Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller hőfokszabályzó
 
Témaindító: devid, idő: Feb 28, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 32
(#) vilmosd válasza Peti.Janka hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Akkor a paka nem 24 V-os volt, mert ha 24 voltos pakat 24 voltrol hasznalsz nem szabad felizzania. En sima 110 voltos halozati pakat hasznalok 110 voltrol es csak a rosszul meretezett pakak szoktak szetegni, de nem azonnal hanem egy rovid hasznalat utan. Ja nalam 110 volt a halozati feszultseg.
Udv Vili
(#) kiborg válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Szia!

Pedig igaza van Peti.Janka-nak.
Még középsuliban én is dolgoztam 24V-os 50W-os kattogós wellerrel,aminek PIROSan izzott a vége.
Nehéz elhinni, de így van, meg is voltunk lepődve rendesen.

Üdv Kiborg
ui:a pákában természetesen van hőérzékelő.
Köszi a megerősítést, hogy használható a dolog, már csak azt kell eldöntenem, hogy melyik módszer mellett döntök, de legalább két út van előttem.
(#) vilmosd válasza kiborg hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Hali
Ez termeszetes mert a Weler ugy van meretezve, hogy a 7-es vastag hegyet is felfutse, tehat szabalyzas nelkul tul fog futeni. Ezert kell hozza szabalyzas.
Udv Vili
(#) Peti.Janka válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Nekem egy wsp80 as van, ami 24V 80Wos és ha állandó 24 voltra rakod felizzik, A tied gondolom állandó űzemüre van tervezve, de ez szabályozósra, ezért szabályzás nélül természetes szerintem.
(#) xyxx válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Tiszteletem Vili
Köszönöm.http://www.hobbielektronika.hu/forum/wtopic.php?topic_id=801&ppid=670622&pop=1#
(#) vilmosd válasza Peti.Janka hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Hali
Ez termeszetes. Az en pakaim sima, kozonseges halozati pakak. De mindig szetegnek szabalyzas nelkul. Amugy a hegyek nem rossz minoseguek, de ha siman hasznalom akkor gyorsan tonkremennek. Viszont az aruk is eleg alacsony. Egy Weller hofokszabalyzos arabol 10-15 sima pakat tudok venni. Amikor megyek alkatreszt vasarolni mindig veszek 1-2 pakat. Vannak kulonbozo kialakitasuak es jobb-rosszabb hegyuek. Szoktam SMD-t is forrasztan veluk (jo nem mindegyikkel). Ezzel a szabalyzoval 1/2 ev-1 ev a hasznalati ido. En kitapasztaltam kb hany szazalek szukseges a kulonfele alkatreszekhez. Beprogramoztam 4 szazalekot es kesz. Nagyon gondolkodtam a Weller pakakon. Otthon hasznaltam kb 20 evig 2-3 pakat. Itt csak a hegy tobbe kerul a 3 evi pakaszuksegletemnel (napi 10-12 ora hasznalat). Meg mindig kinai pakat hasznalok. Van egy par marka ami nem szemet, tehat maradok ennel.
Udv Vili
(#) Peti.Janka válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Ne érts fére én nem akartam a te megoldásodat leszólni, ötletes, csak nekem adott ez a páka, meg ha jól gondolom kiborg kolegának is. Egyébként az publikus, hogy hol élsz hogy 110V van?
(#) kiborg válasza Peti.Janka hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Szia!

Na ma szétnéztem a cégnél.
Van WD1-es állomásunk és WSD151-es állomásunk.
És van WS51-is, de gondolom ez nem játszik,mert analóg.
A WSD151 az olyan lehet, mint amit te is mutattál.
Csináljak róla pár képet ? Érdekel ?

Üdv Kiborg
(#) (Felhasználó 23033) hozzászólása Ápr 1, 2010 /
 
Sziasztok !

Tudom nem ide való , de van weller vezérlőm; érzékelőm ;páka hegyek; tű páka a vezérlőhőz csak 24v trafó kell , gyári cuccok.Ár vezérlő 4000Ft páka 15000Ft
(#) kiborg válasza Peti.Janka hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Szia!
Sajnos nem egészen olyan, mint a tied, de szerintem a legfontosabbakra választ kapsz a képekből.
A vezetékeket egyértelműen látod szín szerint, hogy hova mennek, kivéve a zöldet középről, ami a hűtőbordán a védőföldre megy.

Üdv Kiborg
(#) Peti.Janka válasza kiborg hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Köszi a képeket! A proci rész más, de ami engem érdekelt úgy nézem ugyan az. Már csak az érdekelne, hogy a zöld kábel hová megy? Mégegyszer köszi!
(#) kiborg válasza Peti.Janka hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Szia!

Írtam
A zöld kábel a hátra megy a hűtőbordához, ami a védőföldre megy.

Üdv Kiborg
(#) (Felhasználó 23033) hozzászólása Ápr 2, 2010 /
 
sziasztok !

Páran jeleztétek ,hogy jó volna ha képeket tennék fel. Ime
(#) kiborg válasza (Felhasználó 23033) hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Szia!

Akkor így képek alapján.
A hosszú vékony hegyek azok a kattogós ún. TCP pákákhoz valók ha jól tudom, a vastag rövid(aminek lyukas a közepe) pedig az ónszívós vákuumos típushoz.
A panelod az egy WSP50 (vagy 51)-be való. Ha jól tévedek. Nem hiszem hogy jó lenne a 80Wos pákához. Ez egy analóg állomás vezérlője. Bár lehet, hogy csak hozzá kellene hangolni, de nem tudom.
A pákát nem ismerem fel. LR-21 vagy WSP80as ? Hány wattos ?
Esetleg pontosabb tip és adat a panelról és a többiről ?
A hosszú hegyes pákahegyeknek milyen szám van a végében ?
Üdv Kiborg

(ugyanis ha magnasztat (TCP) pákához való,akkor az határozza meg a hőfokot)
(#) (Felhasználó 23033) válasza kiborg hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Szia !
Bocs a pontatlanságomért.
Akkor sorba :
Páka MLR-21 25w 24v
Zacskó ami a foton van :LR-21 páka markolat kábel és panel rögzítővel.
A panel valóban neked lesz igazad WSP 50
a szám ami rajta van MTL 31/03
Hegyek a többség ETK-1 és ETL-1 van két jelölés nélküli tű páka hegy 1db PTH 7
A többi a kiforrasztó állomás hegyei 4-es kúpos és menetes véggel de ezt valószínű egyben teszem fel eladásra a kompresszoros vezérlővel .
Ha jól emlékszem még kell lenni hő fok érzékelő nek és fűtő patronnak is . De annyi az elektromos cuccos ,hogy nincs helyem .Ha kell valami kérdezz .Én inkább vezérlésekben és PLC -ben utazok de vannak mikro vezérlőim is meg rengeteg aktív és passzív elektronikai elem.
Üdv Robi
Ui :És köszi ,hogy segítettél a beazonosításnál.
(#) kiborg válasza (Felhasználó 23033) hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Szia!

Ige, így korrekt és kerek a dolog.

Üdv Kiborg

ui: igazából nekem csak vezérlő kellne (80Wos pákához) Másra nem nagyon van szükségem. De azért köszi.
(#) frank tibor válasza kiborg hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Hello
robix999 panelje lehet akár 80W-os is!
A PU81 trafónak a panelképe. 7 polusu csatlakozóval a 80W-os. Az 50W-os 6-os csatlakozóval (igy a 80-as pákát nam lehet csatlakoztatni) és kisebb trafóval készült.
(#) (Felhasználó 23033) válasza frank tibor hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Most néztem a panelt 7csatlakozos valóban.Köszi az észrevételt azért ti többet forogtok ebben a témába .
(#) kiborg válasza frank tibor hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Szia!

Köszi a kiegészítést és javítást. Ezt nem tudtam, de igaz nem is látszott a képen.

Kiborg
(#) zombee hozzászólása Máj 21, 2010 /
 
Sziasztok!

Weller TCP-S pákával kapcsolatban kérdezem, hogy a Curie-elemet, a fűtőbetétet vagy a mágnest károsítja-e ha egyenáramról járatom?
Azt tudom hogy a kapcsolónak nem tesz jót az ív miatt, ezért azt gondoltam hogy beépítek egy FET-et, az fog kapcsolni, a kapcsoló meg csak vezérel.

Egy másik, ugyanilyen pákával olyan problémám van, hogy a kapcsoló gyengélkedik, van amikor nem kapcsol be, pedig élete során végig váltóáramról ment. Annyi eltéréssel, hogy 24V helyett 18V-ról, ami miatt bekapcsolt állapotban 24W körüli teljesítményt vett fel a rákarcolt 50W helyett. Ez okozhatja a kapcsoló meghibásodását?
(#) qvasz2 válasza zombee hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Szerintem használhatod DC-ről, én is csak a kapcsoló miatt aggódnék.
A kisebb feszültségről járatás nem hiszem, hogy ártott a kapcsolónak, hiszen így lassabban fűt föl, ritkábban kapcsol. Lehet, hogy túl vizes szivaccsal használod, azt nem szokták szeretni: felcsapódik a gőz és az korrodálja a belsejét.
(#) dpeti válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Szia,

engem érdekelne, mert ilyen pákát szeretnék venni.

Köszi előre is!
(#) niedziela válasza kiborg hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
50W -os weller (ETS) hegyek. Nem kattogós weller
(#) imi84 hozzászólása Júl 23, 2010 /
 
Sziasztok, épp az a nagy dilemmám, hogy vegyek vagy építsek forrasztóállomást (még nincs páka sem szóval minden paraméter nyitott), azt szeretném kérdezni, hogy ehhez a kapcsoláshoz (3.3) milyen trafó kell? Még mindig sokkal drágább boltban venni, mint építeni? Mennyi a differencia (kb)?
(#) imi84 válasza imi84 hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
... természetesen szóbajöhet direktbe 230-ba dugós is (nem mondom hogy villásdugós mert az ilyeneknek van földelése is (remélem)), de mintha azt olvastam volna, hogy olyat nem érdemes.
(#) vzoole válasza imi84 hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Bővebben: Link

És a linkelt pákád topkja és cikkje:
JLT-02 topic

JLT-02 cikk
(#) Baxi hozzászólása Szept 6, 2010 /
 
Hi Mesterek!
Kellene egy kis segítség, van nekem egy weller páka amiben a hőelem/termisztor ellenállás van. Hidegen 20 ohm melegen 40 ohm az ellenállása.
Azt szeretném megtudni hogy van e különbség a termoelemes és a termisztoros páka között vagy az ugyanaz az.
Szóval EZ a kapcsolás jó lehet az Én pákámhoz?
Segítséget előre is köszönöm
(#) vzoole válasza Baxi hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Szia!

Nem jó hozzá, mert az hőelemes pákához van.

Van különbség... a termoelemes feszültséget ad le melegre, a termisztoros pedig váltotratja az ellenállását.
(#) Baxi válasza vzoole hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Hi
Akkor mi lenne jó hozzá, van itt fent olyan kapcsolás?
Ami a topik elején van azt már összeraktam de nem megy!!
Valakinek van bármilyen működő kapcsolás annak örülnék
Előre is köszönöm.
(#) barzoj válasza devid hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Való igaz hogy csak LM324-el működik hibátlanul.
Órákat szenvedtem vele, (ua741,tl071) amikor kipróbáltam a 324-et. A triakos rész átalakítottam IRF630A-ra egy soros 100 ohmos gate ellenállásal. A többi kapcsolástechnika és értékek megegyezik a rajzon feltüntettel.
Következő: »»   18 / 32
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem