Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   6 / 254
(#) zoknee válasza gtk hozzászólására (») Márc 7, 2007 /
 
Szerintem jó az.
Az ellenálláson kb 30V-nak kell esni, mert a cső 150V-on gyújt be (180V-os táp mellett)
Így az ellenálláson (és a csövön) átfolyó áram: I=30/4700 = 6.4mA.
Olyan mint egy előtétellenállás.
Igaz ez kissebb mint 12, de nem világít olyan fényesen, és hosszabb lesz az élettatama szerintem.
Nekem egyébként az anódok előtt 10k van, és az 50k-s poti helyett pedig 100k-t tettem be, és gyönyörően működik 180V-os tápról.
(#) zoknee válasza gtk hozzászólására (») Márc 7, 2007 /
 
Idézet:
„I = 180/4700 = 0,038A”

Egyébként ha mind a 180V az ellenálláson esne, akkor mi jutna a csőnek??? Annak kell az a 140-150V.
(#) Gyu válasza gtk hozzászólására (») Márc 7, 2007 /
 
Helló!
Én nem a 12mA-ra gondoltam, hanem a max üzemi áramra ami 2,5mA.És ebben a kapcsolásban zavaró, ha feljebb állítom, mert annál hangosabban sípolnak a csövek(egyébként függ a sípolás frekvenciája a megjelenített számtól).Megfelelő vezérléssel, talán még hangszórót is lehetne csinálni belőlük
(#) gtk válasza Gyu hozzászólására (») Márc 8, 2007 /
 
A sipolast en is meg fogom majd figyelni.
Idézet:
„Megfelelő vezérléssel, talán még hangszórót is lehetne csinálni belőlük”

(#) gtk válasza Gyu hozzászólására (») Márc 8, 2007 /
 
Tegnap tanulmanyoztam egy regebbi (no mcu) mux modszert a Nixie csovek vezerlesere.Ott is 180V anod aramot hasznal es az elotet ellenallas 33k.Egy T nyitott allapotban sontoli a csovet,zart allapotban meg folyik 33k-on az anod aram.
(#) Gyu hozzászólása Márc 10, 2007 /
 
Tettem a 10Mhz-es quartz helyett 10,24Mhz-es és pontos(legalábbis 5 órán belül nem volt 1mp eltérés), mindenféle állítgatás nélkül.
(#) zoknee válasza Gyu hozzászólására (») Márc 10, 2007 /
 
és milyen tápot használsz hozzá? Olcso állítható falo adaptert? Illetve mi van beállítva a korrekciónál? 50/50?
Én is leértem már hogy fél nap alatt szedett össe 1mp-et.
Még csiszolok rajta, meg kicserélem a 78L05-öt 7805-re.
(#) zoknee válasza zoknee hozzászólására (») Márc 10, 2007 /
 
Idézet:
„Olcso állítható falo adaptert?”

Azaz univerzális fali adaptert? Csak nehezen jön össze a gépelés ezen a szombati pénteken...
Kicseréltem 7805-öt, már jobban 5V az 5V
Kíváncsian várom hogy mit szól hozzá az óra.
Meg gyorsan barkácsltam egy kultúráltabb billentyűt, mer a 7 gombos kábeldzsungel nem volt a legideálisabb
(#) Gyu válasza zoknee hozzászólására (») Márc 10, 2007 /
 
Igazából, csak egy magnóból belezett AC9V-os trafó van rajta, de sztem a fali adapter is megfelel a célnak.Nemtudom mi az a korrekció, igazából annyit értek az óra beállításához, hogy az időt, meg a dátumot betudom állítani.Ha lesz egy kis szabadidőd, akkor nemírnád le nekem , hogy melyik gomb, illetve kapcsoló mire való?
(#) zoknee válasza Gyu hozzászólására (») Márc 10, 2007 /
 
ok, majd leírom, amit megértettem De azt írtad, tudsz németül, nekem meg emlékfoszlányaim vannak...
nekem is kezd mot egész pontos lanni egyébként.
(#) Szamy hozzászólása Márc 10, 2007 /
 
az enyém kész...

http://img0.tar.hu/szamy/size2/28769777.jpg?1173557563&8e09f913fa123214cf6e48d0ce3ba4c3



http://img0.tar.hu/szamy/size2/28769776.jpg?1173558116&f7c69fae720460bc549c4183c06d015e
(#) Szamy hozzászólása Márc 10, 2007 /
 
ez az a bizonyos német verzió,de ledobtam a katód oldalról a 4028-at meg a tranyókat,kapott helyette 74141-et(mikrowill),és át lett tervezve a panel-de gondolom ez feltűnt.egyébként van egy oltári hiba a kapcsolásban.aki most épít ilyesmit először annak el nem indul....,de legalább a progi működik.viszont dcf kell hozzá,mert az órát nem lehet beállítani,csak a dátumot.
(#) zoknee válasza Szamy hozzászólására (») Márc 11, 2007 /
 
Igen, van egy hiba a kapcsolásban, de a nyáktervben már korrigálva van, meg a hibajegyzékben a fejlesztője fel is hívja a figyelmet, hogy lemaradt 3 ellenállás, ami lehuzza a gombokat 0-ra. Én elsőre megépítettem, és elsőre működik, tudok rajta mindent állítani (de sajnos DCF még nem tudott szinkronizálni, lehet hogy még nem tökéletes a DC-DC konv árnyékolása...)
(#) Szamy hozzászólása Márc 12, 2007 /
 
igazad van,de ezek szerint két hiba van.mivel én csak angolul beszélek,német nix,azt hittem ez az ellenállás téma csak nálam van jelen,így nem erre gondoltam(mondjuk erre se jön rá aki először foglalkozik pic-el).én a kvarc melletti 22n kondikra gondoltam.olyan megygyöző,hogy komolya majdnem elhittem még a beültetési is annak megfelelő,nem kerámia tokos.
más: most akasztottam rá a dcf-et,nuku szinkron(szkóppal megnéztem,a dcf ad).te esetleg rájöttél hogy lehet órát állítan?nekem csak a dátum megy.
(#) Gyu válasza Szamy hozzászólására (») Márc 12, 2007 /
 
Hi én úgy tudom állítani az órát, hogy a kapcsolók ki vannak kapcsolva rajta és nyomom folyamatosan a t7 gombot és a t4-t5 gombbal tudom állítani a percet és órát, ha a t3-at nyomom meg akkor lenullázódik.Én frankón beletettem a 22nanós kondikat, bár gyanús volt, de mondom biztos úgy van, aztán nem is működött.
(#) zoknee válasza Szamy hozzászólására (») Márc 12, 2007 /
 
Én szerintem 22pF-osat tettem bele, mert a bauteile.txt alapján vásároltam, a kapcsolási rajzon hülyeségek vannak beírva, azt nem is nézegettem, bár kiirhatta volna, hogy ott nem a helyes értékek és típusok vannak . De már lassan mindenki talál benne hibát, aki megépíti
DCF nekem se megy még, pedig a modul ok, építettem már egy DCF órát régebben, abban tökéletsen működött, és most is van jel, még a másodpercekre is rátalál(T3 gombot ha nyomod, kiirja az aktuális DCF státuszt), de nem tudja venni a pontos időt egyenlőre...

Valakinek csak sikerül a DCF-et beüzemelnie, Haverom csak azért akarja megépíteni ezt az órát.
(#) Szamy hozzászólása Márc 12, 2007 /
 
és manuálisan be lehet állítani,vagy felejtős?-amúgy igen 22pf.
(#) zoknee válasza Szamy hozzászólására (») Márc 12, 2007 /
 
Mire gondolsz?
Az órát a T7 nyomvatartása mellett lehet beállítani a T4 T5-el, T6al pedig resetelni az időt.
A dátomot a T1 nyomása mellett lehe a T4 T5 T6-al. Az ébresztőt pedig a T2 nyomása mellett lehet állítani. Az egyik kapcsolós az ébresztőt kapcsolja, a másik meg átvált számlálóra, ami az IO bemeeten lefutó éleket számolja asszem.
(#) Szamy hozzászólása Márc 14, 2007 /
 
"st4: i/o zum pic, z.b. zaehleingang" tehát ide kell gombot varrnom,amivel léptetem az órát amikor a kapcsolót átkapcsolom?ha igen,hova jön a két kapcsoló? légyszi nem a stekker nevét írd,hanem, hogy a pic melyik lábára megy a vellany.tehát mégegyszer:t4,5,6 ezek hova mennek?köszi előre is!
(#) zoknee válasza Szamy hozzászólására (») Márc 14, 2007 /
 
Hello!

Belinkelem a kapcsrajz azt a részét, ami a gombok csatlakozóit mutatja, ( nem simán az 5 voltot kapcsolgatja a bementre, hanem az anódok kimenő jeleit kapcslják vissza )illetve egy magyarázatot hogy arra a 2x3 as tüskesorra hogy kell rátenni a 7 gombot és két kapcslót. T1-T7 gombok, S1,2 kapcsolók, amik lényegében nem kellenek, ha nem használsz ébresztőt, és a számlálót se.
(#) tibeebe hozzászólása Márc 15, 2007 /
 
http://www.amug.org/~jthomas/watch.html itt egy igazán retro darab.
(#) Szamy válasza zoknee hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
ja kérem,így könnyű , nekem ez a "nixi2 gif" nincs meg.az oké volt hogy arra a tüskesorra kell kötni a t1-t3 at ,de nem értettem hogy 4-6 gombokról mit magyaráz a leírásban németül. thanks. viszont nekem 10 megás kvarccal is siet,minek tegyek bele nagyobbat(10,24-est)?így is le kell fognom pár pikoval,-nekem ez más órakapcsolásnál bevált(kerti öntöző),az kb 5 percet mászik el egy év alatt,pedig kültérben van.
(#) zoknee válasza Szamy hozzászólására (») Márc 16, 2007 /
 
Nekem 22pF-os kondikkal és 10MHz es kvarccal késett nagyon durván. AZt megtaláltam az egyik fájlban, hogy 10.24 MHz-es kell neki(én is arra tippeltem, mert 2.5%ot késett)
Az a nixi2.gif neked is megvan, csak más néven a Nixie-pic könyvtárban a liesemich fájlban (olvasel fájl)
Nekem már jól megy, talán a DCF is összejön lassan
(#) Gyu válasza zoknee hozzászólására (») Márc 16, 2007 /
 
Hi!
Nekem most 10,24Mhz-es quartz-al is késik, már nemtom mi van.Azt nemtudnád leírni, hogy a menüjében hogyan lehet állítani, hogy késsen, vagy siessen?
Előre is köszi!
(#) Szamy hozzászólása Márc 16, 2007 /
 
most,hogy így nézem,tényleg késik.8 óra alatt negyed órát.szerintem,ha beltérben van,kár a szoftvert piszkálni,nagyobb kvarc,és a lába közé pár piko-s kondi.így is,úgy is tökölődés,de ha van a fiókban kondi,egyszerűbb.mint a pic-et írkálni.
(#) zoknee válasza Szamy hozzászólására (») Márc 16, 2007 /
 
Igen, ezt nekem is mondta már haverom, de addig is még szoftverből finomhangoltam. Nem magát a programot írtam át, hanem a tervezője által belerakott menüben állítgatom. Most nem tudom elmondani, hogy hogy lehet állítani,nem vagyok otthon, de addig is bekapcsolás közben nyomnii kell T7et, majd T6-al át kell menni a 2. menüpontba, és ott az órák helyén a DCF-et lehet állítani, a percek helyén negyed másodpercenként 0.78us korrekcio (50 az alapbeallitas) a masodpercek helyen pedig masodpercenkenti 0.78 us korrekcio lehet (50 az alap). Hogy melyik gombbal lehet melyiket allitani, arra nem emlekszek, ki lehet kiserletezni T7-el lehet elmenteni a beallitasokat, es inditani az orat ha jol emlekszek.
(#) Szamy hozzászólása Márc 17, 2007 /
 
köszi,ha minden kötél szakad,kipróbálom.működik már valakinek a dcf?
(#) Gyu válasza zoknee hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
Köszi az infókat!
(#) tams hozzászólása Márc 20, 2007 /
 
Üdv!
Honnan lehet ilyen nixit szerezni? Gondolom jó drága.
(#) Szamy hozzászólása Márc 20, 2007 /
 
én pl a vaterán vettem használtan egy panelen 15 db-ot 2500-ért. amúgy télleg nem olcsó.van egy cég, ilyesmivel foglalkozik:

http://www.elektroncso.hu/lista.php
Következő: »»   6 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem