Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
itt van pár utcányira a bolt...múltkor voltam haverral. jó kis bolt
![]()
Jaja. Egyébként elsőre Ofice Depotban érdeklődtem. Srác mondta is, hogy ilyen papírjuk nincsen, de "tegnap vitt valaki vasalható papirt próbaképpen direkt nyák készítéshez". Én nem vagyok tán még amatőr sem, de azt tudom, hogy lézernyomtató, vagy fénymásoló kell és a tintasugaras nem jó, mert leázik a vízben a festék. Az a papiros direkt tintasugarashoz van és a vasaláskor a fólia is leválik róla. Textíliákhoz van és a fólia a lézernyomtatóban összeugrik rajta.
Nem vagyok egy tudor, de ha ez vasalva lett, akkor csillagos király. Ha fotózva, akkor csak simán nagyon király.
![]()
Nagyon baresz! Szép munka, komolyan! Gratula!
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]()
Ez meg az én első nyákom. tegnap csináltam.
![]() Persze kétoldalas. Sajna, nem sikerült olyan jól, mert bár vigyáztam, hogy ne kerüljön semmi a nyákra, de néhány helyen nem tapadt oda a festék. Néhány helyen a vasalás után le kellett kaprani a festékből, mert túlságosan szétterült.
Nem rossz! Ahhoz képest, hogy "első darab", meg különösen nem rossz!
![]() ![]()
Thx. Csak azt sajnálom, hogy van 0,5 mm csavarodás a két oldal között, de ezt még óvatos fúrással asszem, ki tudom korrigálni.
Hali!
A nyákrajzoló filcről milyen tapasztalatokat tudtok megosztani? Alámar? Többször át kell húzni? Milyen vastagot vegyek legalább? Szebb a vasalásnál? Van olyan szintű mint fotozás? Előtte le kell sikálni a nyákot? THX: ---ZoLee---
szeva.
én erröl a filces dologrol annyit mondok hogy kezdésnek nem rossz... ![]() alámarni nem mar alá ha jó minőségű a filc.....nekem volt egy 0,7mm-es és ez szerintem tökéletes volt.hogy szebb-e a vasalásnál?ez csak kézügyesség kérdése...szerintem egy kézzel rajzolt nyák sose lessz olyan mint egy fotózott nyák... Idézet: „Előtte le kell sikálni a nyákot?” ez egy alap kérdés...mindég le kell sikálni mert ahol zsíros nem tapad a festék!!
AHam.... Ismerem a vasalást, eddig azzal csináltam, de már fotoztam is, csak elég költséges a fotózás, a vasalás meg pepecselős, időigényes... De ha vennék filcet, kinyomnám a nyákot, azt ráragasztanám a panelra, utána átfurnám a lyukakat, aztán levenném a papírt és összekötném a vonalakat.... Vasalás nekem nem jött be... Pöttyös is lett, milliószor rávasaltam mire megmaradt, a végén annyit csisziköltem nem maradt már réz ![]() Meg utána mindig ilyen fekete maradt, azt hihetetlen finom papírral felpoliroztam, de 1 honap után undorító barna lett.... A nyák is kicsit bebarnul a vasalótól :S Utána befuttattam a sávokat, az még szép is lett, de az a vasalás rémálom... Mikor minden stimmel és egy egy sáv meg lejön... Minden ujra... Jah és kössz a segítséget...! Én hqvideos filcet akarok 500 korul, de 0,6mm a legvastagabb, azért kérdem mennyire áll ellen a marásnak....
milyen papirral próbáltál vasalni?szerinted a rajzolás a milyen munka ha nem pepecselős?maratás után lefujtad vmilyen lakkal?a conrádot felejtsd el!inkább hq vagy ret...
Én kipróbáltam mindkettőt (vasalás, filc), de tényleg csak próbaképpen. Az egyértelmű, hogy mind2 jó, ha megtapad a nyákon, de míg a filcnél azonnal látszik, ha nem maradt ott, addig vasalásnál csak, ha leázott a paír.
Kipróbáltam különböző vastagságú (0,4 és 1 mm között) filcezéssel és nem mart alá. Egyszerű OHP MARKER alkoholos filc volt. Szerintem tökéletesen tuti és nem kerül annyiba, mint egy direkt nyákozáshoz való filc. Állítom, az is ugyanolyan alkoholos filc, csak ráfogták, hogy célirányosan direkt erre való. Egyébként TN150-el marattam.
Hát szerintem a vasalásos után rajzolni, az visszalépés lenne.
De ha rajzolni akarsz akkor azt ajánlom hogy miután ráragasztottad a furatok helyét, akkor ne rögtön fúrd, hanem csak pontozd be. Majd ha felrajzoltad, és kimarattad utána fúrd ki. Most hogy már kipróbáltad a vasalás technikát, én még egyszer elolvasnám a leírását, hátha valamit nem úgy csináltál ahogy kéne. A http://www.hobbycnc.hu oldalon jó kis leírás van. Én innen tanultam, de azért kell egy kis gyakorlás is. Legutóbb épp ezt csináltam nem hiszem hogy hasonló minőséget felrajzolna valaki: (nem azért mert olyan profi a nyák, csak azért filccel mégsem lenne olyan szép) Kép: Hivatkozás Maratás után: -mosd le a festéket (nitro, aceton, benzin) -fúrd ki -csiszold át -mosd le megint (nitro, aceton, benzin) -lakkozd le (minden festékboltban kapható akrillakka) Ezek után egész életében olyan szépen fog csillogni a panel mint ahogy az fentebb látható, és jól forrasztható is marad.
Ti milyen teljesítményű vasalót használtok a vasalásos technikához??
tudtommal a "három pöttyös" fokozatra kell állítani a vasalót(220fok).
Én fullra nyomtam, de legközelebb szerintem kicsit alacsonyabb fokozaton próbálom, mert vagy nem is ragadt oda (pl. mert nem melegítettem ott eleget), vagy pillanatok alatt úgy megolvadt a festék, hogy kicsit össze is folyt több forrasztási pont is.
Azért egyszer csinálnék valami remete módot, hogy pl. faszenes vasalóval hogy sikerülne.
Helo
Azt akarom kérdezni, hogy valaki nem tudja, hogy honnan lehet letölteni az Eagle Layout Editor nyák tervező Proffesional verzióját. Kössz
Dehogynem. Nézz el az EAGLE-vel kapcsolatos topikokba, ott többet megtudsz az utolsó 1-2 oldal információiból!
Nem a vasalódban van a hiba! A nyáknak teljesen zsír és mosószermentesnek kell lennie, különben nem tapad fel a nyomtató-festék. A vasalód hőmérséklete sem elhanyagolható, nekem 185 c-fokon vált be. 180 fok a festék olvadáspontja. Ha túlmelegíted akkor szétfolyik, ha nem elég meleg akkor meg nem, vagy elégtelenül tapad fel. A vasalót izomból kell használni, legalábbb 10 percet. A nyák-ot tökéletesen sík felületre fektesd, ez is lehet oka annak, hogy helyenként nem tapad...
Zsírtalanításra én észter-hígítót használok, majd nagyon finom acélgyapottal (OBI) polírozom a felületet. Nem használok csiszolópapírt! Ja, meg ezt a műveletet cérnakesztyűben, mert a kéz alaphangon zsíros.
én nem értem hogy a vasalásos technikánál a festék hogy folyhat szét attól hogy rányomom a vasalót!
![]() ![]() lehet h én vagyok a hülye de a lézernyomtatóba grafit por van és úgy nyomtatja rá a papírra vagy fóliára hogy kicsit beleégeti! és tudtommal a grafit az nem folyékony halmazállapotú de javítsatok ki ha tévedek! ![]() ![]()
Az is lehet,
...de az is lehet, hogy rossz a hőmérséklet... az sem jó, ha túl meleg a vasaló, mert akkor elég a tinta, roncsolódik (nekem is súgták) Amúgy régebben én is azt hittem hogy én vagyok a béna, aztán egyszer egy nyákot legalább 5 féle boltban, 3 különféle papírra, különböző kontrasztokkal... stb. kipróbáltam és a legjobb az a fénymásolt... már egy óráig próbálkoztam más, nyomtatott papírokkal, aztán elővettem a fénymásoltat és egyből sikerült!!!! Próbálkozni kell... ahogy a kutyák szokták! Peti.
Azt írtad javítsalak ki ha tévedsz! Hát igen is meg nem is. A lézernyomtatóban és fénymásolóban ugyan por állagú festék van, de semmi köze a grafitporhoz.
Hogy jobban érthető legyek: A "háztartási" lézernyomtató és fénymásoló gyakorlatilag egyforma elven működik. Fénymásolónál a fényhengerre optikai úton kerül rá a kép, és ahol nem kap fényt a fényhenger, oda feltapad a porfesték, majd rá a papírra és egy kis meleg -esetünkben cca 180 fok- rögzíti azt. Lézernyomtatónál a fényhengerre egy lézerfény vetíti a képet, majd a folyamat megegyezik a fénymásolónál írtakkal. ..... Léteznek olyan lézernyomtatók amik úgy működnek ahogy írtad, de ezek nagyon drágák, meg ezek képeit aztán vasalhatod.....
Az elmozdulás kizárt, mivel nem csak simán rátettem a pairost a nyákra, hanem fixen rögzítettem is. Ezen kívül a vasalót elsőre telibe rányomtam, míg egy picit ki nem tűnt a kontúr a papiron keresztül. Na ezután lett még tovább vasalva. A műveletet teljesen sima felületen végeztem.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |