Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp számítógépre
Lapozás: OK   7 / 29
(#) Medve válasza Baxi hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Túl általános a kérdésed, több oldalt tenne ki a válasz, már ha tudnék rá válaszolni. Az egyszerű verzió az, hogy a programnak egy regisztert kell kiolvasnia, amelyben egy bit az hozzárendelt láb logikai állapotát mutatja...
(#) Baxi válasza Medve hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Én is ilyesmire gondoltam
Köszönöm a segítséget.
(#) Bell válasza Baxi hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Turbo Pascalban(7) valami hasonlóval lehet nézegetni a port állapotát:
program nyomtatoport1;
uses crt;
const LPT1=$378;
LPT2=$278;
var x,y:byte;
prt:word;
ch:char;

begin
prt:=LPT1;
clrscr;

repeat
ch:=readkey;
x:=port[prt]; y:=port[prt+1];
writeln('A portok: ',x,' ',y);
until ch=char(27);
end.
(#) banyaiakos válasza Baxi hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Kompresszió méréssel valóban pontosabb diagnózist kapunk. Az oszcilloszkópos feszmérés viszont sokkal egyszerűbb és leginkább gyorsabb egy korszerű 4hengeres motoron, mint az hogy darabokra szedjük a motort. Mert nem olyan egyszerű ám hozzáférni a gyertyákhoz. Arról nem is beszélve hogy, mindezt a tulaj előtt kéne csinálni...
(#) Baxi hozzászólása Máj 10, 2010 /
 
Hi Mesterek, segítséget szeretnék kérni.
Megépítettem az illesztő kapcsolást a hangáratyához ami lentebb van, de valami nem jó mert a sin hullámot is, és a többi jelet is "lefejezi" .
Annyit "módosítottam" hogy TL072 helyet KA358 és 1n914 helyett fr155 diódákat raktam bele (ezek voltak itthon)
Okozhatják ezek a gubancot?

Segítséget előre is köszönöm.

scope.jpg
    
(#) kadarist válasza Baxi hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Szia!
Kettős tápegységről megy? A diódák nincsenek fordítva bekötve?
(#) pucuka válasza Baxi hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
A bemeneti antiparalell diódák feladata, hogy meggátolja (lefejezze) a hangkártya bemenet túlvezérlését. Amit látsz az a feladata. Használj kisebb bemenőszintet
(#) balogh hozzászólása Máj 10, 2010 /
 
Szerintem is, nem „lefejezi” ha már ezt a „szakkifejezést” használtuk.
Hanem, az egyik fél hullámot „nem engedi” át. Inkább tápfesz probléma lehet.
(#) Baxi válasza balogh hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Hi
-Egy pc tápegységről van hajtva 12V.
-A bemeneti feszültség U je olyan 300-500mV körül van, scop és multiméter szerint is.
Jelenleg úgy próbálom tesztelni a kapcsolást hogy a pc kimenetre van kötve közvetlen onnan pedig vissza a line in be. A mellékletbe van a kapcsolás ahogy összekötöttem.
Köszönöm a segítséget még egyszer.

scope 2ch.JPG
    
(#) kadarist válasza Baxi hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
+- 12V-ot igényel a kapcsolás. Tehát +12V, -12V. GND. Így táplálod?
(#) balogh válasza Baxi hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
A rajz szerint minden rendben.
Nem kellene két 50-100 mikróst tenni puffer gyanánt az előerősítőre tenni?
Az IC lábain kellene megmérni a tápfeszt, hogy megvan-e 2*12 V. forrasztási hiba, vagy ilyesmi is lehetne.
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Ahogy a kadarist írja, csak kettős tápról működik.
Ráadásul a bemenetet +12 V nál "csontra" megfogja, de - 12 V nál nem, illetve már 0 V -nál (-0.7 V) a negatív tartományban torzítást okoz, mert a 47 kohm terheli a bemenetet
(#) Baxi válasza balogh hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Hi
Nem 2X12v-t kap hanem csak egyet, mert ugye Az Ic-be 2db műveleti erősítő van és úgy is használom, tehát a vcc kap +12v, a gnd meg -12v-t. A GND a rajzon azért van mert aszt hiszem hogy anélkül hibát generált a prg.
Ha jól tudom a pc táp le van földelve vagy az teljesen más?
Vagy rakjak bele 2db műveleti erősítőt(Ka358) és csak egyből egyet használjak?
Vagy rakjak rá egy 3 kivezetéses trafót(van) amit majd egyenirányítok pl egy greatz-el és lepufferelem? De a GND arról honnan vegyem?
ez a táp mizéria elégé sötét nekem.
Köszönöm a további segítséget
(#) Baxi válasza pucuka hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Hi
Tehát akkor a rajz nem igazán jó?
Csökkentsem a a47k, és mondjuk csináljak több feszosztot a bemenetre, pl.:10V,20V,100V,300V
Vagy maradjak a kettős tápnál?
Egy 12v nem lehet "okosan" ketté szedni?
Azért akarnék a pc tápnál maradni mert úgyis a gépre van kötve(hangkártya) akkor már mindegy ha ugyanazzal az erőforrással hajtom meg, gondolom Én.
(#) kadarist válasza Baxi hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Kettős, szimmetrikus táplálás kell! Ha már PC tápról kell használnod, akkor csináld úgy, hogy a földre, (test, GND,) kösd a negatívat, a pozitív tápfeszültségre a +12V-ot, a negatív tápfeszültségre a PC-tápnál eleve meglévő -12V-ot. Ha így csinálod, jó lesz az áramköröd.

GND.JPG
    
(#) pucuka válasza Baxi hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Lehet "okosan" megfelezni a tápot, de ez az áramkörödben nincs benne. Egyébként is elég faramuci a kapcsolásod, de attól még működhet, de csak kettős tápról, ahogy kadarist is írta. A GND hez képest + 12 V az egyik, - 12V a másik.
Ha csak egy tápról akarod működtetni, akkor kissé át kell alakítani a kapcsolásodat, be kell tenni egy fesz osztót az IC + bemenetére, ami beállítja az IC -t féltápfeszre, ez elég nehéz lesz, mert ez egyben a nagyimpedanciás bemenet is, így két egyforma értékű nagy ellenállást kell alkalmazni, ez viszont az IC drifje miatt aggályos. Át kell alakítani a védődiódák kapcsolását is.
Mindent egybevetve az egytápos kivitelnek újat kellene szerkeszteni.
(#) Baxi válasza kadarist hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Hi
Akkor ha jó értem ezt a pontot közösítem(bekarikáztam)
De ha mondjuk nagyobb feszt kapcsolók a bemenetre (kapcsolásra), nem bog bemenni a a pc kártyára is?
Bocs hogy ennyit kérdezősködök.
(#) kadarist válasza Baxi hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Nem lesz semmi baj, ha nagyobb feszültséget kötsz rá a kelleténél. Egyrészt ott van a bemeneti csatolókondenzátor, meg a megfogódiódák is. Persze ne hálózati feszültséggel próbálkozz.
Az összekötözés viszont nem jó! Még egyszer: szimmetrikus táplálás kell. Három tápvezetéket kell rákötnöd: plusz 12 volt, GND, mínusz 12 volt. Az előbb leírtam, hogy hogyan csináld.
Szimmetrikus táplálás:Basic Symmetric Power Supply
(#) balogh válasza Baxi hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Mindegy, hogy hány műveleti erősítő van egy tokban. A mindegyiknek kell a „neki járó” tápfeszültsége.
Butácska példa, de a lakásba mindegy, hogy hány izzó van. Mindegyiknek kell a maga tápfeszültsége.
Ha egy tokban több erősítő is van, csak egyszer kell odavezetni, mert a tokon belül össze vannak azok kötve. Szóval. Kell neki egy +12V és egy –12V a megfelelő lábra. Természetesen a földponthoz viszonyítva értendő a +12 és a –12.

„Ha jól tudom a pc táp le van földelve vagy az teljesen más?”

Tényleg más.
A földelés nem feltétlenül jelent tényleges földpotenciálra való kötést.
A paneledhez 3 vezetéknek kell mennie a tápfeszültségtől. Kell egy föld. Ez lesz a viszonyítási alap. Ehhez képest kell +12V és egy –12V. ami a jel szempontjából is föd lesz. Ide jön majd a jelvezeték árnyékolása.

„Vagy rakjak rá egy 3 kivezetéses trafót(van) amit majd egyenirányítok pl egy greatz-el és lepufferelem?”

A működés szempontjából közömbös.
Lényeges, hogy a névleges feszültségeket kapja meg a szükséges áramerősség mellet. (Itt, ugye ezzel nem lehet probléma. Elég erős a tápegység.)

„De a GND arról honnan vegyem?”

Ha a PC tápegységében gondolkodsz, azt megkapod a csatlakozóról, ahonnan eddig vetted.
Test, föld, GDN. Esetünkben mindhárom ugyan az.
(#) Baxi válasza balogh hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Ok, köszönöm a választ és a magyarázatot.
Holnap majd átkötöm, és megnézem.
Köszönöm még egyszer.
(#) kadarist válasza Baxi hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Sok sikert!
(#) berkesandor válasza Baxi hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Baxi! Melyik kapcsolást építetted meg? Nekem is kellene csinálnom egyet.
(#) Baxi válasza berkesandor hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Na kész és működik, igaz alacsony(1Hz) illetve magas(15KHz) Hz- nem szereti, de lehet hogy az integrált hangkártya a ludas.
A lényeg hogy megyen, köszönet mindenkinek
Holnap rakok fel képeket, meg a kapcsolást.
Köszönöm még egyszer a segítséget!!!
(#) Baxi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Hi Mesterek.
Na itten vannak a képek
Végül is nekem lambda szonda, légtömeg mérő meg stb. vizsgálatára kell. Szerintem arra jó lesz.
Még majd kap egy kis szép dobozt bnc csatlakozókkal.
Köszönöm még egyszer.
(#) berkesandor válasza Baxi hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Gratulálok hozzá!!
A D7 - D10 típusát nem tudom elolvasni, azok milyen diódák? Nyákot nem terveztél hozzá véletlenül? :awink:
(#) kadarist válasza berkesandor hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
1N4001 jó oda.
(#) Baxi válasza Baxi hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Hi
Készen van a mű
Igaz még egy poti tekerő hiányzik
A kapcsolót Én kihagytam belőle, mert ahogy néztem még a hangkártya kimenetén lévő alacsony feszt (mV) is szépen mérte/érzékelte.
A kivezetésére ami a hangkártyába megy kapott egy diódát.
Biztos ami biztos alapon, ha meg akarna szaladni.
Ami nagyon tetszik benne hogy ha a mérő vezetéket csak a 230V(hosszabbító) közelébe vittem már ott volt a szinusz hullám a gépen
Köszönöm még egyszer a segítséget mindenkinek.

kész.jpg
    
(#) berkesandor válasza Baxi hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Gratulálok hozzá!! Nyákról tudnál egy fotót feltenni? Nincs nyák-terved véletlenül?
(#) Baxi válasza berkesandor hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Köszi.
Sajna mivel nekem nincs kütyüm a nyák készítéshez, így nincs.
Én forszemes lapra raktam rá, és kapcsolási rajz után sorba beűltetgettem őket majd összeforrasztottam.
Sok sikert a projekthez.
(#) balogh válasza Baxi hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Nagyon király lett a MŰVED!
Kívánom, hogy a jó kezdést hasonló eredmények kövessék!
Következő: »»   7 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem