Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   535 / 2501
(#) saraha válasza Massawa hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Igen annyi az értékük.
Köszike.
(#) maTaKee hozzászólása Máj 12, 2010 /
 
Helló!
Szeretnék egy kis segítséget kérni: van egy "Hylex PA200W" típusú erősítő, aminek a végtranzisztorai elszálltak. Tettem bele újakat, működött egészen a tesztelésig. Hangfal, és hangforrás rákapcsolása nélkül csak akkor volt hangja amikor teljesen fel volt tekerve a hangerő, de akkor is csak egy kicsi sistergés volt (ami szerintem teljesen normális). Következő lépésként adtunk a bemenetre zenét, de ezzel sem volt teljesen feltekerve a poti, kis idő múlva észre vettem, hogy baromira melegednek a végtranzisztorok, ekkor azonnal ki is lett kapcsolva a készülék, és azóta folyamatosan "búg" az erősítő, még teljesen letekert potikkal is!

Nem azt kérem, hogy pontosan alkatrészre mondjátok meg, hogy mi lehet a hiba, hanem csak annyit, hogy merre induljak el, vagy miket mérjek?

Üdv Mate!
(#) fleta válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Először azt kellett volna kinyomozni mitől mentek tönkre először a végtranyók.Az új tranzisztorok berakása után egy 10-40 Ohm értékű 2-3 wattos ellenállást be kellett volna tenni a tápba, sorba . Ez megvédené a tranyókat. Neked valószínű egyenáram van a kimeneten. Nem ismerem ezt az erősítőt, védelem nincs benne? Ha rajzot tennél fel többet tudnánk mondani.
(#) maTaKee válasza fleta hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Helló!
Tartok tőle, hogy túlmelegedés miatt mentek tönkre, ugyanis hűtőborda nincs benne, csak egyszerűen hozzá vannak csavarozva az erősítő dobozához.
Védelem semmi nincs benne!
Rajzom sajnos nincsen, esetleg képet tudok felrakni, ha az jó...
(#) fleta válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Háztáji erősítő? Hűtőborda nélkül.... érdekes. Lássuk a képet!
(#) vaszil29 hozzászólása Máj 12, 2010 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy KENWOOD KRF-V5050D házimozi erősítőm.
csak az a gondom, hogy az egyik oldala kihalt (gondolom végfok)
meg is találtam benn két ic-t STK-413020A,
STK-412020A
Az lenne a kérdésem, hogy honnét tudnék szedni leírást a végfokokrol?
És ki tudnám e mérni, hogy a 2 alkatrészből melyik halt meg?
Az alkatrészek adtlapjainak a likjeit megköszönöm és a trovábbi segítséget is.
űdv szabi
(#) maTaKee válasza fleta hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Helló!
Tessék a kép! Amúgy most néztem újonnan 115.000huf volt valahol. A véleményemet inkább nem írnám le erről az erősítőről...

Szerk.: ha egyenáram lenne a kimenetén, akkor azt tudnám mérni, nem? Ha igen, akkor viszont a válaszom: nem, nincs egyenáram a kimenetén!

DSC08528.JPG
    
(#) janimester hozzászólása Máj 12, 2010 /
 
sziasztok , megépítettem 2x a tda 7294 et ugyebár... de van rajta némítás nosza annak be kell kapcsolva leni hogy működjön vagy nem ,?? mert nekem most nem működik :S lehet hoogy ott hibádzik a dolog hogy nem szimmetrikus tépot hanem egy 20v egyenírányított trafót alakítotam átt diódákkal és puferrkondikkkal és bár így is leadja a -20 +20 GND-t de nem hallatszik semmi a hangszóróm lehet hogy kevés neki ez a trafó ? (EZT A KAPCSIT ÉPÍTETTEM lásd a linken ) Legyetek szívesek mihamarabb segíteni mert már télleg nemtudom mi a baja

a googleba üsd be ha nnincs kint a linkem hogy tda7294 egyben sorry de kezdő vagyok az oldalon és a legelső találat (magyar) ott van a letölthető mellékletében a kapcsi meg egyebek

00536.jpg
    
(#) fleta válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
A képről nem sok minden látszik, csak annyi hogy a doboz viszi el a hőt.Annyit csináljál meg, hogy tegyél a táp útba ellenállást, és mérjél a kimeneten egyenáramot. ha pár milivoltnál több van, akkor baj van. Ha a tápfeszt méred a kimeneten, a tranzisztorok elszálltak.Sajnos rajz nélkül, meg minden nélkül nehéz megmondani mi a baj. Először is mérd meg a tápfeszt, ha szimetrikus, akkor egyformának kell lennie a földhöz képest a két oldalnak. Terhelő ellenállás nélkül ne tegyél be új tranzisztort. Át kell nézni a kapcsolást lehetőleg műszerrel, megmérni a meghajtó tranzisztorokat stb. A végfoktranyó valamiért tönkrement, és először azt kell megkeresni hogy mitől.
(#) janimester hozzászólása Máj 12, 2010 /
 
kérem valaki mondjon valami okosat a tda7294es ckapcsimra
(#) saraha válasza janimester hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
"A végerősítő akkor szól, ha a mute-csatlakozás nyitva van, részemről kapcsolóhoz vezettem ki."
Ez az idézet onnan van ahonnan a rajzod!
Szimmetrikus táp kell neki mindenféle képpen,ha mindent jól csináltál akkor +-20V-ról is szólnia kellene.De legyen legalább 100W-os.
(#) suhanc hozzászólása Máj 12, 2010 /
 
Sziasztok.
Szóval nekivágtam egy jfet-es kis erőlködőnek de nem működik így kicsit elszomorkodtam.
Pontosabban ezt.. Mind1 is. valamilyen kis egyszerű fet vagy tranzisztor mert ic-set nem akarok mert az nem olyan jó. 12v os táp mert az van itthon egy csomó.Létszíves valamilyen szépet.
Köszönöm szépen előre is.
Üdv.:Suhanc
(#) kadarist válasza suhanc hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Ez egy kisjelű előerősítő. Milyen erősítőt szeretnél? Hangszóróhoz?
(#) trionaudio válasza kadarist hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Szia , szerintem csinálhatsz egy komplementer végfokot a végére. kell bele egy mondjuk bc182 vagy egy 2n2222 . emittere testen van egy kis értékü ellenálláson keresztül. a kollektora tápfeszen van. ellenálláson kersztül, a bázisára kerül a bemenö jel, 1-10µF kondin, a vég tranzisztor lehet akármilyen teljesitmény tranzisztor, vagy fet. (bd243 is akár . npn, kell, mert a meghajtás ellen ütemben történik.
(#) kanocos hozzászólása Máj 13, 2010 /
 
Sziasztok
A mellékelt erősítőben kérem segitségetek. A rajzon szereplő 3523as 22ohmos ellenállás (9oldal táp rész darlington mellett jobbra) pillanatok alatt felforrósodik elkezd égni. Cserélt cucc benne a 6516os számú zener (darlington alatt) BZX79/C20 ehelyett egy ZPD 20ast tettem be. Az egyik végfokban cserélve lettek a végtranyók nagyobbra BD318 és BD317re. A relék nem húznak be. A félvezetőket átmértem nem találtam hibát. Mi lehet a probléma szerintetek?
http://www.speedyshare.com/files/22409865/22ah305.pdf
(#) DB Thündér válasza janimester hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Hello!

Csatoltam a kapcsolási rajzot az erősítődhöz!
Anno én is építettem ilyet, elsőre nem sikerült mert rossz táppal azonnal kinyírtam az IC-t!
Utána vettem bele egy új IC-t azzal már ügyesebben bántam jó tápot adtam neki és újraforrasztottam és lás csodát működött!

Idézet:
„de van rajta némítás nosza annak be kell kapcsolva leni hogy működjön vagy nem ,?? mert nekem most nem működik”


Erre a válaszom: Akkor szól az erősítő, ha a mute-csatlakozás nyitva van

A legfontosabb az IC-re hűtőborda kell ezt ne feledd láttam már olyat aki nem tette rá és fel se tűnt neki!

Remélem sikerült segíteni! Ha a válaszomban tévedés van nyugodtan javítsatok ki!


Most vettem észre már beelőztek
(#) Bassmester válasza DB Thündér hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Hali!

Nálam olyankor szokott szólni, amikor a "mute" kivezetés, a (+) azaz pozitív tápághoz van zárva. Ha nincs zárva akkor nem szól. Van a 7294-nek saját topikja, érdemes inkább azt olvasgatni, részletesebben taglalja a témát :yes:
(#) maTaKee válasza fleta hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Helló!
A végtranzisztorok jók, azokat megmértem. Ma viszont újabb "betegséget" produkál: ha a kimenetéhez hozzáérek a kapcsolásban levő tekercs elkezd zizegni, a kivezérlésjelző pedig világít mint egy karácsonyfa!
A táp része csak egy egyszerű 26VAC-s egyenirányítás, az is rendben van, már megmértem.
(#) Doncso válasza kanocos hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Szia, hol az erősítő rajza?
(#) hangszoros válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Tuti, hogy gerjed
2-5 Ohm sorba 100-200nano a kimenetre ha nincs. Ha van ellenörizd
(#) saraha válasza Doncso hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Szia.
[OFF]Ott van a pdf amit belinkelt.
[/OFF]
(#) kanocos válasza Doncso hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
A 'bövebben link' alatt megtalálod. Változott a helyzet azóta terhelés nélkül semmi gond nincs húz a relé, viszont ha hangszórót kötök rá lassan kezdenek halványulni a ledek és szólni se szól. Relé behúzás után búúg adok rá hangot és néha néha egy darabkát hallani a zenéből és a 22ohmos ellenállás ég meg.
(#) Doncso válasza saraha hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Jaj tényleg, a link megvolt, csak valami buta oldalra navigált, de már megvan.
(#) Doncso válasza kanocos hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Így elsőre, nekem az tünik fel, hogy ugye a 22R utáni rész , nem más mint egy fesz stabilizátor, namost, a 22R egyébként is melegedősnek van ott, ha jól látom, mivel ott van a felkiáltó jel, gondolom nagyobb watt számú kellene oda, mekkorát tettél be? Amikor cserélted a végfok tranyókat, nyugalmit ilyeneket beállítottál? Tápfeszültségeket, a tápegység részein megmérted? Ezek hogy állnak?
Üdv. Doncso
(#) maTaKee válasza hangszoros hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Helló!
Gyárilag nincs a kimenetén, most tettem de kb. mintha ott se lenne, ugyanúgy megvan a zizegés. Egyéb ötlet?
(#) kanocos válasza Doncso hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
a 22ohmos természeteesenelég nagy pontosan nem tudom hány wattos de ffizikailag nagyobb is mint ami eredetileg volt benne. nyugalmit viszont nem állitottam tápfeszt néztem diódán +-30volt. nyugalmit azért nem állitottam mert mig beállitom szénné ég az ellenállás. igaz annyi eszem még nem volt hogy terhelés nélkül állitsam
(#) saraha válasza kanocos hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Mi volt az oka egyébként a végtranyák cserélésének?Utána romlott el vagy már előtte is melegedett?
(#) Doncso válasza kanocos hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Szerintem, ha az a 22R szénné ég, akkor utánna van valami zárlat, nem lehetséges, hogy nem jó az a BD667, vagy amit táplál az a stabilizátor rész, az zárlatos? A relé elképzelhető, hogy azért nem húz be, mert DC van a kimeneten, az lehet sokmindentől ám. Így első körbe szerintem derítsd ki mitől füstöl az az ellenállás, és hozd stabil állapotba, hogy bekapcsolva lehessen mérni rajta. .
(#) Doncso válasza saraha hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Tényleg, ez még én is akartam kérdezni, hogy mik voltak a körülmények? Mi miért mikor lett cserélve?
Üdv.
Következő: »»   535 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem