Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   557 / 2499
(#) saraha válasza Directors hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Ezenkívül még hővédelemmel is el van látva.
(#) hangszoros válasza Massawa hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Ne tartsatok pofátlanak, de miről va szó védelmi ügyben ?
Kiváncsi lettem mi a probléma?
(#) drhati hozzászólása Jún 5, 2010 /
 
Hello mindenki! Nemrégiben szereztem omnitronic hangfalakat, amik 8ohmosak és 400W RMS teljesítményt bírnak. Végfokot szeretnék vásárolni hozzájuk, és érdekelne, hogy mi a véleményetek az RH sound végfokairól? Konkrétan a qsa 1200-as érdekelne.
(#) Directors válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Hővédelem az tudom,hogy van benne.
Meg egyébként én is olvastam,hogy van rövidzár védelem is benne de azt,hogy működik e azt nem.
(#) Cunici válasza Massawa hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Én arra gondoltam, hogy van az erősítőben egy olyan, hogy koppanásgátló, ami ebben egy olyan áramkör volt ami bekapcsoláskor késleltetve zárt egy relét, a relé kontaktusain pedig a hangszóró földelése volt, majd kikapcsoláskor pedig rögtön elengedte a relét , így nem "koppan" a hangszóró, én annyit szeretnék bonyolítani a védelmen, hogy ezt a rendszert ide bekötni és amikor a tranzisztor nyit a relé elengedne és a hangszóró földelése nem csatlakozna, rájöttem, hogy a kondis dologgal az nem jó. De ha a koppanásgátló reléje bírta eddig akkor miért nem bírná ezután is, hiszen a föld eddig is azon ment át, tudtommal a legtöbb ilyen védő áramkör így működik. Már a további feladat az volna, hogy lassítani a torzított jelet, vagy esetleg kiküszöbölni, ami valójában mindegy , ha meg is marad, mert legfeljebb 1s-ig lehet majd hallani, ha a relé leold, inkább egy kis zaj mint tönkre ment erősítő. Én ezt úgy képzeltem el, hogy beteszem a trimmert , majd amikor bekapcsoljuk a nagy hangszórón teljes hangerőn akkor ugye a végtranzisztorok terhelődni fognak, tehát én arra gondoltam, hogy nehogy az legyen, hogy amikor kész az erősítő és rajta a nagy hangszóró akkor rögtön lekapcsol mindent, mert elszámoltam a dolgokat, úgy értem ha korlátoznám például 1A ra a kimenetet akkor mondjuk egy 50W os hangszórónál már megállna , mert ahhoz a terheléshez több kell mint 1A . (ez csak példa volt nem vagyok tisztában ilyenekkel) Szóval a trimmerre azért volna szükségem, hogy egy kicsivel azon terhelési szint felett kapcsoljon be a védelem mint amit egy ilyen hangszórónál lead. Na ha ezt nem érted akkor az fordulhat elő , hogy nem vagyok tisztában azzal, hogy egy végtranzisztor mekkora áramot ad le amikor egy 300W -os hangszórót hajt, vagyis én ezekről soha nem tanultam és nem vagyok tisztában azzal, hogy itt a teljesítményt mi teszi ki ...

A lényeg, hogy ha szerinted állíthatom a védelmet 2,8A ra akkor úgy fogom ellenállásokkal, mármint ha így nem fog a védelem egy nagyobb hangszórónál lekapcsolni, a kondenzátort ki veszem belőle, de egy diódával az emiter lábát szerintem egy másik tranzisztorra tovább lehet kötni ami elengedi a relét ami fogta a hangszóró földelését.

Egyébként pedig nem akarok hálátlan lenni , tényleg komolyan köszönöm az eddigi segítségedet is, legalább haladtam valamire, megértem , ha tovább nem segítesz, mivel ez tényleg hosszú téma , és én kezdő vagyok, így nehéz , főleg fórumon keresztül, valamint nekem itt az egyetem, sok tanulni való ...

A válaszodat előre is köszönöm.
(#) Bassmester válasza Directors hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Persze hogy működik, de okosan kell megépíteni az erősítőt. Gyors hőelvezetésre képes hűtőblokkot kell csinálni hozzá, mivel a rövidzárvédelem működése alatt igen csak melegszik. Ezen kívül a tápágakban lévő lomha biztosítékokat is úgy célszerű méretezni, hogy egy teljes kivezérlésnél bekövetkező rövidzár esetén kb 0,2 sec alatt kiolvadjon.
Egy mono csatornához +/-40V nál, jó az 1,8-2A-T bizti. Ha így csinálod meg a 7294-es végfokot, akkor nyugodtan rövidrezárogathatod, csak győzd biztosítékkal
Szerintem biztik nélkül is bírná ha jó a hűtő, de úgy még nem teszteltem.
A 7294 saját topikjában ez már többször ki lett vesézve :yes:
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Jó erősítőt kért nem? Árról nem esett szó.
(#) Doncso válasza h15K4lgh6 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Hát ha nem csináltál még erősítőt akkor nehéz, de ez nem volt kitétel a kérésedben, sőt igazából semmi kitétel nem volt.
(#) Cunici válasza Massawa hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Rendben akkor majd máskor folytatjuk.

Így utólag kösz a segítséget.
(#) csovalek hozzászólása Jún 5, 2010 /
 
Csá.
Itt egy újabb eszetlen kérdés tőlem csak neketek
Van az a dolog, hogy bipoláris kondikkal megszűrik az erősítőből jövő jelet és csak éles hangokat kap a hangszóró...
Most az a kérdésem, hogy pl szimpla tápos erősítőknél is feltétlenül muszáj bipolárisakat használni?
Vagy esetleg elég lenne az is, ha a kimenő kondikat kicseréli az ember sokkal kisebb kapacitásúakra???
Előre is kösz.
(#) Directors válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Köszi az infót.
(#) csovalek válasza Massawa hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
De akkor, hogyan lehetséges az, hogy a kimenő kondi sima elko?
Ha avval kötünk sorba egy szűrőkondit az ugyan azt a jelet kapja szerintem...
(#) Andrew8 hozzászólása Jún 6, 2010 /
 
Sziasztok. Szeretnék kérni egy óriási szívességet: van egy 2.1-es hangfalam, és annak az erősítőjét szerettem volna lemásolni, de túl bonyolult nekem. Még nem értek az erősítőkhöz, sőt az elektronikához se nagyon, de most nyáron tanulgatni akarom (könyvből). Szóval akinek van egy működő 2.1-es erősítőhöz nyák rajza ( lehetőleg .lay-ban), és beültetési rajza, az elküldhetné. Nagyon megköszönném a segítséget . Előre is THX.
(#) Dióda válasza csovalek hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Olvass egy picit utánna a kondenzátor hangfrekvenciás viselkedésére.
A kimenő kondenzátor egyenáramú leválasztást is végez illetve mivel megfelelő kapacitású így hangfrekvenciás szemmel (elméletileg) teljesen átengedi a váltóáramú komponenseket.
A szűrőkondi az más mert az tizede esetleg százada kapacitásilag ami a hangfreki szempontjából annyit tesz hogy alacsony frekin a kondenzátor ellenálása nagyon nagy míg magas frekvencián folyamatosan csökken .
(#) Dióda válasza Andrew8 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Ha már erősítő akkor tessék ezzel kezdeni Bővebben: Link

További kérdéseket az áramkör topicjába kéretik.
(#) tatabike válasza csovalek hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Régebben én is raktam polarizált elkót a magasak elé, ha nem túlzottan nagy az elvárás, megfelelnek azok is. 1-10 µF között szoktam betenni, az 1µF-os szűrt a legjobban, Dióda mester magyarázatával összhangban. Csak figyelni kellett a feszültségtűrésre, rendszerint 100-150 voltosakat használtam. Ha nem bírja a feszültséget, és átüt, akkor keresheted a magas pilléit a szobában...
(#) csovalek válasza Massawa hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Én pontosan azért akarnám ezt a lehetőséget kivesézni, mivel a boltban csak max10µF bipolár 100V os kondit találtam.
És az van, hogy én nem akarom telyesen megszűrni.
2 sztereó hangszórót szeretném kicsikével megszűrni és melette a subot jobban megtekerni...
Kaptam egy tippet, ami szerint kössek 2 mezei elkot ösze, hogy a pozitív odldaluk legyen befelé és ugyan azt kapom mint a bipolár, csak feleződik a kapacitásuk.
Szerinted érdemes próbálkozni?
(#) Dióda válasza csovalek hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Tessék szétnézni Bővebben: Link.
(#) csovalek válasza Dióda hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Akkor tessék megmondani,hogy kell rendelni ide vajdaságba...
(#) Dióda válasza csovalek hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Jézusom ennyire nem lehet valaki eltévedve.

Regisztrálsz a HEStore-n úgy ahogy kéri az űrlap és összeválogatod hogy mi kell megrendeled és a futár elviszi az információ menü alatt megadott árért.
Célszerű ugye nem két darab kondit venni mert akkor a szállítás sokba kerül az árúhoz képest.
(#) Bassmester válasza csovalek hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Szerintem @-ben, vagy telefonon mindent meg lehet érdeklődni egy cégtől. Egyébként van egy pár olyan cég is, akik európaszerte szállítanak, szinte ugyan azért az árért :yes:
(#) Dióda válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Most akkor hol is lakik emberünk mert ami az adatlapján van Hantos az Székesfehérvár és Dunaföldvár között van.
Vagy én vagyok ennyire lüke?
(#) csovalek válasza Dióda hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Vajdaság az szebia része (még ) És az adatlapon azért van az, mert csak magyarországi cumót lehetett annó bejelölni...
Nem tudom most hogy van...
(#) Dióda válasza csovalek hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Akkor bocsi ezt benéztem de honnan is tudhattam volna.

Esetleg ők még szóba jöhetnek neked Bővebben: Link

Ezek vannak mindenhol.
(#) Andrew8 válasza Dióda hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Köszi a linket. Végigolvastam, de mint ahogy írtam még nem nagyon értek hozzá, szóval ebből nem tudom hogy kéne 2.1-es erősítőt csinálni.
(#) petemazi válasza Andrew8 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Úgy, hogy hármat csinálsz belőle.
(#) DJ Szabcsa hozzászólása Jún 6, 2010 /
 
Üdv srácok. Csináltam egy nyáktervet a TDA7293 gyári kapcsolása alapján Sprint Layout 5-tel. Valaki nálam okosabb légyszíves nézze át nincs e benne hiba. Köszönöm...
(#) saraha válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Szia.
Ennek van külön topic-ja.
(#) unitraman válasza Andrew8 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Ebből a doksiból csinálsz egy darab olyat, ami a 10. oldalon van, de csak a felső részét (low pass), ez lesz a .1, vagyis a mély. Csinálsz még két olyat, ami a 2. oldalon van, az lesz a jobb meg a bal. Ennyi.

TDA2030A.pdf
    
(#) petemazi válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Hogy raksz bordát az ICre a 22uf konditól?
Következő: »»   557 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem