Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   551 / 2499
(#) unitraman válasza kadarist hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Jó lett az erősítő? Az enyémet olvastad, hogy jártam?
Szerk.: Most nézem, olvastad...
(#) A.d.r.i.á.n. válasza szilva hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Szia!
Ennek 8lábúnak kellene lennie.
Pár boltban voltam már de még csak annyival jutottam előrébb hogy "esetleg egy tv szerelőnél", szóval.
De azért köszi!
(#) kadarist válasza unitraman hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Teljesen jó lett az erősítő. Úgy is mondhatnám várakozáson felüli az eredmény.
Annak idején szóltam, hogy más konstrukciót válassz.
Ez az egyszerű, darlingtonos, kapcsolás egy korrekt megoldás, ráadásul teljesítménye is van. A hangszóró csatolókondija nem vágja a mélyeket, bár én 8 ohm-os hangszóróval próbálgatom. A darlington tranyók bontott PMD16K100 és PMD17K100 típusúak. Ezek voltak kéznél.
(#) CéCó válasza kadarist hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Értem. Így már szimpatikus.

És ha a 60V-os verziót csinálnám azokkal az alkatrészekkel, ugyanígy 8ohm 35V on? akkor vajon mi lenne? Vagy így hülyeség?
(#) unitraman válasza bereczk.jans hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Hát, nem vagyok vele megelégedve. A hangja jó lenne, de valami probléma van, ugyanis nagyobb kivezérlésnél erőteljesen torzít. Amúgy még a+/-27VDC-vel is akkorát szól, mint egy ágyú. Az induktivitást egy lepukkant régi STK gyári paneljáról termeltem ki, elvileg ugyanolyan értékű, mint ami ide is kell. A fix 12 pF-os kondi helyére raktam később normális trimmert, de hiába csavargatom, nem változik semmi. Kb. 1/4-ed hangerőtől feljebb már torzít. De nem úgy, hogy a hangerő növelésével egyenes arányban növekszik a torzítás, hanem egy fix ponttól kezdve ugyanolyan torz egészen a poti koppanásáig. Nem tudom, ezt mi okozhatja. Nem jó valamelyik meghajtó tranzisztor, amik ugye helyettesítők?
(#) unitraman válasza kadarist hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Gratula a Tiédhez. Nem baj, ha az enyém éppen nem sikerült, nem vész kárba, eddig csak egy BD-t buktam el, a többi cucc megvan, kipróbálok belőle mást, ha ez nagyon nem jön össze :yes:
(#) szamóca válasza A.d.r.i.á.n. hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
De hát amit szilva linkelt az 8lábú!

MINI DIN 8 P APA MD8-03 LENGŐ A-V
(#) kadarist válasza CéCó hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Teljesítménynövelést a tápfeszültség emelésével, vagy a hangszóró impedanciájának csökkentésével tudsz elérni. Ohm-törvénye alapján gondolkozz.
(#) kadarist válasza unitraman hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Köszönöm! Majd ha normálisabb állagú lesz az áramkör, akkor rakok fel képet a nyákról és egyebekről.
(#) szilva válasza A.d.r.i.á.n. hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Amit linkeltem, az 8 lábú. Nézd meg a Lomex árlistáját, van mindenféle lábszámmal ilyen.
(#) Istike88 hozzászólása Máj 28, 2010 /
 
Sziasztok!

Ma volt nálunk "újítani" az internetszolgáltató szakembere. Kibővültünk egy ip tv-vel amihez bekötött egy router modem együttest. Itt még nincs probléma, az ott kezdődik hogy lusta volt vezetékezni a fickó és bekötött két hálózati adaptert amik egymás között tolják az adatokat a 230-as hálózaton aminek következtében zúg az erősítőm. Fogalmazzunk úgy, lehallgatom az adatokat.

Mit tehetnék ellene? Ilyen zavarszűrő van benne, csak nem ajzatba szerelt, hanem bontott.
(#) janimester hozzászólása Máj 28, 2010 /
 
Sziasztok ! Azt szeretném kérdezni hogy van e valakinek ÉP ÉS MŰKÖDŐ kapcsolása TDA1524A előerősítő IC-hez. És ha igen lenne szíves ezt megosztani velem Mivel amit most kaptam erősen szét van hullva PL:kiszakadva a kondik éphogycsak az ic sértetlen...És ha lehet a potencióméterek pontos bekötését is jó lenne ha elmagyarázná valaki Mert amit kaptam nagynehezen beüzemeltem de csak "hangerő" potival és erősen zúgott meg minden, lehet rosszul kötöttem valamit és még a "renoválás " közben is hibázhattam ..
(#) szamóca válasza janimester hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Itt van az adatlapján a bekötés. Csak keresned kellene egy kicsit.
(#) Istike88 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
A hangfrekis erősítőmre gondoltam, hogy mióta telepítette az adaptereket azóta ha bekapcsolom az erősítőm hogy hallgassak egy kis zenét vagy filmet nézzek akkor zúg.
(#) szamóca válasza Istike88 hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Akkor visszahívod, és közlöd vele hogy oldja meg a problémát amit okozott.
(#) Istike88 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek! Akkor valószínűleg az lesz.

Üdv.: Istike88
(#) A.d.r.i.á.n. válasza szilva hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Ez esetben bocsánatot kérek, a képen 6 láb látszik.
(#) bereczk.jans válasza unitraman hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
A torzítást illetően érdemes D1,D2-vel 1 - 1 100µF-s (10 V-s) elkót párhuzamosan kötni. Néha látványosan segít megoldani a problémát, de az is lehet hogy nem. 5 percet megér a dolog.
(#) unitraman válasza janimester hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Nyákrajz.
(#) unitraman válasza bereczk.jans hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Köszi a tippet. Kipróbálom.
(#) CéCó válasza kadarist hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Igazad van! Köszi!
(#) gery1212 hozzászólása Máj 29, 2010 /
 
Szaisztok olyan kérdésem lenne hogy elakadtam egy erősítő kapcsolásánál.Ezt irták mellé: "olyan meghajtás kell, ami tud 60 V p-p -t, ha ki akarjuk csikarni a maximális teljesítményt belőle."(még kezdö vagyok)Azt szeretném kérni hogy ezt magyaráza ell valaki nekem.
(#) kadarist válasza gery1212 hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
60 Volt, csúcstól-csúcsig csúcsfeszültség, effektív érték
(#) Bütyk-örmester hozzászólása Máj 30, 2010 /
 
Sziasztok, az egyik haveromnak van egy 2x15W-os autorádiója és azt mondja hogy az egyik oldalon állandóan égeti le a hangszórót. Utoljára mikor kicserélte akkor kb. egy hétig ment és aztán beadta a derekát megint. IC-s erősitőknél lehetséges olyan hogy egyenfesz legyen a kimeneten? Hirtelen ez jutott eszembe bár lehet hülyeség Jah, és a másik oldallal minden rendben.
(#) tahi hozzászólása Máj 30, 2010 /
 
Hali srácok!
Érdekelne, hogy valaki a Baji Elektronikás 400W-os végfokot megépítette-e már hangosítási vagy diszkó célokra. Ha igen, mik a tapasztalatok? Stabilitás stb.
Előre is kösz!
(#) A.d.r.i.á.n. hozzászólása Máj 30, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy SpeedLink Sl-8231 2.1-em, és valószínűleg leégett az ic, vagy nem tudom.Ha bekapcsolom elkezd füstölni de mint állat.Szóval az orvosolhatja a problémát ha rendelek egy ugyan olyan icet és kicserélem(már ha kitudom).Vagy ilyenkor más is kiég?Szerintetek megéri megcsinálni?
Üdv.:Adrián
(Az erősítőhöz a csati beszerzés alatt van.(Előző hozzászólások))
(#) Bassmester hozzászólása Máj 31, 2010 /
 
Dynacord PAA 880 -hoz kéne egy szerviz doksi. Az Elektrotanyát valamiért nem találja a keresőm
Tud valaki segíteni?
(#) Bassmester válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Ja, bocs... erre a topikra nem is gondoltam hirtelen.
Hú de örülnék ha találnál róla egy doksit. A legutóbbi bulin azt csinálta ez a végfok, hogy csak nagy jelszinttel hajtva szólt az egyik csatona, ha lejjebb vettük elhallgatott. A jelenséget persze konkrét recsegés kisérte. Remélem nincs nagy baja...
(#) Bassmester válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Na mindegy... szétszedem aztán jól megnézem
Bár szerintem ennek is trafós a bemenete, mint a 990-nek. Nem bánnám ha dettó olyan lenne, mert ahoz van doksim. Köszi
(#) unitraman válasza bereczk.jans hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Írtad, hogy megcsinálnád a dumping-végfokot a közeljövőben, amivel én is szöszmötölök most. Ha gondolod, Layout-ban van hozzá nyákom, felteszem ide, én terveztem, lehet, hogy fel tudod használni, mert jó. Vagy éppen nem jó, azért szórakozik az enyém. Átalakítottam egy kicsit, hogy a diódákkal párhuzamosan be lehessen tenni az elkókat, amiket írtál. Még nem volt időm a gyakorlati módosításra, ezért nem tudok nyilatkozni, hogy az elkókkal jobb-e.

nyák.lay
    
Következő: »»   551 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem