Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   16 / 489
(#) Kicsa válasza StefuPeti hozzászólására (») Márc 8, 2007 /
 
Üdv!
Nekem is hasonló gondjaim vannak...
Először ment a kapcsolgatás,mostmár nem tudom kikapcsolni...a távom nekem is tuti jó...a forgásirány nekem is fordított...
Esetleg neked a tekercsek nem melegednek nagyon?Mert nekem eléggé melegszenek...
(#) StefuPeti válasza Kicsa hozzászólására (») Márc 9, 2007 /
 
Ma méregettem egy kicsit az órámat. A bázis panel áramfelvétele 250 mA, ha rárakom az álló tekercset akkor az áram az felugrik 2A-re, ez nagyon sok. A bázis panelon az álló tekercs kivezetéseire rákötöttem egy LED + 1K ellenállást sorba, akkor a led KB 1-2 másodpercenként villant eggyet, de ha rákötöm a tekercset ami (1 ohm) akkor ez a tekercs 2A vesz föl. A távirányitóra nem reagál semmit, pedig tuti müködik. Hogy is kéne a bázispanelnak müködni? Esetleg tudna valaki segiteni?
(#) vicsys válasza StefuPeti hozzászólására (») Márc 9, 2007 /
 
Az előző oldalon már írtam...
Most kellene 1 szkóp, amivel is ránézhetnél a fet gate-jére, hogy van-e rajta 20-40KHz négyszögjel...
A feted nem zárlatos? A 2A nagyon sok!
(#) StefuPeti válasza vicsys hozzászólására (») Márc 10, 2007 /
 
Szkópom sajnos nincs, a FET-em nem lehet zárlatos mert akkor nem kapcsolgatná 1-2 másodperces impulzusokkal az álló tekercsre a feszültséget. Arra gondoltam holnap veszek egy autóriasztó távirányitó elemet (12V) és azt rászerkesztem a forgó panelra, szerinted ez jó ötlet? meddig birná az elem? A visszafele forgó ventillátorhoz készült hex file módositást elküldenéd nekem?
(#) Kocska hozzászólása Márc 11, 2007 /
 
Hello

Öszeratam az órát de nem megy csak a legkülső ledek világítanak, a többi pedig halványan. Mi lehet a hiba?
(#) Kocska hozzászólása Márc 11, 2007 /
 
Kicseréltem a forgórészen a fotodiódát már megy, csak a távirányítóval, ki-be tudom kapcsolni állítani semmit se lehet. Vevőnek tsop1736 ot használtam.
(#) Kocska hozzászólása Márc 14, 2007 /
 
Rakok fel képeket az órámról. Nagyjából kész a forgórészen a ledeket még kicserélem magas fényűre. Meg még bekellene dobozolni. Sajnos még mindig nem lehet beállítani, majd veszek új tsop1736-ot.
(#) hacsi66 hozzászólása Márc 14, 2007 /
 
Sziasztok

Én azt kérdezném hogy a forgórészen levő fototranzisztort mivel helyetesitettétek mert ezt a tipust ami az eredeti rajzon van már nem lehet beszerezni...nem tudom hogy jó e bármilyen infra vevő dióda?
(#) Kocska válasza hacsi66 hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
Szia

Nekem volt itthon egy fotótranzisztor sajnos nem tudom hogy milyen típusú. De most próbáltam ki egy régi egéből kiszedett fotótranzisztorral simán ment vele
(#) vicsys válasza hacsi66 hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
Nagyon sokféle típus jó bele...
Ha az adott típus nem megy akkor a vele soros ell.s értékét kell (általában) növelni.
Nekem vmi noname (ismeretlen típus)van benne és 10x-es ell.s értékkel lett jó.
(#) Lewyz válasza vicsys hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
Sziasztok,

valahogy nekem is elkészült az órám... elövettem leporoltam s észrevettem hogy a fototranzisztorral volt baj mivel ugy kötöttem be mint egy ledet. Megforditottam a polaritást és most beindult . Csak az a baj hogy nem mindig indul be ilyen konnyen, a legtöbbször csak egy masodpercig megy a kijelzö és aztan eltünik meg mindenféle összevisszaságok jelennek meg.... Szerintetek lehet a fototranyo a baj hogy igen érzékeny( nég a napfény is zavarta, az egyik képen latszik hogy a kezem is oda kellett rakjam hogy menjen )? S ha igen akkor ha nagyobb ellenállást kötök sorba az megoldja a problémát?


kösz
(#) hacsi66 hozzászólása Márc 21, 2007 /
 
Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy esetleg valaki nem tenné e fel a forgóállomás nyomtatási rajzát és ha esetleg sprintlayoutal lenne tervezve az még jobb lenne előre is köszönöm .
(#) zoz11 válasza hacsi66 hozzászólására (») Márc 21, 2007 /
 
én pont most álltam neki megtervezni sprintlayoutal. én a ledek sorrendjébe keveredtem bele. Valaki elmondhatná hogy a csatolt rajzon a ledek számozása jól van-e vagy hogy hogyan kell elhelyezni fizikailag a ledeket milyen sorrendbe? Hol van az egyes számú és hogyan tovább??????????????
(#) vicsys válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 21, 2007 /
 
csatoltam
(#) zoz11 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 21, 2007 /
 
köszönöm a gyors válaszodat.
(#) zoz11 hozzászólása Márc 22, 2007 /
 
a PIC 2. lábára mi megy???
(#) Master_of_the_web válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
semmi
(#) zoz11 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
akkor miért van odaírva hogy Tp1?
(#) StefuPeti válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
A 2-es lábon 2,5KHz-et kell beállitani ezzel lehet pontosan beállítani az óra késését-sietését.
(#) Kocska hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
Sziasztok!

Ma vettem a forgórészre új TSOP1736-ot de még mindig nem lehet beállítani. Próbáljam meg más típusú vevővel? Valami ötlet hogy miért nem megy?
(#) Steven19 hozzászólása Ápr 6, 2007 /
 
Láttam a korábbi hozzászólásokban olyat hogy vki HDD motorral akarja csinálni én is ezen gondolkodok,
és a napokban kérdeztem oszt. főnökömet hogy milyen motorokat használnak ilyen célra egy gondolatot mondtam neki hogy "3 fázisút használnak vagy milyet?" Erre ő :Biztos hogy nem vmi speckó motort használnak erre mert egyenáramból nem tudnak előállitani három fázisú váltakozó feszt.
Én az egyszerű agyannal gondolkodván mondtam:
hanggenerátorral előállitják az 50Hz-es váltó feszt. és egymáshozképest 120 fokkal eltolják őket és ezzel kész a három fázis fesz. NEM?? Tulajdonképpen azért gondolkodok HDD motoron mert gyengének bizonyul számomra a venti (12V-os) én eggy régi 5.25"-ős régi vinyót bontottam és ki is próbáltam jó-e, a motor jó csak az elektronika nagy méretű azzal nincs is bajom megoldom, a motor erős mint a bika 3db CD méretű lemezt hajtott szerintem megteszi.Majd küldök képet az én művemről ha vmikor kész lessz oksa??
(#) Last_Scout válasza Steven19 hozzászólására (») Ápr 6, 2007 /
 
nyilván elő lehet állítani a három fázist is az egyenből, de ha olvastad, akkor biztos azt is láttad, hogy valami ic-t használtak a motor vezérlésére... egyébként meg az eredeti elektronika az nem pörgeti? mármint megáll valami hibával, vagy miért nem jó az?
(#) ZLED hozzászólása Ápr 9, 2007 /
 
Hello

Van egy REVOLTEC szöveg kiírós ventim, de elromlott.
Le választotam a kiíró részét, és ráraktam egy kis villany motorra.
ezt a kiíró részt nem lehetne át programozni, hogy mást írjon ki??

venti.jpg
    
(#) andrewforest válasza ZLED hozzászólására (») Ápr 9, 2007 /
 
Hello
Kell legyen rajta valamilyen processzornak vagy mikrovezérlönek! Nézd meg hogy milyen, majd utána lehet gondolkodni hogy hogyan lehet kiolvasni a jelenlegi progit belöle, meg beleirni mást...
(#) ZLED hozzászólása Ápr 9, 2007 /
 
Meg találtam.
Az van ráírva hogy: 612HCE
SMD Alkatrész.
(#) andrewforest válasza ZLED hozzászólására (») Ápr 9, 2007 /
 
hűű hát ez nekem nem mond túl sokat...
elképzelhető hogy valami cél IC végzi a vezérlését?? nemtudom... valaki tud mondani valamit erröl az IC-röl??
(#) Steven19 válasza Last_Scout hozzászólására (») Ápr 17, 2007 /
 
Jónak jó semmi baja csak a bajom az eredetivel hogy nagy a mérete és én inkább a kisebb méretre gyúrok tehát le kellene szednem a panelról és átraknom a bázis áramkörére hogy nagyjából eggy áramkörről működjenek.
Mert a vincseszter panelja tele van felesleges alkatrésszel ami ehhez a művelethez nem kell pl.:EEPROM,+ minden és az az eggy IC kell enkem ami a nekem szükséges motort működteti. És nagyon köszönöm a segitőkészségedet hogy olvastad a hozzászólásomat.Te megépitetted a Propeller Clock-ot??
(#) Last_Scout válasza Steven19 hozzászólására (») Ápr 17, 2007 /
 
Nem, igazából nincs nagyon szabad időm, amiben építgethetnék, de ha építenék is, akkor sem ezt, hanem a video motoros verziót, az jobban teccik, csak az a probléma, hogy ami nekem van video motor az nem olyan mint ami a leírásban van, és a rajta lévő vezérlő IC-hez eccerűen nem lehet leírást találni, a többit megoldanám valahogy...
(#) Steven19 válasza Last_Scout hozzászólására (») Ápr 18, 2007 /
 
Tsá.
Ird már le lécci az ic-d tipusát hátha találok vmit rolla.
(#) Last_Scout válasza Steven19 hozzászólására (») Ápr 19, 2007 /
 
Ok! de csak hét végén tudom, nem vagyok otthon...
Következő: »»   16 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem