Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   553 / 1679
(#) Mucu válasza kojo hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Igen én készítettem az elektronikát is. Itt találod a kapcsolási rajzot, és egy nyáktervet, ami ugyan még csak "vázlat" nem tökéletes, de nem sokban módosult a véglegeshez képest. A kapcsolási rajzon a táp rész nincs rajta. Most ezeket tudom elküldeni, a többi a másik gépemen van. Ha kell még valami írj nyugodtan! És köszi!
(#) kojo válasza Mucu hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Köszi!
(#) Abukodonozo válasza Mucu hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Értem! Bárhogy is döntesz jól fog kinézni!
(#) libesz hozzászólása Márc 9, 2010 /
 
Sziasztok!
Elkeszult vegre a taviranyitos projektem, gondoltam eldicsekszem vele Tetszoleges taviranyitot meg tud tanulni, majd ezutan 3 db 230V aljzatot + 5 db 5V -os kimenetet tud kapcsolni ki/be. Sleep funkcio van benne (mint a TV-kben, egy ido mulva kikapcsol egy adott kimenetet). USB-re dugva PCrol is lehet kapcsolgatni. Ami benne van kb: atmega8, tsop31233, ft232rl, nyak vasalas, rengeteg szabadido Ha esetleg valakit erdekel konkretabb info, szivesen meselek rola
Udv
(#) Flatlander válasza LGSyrus hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Erre találták ki a hangváltót
(#) lobbooo válasza LGSyrus hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
A hangszóróval sorba kell kötni ( pozitív ág ) egy 3-4mH-s tekercset, a 100nF ( mindkettöt ) ki kell venni és kb 47 µF kondi a helyére, ha sub lesz, vagy aktív váltó!
(#) JZoli válasza libesz hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Helló! Engem érdekelne ez az áramkör! Milyen távirányítót tud megtanulni (freki)? Az a bedugható vezeték a vevője?
Rajz, esetleg az atmega programja publikus? Ha igen akkor azt is elküldhetnéd!
(#) tatabike válasza libesz hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Nagyon jó, nem akarsz egy cikket írni róla? Már persze, ha meg szeretnéd osztani másokkal is. Nekem nagyon bejön, gratulálok...
(#) libesz válasza tatabike hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
A freki elvileg csak a tsop ICtol fugg, az enyem TSOP31233 ami elvileg 33KHz -hez van, de megy mindenfele taviranyitoval. Arra ment ki a jatek egyebkent hogy ne kelljen hozza taviranyitot csinalni. A doboz tetejen jobbhijan egy s-video csatlakozoval lehet radugni a tsop -t plusz egy LEDet ami felvillan ha ertelmes jelet vett a kutyu...
A cikk elkeszult angolul, a profilomban van egy webcim, arra tessek
(#) hadnagyakos válasza libesz hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Magyarul nem szeretnéd elkészíteni a cikket? Engem érdekelne!
(#) vicsys válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
(#) libesz válasza vicsys hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Hat ez igy eleg rosszul nez ki Nem veszes egyebkent, aki mar programozott AVR -t C -ben, az siman osszerakja, a kod eleg beszedes. Lehet megcsinalom magyarul, de nem igerem...
(#) tatabike válasza vicsys hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Köszi, ez a Viccek, mókás sztorik topikba való...
(#) varttina válasza LGSyrus hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Szia!
Hiába kötsz a hangszóróval párhuzamosan kondikat, egy félvezetős erősítő így is ráerőlteti a magas hangokat. A megoldást a hangszóróval sorbakötött tekercs jelentené.
(#) llaci56 válasza varttina hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Nem csak szerinted működik így a hangváltó!
De ha még húszan elmondjátok a "Ki, mit épített" -ben a hangváltó működését, a Modik biztosan szívszélhűdést kapnak.
(#) Moderátor hozzászólása llaci56 hozzászólására (») Márc 10, 2010
 
A csudát! Vigyorogva osztják a warn-t!
(#) llaci56 válasza (») Márc 10, 2010 /
 
Na, ezt akartam mondani... :hide:
(#) nagy hoho válasza (») Márc 10, 2010 /
 
Csak már látnám!
(#) BEMcorp hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
Ezt a kis erősítőt kiruccanásokra (kirándulás, biciklitúra, LANparty) csináltam, ahol a méret, és a mobilitás a lényeg. A táp egy Samsung kamera 7,4V/1,1Ah-ás li-ion akksija ( a saját töltőjével töltve). Egy TDA7297-es sztereó erősítő dolgozik benne, ami így hajtva kb 2-4W-ot szolgáltat oldalanként. Mivel ilyenkor nem a discozás a lényeg, ez több mint elég. Én egy 5.1-es régi Philips hangrendszer 2 szatellitjét (10W/4ohm) használom hozzá, de a 30W-os tesla-t is szépen meghajtotta.
A kis dobozban elfért még 2x5 LED-es kivezérlésjelző (AN6885) is, de ez kapott egy kis kapcsolót (energiatakarékosság).
Van még benne egy USB csatlakozó is, aminek csak a tápvonala él, egy 78L05-ösön keresztül meghajtva, erről mehet az MP3 lejátszó.
(#) DJ Szabcsa válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Marha jó lett. Gratula... Nagyon tetszik.
(#) Rumcájsz válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Le a kalappal ! Esztétikus a készüléked és mint látom mechanikailag is remekül meg van tervezve! A függőlegesen betett és remekül megtámasztott NYÁK a csatlakozókkal erre utal...
Ugyanilyen klasszul is szól?
(#) BEMcorp válasza Rumcájsz hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Nekem eléggé tetszik. Tisztán, zajmentesen szól. Másrészt, a nyáron voltunk egynapos kerótúrán, és ez reggel 9-től du 5-ig folyamatosan szólt a hátamon, és nem merült le, szóval az akku is pont megfelelő a célra
Egyet sajnálok, hogy eredetileg terveztem bele hangerőszabályzó potit is, ami egy régi cd-rom -ból bontottan ki, de hiába van annak a vacaknak 5 lába, nem tudtam rájönni, hogy merre hány ohm . Pedig 5 láb pont elég a sztereo hanghoz
Így tettem 2 pár ellenállatot bele, és szabályzom a lejátszón a hangerőt.
(#) Rumcájsz válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Tényleg szuper lett!
Mielőtt kitermeled a CD-ROM-ból a potit, végigköveted a panelrajzot és meglárod hogy melyik láb micsoda.
(#) BEMcorp válasza Rumcájsz hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Most már mindegy, nem bontom meg.
Másrészt, meg nem olyan egyszerű a cd-rom-ok panelja, és abban sem vagyok biztos, hogy nem fesz.vezérelt végfokot használtak abban amit szereztem.
(#) vtsoftware válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Tényleg nem lett rossz, a csatlakozó megoldásod nekem is tetszik.
Hamár poti&hangerő. Miért nem teszel bele digitális ellenállást? DS1669 például... két nyomógomb és kész is.
(#) BEMcorp válasza vtsoftware hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Jogos a felvetés, sőt még van is olyan ICm, de a cd-rom -os poti után úgy döntöttem, hogy majd szabályozom a forrást. Az MP3 lejátszón, PC-n úgy is vagy hangerőszabályzó, akkor meg minek duplázzak rá
(#) ati007 hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
cs all!
én még nem csináltam semmit és kezdő vagyok és valami könnyű csöves erősítő terv rajzát el fogadnék szivesen ha tud valaki még régi eladó működőképes rádiót akór meg venném és akor valaki könnyü kapcsoltást tudna nekem keresni vagy valami ijen ??? jah és legyen csöves erösitö!! :banplz: :beka2: :bummafejbe:
(#) roland0327 válasza ati007 hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Szerintem is :bummafejbe:

Most írtál ugyanilyen modorral a nyák készítéses topikba. Látom a képeden, hogy fiatal vagy még de akkor is a keresőt és az apróhírdetést kéne használni, nem pedig minden útba eső téma beírogatni!..
Szia.
(#) varttina hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Elkészült első működőképes AVR égetőm. Ezt építettem meg. Egy régi Nokia mobiltöltőről kapja az 5V-ot, amelyet egy 470µF-os elkóval, egy 10 µF-os tantál kondenzátorral szűrtem.

avr01.jpg
    
(#) Medve hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Üdv, nálam pedig egy műterhelés készült, a RT-ben megjelent kapcsolás szerint. Némi kiegészítéssel, váltakozóáramon is működik, trafóhoz ugye, és indikálná, ha a feszültség nem statikus, de ezt a részt még nem épitettem bele. A FET melegedését a hőkapcsoló jelzi... A kapcsolóüzemű tápoknál lehet olyan jelenség, hogy a "nagy" terhelésnél periódikusan szaggatja a kimeneti feszültségét. Ezt indikálandó, terveztem bele ezt a lehetőséget, ha ez olyan frekvenciával történik, ami a műszeren nem látható.
Következő: »»   553 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem