Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   265 / 1273
(#) jofy válasza kadarist hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Szia!

Még nem csináltam vele semmit. Hol kezdjem?
(#) jenci2007 válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
már megoldotam a hangot csak most egy másik poblémával kűszkődők nemtudom a menű funkciot rlérni
(#) jenci2007 válasza jenci2007 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
á sehogyan nemtudom behozni szereztem 4 fajta univerzális távirányitot de egyiksem hozza be a menűt vagy hogyan kell ezen a tv n csatornát keresni ? valaki nemtudja


tipus : Grundig Sydney ST

csatoltam egyképet a tv ről
(#) kadarist válasza jenci2007 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
CUC... Micsoda ez? A hanggal mi volt a baj?
(#) kopaszs válasza kadarist hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Csáo arra tudnál valamit mondani hogy a R808 mért melegszik ez mért lehet?
(#) jenci2007 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
a hangal csak anyit csináltam hogy van a power kapcsolonál egy csatlakozo hát kihuztam és jo a hang ami csak arra szolgált hogy mikor bekapcsolod elől akkor táv nélkűl is bekapcsoljon

mostmár jo csak a menűbe nemtudok belépni .hogy a csatornát kerestetni tudjam .

CUC 5511
(#) kadarist válasza jenci2007 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Szerezz be eredeti távirányítót.Bővebben: Link
Segítség: Bővebben: Link
(#) jenci2007 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
akkor nem is jo egy univerzákis sem hozzá ?
(#) kadarist válasza kopaszs hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Annak a melegedése normális. az a lemágnesezés PTC-je. Még mindig nem indul a tévé?
(#) kadarist válasza jenci2007 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Ezek szerint nem.
(#) jenci2007 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
de van egy Grundig telepilot v80 as távirányitom . És az visz mindent van rajta (í) gomb is meg tanithatos ugy tudom
is csak nincsen meg a kőnyve igy a kodokat nemtudom
(#) jofy válasza kadarist hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Szia!

Úgy értettem, hol kezdjem el méregetni az elkókat, melyik részen?
Köszi!
(#) siadam hozzászólása Máj 21, 2010 /
 
udv egy goldsztar tv hez szeretnek segitsegetkapni aminek csak egyszeribol elment a hangja minden segitseget meg koszonok
(#) kadarist válasza jofy hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Kezdd a primer oldali kis elkóknál. Haladj tovább a szekunder oldalon. Cserlélgess, és ne mérj!
(#) kadarist válasza jenci2007 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
A P/C gombot kellene megtalálni.
(#) kopaszs válasza kadarist hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Nem az anyát pedig már hoztam bele új ict is most már odáig eljutottam hogy nem vágja ki a biztosítékot de még mindig semmi szerintem valami szakadás lehet mert ugye a bizti nem megy ki vagy áram ellátási probléma hogy kevés az áram vagy nem tudom.Az icén még mindig más áramot mérek mint ami a rajzon van.De nekem gyanús a T801 trafó is mert a Q802 tranzi collektor lábához 170 v ir a rajz de én talán nyolc voltot ha mértem.Őszintén nagyon tanácstalan vagyok pedig tévészerelőnél vettem az alkatrészeket és vittem a rajzot de nem igen tudott mondani semmit vagy talán nem is akart mert régről ismerem és tudom milyen ember úgy tényleg nem tudom.
(#) kadarist válasza kopaszs hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Ahhoz képest, hogy a kis trafó cseréje előtt legalább a bizti kiment, meg a tranzisztor melegedett. A trafócsre után meg semmi. A trafócska tekercsei nem szakadtak? Nyákfólia ép?
(#) ferko33 hozzászólása Máj 22, 2010 /
 
sziaszok kis segítséget kérnék van egy kb 4éves lg projektoros tv és bármilyen csatornát nézek rajta ha olyan a fény viszony a bal sarokba látszik a rtl klub felirat pirosan és még a tv2 is a jobb sarokba halványan régen antánárol használam de most csak beltiri van rá kötve
beleéget volna a vászonba?de hát ez nem perzselő
szerelőt kérdeztem de még ilyet nem halot projektorosnál
mi lehet vele?

DSC00415.JPG
    
(#) kadarist válasza jenci2007 hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
A hangszaggatással kapcsolatban annyit, hogy a hálózati kapcsoló szétszedése és kitisztítása után megjavul a hangerőszabályozási probléma.
(#) attila1 hozzászólása Máj 22, 2010 /
 
Sziasztok. Sharp 55cm-es tévé,és a következőt produkálja: a kép felső részén vízszintesen kb.3-4 cm szélesen egy fehér csík van.Minden csatornánál és a menü-nél is látszik.Ez mitől lehet?Köszönöm a segítséget előre is!
(#) jenci2007 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
De az a baj hogy ezen nincs ijan gomb csak I gomb van na most a URC 3 as tával anyit elértem hogy service menű bejőn . De azon csak a hangerőt lehet állitani meg a osd beállitásait . ha tudnák szerezni a fent emlitett távhoz kódókat szerezni lehet jo lenne nemtudom .
(#) jenci2007 hozzászólása Máj 22, 2010 /
 
Hell


Rájőttem valamire a tv be nem cuc 5511 es panel van .

Hanem egy BLAUPUNKT IS 70-51 VT. panel van benne de ugyan az ugynézem lehet azért nemtudom a menűt előhozni ?
(#) szabi_zoli82 hozzászólása Máj 22, 2010 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy Grundig M70-781 IDTV típusú tv-vel kapcsolatban. Sajnos mivel nem mai darab, a képcső sarkaiban már picit homályosodik a kép. Nem tudom hogy ez képcsőhiba-e vagy valami más. A napokban viszont az élesség "önállóan" állította magát, ami mostanra teljesen homályos képet eredményezett, változás nélkül. Első körben valami hidegforrasztásra gyanakodtam, és a kicsit vibráló OSD kép miatt táphibára. A tápban a primer oldali elkokat cseréltem, az egyik egy 2u2/50V a másik egy 1000u/6.3V. Gyári volt még mindkettő. Találtam pár hibás forrasztást is, a vibrálás megszűnt, nyilván a ref. villany jobb lett, de a képélesség csak pillanatnyilag javult meg. Javítás után először a sokszorozó potiján állítottam, amikor ez nem segített kellőképpen, a képcső paneljén lévő potin tekertem kicsit. A kép szinte olyan lett mint újkorában. ennek örülhettem is 10 percig. Újra elkezdett mászkálni az élesség, utána ismét beállt eléggé homályosra. Képet nem csináltam a képről, talán el lehet képzelni egy életlen képet. A színekkel semmi baj nincsen, a sokszorozó is kb 5 éves csupán. Milyen alkatrészeket nézzek meg? Illetve milyen hibára tippeltek? Rajzom sajna nincsen, ha tudtok mellékelni azt megköszönöm! Köszönöm a segítséget!
(#) kadarist válasza szabi_zoli82 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Szia!
Először a sortápfeszültség stabilitását ellenőrizd üzem közben. Ezen kívül a rajzon látható felkiáltójeles kondenzátorokat ellenőrizd kapacitásméréssel (kiforrasztva). Az, hogy a sokszorozó relatíve nem régi, attól még lehet rossz.CUC1821
(#) kadarist válasza jenci2007 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Attól még lehet CUC5511, hogy Blaupunkt bélése van.
ehhez is lehet távirányítót kapni: Bővebben: Link
(#) jenci2007 hozzászólása Máj 23, 2010 /
 
álitolag viszi a TP663 Grundig távirányitoja a menűt nem ? vagy csak énvagyok a béna hozzá hogy a menűt előhozam vagy lehet a tv szar mer nem jőn elő a menűje sehogyan ? valami leírás kéne de nemtalálok
(#) kadarist válasza jenci2007 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
De hát ezen nincs P/C gomb. A menühöz kell.
(#) jenci2007 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
de van rajta de nemcsinál rá semmit csak villog a tv kijelzője tőlle de nem csinál semmit
(#) jenci2007 válasza jenci2007 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
És ha Cserálnék benne ic t ami a menűt meg a memot tárolja mer van egy másik panelom amin rajta van de az grundig cuc5511 es ? lehet jo lenne
(#) kadarist válasza jenci2007 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Kösd vissza a segédérintkezőt a hálózati kapcsolón (persze megjavítva), és úgy próbáld.
Következő: »»   265 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem