Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Energia takarékosság
 
Témaindító: wg_kezdo, idő: Jan 15, 2009
Lapozás: OK   12 / 14
(#) david224 hozzászólása Márc 27, 2010 /
 
Vagy esetleg a pIII-masnak visszafognám a prociát ?Az is további csökenés lehet.Mert a mostani P4-est Gf kártyávalfölösleges járatni netezésre.Csak az áramot zabálja.Bár a pIII-as táőján is valami 300w-körüli érték van írva gondolom annyit csak nem vesz fel.
(#) hapro válasza david224 hozzászólására (») Márc 27, 2010 / 1
 
Az napi 8 órával számolva 2,5kWh, havi szinten meg 75kWh. Ez szorozd be valamennyivel, mert a pontos összeget soha nem árulják el a szolgáltatók, hogy lenyúlhassanak minket. Azért 40-50Ft között lehet számolni, így havi szinten 3-4000Ft-tal dobja meg a gép a villanyszámládat.
Én ahogy laptopra cseréltem az asztalit, mindjárt 2-3.000Ft-tal kevesebbet fizettem az akkori átlagostól.
Ez éves szinten minimum 20.000Ft megtakarítás, és így akkor csak minimumokkal számoltam.
(#) david224 válasza hapro hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Az nagyon sok spórolás. Én Úgy tudom 67ft-körülvan 1Kw. Megpróbálom a PIII-mast. De Ha nem megy lesz laptop nekem is. Köszönöm ,hogy ezt megírtad.
(#) gg630504 válasza david224 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Flash játékost nem telepítettem. Ha igen, akkor a reklámok használhatatlanná tették. Szóval levelezés pl. freemail/szimpla felületen.
(#) david224 válasza gg630504 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Értem. Köszönöm. Akkor marad a PIII. Mert kettő közti konfigom nincs. Talán még otthon egy PI-es van emlékeim szerint ,de annak is kb 6 mb a memóriája. A PIII: 633celeron 128 mb ram 64mb gforce kártya(ezt esetlegkisebbre cserélem) Mert már 16mb-oson is futottak még afilmek is. Esetleg egy 80 gb-os winyót tudok beletenni ha felismeri. Nem tudom mennyi lesz a fogyasztása.
(#) david224 válasza gg630504 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Értem. Köszönöm. Akkor marad a PIII. Mert kettő közti konfigom nincs. Talán még otthon egy PI-es van emlékeim szerint ,de annak is kb 6 mb a memóriája. A PIII: 633celeron 128 mb ram 64mb gforce kártya(ezt esetlegkisebbre cserélem) Mert már 16mb-oson is futottak még afilmek is. Esetleg egy 80 gb-os winyót tudok beletenni ha felismeri. Nem tudom mennyi lesz a fogyasztása.
(#) david224 válasza gg630504 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Kíváncs leszek,hogy ezzel letudok e menni 100-150 wattig.
(#) potyo válasza david224 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Szerintem ezzel 100W körül lesz.
(#) david224 válasza potyo hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Most újra mértem.Az előbb biztos ment a hűtő. most 160w
(#) david224 válasza potyo hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Monitor nélkül meg 114-et.ez létezhet?
(#) david224 válasza potyo hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
A PIII. Monitorral 93w-t fogyaszt. Bios-t indítottam el rajta.
(#) potyo válasza david224 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Simán. TFT vagy katódsugárcsöves? Nekem a 22-es TFT 23W körül fogyaszt.
(#) david224 válasza potyo hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
TFT! Most azon gondolkodom ,hogy ha a nagy gépemnek(3500+ 64 amd) Lecsökkentem az órajelét. Nem eshet e le a fogyasztása közelítőleg ekkorára. Mert akkor kevesebb lomot kellene tárolnom az asztalon. Az én Tft 46wattot eszik még régebbi fajta philips.
(#) abcdabcd válasza david224 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Nekem P3 1G cel. 65W, RivaTNT AGP VGA-val 1 winchester 1optikai meghajtó, hálózati kártya és szerintem a 3x256mb sd ram volt akkor benne... és terhelve meg anélkül is ugyanannyit mutatott a conrad-féle fogyasztásmérő
(#) david224 válasza abcdabcd hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Lehet,hogy kisteljesítményű gépnél nincs drasztikus változás. Csak olyannál ahol nagy különbség van a nyugalmi és hajtott állapota között.
(#) david224 hozzászólása Márc 28, 2010 /
 
Találtam a szekrénybe egy 100mhz-es gépet.Nem tudom extrém esetbe mire lehet elég internetezés szempontjából. Meg ,hogy a fogyasztása. Én anno még neteztem p1-eseken tizen éve.Ezt már tényleg kihívás lenne.Láttam olyanokat(neten) ,hogy ekkora és kisebb gépbe belezsúfolták az xp-t. Itt csak a letöltésnél lenne gond mert nem ismer be nagyobb hdd-t.
(#) Action2K válasza david224 hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Az ilyen kicsi gépek azért nem jók általános netezésre, mert a már szinte mindenhol megtalálható flash és jáva alkalmazások szinte el sem indulnak rajta. Elindul, de csiga lassú és piszkosul belassítja a gépet.
Csak HE olvasgatásra jó. MSN-re nem. És sorolhatnám mire nem. A cégnél én 1200-as PIII-at használok XP-vek, s biza vannak oldalak amik belassulva mennek. Ugyanazok az itthoni 3200-as celin jól mennek. RAM mind a kettőben 512MB.
Kértek tőlem PI-est, hozzak össze netezésre. Win98... minden oké, minden ment... mint csiga, majd percek mire bejött az oldal. Persze aki ráér... Csak épp ekkor lesz a spórolásból pazarlás, mert a tízszer olyan lassú gép tízszer annyi ideig megy, mire megcsinálod amit akarsz, s közben csak 30-40-50 százalékkal fogyaszt kevesebbet.
(#) david224 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Értem! Akkor a p3-marad ez alá úgylátomnemérdemes menni! Köszönöm! Még ha integrált lenne a P3-masomba a videókártya az is gondolom csökkentené az áramfelvételt. 1 hdd lesz benne és egy 633celeron. Anno vitte rendesen az xp-t. Csak akkor még 400mb ram volt benne mostmár 128 maradt
(#) Action2K válasza david224 hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
RAM-ot ajánlatos 512, de minimum 256-ra bővíteni. Kevesebbet fogy wincsizni, s gyorsabb lesz emiatt.
(#) david224 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Kipróbálom először így szettem le a netről mini xp-t! kb 200mb-az egész hátha kevesebb vas kell neki.
(#) potyo válasza david224 hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Ha csak netezni kell, akkor én Linuxot raknék rá...
(#) david224 válasza potyo hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Ez jóötlet. Megnézem mennyi a hardver igénye! Linuxot még úgyse telepítettem.
(#) david224 válasza david224 hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Gondolom erre is vannak letöltő programok. Datárol utorrentről töltök elsősorban. Láttam már működés közben ,tudom ,hogy grafikus meg ilyenek. De csak bemutatóra állítottuk össze a gépeket és nem volt időm elméjülni benne. A telepítés meg már rjata volt csak be kelett dugni a gépet a konektorba.
(#) david224 válasza david224 hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Az msn-t viszont nemtudommegoldani ugye? (mivel microsoft-os)
(#) potyo válasza david224 hozzászólására (») Márc 28, 2010 / 1
 
Vannak msn kliensek linuxra is: Link. Igaz nem olyan csicsásak, mint a messenger program, de nagyon jól használhatóak. Én windows-on is Mirandat használok msn-re, sajnos Miranda nincs Linuxra.
(#) david224 válasza potyo hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Ez tökéletes! Köszönöm.És a letöltőprogramok. Pl:data letöltő?
(#) voodoo hozzászólása Márc 28, 2010 /
 
Én ellenvitát tudnék erre mondani. Nekem általándíjas a villanyszámlám és energiatakarékos izzókat használok, laptopom van és nem szoktam készenléti módból teljesen áramtalanítani. Hagyom őket úgy ahogy van. Néhány bekapcsolva maradó eszköz esetleg energiatakarékos izzót megéri befektetni. Teszem azt úgy hagyok valamit 4-5 dolgot elfogyaszt naponta 50 wattot összesen készenléti állapotban 1kW 44 Ft. Mire a sok sok készenléti időből eléri az 1000-ret hogy 44 forint legyen és ebből kifolyólag befektessek még egyszer energia takarékos hülyeségekbe hát szerintem nem éri meg.

Évente spórolnék kb 1500Ft-ot De az összes hülyeség lecserélése energiatakarékossá és A-osztályúvá hát az nem az én zsebemre való.

Ebbe a dologba is valaki tutira meggazdagodik úgy hogy mi azt észre se vesszük.
(#) david224 hozzászólása Márc 28, 2010 /
 
Én tavaly 18ezer forintot spóroltam azzal,hogy nincs semmi készenlétbe és csak energiatakarékos égőket használok. ez aszt jelent ,hog y6ezer forintos álltalány mellet 3hónapig nem kelletfizetnemvillanyszámlát. Mostmár csak a gépem eszik mint a vadállat.
(#) potyo válasza david224 hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Azt nemtudom, de ha utánatúrsz, akkor szerintem arra is találsz.
(#) potyo válasza voodoo hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Részben egyetértek. Az energiatakarékos égő felszerelése olyan helyre, ahol sokat világít egyfolytában, ott valóban megéri, ha teljesíti a 2-3000 órás élettartamot. Viszont az ilyen mosógép, hűtőgép, bojler, számítógép lecserélése A osztályúra már nem biztos, hogy valaha is visszahozza az árát. Ezeket akkor éri meg, ha a régi tönkrement. De pl. mosógépnél el nem tudom képzelni, hogy jelentősen kevesebbet fogyasztana bármelyik is. Ezeknél a fő fogyasztó a villamos fűtőszál, annak meg nem lehet jobb a hatásfoka, akármit csinálunk. Ha a gép x liter vizet használ a mosáshoz, akkor annak a felmelegítése 60-90 fokra ugyanannyi energiamennyiséget kíván. Bojlernél, hűtőnél a szigetelés minőségével lehet valamit nyerni, de hogy annyit, amennyivel reklámozzák, annyit biztosan nem lehet. Számítógépnél - hacsak nem valami játékra szánt gépről van szó - már az azonos teljesítményű laptopok majdnem ott vannak árban, ahol az asztali gépek, így ott új gép vásárlása esetén érdemes a laptopot választani.
Következő: »»   12 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem