Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   932 / 2208
(#) Imi65 válasza gkari hozzászólására (») Márc 20, 2010
A katódkondi a negatív visszacsatolás létrejöttét szünteti meg, nem pedig megvalósítja. A többi igaz.
(#) gkari válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 20, 2010
Hát bizony vitatom az állításodat-l.melléklet!
Üdv!

028.djvu
    
(#) klemo86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 20, 2010
Köszi a válaszokat, valahogy én is így gondoltam
De ezek még csak a tervek, rendes alapokat kell adni a dolognak, meg beszerezni pát kelléket…
(#) sturbi válasza gkari hozzászólására (») Márc 20, 2010
Te Karesz, "ne humorizáljunk". Olvasd el figyelmesebben a cikket. A katód kondi nem okoz nagatív visszacsatolást, hanem ha nem eléggé nagy értékű, akkor az alacsonyabb frekvenciáknál nem szünteti meg azt. A két dolog nem ugyanaz.
(#) kocos hozzászólása Márc 20, 2010
RIMLOCK foglalata senkinek sincs fölöslegben ? Kerámia ?
(#) hgy válasza kocos hozzászólására (») Márc 20, 2010
Az nem a 4P1L-hez tartozik?
(#) Müszi válasza hgy hozzászólására (») Márc 20, 2010
A rimlock 8 lábú, pl. az EL41, vagy az ECC42 foglalata.

Müszi
(#) hgy válasza Müszi hozzászólására (») Márc 20, 2010
Értem
(#) hgy hozzászólása Márc 20, 2010
Csak a brumm témában szeretnék tanácsot adni.
Ha nem követtünk el szarvashibákat, földhurkot, egy kicsi mindig marad, lehet finomítani. (gondoltam)
Nos megépítettem anno az ARC VT-60-végfokot (mindenkinek ajánlom, ez kivételesen egyszerű ARC és jó), gondoltam megspórolom a tápegységben az első cső egyenfeszültségű fűtését, amúgy is vonalszint, mehet a többi meghajtó 6,3 V-járól. RIAA is ment már 6,3 AC fűtéssel, brumm nélkül.
A búgás kicsi volt, de zavaró. Két napig próbálkoztam, aztán megépítettem a gyári egyenfeszültségű fűtőáramkört a két fél bemeneti E88CC-nek, és láss csodát, a légyzúgás is hallható volt, semmi brumm.
NO COMMENT.
(#) hgy válasza Müszi hozzászólására (») Márc 20, 2010
Különben lehet hogy van, holnap.
(#) klemo86 válasza hgy hozzászólására (») Márc 20, 2010
EAF42 és társai, én se találtam ilyen foglalatot, pedig még "miniatűr" is van, meg sok "körmös"…
(#) mark.budai hozzászólása Márc 21, 2010
Kócos, ha nincs senkinek, esetleg itt vannak.
Bővebben: Link 1
Bővebben: Link 2
(#) kocos válasza hgy hozzászólására (») Márc 21, 2010
Azt nem tudom micsoda .... Van pár darab, de bakelit ... Igaz újak, de az érintkezők már feketék .. 1000 HUf/ db áron akarták adni a börzén, végül kettőt vetem egy ezresért.. Igazából etronic partsnál van 550-ét kerámia, de azon meg nincs pozícionáló, akárhogy bedughatom a csövet, ami végül is nem baj, csak én nagyon figyelmetlen vagyok ilyen téren
Mikrofon előfokhoz kellene ECC40-hez
(#) kocos válasza hgy hozzászólására (») Márc 21, 2010
Az, jó, viszont nekem kellene
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 21, 2010
Köszi, de én nem értek az ebayhez, sajnos .. pedig az az eslő áránylábú az tetszik, meg pozícionálós is, meg nem is drága...
(#) klemo86 válasza kocos hozzászólására (») Márc 21, 2010
Vegyek Neked?
(#) kocos válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 21, 2010
Köszi, de drágább lesz a shipping, mint a foglalat
(#) Moderátor hozzászólása Márc 21, 2010
A védőföldeléses hozzászólásokat ide tettem át:
Bővebben: Link
(#) netuddki hozzászólása Márc 21, 2010
60 éves is elmúltam, a csöves erősitők elképzelhetlenek földelés nélkül. Gyakorlatból, már 16 évesen is tapasztaltam.
(#) ticseboy hozzászólása Márc 21, 2010
Egy kicsit megtörném a földelés témát, bár van egy quad405-öm, és amikor összekötöm a keverővel ami földelt egyből egy mackóhad támad! Fogtam a hálózat földjét és lekötöttem, ezzel probléma off! (bár csövekhez semmi köze,csak gondoltam énis beszállok) Na de nem ezt szerettem volna, hanem hogy a pacsirták is szóba jöttek, és gondoltam megkérdem nincs e valakinek egy "felesleges" kimenője hozzá? Tudok helyette tv kimenőket akár kettőt is de nem egyformák azok se.
(#) kocos válasza ticseboy hozzászólására (») Márc 21, 2010
Nekem van egy kimenőm ! szép fekete
(#) ticseboy válasza kocos hozzászólására (») Márc 21, 2010
Pacsirta rádió kimenőt szeretnék.
(#) kocos válasza ticseboy hozzászólására (») Márc 21, 2010
Az ! "Szép" fekete Pacsirta rádió kimenő ! nekem nem kell, viheted, ha gondolod ! full eredeti, én magam bontottam
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 21, 2010
Az én Budapestemé nem fekete a cséve külső papírszigetelésére még a tekercselrendezések, és menetszámok is fel vannak írva !
A Pacsinak azonban a hálózatija, és kimenője is telibe van kenve fekete szeszlakkal :nemtudom:
Több Orion trafót is láttam már lemázolva, a Budapest viszont nem magyar gyártmányú rádió
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Márc 21, 2010
Sőt a Budapest rádió hálótrafóján is szépen rá vannak vezetve az adatok a kivezetésekről.
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Márc 21, 2010
Valaki tenne fel képet a pacsirta kimenőről, mert lehet, hogy nekem is van egy.
(#) rhesus23 válasza kocos hozzászólására (») Márc 21, 2010
Erre a tekercselrendezésre kíváncsi lennék, ha nem titok.
(#) ticseboy válasza djhans hozzászólására (») Márc 21, 2010
Ma csak ilyet tudok mutatni róla,nekem ez szürke

pacsirta.JPG
    
(#) djhans válasza ticseboy hozzászólására (») Márc 21, 2010
Van egy nagyon hasonlóm. EI66 magon van. Egy Videoton rádióból bontottam, valaki az eredeti kimenő helyére építette be.
(#) CIROKL hozzászólása Márc 21, 2010
Pacsirta eredeti hálózati és kimenő trafó.
Következő: »»   932 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem