Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   153 / 489
(#) Carlen hozzászólása Ápr 1, 2010 /
 
Óra mutatóval ellentétesen forog. Próbálkoztam, ha bármelyik sort kikommentelem, akkor már érzékeli a táv jeleit, viszont rögtön meg is fordul a kijelzés...
(#) janocsi válasza Carlen hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Szia!
Akkor kell a sor elejére a pontosvessző!
Valami más lehet a gond, keressúk majd tovább a probléma okát. Ez lehet hogy eltarthat egy ideig.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 2, 2010 / 1
 
Szia!
Mégsem kell az a pontosvessző a sor elején!

Már tegnap jó lehetett volna a propeller órád, ha azt az ominózus pontosvesszőt kiveszed a jelzett sor elől, és újra lefordítod. Mégegyszer iderakom, hol is keresd.

";" #define MotorCounterClockWise ;Ha a #define előtt ott a pontosvessző, akkor az óra járásával megegyező irányban forgó motor kell!

Próbaképpen lefordítottam és beégettem a programot egy "teszt" propellerbe. Néhány felevétel erről, és a kész HEX filéd.
(#) Hp41C válasza Carlen hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Szia!

Tegyél fel egy képet...

Szia
(#) Carlen válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Nah hát kiszedtem onnan a pontosvesszőt, és betettem oda, ahol az RC-5 ellenőrzés folyik. Lefordítottam, és MŰKÖDIK!! Örök hálám ezért! Köszönök minden segítséget!
(#) janocsi válasza Carlen hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Szia, Gratula!

A fentebbi "hex" állományt kifejezetten Neked fordítottam, azért azt is kipróbálhatnád beégetve. (Abban javarészt a távidra jellemező RC5 kódok vannak). Ha nem jól működnek a fúnkciók a távi valamelyik Philips kódjával, (pl. 552), vissza tudod írni a most működő programot azonnal.
Ezután néhány felvételt is szeretnék az órádról majd látni, ha az publikus.
(#) Carlen válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Csináltam róla egy videót. Sajnos mint említettem a forgása elég lassú, az életben még tűrhető, itt a felvételen nagyon látszik... És sajnos az infra LED fénye is. Arról nem is beszélve, hogy nagyon rossz a minősége, de hát ez van.

Videó
(#) patexati válasza Carlen hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Szia! Szuper lett az órád! Ha mindenképp PC ventivel akarod az órát hajtani akkor próbálj meg jó régi P2-es tápot szerezni abban kb kétszer erősebb a motor! Esetleg a mostani motort is meg lehetne kicsit tuningolni ha nem a hall kapcsolná közvetlenül a tekercsek polaritását hanem két tranzisztoron keresztül így nagyobb áramot bírna el és erősebb lenne! A kiegyensúlyozáson is nagyon sok múlik az a legelső dolog mit be kell lőni
(#) janocsi válasza Carlen hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Szia!
Egy ilyen összeállításra számítottam. Nagyon komoly és sikeres dolog az, ha valamilyen elkészitett eszköz pont úgy működik, ahogyan " itt le van írva". Ezek után már bátran meg lehet épiteni a következő generációs propeller clockot, ahhoz is minden megtalálható itt a fórumon, Hp41C ajánlásaival. Mégegyszer gratula!
(#) Carlen válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Még egyszer köszi a segítséget, valószínű lesz egy második generációs darab is a közel jövőben. Majd arról is teszek fel infókat. Utánajárok Hp41C információinak, köszi a tippet!
(#) Carlen válasza patexati hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
A kiegyensúlyozást már belőttem, és való igaz, hogy jobban forog tőle. Az a helyzet, hogy ezen már nem szeretnék módosítani, ez jó így ahogy van. A kövi darabomat viszont már valami combosabb ventivel szeretném feléleszteni.
(#) diablox hozzászólása Ápr 9, 2010 /
 
ka8310-el szerelt video motor elindításába szeretnék segítséget kérni az ic melyik lábara mit kössek pontosan?
visszaolvastam de ahogy írták úgy nemindult
(#) janocsi válasza diablox hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Szia!
Egyik hozzászólásomban egy ilyen IC-vel szerelt motor elidításával foglalkoztam, azóta is működik.
Ebben, és előtte is:
(#) Hp41C hozzászólása Ápr 9, 2010 /
 
Sziasztok!

Kísérleteztem a video motor trafóján történő adatátvitellel. A PWM vezérlésből pulzusokat hagytam ki, a rotoron a váltó feszültség középértékét mértem. Az átviteli teszt sikeres (a fényerő állítós verzión még a vételhez szükséges komparátor is ott van az LM358-ban), de a trafó sípol...
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Szia!
Ha sikerülne úgy megoldanod, hogy általános üzemben ez elkerülhető legyen, és csakis akkor "csiporogjon" a trafó, ha adatátviteli parancsot kap, akkor mégis használható ez a lehetőség.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Szia! Valami interferencia lehet a hangferkis tartományban szerintem. Ez nagyon jó lehetne pedig ha jól gondolom nem kéne akkora pic sem meg nem kéne RTC elem infra,stb Persze ez elég egyszerűnek tűnik így de te tudod milyen bonyolult a programot átírni. A bázis végezne minden kiszolgálást a rotor csak kivetítené. Kérdés mennyi adat vihető át adott idő alatt. PWM frekit próbáltad változtatni? Hagyományos légmagos nem vinné át?
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Szia! Valamiféle mechanikai probléma lehet, amikor a bázis be- vagy kikapcsolja a trafót, akkor is hallani egy-egy kattanást. Azt próbáltam, hogy a 0 bit adásakor minden második PWM pulzust kihagytam (ez fenntartja a táplálást), ekkor a kapcsolgatás frekvenciája 2.5kHz, ami elég jól (kb. ugyanúgy, mint a kerámia csipogó) sípol. Csak a DCF77 időszinkronra és némi beállítási információra gondoltam.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Ha van időszinkronizálás szükséges az RTC?
(#) Rober_4 hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Van olyan projekt ahol több ilyen megjelenítőt fűznek fel egy tengelyre, de azokat csigavonalban eltolva? Így az eszköz alkalmas lehet ténylegesen 3d-és megjelenítésre?
(#) Hp41C válasza Rober_4 hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Szia!

Ez hogy tetszik ? Itt egy félköríven elhelyezett RGB ledekkel felépített kijelzőt forgatnak...
(#) mrbini válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Ez nagyon állat csak rajzot nem találni hozzá
(#) Hp41C válasza mrbini hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Szia!

Egyszer valaki már belinkelt ide vagy a wand óra topikjába egy hasonló szerkezet videóját, de most nem találtam meg. AVR -ről és sok shift regiszterről lehetett tudni...

Aztán még a program se lenne rossz...
(#) Rober_4 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Igen ilyeneket néztem, meg a 3dkockát de ott takarták a ledek egymást. Viszont egy ilyen elrendezésben szerintem menne a valós 3d megjelenítés, nem csak egy felület.
(#) mrbini válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
De kinézetre is elég profi
(#) janocsi hozzászólása Ápr 25, 2010 /
 
Sziasztok!
Kis nosztalgia egy első szériás propeller órám időszerű megújításával.. A PIC16F628(A) programja is már a fordulatszám és a köríves másodperc kijelzéssel működik, Hp41C továbbfejlesztett változatával. Ez egy teszt órának minősített szerkezet, számtalan program kipróbálására használtam már. Kommersz, diffúz 3mm-es LED-ekkel szerelt, mégis elegendő a fényereje egy nem túl világos környezetben. A PC ventilátorra épülő óra nem nagy fordulattal, 900-950F/min, elég zajtalan működést eredményez. A pontrácsos nyákra készített áramkör bizony elég idejétmúlt, mégis nagyon megkedveltem ezt a nyűhetetlen, kinézetre is ”ronda” szerkezetet. (A 7db propeller óráim közül, ő az 1.)
Néhány felvételben a mai állapotáról, amely talán még mindig nem a végleges formája(?)
(#) Blade666 válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Ezt SMD alkatrészekkel csináltad? Amúgy a propeller clocknak van újabb terve, mint ami fent van az oldalon?
(#) Hp41C válasza Blade666 hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Szia!

Többféle is van:

Propeller:
- 16F628(A) - program hibák javítva, fordulatszám mérése, hét napjának kijelzése számmal.
- 16F628(A) + PCF8583 RTC - áramkimaradás esetére.
- 16F648A + PCF8583 RTC - hét napja szövegesen.
- 16F886 + PCF8583 RTC - hét napja szövegesen 16 nyelven, hőmérséklet, páratartalom, buffer feszültség mérése.
- 16F886 + PCF8583 RTC - hét napja szövegesen 16 nyelven, automatikus fényerő állítás,
hőmérséklet, páratartalom, buffer feszültség mérés.
Bázis:
Minden verziónál RS232 kapcsolat PC-vel, Windows-os kezelő program:
- 16F628(A) + PCF8583 RTC: 20 időpontos ébresztő / kapcsoló óra,
- 16F87, 16F88 + PCF8583 RTC: 40 időpontos ébresztő / kapcsoló óra
- 16F886 + PCF8583 RTC: 40 időpontos ébresztő / kapcsoló óra, DCF77 szinkron, hőmérséklet, páratartalom mérés.
Távirányító:
- 16F84, 16C84, 16F628(A): 48 parancsos verzió, 16 eszköznek tud parancsot küldeni. (Assembler verzió - nem kell C fordító)

Az összes tervet, programot feltöltöttem már.
Még egyszer köszönet a közreműködőknek: janocsinak, patexatnaki és még sokaknak...
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy propellert, (f628), készitettem el Calibra nyáktervei alapján, (tudtommal még senki sem építette meg, vagy próbálta ki), amely RTC-vel is fel van szerelve. Elsőre elindult egy próbaverziós PC ventillátoros bázissal, de az RTC-vel még gondjaim vannak. (Elfelejti a beállításokat). Nagyon könnyű lett a forgórész, 1300 fordulat fölött dolgozik, teljesen rezgésmentesen. A berezgés mentesítést, ill. a centizozást, már az alkatrészekkel összeállított propelleren elvégeztem úgy, hogy a központi ledet nem forrasztottam be. A led két fúratán lett egyenként, egy tűvel a vízszintes beállás kiegyensúlyozása. Hol az egyik oldalara fordulva a fúratok változtatásával, hol a másik oldalra fordulva lett plusz ón forrasztással a nyákon kialakitott felületekre, mig az egyensúly jól be nem állt. A motor forgórészére szerelés után semilyen berezgést nem tapasztaltam. A következőkben az RTC áramkörét fogom leellenőrizni, erről majd később írok.
Néhány felvétel az "egynapos" propeller elkészítéséről, majd a teszteléséről.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Szia! Szuper lett Mi a baj az RTC-vel ki/bekapcsoltad a külső kört és megvártad a percváltást? Én is ezt akartam elkészíteni de aztán jött a 886-os verzió
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Feltudnád rakni a prop hex-et?
Mert nekem a fordulatot nem akarja kijelezni a meglévővel.
Köszi!
Következő: »»   153 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem