Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   90 / 316
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Hali!

A Wattokat illetően igazad van, felesleges túlmisztifikálni a dolgot, pláne gitárerősítőnél. Névleges ellenállásról inkább ne beszéljünk. Van neki névleges impedanciája (Z), és egyenáramú ellenállása (Re). A hangszóró impedanciája, általában a rezonancia frekvenciáján (fs) a legmagasabb (doboz nélkül). Azt hogy mekkora frekin mennyi, az dobozfüggő is és egy impedanciamérés eredményeként kapott grafikonról leolvasható. Szerintem ennek csak a reflex dobozok hangolásakor van jelentősége, gitárládáknál és freeair gitárhangszóróknál nem hinném hogy foglalkozni kéne vele. Úgyis a fülünkkel döntünk
Itt van a kombóm (Eminence Beta 10) általam mért imp. görbéje amin látható, hogy kb 67Hz a hangolási frekije a 35 literes reflexdobozban, mivel kb ott van az impedancia minimuma.
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Bizony, az ellenállást a szó legtágabbi értelmében értettem, de való igaz, úgy helyes, ahogy Te írtad.
A grafikon frankó, mivel annyira az akusztikai mérésekben nincs gyakorlatom, lenne pár kérdésem.
Az alsó csúcs azt megrizikózom a hangszóró rezója. A második a doboz miatt alakul ki?
A program Spectralab(pro vagy akármi más utótag ) vagy RMAA? Épp a napokban kezdek ismerkedni vele, nagyon szupi program ,eddig a miki szimulátor áramköröm átvitelét méregettem vissza, és rávilágított pár dologra. Nagyon jó kis program, ahhoz képest, hogy ingyenes, mármint az rmaa. Suliban anno spectra pro val mértük a dsp szűrőnket, már akkor nagyon megtetszett.

Zsolti
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Ezt Limp-pel mértem. Az alsó csúcs, az nem a hangszóró fs-e. Az fs valamivel magasabb (53 Hz) és azt doboz nélkül kell mérni. A második csúcs az a reflexdoboz sajátossága, zártnál nincs ilyen. Az RMAA inkább elektromos átvitel mérésére való, az akusztikus átvitelt ARTA-val szoktam mérni és az általam kreált (WM-61) mérőmikivel.
Itt egy korábbi átvitelmérés:
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Köszönöm a kiigazítást! Az alsó csúcsnak akkor ezek szernt semmi köze a rezóhoz? Vagy ilyen irányba tolódik el dobozban az fs?
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Hááát... végül is mindennek van köze mindenhez.
Egyik tulajdonság a másikból következik és így tovább.
Dobozban minden megváltozik, amit első hallásra észre is veszünk, mivel egész másként szól, mint doboz nélkül
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
:whistle: Ott a pont, igazad van!
(#) witti válasza joey hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Szia!
Amit linkeltél, megtaláltam a Net-en, hát sok értelmét nem látom!
Viszont megtaláltam az egyértelmű megoldást.
Amit nem tudok, hogy Zoom 505 vagy Zoom 505 II -es pedálod van? A régebbihez FP 01 -es az újabbhoz pedig FP 02 Expression pedál kell. (Bár lehet, hogy csak a külső kinézet változtatás miatt készítették az utóbbit.)
Tehát a Zoom-505 Inputba dugod a gitárt, és általad gyártott egyetlen potit sztereó jack-el pedig az Expression bemenetbe. /És az a poti tulajdonképpen a multieffekted hangerejét fogja szabályozni. Az a megoldás is jó lett volna amit egy külső hangerő pedálként ajánlottak, ami szintén egy poti volt, az pedig a gitárod bemenő jelét szabályozta volna./
Csináld meg! Nagyon kíváncsi leszek, hogy a wah-wah effektet is működteti-e!? Mert elvileg arra is való lesz! Majd írd meg milyen effekteket változat!

Többiek!!! A Zoom 505 leírásában olvastam, hogy a wah effekteket P1-P4 -ig és P5-P9 ig szabályozza az expression pedál. Ezek szerint tényleg elég egyetlen poti a cucchoz és a multieffekt az ellenállás változás alapján lép a különböző "szintekre" pl.: wah-wah-nál mondjuk 12k ohm-nál 4-es, 28k ohm-nál 6-os szint??? Persze tudni kellene, hogy milyen értékű a poti!
(#) karpi válasza witti hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Ez mukodik az en Zoom 508-as visszhangommal.De minden ilyen tipusu Zoom-hoz ajanlottak.
kapcsolo es potmeter/pedal egybe .
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Hali!

Találtam egy ránézésre komoly torzítóval bíró erőlködőt 6L6 végcsövekkel, rajz mellékelve.
Ismered esetleg? Hogy szólhat egy ilyen? Lehet rajta "reszelni" frankón?
(#) kocos válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Elég metál cumó, sokan használják ! Nekem konkrétan nem jön be , zajos is

EVH = Eddie Van Halen
(#) Bassmester válasza kocos hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Köszi a gyors választ! Ha zajos, akkor nekem sem lenne bejövős. Mit építenél a helyemben, ami jó bluesra és metálra is? A trafómat már elkészítette Fleta mester a 6P3SZ-E csövekhez, ő egyébként egy Soldano kapcsolást ajánlott.
(#) kocos válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
dual rectifiert, vagy Soldano SLO100-at,vagy
Marshall 2204-et "megturbózva"

Az 5150 szerintem más hangra nem is alkalmas csak metálra :nemtudom:
(#) Bassmester válasza kocos hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Akkor a Soldano lesz megépítve. A trafó is ahoz készült
(#) csoka69 hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Tudnátok egy olyan nem csöves kapcsolást ajánlani amit megépítettetek, és működött szépen, nagyobb zajok nélkül, és tisztától a teljes metálig ki lehet vezérelni?
Megfogott ez a "mini" fej láda építés.Nagyon tetszik, és kis dísznek is megteszi
Ahhoz kéne....

Amit rendeltem hangszóró még nem érkezett meg...Az oldalon azt írták, hogy szállítási idő 10-15 nap, és 11.-én rendeltem, szerintetek írjak egy e-mailt?
(#) Bassmester válasza csoka69 hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Hali!

Nem kell kétségbe esned, kb 3 hét mire megkapod. Ez usa import és itthon nem tartják raktáron. Írhatsz @-t Pedrónak, legfeljebb elmondja hogy milyen státuszban van a rendelésed. Én is ennyit vártam rá.
(#) csoka69 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Na az jó ... én meg direkt nézem mindig a kaput amikor ugat a kutya,mert a csengőnk meg rossz...
Azt nem gondoltam volna, hogy ennyi idő, mire kézbesítik, köszi.
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Hali!

Egyetértek kocossal, tulajdonképpen topológiailag az evh is egy slo vagy recto csak kicsit módosítgatva van, túl sok szerintem is. 2204em van nekem is ,egy triódával meglökve már rettenet keményet tud szólni. Első fejemben is az van, a Mesternél porosodik szegény, nincs rendes ládám hozzá
Slo jó dolog, szerintem abba érdemes beinvesztálni, a kráncs csatornája zseniális a lead annyira nekem nem jön be, de minden ízlés kérdése!

Zsolti
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Ilyet szerintem senki nem tud neked mondani, pláne félvezetősben. Egyszerűen a kis tápfesz miatt nem lesz akkora dinamikád, hogy tisztától a metálig, még csövesben sem könnyű ilyet csinálni, maximum ,ha nagyon tekergeted a gitáron a volumét. Nagy gain meg zajjal jár, hát istenem, lehet minimalizálni, de lesz akkor is lesz, a jó jel/zaj viszonyra kell törekedni, a csőnél az a jó, jogy nagyságrendekkel nagyobb a hasznos jeled, mint a zaj. Félvezetősnél hamar határolódok valamilyen elemen és minden további erősítés ugyan növeli a torzítást, de a zajt is...nehéz megtalálni a jó kompromisszumot.
Mik kellenek, írd le, milyen kezelőszervekre gondolsz, 2 külön csatorna vagy 3 vagy 1, azokban milyen potik stbstb. Készen soha nem találsz olyat, ami jó lesz Neked, ezt garantálom. "Amiért nem dolgozik meg az ember, az nem is az övé"...mesterem nagy mondása...

Zsolti
(#) Bassmester válasza csoka69 hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Ez esetben csengőjavítással kéne kezdeni az erősítőépítést
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
A Soldano-t építem meg, már eldöntöttem. Már a tápját is megterveztem. Mégis csak fej lesz azért is, hogy hangszóró választás előtt ki tudjam próbálni különféle ládákon (Szekszárdon jóban vagyok a hangszerboltossal).
Nézegettem a yutubon a SLO 100 demókat és tényleg jól szól, már amennyire így meg lehet ítélni. Most látom hogy van SLO 100 topik is
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Én is ezért csinálok fejet, kicsit egyszerűbb cserélgetni alatta a hangoskodót Sokat farag a hangon egy jó láda/hangszóró, érdemes több típussal kipróbálni. Van aminek jót tesz a t75 tompasága, valami meg életre kel egy v30astól vagy greenback től Jó dolgok ezek!
El is kezdted..apám, jövő hétre szerintem kész is leszel vele, addigra én még mindig a szaros előlapon kínlódok..

Zsolti
(#) ZSozsóó hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
Hello!

Mi a véredényetek az új hangzásról, azt hiszem a mikin többet nem faragok, az fejen sem túl sokat, még a boost állásban kicsit a végén van zizi, némi szűrés a tápágba nem ártana, úgyis nagyon sok a gainom, lehet veszek is el belőle. Bár, ahogy mondják a vantól nem kell félni
No, gitárjátékot nem kritizálni

Bővebben: Link

Felvétel körülményéről most nem írnék, kis reverb és kompresszor van a hangon.

Zsolti
(#) virtualvt válasza ZSozsóó hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Grat!
Ez már nagyon jól hangzik. Én már az előzőktől is elvoltam szállva teljesen, de ez télleg odabasz. Egyébként, mi ezeknek a számoknak a címe amit játszol?
(#) ZSozsóó válasza virtualvt hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Az, hogy játszok..ühm, próbálom lejátszani A halhatatlan Van Halentől van, ha meghallod azt, akkor padlózol le teljesen
Running with the devil
Mean Street
Unchained

De tényleg kókler vagyok a gitárhoz, szóval bocsi az akusztikus szennyezésért A hangra próbálok rámenni, meg ,hogy házilag mit lehet kihozni a dolgokból. Főleg amatőr szinten.

Zsolti
(#) kefe13 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Csao!
Egyre jobb, érettebb hang ! Gratula !
Estére lazításnak íme egy jól berendezett szoba Bővebben: Link
(#) csoka69 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Hááát, na köszi tényleg!
Pont ezen gondolkoztam, írjam-e egyáltalán, meg hogy ki fog megszólni érte...
Egyébként már megvan az új csengő, csak lusta voltam fölrakni.
(#) virtualvt válasza kefe13 hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Hát ez kell az élethez!
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Na igen!

Remélhetőleg a hölgy szereti a gitárt, sajnos barátnőm nincs oda érte, na meg nem érti minek ez a sok szar erősítő, hiszen mind ugyanúgy szól
De egy ilyen szoba nekem is jól jönne: jó bébi, jó gitár, jó erősítő, kell ennél több?

(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Konkrét elképzelésem nincsen még, csak előrébb olvastam, hogy egy csöves kapcsolásban valamit moddoltatok, és a tisztától a teljes metálig ki lehet vezérelni, és ez indította el az agyamat, na meg persze az a Mini fej láda....
Egy csatornában lenne a legjobb, de ha kettő az nem fog megállítani, a szokásos 3 sávos EQ, hangerő, ha 2 csatorna akkor MasterVol.
Most megpróbálnám nem IC-vel, inkább valami tranyós dolog érdekelne, talán JFET-es, csak arról azt olvastam, hogy nem szabad nagyon fogdosgatni a lábait, mert érzékeny, de azt is, hogy talán hasonlít a csöves hangjához?
Tetszik a hangminta, ismerem a számokat, és szerintem hasonlít rá.
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Hali!

Jah, értem mesterem mini feje. Na igen, annak olyan a gain köre, hogy nagyon tisztától nagyon metálig el lehet vinni ez tény, de ugyanez pl jfettel szerintem nem fog menni. "nagyon" torzításhoz j201-ek kellenek, de az meg már majdnem a nyers gitár jeltől betorzulhat. Többféle jfet kellene, kisebb -nagyobb erősítésű, valamit azért össze lehetne hozni. Az a baj, itt nagyon kicsi lenne a jelszint tisztában és elég érzékeny lehet a zajokra, lévén nagy impedanciás az áramkör, persze semmi akadálya kis értékű ellenállásokból felépíteni.
jFetet lehet fogdosni, mosfet inkább érzékenyebb az ilyenre, bár én esd munkához még soha nem vettem fel az antisztat motyót a kezemre ,meg a többi védő csimbókot. Ha pl számítógépbe érzékeny kártyák nem nagyon mennek, akkor kivesz, ujjaimat végighúzom a lábakon (úgy hívjuk a "varázsujjak") ,ettől tönkre kéne mennie a sztatikus elektromosság miatt, de általában megjavul nem kell túlreagálni.
Csőhöz hasonlít a hangja, de kis gainen túl tiszta szerintem, nagy torzításon meg a mélyekkel nem vagyok kibékülve, valahogy nagy lesz talán az intermoduláció vagy nem is tudom, nem olyan levegős a hangzás, inkább "zizis". Persze okos modokkal meg nagy gainen simán jó alternatíva egy recto-nak, vagy egy engl-nek, ezek a jfetesek párszáz forintból megvannak, az össz költség egy jó 12ax7 ára alatt van...ahhoz képest jó, de nem ugyanaz. De közepes, kis gainen, tisztán szerintem elveszti a csatát a csővel szemben.
Szerintem 2 csatornát kéne megcéloznod, jfetekkel ,ha nem IC vel akarod, egyik egy kimondott tiszta a másik egy kimondott torz. A kettő közti átmenetet meg torzítókkal el lehet érni, meglökni a tiszta csatornát pl..
Ilyesmire gondolok én

Következő: »»   90 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem