Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   52 / 299
(#) dokidoki válasza PI314 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
No, gyorsan lerajzoltam. A macskakaparást ne nézzétek...
Egyszerű mint a bot, ennek is kettő vége van.

DSCF0792.JPG
    
(#) PI314 válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Tényleg nagyon egyszerű, és épp ezért nagyszerű

A rajz alapján már a működés is egyértelmű.

Mégegyszer nagyon köszönöm.
(#) Chokapick válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Probaltam akkuval es egy 12V-os kefes motorral is probaltam terhelni,de nem tortent semmi.
(#) dokidoki válasza Chokapick hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Az a baj, hogy az orosz IC alapján ÉN sem jutottam beljebb. (egy keresztreferencia alapján a CD4033-ra hajaz, de szerintem nem az. )
Így gőzöm sincs, hogy miképpen működik a panelon lévő áramkör.
A tirisztorok ellenőrzése és a kapcsolók vizsgálata marad hátra. Esetleg a panelon lévő passzív alkatrészek még...
A panelt érdemes leszerelni az alu lapról, és megnézni, hogy nincs-e valami rendellenesség a forrasztási oldalon.
(#) dokidoki válasza PI314 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
A megoldást lehet applikálni a (6voltos akku esetén LOW-DROP) stabilizátor elé, főleg ha zselés 6-12 V akku van kéznél.
A túltöltésvédelmet ekkor egyszerűen meg lehet oldani egy söntstabilizátorral, vagy egy jól megválasztott Z-diódával, az akku "max" végfeszültsége alá, az akkuval párhuzamosan.
Ez akkor jó ha kritikus feladatokat is ellát a PIC,, pld. AD átalakítás aminek a referenciája a tápellátás...
(Esetleg a programban figyelni az akku feszültségét, ellenállás osztón keresztül. Pld, riasztást adni a végső lemerülés előtt, ill. kikapcsolni a eszközt...)
(#) Chokapick válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Koszonom a hozzaszolasokat. Majd szetnezek hatha Serbiaban talalok hozza felvezetoket es ha igen akkor sima ugy.Mindent atneztem benne es nem maradt mas mint a felvezetok.
(#) PI314 válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Helló dokidoki!

Tegnap már nem voltam a gép előtt.
Én ezt a kapcsolást ceruza aksikhoz szeretném használni. NIMH; vagy valamien litiumos aksihoz.
(#) dokidoki válasza PI314 hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Helló, értem.

A egyszerűsége folytán elég rugalmas a kapcsolás
De a Li-ion akkukhoz már necces, mert ott a túltöltésre kell figyelni rendesen, sőt a kisütésre is. Az eredeti tokozott Li cellák tartalmaznak mély-kisütés védő áramkört de a túltöltődés ellen semmit.
Ha bontott cellát használsz, az meg semmit.
Szóval biztonságosabb a NiMh vagy NiCD akku.
Bár ha a kisütés figyelést a PIC-re bízod, és a túltöltést meg megakadályozod egy 3.9V-os Z-diódával akkor a Li-ion is használható lesz.
(#) didyman válasza PI314 hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
"valamilyen"
Bocs.
Lítium-ionos akkuhoz ilyen egyszerű töltésnem túl gazdaságos, ott egy maximális áramerősséget kell figyelni a töltés első szakaszában, a másodikban pedig maximális feszültséget. A zenerrel az a baj, hogy annak a pontos feszültsége átfolyó áramtól,hőmérséklettől nagyon függ, a Li-ion meg erre nagyon kényes.
(#) PI314 válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Köszönöm a kimerrítő választ!
Üdv: PI
(#) Remci hozzászólása Ápr 7, 2010 /
 
Sziasztok!

Erről a töltőről lenne egy-két kérdésem.Megoldható-e hogy 13.9-14v körül kapcsoljon le és mit kell ehhez módosítani rajta? Azonkívül ha az amper mérőt digitálisra szeretném cserélni rajta, akkor ezt hogy oldjam meg? Pl beteszek egy 0.01 ohmos söntöt a régi műszer helyére és kész? Azt tudom hogy a műszer külön tápról működik, de azt nem hogy ilyen tirisztoros áramkőrnél a digit műszer hogy viselkedik.
(#) proli007 válasza Remci hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Hello!
-Gyakorlatilag nem kell semit tenni, szerintem az R20-al beállítható a lekapcsolási feszültség. Ha mégsem, akkor az R19, vagy R21 ellenállást kisebbre cserélni, atrtól függően, hogy a lekapcsolási pont alatta, vagy felette van.
- A DVM modul bemenetén általában van egy RC tag, ez simítja az egyenáramot. Ennek kondenzátorát érdemes nagyobbra cserélni, ha a műszer mászkálna, hogy a lüktető áram átlagértékét mutassa.
üdv! proli007
(#) Remci válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Szia!

Ok, értem és köszönöm szépen.
(#) Magorh hozzászólása Ápr 8, 2010 /
 
Sziasztok!

A kérdésem kicsit komplikáltabb, de úgy gondolom ez a téma áll hozzá a legközelebb.

Szóval a kérdésem a következő:
Adott egy hibajelző panel. Ami figyel 3 feszültséget (van fesz, nincs fesz), természetesen magát a hálózati feszültséget is.
Oké, hogy relékkel megoldom.
A probléma amiben a segítségeteket kérem, hogy lenne benne egy akksi. Amit folyamatosan tölteni kellene ha van feszültség, hogy ha áramkimaradás van, akkor arról menjen a táp. Az akksi kisméretű 12V-os.

Valami egyszerű áramköri rajzra volna szükségem.

Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) Krisz03 válasza Magorh hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Kis trafó kétutasan egyenirányítva, pufferelve, 7815-tel stabil 15V előállítva, vele sorosan 2db 1N4001, hogy 13.8V álljon elő (15V mínusz a diódák nyitófeszültsége), és ez mehet is az akkura. Már vagy egy éve működik ez nálunk a lakásriasztóban.
(#) Magorh válasza Krisz03 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 1 /
 
Valami skiccet tudnál rajzolni?

Köszönöm!
(#) Krisz03 válasza Magorh hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Egy apró magyarázat: 1mF = 1000uF.
Illetve még valami: A trafó legyen legalább 15V szekunder feszültségű, de nem kell nagy teljesítményű (10VA). Vagy, ha már van a készülékben trafó, akkor arra is ráköthető.
(#) Magorh válasza Krisz03 hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Egy láma kérdés. Mi értelme egymás után a kettő diódának? Köszönöm a rajzot és a választ.

Up: Illetve, a kimenetről mehet a vezérlés is? (párhuzamosan az akksival?)
(#) Krisz03 válasza Magorh hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Két okból kell a két dióda:

1) Áramszünet esetén ne legyen visszáram, mert nem szereti a stabIC.
2) Mivel nincs 13.8V-os stabIC, így a 15V-os kimeneti feszültsége így van lecsökkentve.

A másik kérdésed nem értem teljesen. Bármit köthetsz az akkura, ami nem haladja meg a töltőáramot. Persze rövid időre meghaladhatja, majd mikor lecsökken a fogyasztás, feltöltődik az akku.
(#) ptomas hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
Sziasztok.Nem vagyok nagy szakértője a dolgoknak és ezért egy szerintem nagyon alap dolognál megakadtam az etetőhajóm építése közben.Van egy töltőm amivel 6 ill.12 voltos akkut is lehet tölteni.Mindenképpen 12 voltról szeretném üzemeltetni de a súlyelosztás miatt jobb lenne 2 db 6 voltos.Ha sorba kötöm őket akkor 12 voltot kapunk ez tiszta.Viszont az nem hogy mi van az Ah-val?Azok is összeadódnak?Teszem azt 2 db 6 voltos 4 Ah-s akkut sorba kötök az olyan mint ha egy 12 voltos 8 Ah-s akkum lenne?Hogy tudom tölteni őket?Sorba 12 volton vagy párhuzamosan 6 volton?Előre is köszönöm a segítségert,sziasztok.
(#) Krisz03 válasza ptomas hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Akkuk soros kötésénél csak a feszültség adódik össze. 2db 6V/4Ah-s akkuból 12V/4Ah lesz. Töltheted így sorbakötve is, bár az akkuk különbözősége miatt célszerűbb külön-külön.
(#) ptomas válasza Krisz03 hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Ha párhuzamosan kötném őket akkor összeadódna az Ah?Akkor elvileg tölthetném 6 voltal?Köszi.
(#) Krisz03 válasza ptomas hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Igen, akkor a kapacitása adódna össze. Párhuzamosan kötve tölthetnéd 6V-tal (valójában 7.2-7.5-tel), de megint felmerül az akkuk esetleges különbözőségének problémája.
(#) ptomas válasza Krisz03 hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Hát elvileg két teljesen egyforma akkumlátort akarok venni.Nem tudom megoldani az akkumlátor elhelyezését a hajótestben csak ha kettő van mert akkor két oldalon elfér.Köszönöm a segítséget.Üdv.
(#) ptomas hozzászólása Ápr 12, 2010 /
 
Sziasztok.Szeretném megkérdezni,hogy a zárt ólom/ólomzselés akkukat hogyan lehet elhelyezni?Konkrétan arra gondolok,hogy lehet-e döntve,elfektetve esetleg vagy csak állítva,hogy a pólusai felfelé legyenek?Köszi.
(#) Krisz03 válasza ptomas hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Amennyiben erre a fajtára gondolsz, úgy annak nem kötött a beszerelési helyzete.
(#) ptomas válasza Krisz03 hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Igen,ilyesmire.Amit én néztem annak nem egymás mellett vannak a pólusai de gondolom az mindegy.Azért kérdezem mert fektetve könnyebb lenne az elhelyezés.
(#) Kotesz hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
Szeretnék kérni egy egyszerű "low cost" riasztó akkumulátor-töltő kapcs. rajzot, ami a töltés után csepptöltésre vált! 12V 7Ah zselés akkuhoz kellene!
NE555-el meg lehet csinálni?
(#) Kotesz hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
1N4001 helyett jó a 1N4007?
(#) Kotesz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Köszönöm szépen a segítségedet!
És lenne még egy kérdésem.
A töltöáramot nem lehet szabályozni igaz mert azt a trafó adja!?
Előre is köszi a választ!
Következő: »»   52 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem