Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Billentyűzet probléma régi gépen
Lapozás: OK   1 / 1
(#) hobamp hozzászólása Máj 22, 2010 /
 
Szervusztok!
El vagyok keseredve, és segítségeteket kérném.
Nem régiben vettem egy elég régi számítógépet, egy XT-t.
Teljesen működőképesen. Miután megvettem, másnap, mikor bekapcsoltam, hibátlanul működött, aznap bekapcsoltam 5-ször. (a bekapcsolások között sok idő telt el)
Hatodjára, mikor bekapcsoltam, nem működött a billentyűzetem, kipróbáltam más gépen a billentyűzetet, ott működik, más billentyűzettel is próbáltam, nem működik.
Áramot kap, felvillanak a ledek, de a num lockra sem reagál.
Mi lehet a baj? Még lemérem párszor, és cserélem is, de mi van akkor, ha nem a DIN-nel és az alaplapig tartó összekötőkábellel van a probléma??? HELP... Fontos nekem ez a kis masina, nagyra becsülöm, és a bios keyboard errort nem ír ki, lehet ezek még nem is írtak ki ilyet... be bootol a DOS is! csak épp nem tudok írni bele semmit!!! A segítséget, előre is köszönöm! :no:
(#) Hp41C válasza hobamp hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Szia!

Az XT géphez a 86 gombos billentyűzet való, az újabbak módosított protokollal működnek...
(#) abcdabcd válasza hobamp hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Ha a bill. is működött lehet hogy valami kontakthiba lett... kontaktspré... akár az is lehet hogy a vezetéke törött valahol és most pont úgy hajlik hogy nem jó, nekem a fejhallgatóm játssza ezt most meglengetem a vezetéket és megjavul de ott legalább hallom ha elmegy a hang...
(#) hobamp válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Hali, de láttam a témát, csak szerintem tényleg specifikus, hogy XT -ről van szó. Ott meg inkább a mai gépeknek szól, itt még BIOS menü sincs, nemhogy usb.

Áh, alig aludtam, mert nagyon bosszantó dolog ez, nem tudom, hogy nem lehet -e alaplapnak a problémája... Kipróbálom egy másik DIN-5 billentyűzettel.
Egyébként nem hinném, hogy a billentyűzettel van probléma, mert másik gépen működik ez a régi klaviatúra.
Az tudom, XT érzékeny volt a ki-bekapcsolásra is, pedig azért odafigyeltem...
Megyek méregetni a vezetékeket...
(#) hobamp válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
86 gombos billentyűzetem van, ami másik gépben működik! Tápot kap a billentyűzet, de a num lockra sem reagál.
Lehet az alaplapon rossz valami ? Most méregettem a vezetéket, a csatlakozót, jónak tűnik (sajnos)
(#) _JANI_ válasza hobamp hozzászólására (») Máj 22, 2010 / 4
 
Egy másik XT-n?
A "régi" billentyűzeten volt egy kis AT-XT kapcsoló.
Ennek átállításával lehetett a billentyűzetet beállítani a két típus között. ( Természetesen CSAK kikapcsolt állapotban! )
(#) hobamp válasza _JANI_ hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Jah a billentyűzetet AT-s gépben próbáltam ki, de ha ott működik
és tegnap délután még működött ebben az XTben , akkor tényleg nem tudom mi lehet.
(#) hobamp válasza _JANI_ hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Ezt nem tudtam. Ez viszont az utolsó XT-k közül való már.. képes a 10 MHz -re is (uhhh) , és nagyon mókás és modern megoldásai vannak, szinte már AT.
Az alaplapi jumperekhez nem nyúltam, a billentyűzeten meg nincs ilyesmi.
Kiegészíteném azzal, hogy a monitor, a billentyűzet és a gép is egy konfig, ugyanazzal a márkanévvel
Alaplap pedig Acer 710
(#) hobamp válasza _JANI_ hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
_JANI_ IGAZAD VOLT ! ! ! ! !


Tényleg volt ott egy ormótlan nagy váltókapcsoló!
Amikor tegnap letehettem a billentyűzetet, hogy ne legyen baja, akkor átkapcsolódhatott!

Köszönöm neked, hálával tartozom!

A többieknek is nagy köszönet, volt, aki az új billentyűzetet említette, nem gondoltam, hogy egy AT-s billentyűzet is "már új".

Mégegyszer: köszönöm!
(#) hobamp válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Köbzoli, neked is köszönöm!
(#) _JANI_ válasza hobamp hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Nincs mit!
[off]Kevesen lennénk, akik egy igazi "őskövületbe" életet szeretnének lehelni. A Legelső PC-m egy XT-volt. De az idő már akkor gyorsan el szált felette...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem