Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVB-T - Földfelszíni digitális problémák
Lapozás: OK   3 / 82
(#) Stadi válasza MAGA VAN hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat.

Csak egy gyors élménybeszámoló:

Néhány hete tettem fel a padlásra egy új TV antennát (eddig nem volt), beállítottam és azóta jó is a vétel, folyamatosan. (Végül úgy döntöttem, hogy én magam szerelem fel.) Kezdőként néhány tapasztalat:
- az antennát érdemes kb. az adó irányába fordítva beállítani (én először ráállítottam találomra az első jelre, amit be tudtam fogni; mint kiderült, ez valami visszavert jel lehetett, mert kb. 2 nap múlva megszűnt),
- a régi koax kábel, amivel a kábeltévé jött le eddig, nem tűnt jó minőségűnek (nemigen talált rajta adást az USB-s tuner, emellett vékony is volt és lötyögött rajta az F csati), így azt ki kellett cserélnem.

Azóta a vétel erőssége kb. 50%-os, a minőség pedig folyamatosan 100%. Sajnos ritkán így is előfordul, hogy 1-2 kép erejéig kockás lesz a megjelenítés, de ez belefér. A kábeltévét már le is mondtam. Ezáltal a befektetés pár hónap alatt megtérül.

A HD adásoknak meg tényleg olyan jó a minősége, hogy odaszögezi az embert a TV elé. Persze ehhez olyan megjelenítő kell, ami legalább HD Ready.
(#) MAGA VAN válasza Stadi hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Üdv
Stadi
Örülök hogy sikerült a kérdést megoldani saját erőböl. Az esetenkénti kockásodás származhat reflexió miatt.
( Milyen a repülőgép forgalom? ) Van a BOX-on kártya fogadó hely? Az automatikus keresést melyik csatornántól kezdi?
Üdv
M-V
(#) Stadi válasza MAGA VAN hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Repülőgép forgalom van, lévén nincs messze Ferihegy, de itt a ház felett és a közvetlen közelben (pár km. lehet, zaj nincs) nem repkednek, maximum ritkán 1-2 légcsavaros kisrepcsi fordul elő. Ha - ahogy a madarak csiripelik - egyszer majd növelik az adóteljesítményt, akkor megszűnhet ez a kockásodás probléma?

Set-top box nincs, egyelőre számítógépes tunerkártya van, illetve hamarosan átállok másik gépre, ahhoz lesz az USB tuner, amit az antenna irányba állításához már használtam.
(#) dbase hozzászólása Jan 19, 2010 /
 
Egy jó tanács, ha antennát szereltek fel kültérre, akkkor jol kenjétek körbe gépzsirral minden csavart, minden érintkezési felületet, koax bekötési helyét stb a korrózia elkerülése miatt. Pár éve egy 20-30 éve felszerelt antennát szereltem és mint a gyári úgy nézett ki a zsír miatt, és símán bele tudtam kötni az uj koaxot. Közben sorban hajigáltuk el a régi rozsdás nem zsirzottakat.
(#) MAGA VAN válasza Stadi hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Üdv
Stadi
Nem feltétlen kell hallani a repülőgép hangját! A Ferihegyi légtérben mozgó gépről visszaverődés jöhet létre a vételi helyen, az antennák függőleges sugárzási irányából adódóan. ( analóg vételnél szellemkép formájában látható ,a digitális jelfolyamban ez jelkimaradásban jelenik meg ) Ezen az adó teljesitmény növelése nem segít, mert a reflektált jel is nagyobb. ( lokátorok is a visszaverődést használják a cél megjelölésre) A térerő kijelzés relatív érték a lehető legnagyobb érték beállítására kell törekedni. A képminőség értéke esetében a %-os arány a döntő ,ami a használható képek és az eldobott képek aránya. ( más kérdés, a feldolgozó szoftver , mennyire akarja a terméket jobbnak itélni egy másik eszköznél )
Üdv
M-V
(#) mexiko86 hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Sziasztok! Használ valaki dvbt-szobaantennát?Tipusra,tapasztalatokra lenne szükségem.Debrecenben,légvonalban az adótól kb.6km-re lakom!

(#) Hjoco válasza mexiko86 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Üdv!
Jó esély van rá hogy működni fog, én Zalaegerszegen nagyobb távolságból stabilan nézem a MinDig-tvt erősítős szobaantennával. Sőt az MPEG2-s ORF csomag is jön vele.
(#) inborn hozzászólása Feb 22, 2010 /
 
Üdv!
Tudná valaki pár szóban (tömbvázlat, folyamatábra formában) vázolni a digitális tévézés menetét, lényegét?
Köszi!
(#) zolika60 válasza inborn hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Itt nézz szét:Bővebben: Link
(#) inborn válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Köszi a linket!
Bár, ez inkább reklám anyag, mint valami ismeretterjesztő leírás.
(#) kadarist válasza inborn hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Szia!
Ismeretterjesztésileg:DVB-T
Angolul:DVB-T angol
Hasznos oldal:frekvencia.hu
Sok fórumon is olvashatsz a témában, a kulcsszó a DVB-T.
Fontos, hogy Magyarországon MPEG4 tömörítést alkalmaznak, nem MPEG2-t a digitális adásoknál.
(#) inborn válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Egy magyarnyelvű fórumon idegen nyelvű linket megadni …
Mit is mondjak?...

Miből gondolod, hogy én vagy más nem tudja kezelni a keresőt?
Fogalmazhatunk úgy, hogy gőzöd nincsen?
Nem baj.
Nekem sem.
(#) kadarist válasza inborn hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Ne haragudj, ha megsértettelek nyelvi identitásodban. Még egyszer: bocsika
(#) inborn válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Gondolod, hogy poén volt?
A butaság teteje, hogy már egy krumplilevest receptjét is már csak angolul tudnak feltenni egy magyarnyelvű fórumra.

Induljunk ki abból, hogy semmilyen idegen nyelven nem beszélek.
A „Gugli” már kínait is emészthetően fordítja.
Minek a rongyrázás?
Viszont, aki semmit nem tud, annak a világ összes nyelve sem ér semmit.
Egyébként a magyarnyelvű linknek sem volt köze a kérdésemhez.
(#) gg630504 válasza inborn hozzászólására (») Feb 22, 2010 / 1
 

mindigtv.jpg
    
(#) kadarist válasza inborn hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Magyar nyelvű szakmai oldal, és benne hasznos doksik:Híradástechnika. Az oldal keresőjébe írd be, hogy DVB-T, és így még több cikkhez juthatsz hozzá.
Remélem ez a link már kielégíti a kívánságod.
Kulcsszó a kereséshez, így még több infót szerezhetsz:dvb-t felépítése
(#) inborn válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Ez már tényleg infó!
Köszi!
(#) inborn válasza gg630504 hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Igazán szellemes a rajz!
(#) kadarist válasza inborn hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Még csak annyit, hogy a Google segítségével kapartam össze az utóbbi találatokat kb. 10 perc alatt, a DVB-T kulcsszóval, magyar nyelvű találatokra szűkítve.
(#) pagaby hozzászólása Máj 31, 2010 /
 
Sziasztok!

Az Alcor DTV-1000 USB-s MPEG4 HD DVB-T vevőről mi a véleményetek? Megéri 9-10 ezerért?

Debrecenben egy négyemeletes tégla építésű társasház 4. emeletén van ezzel normális vétel? Mert itt Debrecenben van DVB-T adó.
(#) jefflynn válasza pagaby hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Nekem ilyenem van, tökéletesen működik, Win7 64 bit op. rendszer alatt. A debreceni vételi lehetőségekről nem tudok nyilatkozni, de általánosságban annyit mondhatok, hogy kisebb teljesítménnyel sugározzák mint az analóg adást, tehát hacsak nem vagy nagyon közel az adóhoz, akkor a hozzá adott kis botantennával nem fogsz venni semmit.
(#) pagaby válasza jefflynn hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
A procit mennyire eszi?
Mert te milyen antennával használod?
A fizetős kódolt csatornákat valahogy ki lehet játszani?
(#) KTobi hozzászólása Jún 1, 2010 /
 
Egyszerűen, akkor mi kell ahhoz, hogy beállítsam nagymamáméknál a digitális vétel?
Adott egy HD LCD TV (nem FulHD), ami támogassa a DVB-T vételt, úgy tudom MPEG2ben. MPEG4el eddig nem találkoztam. No most a probléma, hogy a horvát földi adások áttérnek digitálisra. A TVn sikerült megtalálnom a digitális adásokat, viszont csak néha van kép. Valószínűleg kell másik antenna. Lehet másik kábel is.
A digitális az analóg frekvenciatartományába esik, csak sűrűbb a kódolása, ha jól értem. Tehát a szokásos antennákkal lehet próbálkozni.

Ha jól értettem, Magyarországon jelenleg nincs MPEG2es sugárzás? Akkor ne is próbáljam megfogni. ~100km van a magyar határig. Horvát kicsit közelebb. Erre ismeretes magyar antennák függőleges polarizációjú ilyen 3*2méteres darabok voltak, amiket most már nem használnak, mivel áttértek azóta más frekvenciára (10-20éve volt használatban). Nagyméretű antennák erre nem ismeretlenek.
Már megint oda jutunk, hogy külön szereljük be a TVbe a magyar adásokat
Semmiféle előfizetés nincs, van most már digitális műholdvevő, meg nagymamáméknál adott a DVB-T vevő. Ha sikerül náluk beállítani, lehet beruházunk egy külső digitális vevőre.

Javítsatok ki ha valamit rosszul értettem.
(#) kadarist válasza KTobi hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Szia!
Magyarországon MPEG4-es adásrendszer van, tehát kell venned egy MPEG4-ben működő set top boxot. Ezen kívül kell még egy nagyon jó tetőantenna, az adó irányába fordítva.
Horvátországi viszonylatban a nagykanizsai és a pécsi adók jöhetnek számításba. Adások csak az UHF-sávban vannak. Frekvenciák
(#) KTobi válasza kadarist hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Nem horvátból vagyok, csak a horvát adások álltak át.
(#) kadarist válasza KTobi hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Akkor azt mondd meg, hogy hol kellene vételezni a magyarországi adásokat.
Idézet:
„~100km van a magyar határig. Horvát kicsit közelebb.”
Ezt Te hogy értetted?
(#) KTobi válasza kadarist hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Kicsit közelebb van a horvát határ, mint a magyar.
Szeged légvonalban talán a legközelebbi.
Újvidék mellől, Szerbiában.
(#) kadarist válasza KTobi hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Újvidékről reménytelen a földfelszíni vétel. Műholdas megoldásban kell gondolkozni.
(#) pucuka válasza KTobi hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
100 km az nagyon sok, Ezen a linken megtalálhatod a magyarországi adók listáját, analógot, és digitálist is. Keresd meg a legközelebbi nagyadót (esetleg Csávoly), és azzal próbálkozz. Nálunk a földfelszíni digitális adók az EU irányelveinek megfelelően MPEG4 rendszerűek, ha a TV alkalmas a vételére, akkor megasan elhelyezett UHF Yagi antennával próbálkozz, ha a TV nem alkalmas, akkor sajna kell egy Set-Top box.
MPEG 2 csak a kábelTV, és a műholdas TV -nél van használatban.
(#) jefflynn válasza pagaby hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Core2duo 3GHz, és nincs érezhető lassulás, saccra 15-20% alatt marad, de nálam mindig fut más is közben. Tetőantennával használom, és néha még így is gyenge a jel, kockás lesz a kép. Bár az is igaz hogy elég hosszú a kábel és van benne elosztó is, ha azt kiveszem akkor tökéletes. Nem tudom hogy lehet fizetős csatornát nézni vele.
Következő: »»   3 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem