Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   502 / 2499
(#) szilva válasza ToXeN hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Azt írja, hogy a negatív visszacsatolást módosította, ezáltal a 30-70Hz tartományban kb. 7dB-t emel, és a csúcsponton, 30Hz-nél eléri 34dB-t.

A megfogalmazás kissé pongyola, a 34dB az egész erősítő erősítésére vonatkozik, a 7dB pedig a normál (pl. 1kHz-en mért) erősítéshez képesti emelés az említett mélytartományban. Az erősítő 1kHz-en tehát kb. az adatlap szerinti 27dB-es erősítésre van beállítva. Gondolom, kissé mélyhiányos hangdobozok miatt tette bele ezt a fix kiemelést.
(#) Parázs Gábor válasza drhati hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Talán építettél egy rádiót.Összeszed valami nagyfrekit lehet.Minden kondit beépítettél?Vezetékezés milyen?
rossz vezetékezés is lehet a probléma okozója.
(#) drhati válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Hát hallod, ez aztán nem semmi! Én kezdem nagyon nem érteni a dolgokat most hagyjuk a sistergést.. Ha a pufferkondik teljesen ki vannak sütve, és úgy kapcsolom be a végfokot, akkor egyenfesz van a kimeneten, ha viszont kikapcsolom, és utána rövid időn belül vissza, akkor működik. Vagy 5-ször kipróbáltam és mindig ezt csinálja. Nincs esetleg valami bevált végfok kapcsolásod, ami működik +/-30V-ról? Szerintem hagyom a fenébe ezt a kapcsolást...
(#) petemazi válasza drhati hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Ezt hívják bekapcsolási tranzizensnek, amíg magához tér az áramkör, feltöltenek a pufferek. Kell építeni hozzá egy védelmet. Bővebben: Link

Viszont ha ott is marad az egyenfesz a kimeneten, akkor más baj van..
(#) drhati válasza petemazi hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Van védelem! Működik is jól. Gyakorlatilag onnan tudom, hogy egyenfesz van a kimeneten. Egyébként ott is marad. Tehát ha kisütés után bekapcsolom, akkor egyenfesz van a kimeneten, mindaddíg, amíg ki nem kapcsolom. Ha 3 percig nem kapcsolom ki, akkor 3 percig. Ez a baj...
(#) ToXeN válasza ToXeN hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Nos, mint ígértem itt a kapcsolása (és a teljes dokumentáció) a 3886-ossal felépített GainClone KIT-nek!
A dokumentáció BrianGT által készített KIT-hez való!
A KIT már bizonyított, kiíváló minőségű, rengeteg GainClone-os használja!
A .pdf-et feltöltöttem de itt is megtalálható (további infókkal):Bővebben: LM3886 KIT!
(#) Mayan hozzászólása Ápr 1, 2010 /
 
Tudna nekem valaki készíteni egy végfok-dobozt ? Oldalt nagy hűtőbordákkal, mint pl. a castone 400-as.
A castone-tól akartam amúgy venni, de elég érdekesen reagáltak:

Date: Thu, 01 Apr 2010 08:43:54 +0200
From: Castone Kft.
To: 'Zoltan Bihari'
Subject: RE: erdeklodes

NEM!!!

-----Original Message-----
From: Zoltan Bihari [mailto:bihari@pet.dote.hu]
Sent: Thursday, April 01, 2010 8:36 AM
To: castone@castone.hu
Subject: erdeklodes


Udv,

Azt szeretnem megtudni, lenne-e arra lehetoseg, hogy egy kesz, de ures
vegfok dobozt vasaroljak, 3U magas, kulso hutobordasat. Lehetoleg meg
kifuratlen elo es hatlappal, A-osztalyu erosito epitesehez kellene.

Koszi: Zoli
(#) Bassmester válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Talán az Elimex-nél kaphatsz elfogadható árú dobozt:Bővebben: Link
Bordaprofilt is a neten érdemes felhajtani. Nem lesz olcsó egyik sem :no:
Otthoni erősítőhöz miér kell rackdoboz? Nem lenne jobb és olcsóbb valami csilivili fakeretes high-end jellegű "karámot" építeni neki?
(#) Mayan válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Nem kellene feltétlenül rackdoboz, igazából csak az a lényeg hogy az oldalai jó nagy bordák legyenek. Csak én nem tudom megcsinálni műhely és hozzáértés hiányában...
(#) Bassmester válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Akkor csak 2 megfelelő bordát kell beszerezni, vágatni kell egy lakatossal 4 db 1,5-es lemezt (alja,teteje,eleje, hátulja) aztán össze kell csavarozni
Így még akár a feléből is kijöhetsz, mintha egy rekket vennél borda nélkül.
(#) GxxANC válasza ToXeN hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Szia, köszi szépen, ez tényleg jobbnak tűnő kapcsolás. Viszont ezen nincsenek az 1000 mikros lowESR-ek, azt tegyek bele, vagy kövessem az itt írtakat? Én tennék a nyákra oda a 100 mikrósok mellé, de ne vagyok benne biztos.

Köszönöm!
(#) ToXeN válasza GxxANC hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Hello! Ott a "Cs" ami 100µF és 0,1µF párhuzamosan, ők ezt használják, de nyugodtan megpróbálhatod a 100µF-ost 1000-re cserélni! (amúgy a panelt ha megnézed [8.oldal] van egy nagyobb kör is, tehát fel van készítve nagyobb kondira, hogyha valaki esetleg kevesli a 100µF-ot)

Felteszem a 3875-ös változatot is, ebben is van rengeteg jó dolog!
(#) hangszoros válasza ToXeN hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Már régebben is nézegettem egy ismerösöm által, csinált ilyen végfokot
Adatlapok alapján nem tudtam eldönteni, hogy a család tagjai közt melyiket érdemesebb
Meghallgatásra nem vállalkoztam, mert sajnáltam volna a Planárjaimat le dc-ézni. Nagyon "reszkir" gerjredös volt a szerkezet. Nem kockáztattam, miután már egy Celesion SL 600-am már odalett a vendég erősitötől vagy 20éve. Még a membrán is elolvadt se perc alatt
Hangszoró rendel, nagy macerával. Aztán _miután találtam sokkal jobb modelt Vasandrási örült neki évekig, mig nem kezdett Audio Note-val foglalkozni
A konkrét: Melyik tipust ajánlod, és miért ?
(#) szamóca válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
(#) ToXeN válasza hangszoros hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Hát bizony ez nehéz döntés!
Az igazi GainClone az LM3875, a körülötte lévő alkatrészek nagyon befolyásolják a hangját, de ha el van találva akkor nagyon szép hangja van! általában ha azt hallod hogy GainClone akkor az LM3875-ös IC-vel van felépítve! De ott van a nagytestvér a 3886-os ez nem más mint egy továbbfejlesztés! Ez már több Wattot ad le, stabil 4 és 6 Ohm-on is (a 3875-ösnek a tápfeszét lejjebb kell vinni ha 4 Ohmon akarjuk használni), és van rajta MUTE funkció (sajnos, mint már korábban említettem) és a legfontosabb talán hogy a hangja más, egyesek szerint nem olyan jó mint a 3875-ösnek, de hát ki kell próbálni, hiszen minden fül más! És ezek mellett még ottvan mindkét IC-nek a Invertáló és a NEM-Invertáló változata... Majdnem mindenki szerint az Invertáló sokkal szebb hangot eredményezett, DE az invertáló verziót nem lehet teljesen kihajtani előfok nélkül, ezért ez további építést igényel!
Hát ezeket összevetve mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy melyiket szeretné! Én személy szerint a 3875-ösre szavazok, de ennek ellenére mégis a 3886-osat kell használnom, mert +-35V-om van, és bármikor előfordulhat hogy nem 8 Ohmos hangfalat teszek rá! Persze ott van a stabilizált táp használata amivel könnyedén elő lehet állítani +-25V-ot, nem is beszélve arról, hogy ez megint a jó irányba tereli az erősítőnk hangját!

Nem egyszerű a GainClone-ok világa, az erősítő minden eleme befolyásolja a hangot, ezért rengeteget kísérleteznek az építők! A legjobb variáció amit előszeretettel használnak: 200VA-os trafó (vagy több, de sztereóhoz ez elég), stabilizált táp +-26V-on, LM3875-ös (invertált vagy nem-invertált), ez így 4-6-8 Ohm stabil lesz, 4 Ohmon 56W, 8Ohmon 38W (folyamatos) kimeneti teljesítmény mellett!

Nos, remélem ezzel az írásommal nem kevertelek még jobban össze!
(#) GxxANC hozzászólása Ápr 1, 2010 /
 
És hogyan lehet stabilizálni a +-35 V-ot +-25-re? Olyan tranzisztoros zener diódás megoldásra gondolsz?
(#) hangszoros válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Kösz
Ez másnak is lehet hasznos
(#) hangszoros válasza ToXeN hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Kösz a válasz
Az minden erősitőre jellemző, hogy a beépitett alkatrészek, és a megcsinálás módja döntöbben befolyásolja az eredményt, mint a kapcsolás
Ezért vagyok hitetlen az összehasonlitásokban, mikor mindenfélékből készülteket hasonlitgatnak
Volt olyan ügyfelem, aki éjjel nappal Quadot csinált, de két egyforma hangút nem tudott csinálni
Egyszer nagyon betalált, eladta. Megbánta . A végén már 3db-ot adott volna érte
Valószinü a 3876-ban a mute ront a hangon, vagy a védelem
Én az érzékenység dolgot az erősitésváltoztatásával kikerülném
(#) Mayan válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Nocsak... Köszi!
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Azt kihagytad, hogy arany áron...
(#) CIROKL válasza hapro hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
A jó munkát azt meg kell fizetni de ennyire ?
(#) hüblerattila hozzászólása Ápr 1, 2010 /
 
Sziasztok! Valaki megtudná mondani hogy a mellékelt képen a 7-es bemenetre mit kell kötni? Ez egy videoton végfok. A gyári alaplapon ebbe a pontba ami bemegy tű az egy N betűvel van jelölve. Köszi előre is.
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Gondoltam hogy nem olcsó, (bár nem tudom mennyiért dolgozik) de nem is ratyi minőség.
(#) mp3maker válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Nem muszáj bekötni.Az eredeti EA-6383-ba a némítás van ide kötve.(Ha hozzá értél a gombokhoz elnémult)
(#) ToXeN válasza GxxANC hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Itt vannak példák stabilizálásra:
Bővebben: 1
Bővebben: 2

Itt kettő is van:
Bővebben: 3-4
(#) doomkiller hozzászólása Ápr 2, 2010 /
 
Sziasztok! Csináltam egy +/GND -s tápot, a dióda az Mospec F16c20, az üresjárati feszültség az 36,8V. Leterhelltem 200W-os izzóval úgy leesett 33-32V-ra és 8-9A között mozgott a multiméter számlálója igy hagytam kb.1 órán keresztül, tetem a dióda hűtőbordája mellé egy ventillátort a biztonság kedvéért. Nem nagyon melegedett, rendesen meg tudtam fogni. A kérdésem az lenne, hogy ez elég lenne e két db TDA2050 végfokhoz, meg egy TDA2050+bd911/bd912 pároshoz?
(#) doomkiller válasza doomkiller hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
A puffer 2x5600uF+100nF.
(#) J-O-E válasza ToXeN hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Arra azért vigyázni kell hogy az LM317 és LM337 is alpból 1,5A tud vagy létezik LM350 3A-es is.
De egy LM317 egy BD246.-al megtámogatva 8A is tud!
Csak azért írom mert amit linkeltél az elsőn és másodikon az jó "LT1038 10A" és a "2SA1265 10A" de a bővebben linknél csak az LM IC-k vannak ha nem tévedek, az elég melegedős lenne ha nem sütögetős.
(#) frissadam hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Hi!
A Linken szereplő végfokról valakinek van kapcsirajza vagy bármi információja?

Kösz előre is.
(#) hawk586 hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Halihó!

Egyik ismerősömnek próbálok segíteni, mégpedig IC beszerzéssel akadt probléma.

Konkrétan jrc 4558dd, jrc 4189b, p9336 vagy c1237 típusok lennének jók.

Esetleg ha vki tu egy olyan helyet ahol be lehet szerezni vmelyik típust, akkor megköszönném ha megosztaná azt.

További szép estét!
Következő: »»   502 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem