Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   509 / 2499
(#) Gery válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Értem. Azért köszi a segítséget!
(#) Mayan válasza Abukodonozo hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Kipróbálhatod log. potival is, csak nem lesz egyenletes a hangerő változása ahogy szabályzod. Vagy próbáld ki két ellenállással a poti helyén, pl. 10k és 100k, így 10x-es erősítésed lesz.
(#) zsozso72 hozzászólása Ápr 9, 2010 /
 
Sziasztok!
A napokban sikerült hozzájutnom egy talán eredeti STK 402-050 es modulhoz de a gyári kapcsoláson kívűl nem sok mindent találtam ha tudnátok segíteni elsőként kapcsolások és ha lenne hozzá nyák terv nagyon megköszönném.
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Valaki tud nekem segíteni a kérdésemre?
(#) bihari laci válasza Directors hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
szia , a 8ohm-os erösitöt,csak 8ohm-al lehet terhelni fojamatosan ,4ohm-al nagyobb lessz a telyesitményed de viszont az,erösitöd le éghet ,könnyen ha ráhuzod jobban csak kis, hangerövel, halgathato. a terhelési impedanciát azt be kell tartani,hogy ok legyen az, erösitöd.
(#) Directors válasza bihari laci hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Értem csak így kisebb feszültség van rajtuk mert lehetne akár +-45V is.
(#) Abukodonozo válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Majd meglátjuk, amúgy köszi a tanácsot!
(#) lewi hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Sziasztok!
Meg szeretném kérdezni, hogy fejhallgatóval kapcsolatos kérdést tudok e nektek feltenni?
Pontosabban fejhallgató erősítővel kapcsolatosan.
Van egy SONY MDR-V900 as típusú fülesem, aminek az adatai itt vannak:
Driver units: 50 mm dia.dome type
Power handling capacity:3000 mW
Impedance: 24 ohms at 1 kHz
Sensitivity: 107dB/mW
Frequency range: 5-80,000 Hz
Cord: Coiled 1-3 m long single-sided LC-OFC class1 litz cord with a gold plated stereo unimatch plug
És én ezt szeretném rákötni erre a kapcsolásra. 8V al akarom hajtani, amit a számítógép tápjáról szedek egy 7508 as sab ic vel. A hangerőt egy 100K os log os potival szeretném szabályozni. A kérdésem, hogy az elgondolásom, és a párosítások szerintetek helyesek e? és ugye biztos nem fogja tönkretenni a fejhallgatót? Esetleg nem lehet hozzá valami védelmet hozzáépíteni, hogy még véletlen se kerülhessen tápfesz a fülesre?
nagyon szépen köszönöm: lewi
(#) CIROKL válasza lewi hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
(#) lewi válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
köszi.
Akkor majd oda is felteszem a kérdésem.
üdv: lewi
(#) levi102 hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Üdv,szeretnék rendelni LM 4562-őt és 0,5Res ellenállást meg egy 1u-s kondenzátort+47k,1k,10k,3k ellenállásokat de sajnos egyiket se találom
Hol lehet ilyet rendelni?
a NYÁK rajzom már megvan.

60*75mmes lett
(#) saraha válasza levi102 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Szia.
Itt biztos van.
(#) peter1995 hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Jó hír is meg rossz hír is.Ma vettem végtranyót.Beszereltem minden.Próba.Nem melegszik semmi de nem is szól.Nem búg nem zúg de nem is szól .és minden hideg.Tápot kap.Bisztik jók.És úgy néztem a vezető sávok is épek.
(#) saraha válasza peter1995 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Szia.

Még mindig azzal az erősítővel nyüglődsz?

A következőt ajánlom: kezd az egészet az elejéről.
Azt írtad ez egyszer már jól működött.
Nézd meg jó-e a táp,szimmetriában mennyi eltérés van stb..
Szedd ki az összes félvezetőt és mérd ki rendesen.
Javaslom,hogy a passzív alkatrészek értékét is nézd át újból.
Nézd át a nyák-ot is vesd össze a kapcsi rajzzal polaritásokat ilyeneket meglesni...
Tápfesz ráadása előtt meg tegyél a tápágakba 10Ohm -os ellenállásokat.Úgy állíts offset-et meg nyugalmit is.
(#) Kovidivi válasza saraha hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Akkor szerintem is már régóta baj van az erősítővel: Bővebben: Link
(#) Imi65 válasza saraha hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Korábban Alkotó leírta, Ő hogy szokott tranzisztort kimérni az általa "előállított" célműszerrel. (Ha van mutatós műszer, akkor azzal is "működik" a dolog.) Ha nem tudja korrekt módon a félvezetőket kimérni, a javítás csak véletlenül sikerülhet. Péter barátunk dicséretes kitartással rendelkezik, de - még mindig - elméleti tudás hiányával küzd.
Péter! Kérd valakinek a gyakorlati segítségét, mert erre még nagyon sok pénzt rá fogsz költeni, anélkül, hogy szakmailag fejlődnél valamit. Gyakorlatilag semmivel sem vagy előrébb, mint decemberben, és ez hibás szemlélet következménye. Hiába gondolod, hogy sokat kell gyakorolnod, ha nem tudod, mit csinálsz! Nem érted a kapcsolás működését, nem látod át, mi mivel van összefüggésben, nem ismered a félvezetők elméletét, és kimérni sem tudod őket. Erre alapozva balgaság ezt így tovább csinálni. Újabb, és újabb kudarcok érnek, a végén az egészet a sarokba hajítod, és abbahagyod. Mindezt csak azért, mert előbb akarod a termést betakarítani, mielőtt elülteted.
Arra kérlek, ne rendelj újabb tranyókat, mert azok is rendre tönkre fognak menni (mint az előzőek), kár értük, kár érted. Tedd egy picit le, csak a rajza legyen a kezedbe. Tedd fel magadnak a kérdést: Ez az alkatrész miért van ott, mi a szerepe? Amíg határozott választ nem tudsz adni bármelyik alkatrészre vonatkozólag, addig ne akard megjavítani, mert az eredményed esetleges lesz. Állunk rendelkezésedre.
(#) peter1995 válasza saraha hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
És a + tápágban levő biztosíték mitől mehetett ki.?A végtranyó zárlatától?
(#) peter1995 válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Kimértem a tranyókat ami rossz volt kicseréltem.Csak most még nem tudok próbálni mert elszállt a biszti.Gondolom mikor zárlatos volt a végtranyó.
(#) saraha válasza peter1995 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Szia.
Ne haragudj azért amit most írni fogok de így visszaolvasva ez a véleményem.

Itt csak egyetlenegy probléma van és azt TE is tudod mi az, igaz?
Sajnos te még csak nézel de nem látsz!
(#) Imi65 válasza peter1995 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Idézet:
„Péter! Kérd valakinek a gyakorlati segítségét, mert erre még nagyon sok pénzt rá fogsz költeni, anélkül, hogy szakmailag fejlődnél valamit. Gyakorlatilag semmivel sem vagy előrébb, mint decemberben, és ez hibás szemlélet következménye. Hiába gondolod, hogy sokat kell gyakorolnod, ha nem tudod, mit csinálsz! Nem érted a kapcsolás működését, nem látod át, mi mivel van összefüggésben, nem ismered a félvezetők elméletét, és kimérni sem tudod őket. Erre alapozva balgaság ezt így tovább csinálni. Újabb, és újabb kudarcok érnek, a végén az egészet a sarokba hajítod, és abbahagyod. Mindezt csak azért, mert előbb akarod a termést betakarítani, mielőtt elülteted.
Arra kérlek, ne rendelj újabb tranyókat, mert azok is rendre tönkre fognak menni (mint az előzőek), kár értük, kár érted. Tedd egy picit le, csak a rajza legyen a kezedbe. Tedd fel magadnak a kérdést: Ez az alkatrész miért van ott, mi a szerepe? Amíg határozott választ nem tudsz adni bármelyik alkatrészre vonatkozólag, addig ne akard megjavítani, mert az eredményed esetleges lesz. Állunk rendelkezésedre.”


Az előbb - igaz Sarahához - de ezt írtam. Ha nem fogadod meg többünk tanácsát, akkor sem tehetünk semmit, legfeljebb nem segítünk kilátástalanul tovább. Utoljára mégis arra kérlek, hallgass a tapasztaltabbakra, ne fuss felesleges köröket, ez a kapcsolás még bőven meghaladja a jelenlegi képességeidet. Tessék megtanulni az elektronika alapjait. Köszönöm!
Ui: Míg ezt a hozzászólásaidból nem látom, tapasztalom, addig nem lesz értelme, hogy segítsek.
(#) david224 hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Szasztok ! Van egy aiwa xa-003-as erösitőm. A tape felíratú gomb már nagyon rosszul működik rajta. Szerintetek ilyen gombot lehet venni valahol és egyszerüen kicserélni? Vagy ez reménytelen?Mellékelem az erösítő képét! Köszönöm előre is a segítséget.

aiwa.jpg
    
(#) Imi65 válasza david224 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Áááá, nem!, Nem a nyomógomb ott a problémás, hanem ami mögötte van! - Mondaná erre Galla Miklós, ha látná a bejegyzésedet.
Nem tudod a műsorforrást más nagy jelű bemenetre dugni (CD, tuner, stb., a phono-t kivéve)?
(#) david224 hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Mindegyiken megy ! Azon is csak kontakt hibás néha elhallgat az egyik hangfal .Aztán megnyomkodom és működik! Egyszer már javítottam kb jó is lett csak labilis belül a gomb nagyon gyenge!
(#) Imi65 válasza david224 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Te látod, milyen elven működő kapcsoló van benne, nem hinném, hogy ezzel a készülékkel sűrűn lehetne találkozni. :nemtudom:
(#) david224 hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Esetleg webshop-ot tudnál ajánlani ahol lehet hasonló dolgokat venni? hqvideo-n nem találtam.
(#) Imi65 válasza david224 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 / 1
 
Ezzel nehéz mit kezdeni, nagyon össze vannak - az árnyékolás miatt - rakva. Pedig általában márkás - legtöbbször ALPS - kapcsolók ezek. Erre próbálj rákeresni.
(#) david224 válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
ok köszönöm! Majd megnézem még hátha a kapcsolón van tipuszám! Hello!
(#) peter1995 válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Jólett.
3 vezérlő és 1 végtranyót kellett cserélni.Most már megpróbálok rá vigyázni. :yes:
(#) szamóca válasza peter1995 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Gratula Neked akkor.
( De azért két tanú, videó, és közjegyző által hitelesített működési okirat nem ártana erről a kijelentésről. )
(#) gleccser16 hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Helló.

Megépítettem a Vf2 60V-os változatát. Nem sok sikerrel. Élesztéskor a kimeneten -8V egyen fesz. volt kint és a irfp240-es végfet melegszik. A kapcsolást átnéztem. Nincs zárlat és szakadás sem.
Élesztéskor a tápágakba 100ohm-os ellenállásokat tedtem, bemenetet rövidre zártam és a kimenet nem volt terhelve. Sajnos nincs szkópon sem labortápom csak egy jobb fajta multiméterem. Egyébként az irfp9240 nem melegszik, ez igy jó? Táp fesz is rendben van.

Akinek van valami ötlete az segítsen már.
Következő: »»   509 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem