Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   14 / 138
(#) hockf hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
Sziasztok,

katalógus és normális egyéb információk hiányában az alábbi kérdésem akad:

12AX7/PCC83/ECC83 csövek egymástól csak a fűtőfeszültségben térnek el? Vagy van más különbség is? Ha csak a fűtés eltérő, a PCC83 mit használ?
Köszönöm előre is!
(#) hockf válasza hockf hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Senkinek semmi ötlete? Én egy csőtáblázat-linkért is nagyon hálás lennék, ha tudna valaki...
(#) hockf válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) Jackass hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. Riello elektroncsövekhez hol lehet adatlapot szerezni? Még nincsenek nálam és a pontos típust sem tudom. Sehol sem találtam adatlapot semilyen riello csőről. Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza Jackass hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Szia!
Csak a cső típusa kellene. A típushoz lehet adatlapot találni, nem a gyártóhoz.
(#) Jackass válasza kadarist hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Rendben van! Nemsokára megtudom a típusokat remélem
Kerestem olaszul is őket mint elektroncsövek de úgysem találtam semmit. Amint megtudom a típusokat írok!
Szép napot!
(#) Jackass válasza Jackass hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Üdv!

Végre megvan a típus: PTW P1212. Ha minden igaz trióda. Különleges csövek? Mennyit érhetnek? Riello gyártmány. Elvileg teljesen újak.
Előre is köszönöm!
(#) bakos13gab hozzászólása Máj 23, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy ismerősömtől hozzájutottam egy elég nagyméretű csőhöz (szerintem valami adócső lehet). A jelzése talán FK3-100 és 1944-es gyártmány. Alul 4 kivezetése van, felül pedig egy anódsapka. Nem tudja esetleg valaki, hogy micsoda lehet és hol találok hozzá adatlapot?

Csináltam róla képet is.
(#) klemo86 válasza bakos13gab hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Nagyon szép darab, nem mindennapi látvány Szerintem impulzusmodulátor tetróda, csak a mérete és a felépítése alapján…
(#) Longa György hozzászólása Máj 23, 2010 /
 
Hali.Ha már csövek legyenek sokan.Úgy mutat.
(#) Longa György hozzászólása Máj 24, 2010 /
 
Hali.Ezt nem akarom mind felhasználni, azért tettem fel aképeket hátha másnak is megtetszik.Akár ajándékba is tudok adni belőle.
(#) newman92 válasza Longa György hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Ami engem illet rég fáj a szívem egy körmös foglalatú csőre mint amit az első képen mutattál. Persze csak ha nem baj...
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Azért vannak, akiknek nem is olyan vicces, de ezt Te is tudod.
(#) bakos13gab válasza Action2K hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
És mi lenne a vicc? Ha az egészet PIC hajtaná, csak sok kábel van benne és a hatás ugyanez.
(#) Schins hozzászólása Máj 26, 2010 /
 
tudna segíteni valaki hogy mi a különbség a sima 12AX7 és a 12AX7 Tung-Sol, 12AX7S ,12AX7-C 12AX7A , 12AX7LPS és egyéb végződésű csövek között, egy meglévő csöves előfokoztatú erősítőben szeretnék csövet cserélni de nem tudom mi a különbség.
köszi
(#) NHGY válasza Schins hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Innen nagyjából kiderül melyik gyártó miért látja el ezeket a csöveket megkülönböztető jelzéssel:
12AX7LPS
12AX7-C
12AX7-G-TS
Hátha ez segít...
(#) klemo86 válasza NHGY hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Ebből a szempontból ez egy jó oldal
(#) NHGY válasza klemo86 hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Ismerve a hazai net-es kínálatot csővásárlás szempontjából sem utolsó ...(főleg ami a dolog anyagi részét illeti)
(#) Schins válasza NHGY hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Köszi, pont ezt az oldalt találtam én is csak mivel nem sokat tudok a csövekről(csak a hangjukról) ezért nem tudtam dönteni, de ha jól értem akkor bármi is van a12AX7 után az nyugodtan használható a jelzésnélküli 12AX7 cső helyett? Illetve nekem még azt tanácsolták hogy ha szebb hangzást akarok akkor ecc83 as csövet tegyek bele. ez valóban megálja a helyét anélkül hogy a régi cső ki ecc83 be és kész, vagy nem teljesen kompatibilis a 2cső egymással??
(#) klemo86 válasza Schins hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
De, a 12AX7 az amcsi jelölés, az európai az ECC83, az orosz verzió a 6N2P, de annak van egy belső árnyékolása, amit testre kell kötni, és a fűtése csak parallelben megy 6,3Voltról… Egy jó kis német ECC83 többet ér szerintem bármelyik hasonszőrűnél …ha nem akarod kötözgetni…
(#) NHGY válasza Schins hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
klemo86 kolléga már megírta a választ. Röviden: műszakilag nincs különbség (de a 6N2P nem fűthető 12,6V-ról), a hangjuk viszont erősen izlésfüggő...
(#) Schins válasza NHGY hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Köszi mindenkinek, akkor valószínű kipróbálom az ecc83 as csövet . Elvileg nem tudom elrontani az erősítőt ha csak kicserélem, mert nem szerték semmit kötözgetni az erősítőn.
(#) Bassmester válasza Schins hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
A 12AX7 helyett beletehetsz bármilyen ECC 83-ast, de a ruszki 6N2P-t ne tedd bele, mert ha az ECC -nek 12,6V a fűtése, akkor a 6N2P kiéghet, ha viszont 6,3 -ról ment az eredeti (4-5 láb összekötve + 9 -es láb) akkor nem fog izzani a ruszki cső ,amelynek egyébként jó hangja, kicsi zaja és zéró mikrofóniája van. Nemrég vásároltam egy "marékkal" és már építettem belőlük ezt-azt :yes:
(#) Longa György hozzászólása Máj 30, 2010 /
 
Hali.7199-tipusú csövet mivel tudnám helyettesítteni.PCF82-re Gondoltam, de annak 9 volt a fűtése.Előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza Longa György hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
E-s csővel helyettesítheted, mert azoknak 6,3 Volt a fűtőfeszültsége. ECF80, ECF82 jó helyette.
(#) Longa György válasza kadarist hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Köszönöm szépen.
(#) newman92 hozzászólása Júl 1, 2010 /
 
Üdv! Ma került hozzám ez az kis csövecske, 26 db-ra növelve kis gyűjteményem.

PCF802.jpg
    
(#) Imi65 válasza newman92 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Klasszikus sormeghajtó cső......
Annak idején Dunát lehetett rekeszteni vele.
(#) klemo86 válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Nem csak annak idején
(#) Imi65 válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
[OFF]Igazad lehet, ha azt vesszük, hogy még nekem is maradt legalább 30-40 példány.
Következő: »»   14 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem