Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 100 amper mérése
 
Témaindító: pet520, idő: Márc 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) pet520 hozzászólása Márc 15, 2010 /
 
Egy egyszerű kérdésben kérném a segítségeteket.
Panelműszerrel szeretnék mérni max 100 amperes határig.(egyenáram,13.8 volt)A műszer érzékenysége 200mv.
Vennék hozzá egy 100A 60mv söntöt,de akkor ha jól gondolom maximális áramnál 60mv esik a söntön ezért a műszer csak 60-at fog mutatni.Mi lehet a megoldás?
(#) karpi válasza pet520 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Hat?. 0,0006 Ohm -os sont.Erdekes lehet .Melegedhet , valtozik az ellenalas erteke stb..Lattam sontot ilyen nagy aramra egy "U" alaku kb 5mm atmeroju amit direkt a muszerre szereltek csavarokkal.Nem emlekszem mar hany amperes volt .
(#) Doncso válasza pet520 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Több megoldás is kínálkozik. Például veszel egy 100A 200mV söntöt, vagy ha 60mV söntöt veszel, akkor egy OPA-val a megfelelő szintre emeled, bár ehhez külön tápellátás kell, de személy szerint készítenék egy söntöt, ez nem olyan nehéz, mindössze egy olyan vastag réz huzal kellene, ami elviszi a 100A-t, azt a pontot kellene megtalálni, ahol 0,2R az ellenállása, azt próba útján meg lehetne határozni, egy multival is akár, mondjuk leterheled 10A-ral a vezetéket, és méred a pontokat, ahol 20mV-ot mérsz ott van a két pontod, ide forrasztasz két vezetéket, és kötöd a 200mV -os műszert. Így 100A-os méréshatárba leszel.
Remélem segítettem.
Üdv.
(#) Hodinka válasza pet520 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Kizárólag DC-t akrsz mérni?mert AC-én megoldhatod áramcsökkentő trafókkal.
Üdv!
(#) Doncso válasza Hodinka hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
A fesz 13,8 , gondolom akku töltésről lenne szó, így szerintem DC.
(#) Hodinka válasza Doncso hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Nos akkor ez esetben a te ötleted lesz a jó,100A-nál 25mm^2-es réz huzal már megfelel a célnak.
(#) kendre256 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Jó kis huzal kellene hozzá, mert 100A*0,2V éppen 20W disszipációt jelent!
(Mondjuk a 60 mV-os sönt is disszipál 6 W-ot.)
Nincs igazán egyszerű megoldás...
(#) Doncso válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Nem kellene ekkora disszipáció, ha nem lenne szükség 200mV fesz esésre, ugyanez 0,02ohmmal, ugye mindjárt 2W lenne csak, de az meg nem hajtja ki a 200mV -os panelmérőt, ez pedig kitétel.
(#) baloghzoli1 válasza pet520 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Szia
Bővebben: LinkItt annyi van hogy el is adják
(#) Doncso válasza Hodinka hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Lehetne akár tömör réz rúd is, vagy más tömör vezető, amit lehetne spirálba tekerni, persze ésszel az induktivitás miatt, de azt pedig már lehetne hűteni is akár egy ventivel, vagy ilyesmi.
(#) Doncso válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
25.000A ? Te jó ég.
(#) kendre256 válasza Hodinka hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
25mm2-es huzalból 2,85 méter hosszú adna ki 0,002 Ohm-ot (azon esne 100A hatására 0,2V)!
Ennél vékonyabbat kellene használni, hogy kezelhető hosszúságú legyen.
Az sem baj, ha ez a sönt egyúttal a berendezés áramvezető kábele is, a mérési ponttól a feszültséget vissza lehetne vezetni egy vékony vezetékkel a műszerhez.
(#) baloghzoli1 válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Ja ez lemaradt
Ott van 200A/200mV és trükközni sem kell csak hát nem occó
(#) Doncso válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Szerintem egy 1,5-2m már kényelmes lehetne, azon szépen elmenne a hő is, ha töltőről lenne szó, gondolom én arról van szó.
(#) baloghzoli1 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Azt talán Pakson használják[OFF]
(#) Hodinka válasza Doncso hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Idézet:
„Lehetne akár tömör réz rúd is, vagy más tömör vezető, amit lehetne spirálba tekerni, persze ésszel az induktivitás miatt, de azt pedig már lehetne hűteni is akár egy ventivel, vagy ilyesmi.

Lehetséges persze,de pl 100A-nál már nem kellesz végtelen hosszúságú(menetszámú) spirál tekercs,ott 30-40 cm-n is már 500mV megközelItő értékek lehetnek,az egésznek néhány cm-s nek kell lennie,ezt viszont már ki kell kIsérletezni.
(#) tbence3 válasza pet520 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Mért nem veszel nagyobb söntöt?
Csak mert én tudnék szerezni 200A/75mV-osat amennyiben kell. Kb 3eFt. Az előbbi weboldalhoz képest szerintem elég olcsó.
Nekem majd napelemes rendszerhez kell.
(#) Doncso válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Gondolom nem akku töltő söntnek.
(#) (Felhasználó 4577) válasza pet520 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Neked egy ACS755LCB-130-PFF hall árammérő IC kell. Csak annyi a hátránya, hogy hőfokfüggő, egyébként elég pontos. Az IC kimenete és a műszered bemenete közé pedig egy egyszerű feszültség osztó kell, aminek a felső tagja állítható.
(#) kendre256 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Nem jól számolsz..
U=R*I
P=U*I
0,02 Ohm 100A-rel szorozva 2V-ot ad, azt 100A-rel szorozva 200W-ot!
Az ellenállásnak 0,002 Ohmnak kell lennie, és még az is 20W lenne (200 mV feszültségesésre).
(#) Doncso válasza Hodinka hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Idézet:
„az egésznek néhány cm-s nek kell lennie,ezt viszont már ki kell kIsérletezni.”

Az alapötletem az lett volna, hogy ad neki 10A terhelést, és egy multival felvesz 20mV os pontot, így megvan a kellő ellenállás, iletve a két pont, ide kerülhet a műszer, helyes polaritással.
(#) Doncso válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Igen, közbe észrevettem , csak lapítottam, nehogy valaki lelője , mégis csak 11-óra van. De köszi, hogy szóltál, nehogy valakit megtévesszen.
(#) Collector hozzászólása Márc 15, 2010 /
 
Én 1 ohm 5W-os ellenállásokból csináltam 100W-os 50mohmos ellenállást 50A méréséhez. Vagy ezt javaslom, vagy a hall szenzoros mérést.
Ezekre rá lehet ragasztani egy réz, vagy alumínium lemezt, amire egy bordát lehet még rakni hűtésnek.
(#) Hodinka hozzászólása Márc 15, 2010 /
 
Nos sok lehetőséget látunk,de ez a leg tutibbBővebben: Link,ne lőjetek le ezért:gun: csak poénkodom egy picit.
(#) Collector válasza Hodinka hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Ez a lakatfogó pont nem tud DC áramot mérni (az ellenállás a gyártónál úgy látszik teljesítményt jelent? )
(#) Hodinka válasza Hodinka hozzászólására (») Márc 15, 2010 / 1
 
Bár ez csak AC-t mér,mindegy.
(#) Doncso válasza Hodinka hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Annyira nem rossz gondolat, de ez DC-t is mér a csipeszével? Szerintem csak AC-t. Bár még mindig nem tudjuk miről lenne szó. Lehet itt rákészülünk a töltőre, és kiderül, valami váltóáramú dologról van szó.
(#) Collector válasza Doncso hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Van DC lakatfogó is. Meglepően pontosan tudnak ezek is mérni, akár néhány A-t is lehet velük mérni, kis hibával, csak a topik esetén a legdrágább megoldás.
(#) Doncso válasza Collector hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Hát nem a legolcsóbb ez biztos. Bár az ár nem volt kitétel.
(#) Hodinka válasza Collector hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Idézet:
„az ellenállás a gyártónál úgy látszik teljesítményt jelent? )”

Tényleg fura.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem