Felhasználó 4577) válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Szívesen!
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Hali.

Most ugy csinálom ahogy Te irtad. Szépen beáll a nyugalmi 80mA-re. Ez elég neki vagy tekerjem egy kicsit feljebb?? És a trimmer majdnem hogy csak középen van. Nagyon picit mozditottam rajta a középállástól.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Ha neked tetszik a hangzás, nyugodtan hagyhatod 80mA-en.
(#) petemazi hozzászólása Márc 6, 2010 /
 
Sziasztok!

Ideülök a géphez, elindítok egy zenét, és hirtelen átmegy 50hz búgásba az erősítőm, leold a védelem, és kiégnek a tápági biztik. Nytiom a dobozt, 1-1 22uf kondi eldurranva, külsőleg semmi más nem látszik, a borda tűzforró. Bekeretezem a csatolt rajzon melyikek. Vajon a múltkori esetem után károsodtak a végfetek, és ezért döglött ki?

Kezdek ideges lenni, szerintem jöhet bele a következő meghajtó-műverősítő szett, és van egy érzésem hogy a fetek is cserések. Holnap méregetek.

durr.jpg
    
(#) petemazi válasza petemazi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Megmértem a feteket, két párból egy teljesen halott, mindenhonnan mindenfelé vezet. A másik jónak tűnik, de abban is eldurrant a kondi. Lehetséges, hogy az egyik tápág biztije később égett ki, és ezért durrant csak el féloldalasan a 22uf kondi?
(#) lapose válasza petemazi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Szia!

Ha megnézed a rajzot az a kondi szinte tönkretehetetlen, mert az áramkör kialakítása elég jól védi(ha elég nagy feszültségű).
Egyetlen egy esetben tudom elképzelni hogy tönkremegy: Ha a táp pozitív biztosítéka kiég valamiért, akkor az MPSA42 nyitott kollektor-bázis átmenetén negatív feszültség kerülhet rá.
(#) petemazi válasza lapose hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Akkor az lehetett.
Tehát van cserére egy szett végfetem, de akkor már kicserélem mindkét garnitúrát.

Adok neki tápot, rakok rá egy másik kondit, megnézem kiforrasztott fettel nyitva akarja-e tartani, mint a múltkor..
(#) petemazi válasza lapose hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Mindkét panelon a gate lábak forrpontján 15 és -15 voltot mértem. Ha jól értelmezem a rajzot, akkor ezeket a pontokot a 12v-os zenerek miatt nem lehet több 12 voltnál. Akkor ezek is halottak lehetnek. Szerintem az se normális, hogy fetek nélkül, üresjáratban feszültség van ott. Maximum a nyugalmi áramhoz megfelelő nyitási feszültség lehetne.
(#) lapose válasza petemazi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
A gate lábakon max. Ut-12V lehet. Ellenőrizd le az 1N4148-akat meg a 820 ohm-os ellenállásokat.
(#) petemazi válasza lapose hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Jónak tűnek. 1500mv körüli nyitófeszt mérek rajtuk. (sorosan a 820ohm-al)
(#) lapose válasza petemazi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Mekkora a tápfeszültséged?
(#) petemazi válasza lapose hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Hát a hálózati fesztől függően kb 27,8-29,7V.
(#) lapose válasza petemazi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Akkor úgy tűnik idáig minden rendben.
(#) petemazi válasza lapose hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Akkor a féltápfesz a gate lábakon is normális, nem kell kiszenvednem a zenereket?

sz: bár kiforrasztott fetekkel lehet hogy a visszacsatolás hiánya miatt próbálja egyre inkább nyitni a nem lévő feteket.
(#) lapose válasza petemazi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Esetleg mérj feszültséget az MPSA-k lábain. A bázison kb. 12V-nak, az emiteren kb. 11,4V-nak kell lennie.
Olyan mintha szakadt lenne a 820 ohm - dióda sorod.
(#) petemazi válasza lapose hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Nem szakadtak, de ez a 15 voltos érték kiforrasztott fettel mérhető. Tehát üresek a forrpontok.
(#) lapose válasza petemazi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Idézet:
„Tehát üresek a forrpontok.”


Ha az ellenállás -dióda nincs benne, akkor persze, hogy akkora a feszültség, mert az MPSA kollektor árama csak akkor tud folyni, ha a zener kinyit, tehát a zeneren 12V körüli feszültséget kell mérni. Ha benne van a dióda - ellenállás, akkor kb. 4V mérhető a zener sarkain.
(#) water válasza petemazi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Amiket leírtál az alapján 2 dolog történhetett, vagy begerjedt (nem szokott) vagy megszaladt hőre. Azt nem értem hogy a kondi hogy durrant el. Amikor még azzal kísérleteztem hogy mennyit bírnak a fetek szándékosan elpukkantottam 2-3 darabot, de minden más ép maradt.
(#) petemazi válasza water hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Egy filmet néztem meg viszonylag halk hangerővel, ennél sokkal hangosabban szoktam, azokat jól bírta. Utána elindítottam a zenét, és megtörtént a korábban vázolt dolog. Az egyik pár fet tuti halott, a másik talán nem.
Az előbb beültettem a jónak vélt fetpárt, pótoltam az eldurrant kondit, és nem égett a primerrel sorba kötött 60w-os izzó, szóval valószínűleg jó is a kapcsolás, csak ezek a dolgok szálltak el, legalábbis rövidzár nem volt. Sajnos a drága jó teszkós multiméteremnek megtört a mérőzsinórja, szóval most azzal szórakozok, hogy tudjak is mérni..
(#) petemazi válasza petemazi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Na megmértem a valószínűleg jó fetekkel, a két gate lábon +-10v van. Melegszik is rendesen, 1-2mp alatt forró lesz. Akkor megint meghaltak a meghajtók és a műverősítő?
(#) lapose válasza petemazi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Idézet:
„a két gate lábon +-10v van. Melegszik is rendesen,”


Ha a gate lábon 10V van kell is melegednie rendesen.
Vedd ki a panelból a FET-eket, forraszd be a panelbe a 820 ohm 1N4148-as diódát, és utána mérj feszültségeket.
(#) petemazi válasza lapose hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Meghajtó, ic, fet rendel.
Csak a dióda és a 820ohm-ot beforrasztva a 9540 gate-nél 27v, az 540-nél 22. :no:
Következő: »»   51 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem