Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   560 / 2499
(#) szabónagymester válasza hangszoros hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Tehát ha jól értem, itt is érvényes, hogy attól hogy drágább nem jobb, és DB-vel még szólhat szépen? Bár az hogy mi a szép hangzás, tudjuk abszolút szubjektív.
(#) zsozso72 válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Szia!
Érdekes én Gyuláról járok át hozzátok tekercseltetni,és eddig semmire nem mondták hogy nem tudják megcsinálni és igen szépen dolgoznak és nem is drágán.Ja és a torroidot is megcsinálják csak mivel kicsit macerásabb ezért kicsit többet kell rá várni.
(#) Leadtek válasza zsozso72 hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Igen? Megírnád ki foglalkozik vele és hol?
(#) Leadtek válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Jó erősítőhöz jó trafó kell ahoz pedig hogy olcsón hozzájusson az ember ismeretség és utánajárás szükséges
(#) zsozso72 válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Szia!
Azt hiszem mindenkinek igaza van ez a fórum az erősítőkről szól,úgy hogy a többit e-mail ben.
(#) Bassmester válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Álltalában az is elég, ha körülnézel mondjuk a vaterán :yes:
(#) hangszoros válasza szabónagymester hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Az a DB gondolom BD akart lenni.
Még a most kaphatók is jól szólnak, csak SOAR miatt nem birják a feszt. Tehát 50-60 V-nál (összesen !) nem tanácsos feljebb menni
(#) hariboo hozzászólása Jún 11, 2010 /
 
Nnna..Végigolvastam az egészet.Baromi sokat lehet tanulni belőle.
(#) James01 hozzászólása Jún 11, 2010 /
 
Hello mindenkinek!
Van 1 elég nagy problémám, a Yamaha A 500 -as erősítőmmel.
Történt vele valami és azóta "HANGFALGYILKOS" lett.
Amíg be nem melegszik(így vettem észre) addig jó de utána kinyírja a hangfalakat.
Normál 8 ohm-os, erős hangfalak.
Viszont ha kis hangerőn hajtom akkor nem.
Lehetséges, hogy rossz a hűtése(bordás)?
Megoldanám-e a problémát ha raknék bele 2 ventilátort(fújó + szívó) ?
Nem szivesen vágnám meg.
Légyszives írjon valaki hozzáértő. szép napot
(#) soyfalcon válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
(alul van a belvilágáról is fotó!)
elvben így kéne kinéznie...Ez a kép szerint nem olyan gyenge a hűtés.... Pár dolog és fotók a yamaha a 500-ról
(#) James01 válasza soyfalcon hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Kösz a gyors reagálást.
Ugyan ez csak feketében, de a kérdésre nem válaszoltatok, hogy: a melegedéstől megölheti a hangfalakat?
Vagy, hogy mitől lehet ez?

Múltkor tesztelgettem és mikor kezdett bemelegedni(kb 20 min) akkor elkezdtek a hangfalak érdekes hangon torzulni, recsegni.
Gyors lekapcsoltam, ami érdekes, hogy a hangfalak jók.
ui.: eddig 14 hangfalat nyírt ki, teljesen (vicc nélkül)
(#) csovalek válasza James01 hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Én nem hinném, hogy a hűtéssel van a gond, mivel eddig is jó volt...
köbzoli-hez hasonlóan én is egyenfeszre gondoltam, vagy valami egyéb védelmi alkatrész mehetett el...
Csak tapogatok...
Egyébként mekkora hangfalakat nyírt ki? Nem lehet, hogy gyengék voltak?
(#) szilva válasza James01 hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
A hangfalak "kinyírása" miben nyilvánul meg? Mély, magas, vagy mindkettő tönkremegy (esetleg többutasnál mind)? Működés közben nem "tolja ki" vagy "szívja be" a mélysugárzó membránját? Amikor elkezd turzulni a hang, akkor nem kezdi el "kitolni" vagy "beszívni"?
(#) James01 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
http://elektrotanya.com/yamaha_a-500.pdf/download.html
Elvileg ez az, de a jobb felső sarokban vmi újabb van.
Nem tudom.
(#) James01 válasza szilva hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
csovalek kérdésére:
Teljesen mindegy volt két nagyon faca jamo 300w os kb + rákötöttem kissebb házimozi hangfalakat utána.
Ugyanaz volt.
szilva kérdésére:
Mély, magas, mindent megöl.
A jamo- k többutas volt, a házimozié nem, sal centehangfalakat is kinyírt pedig azok bírják.
kitolni v beszívni, ezt még nem figyeltem.
Mit jelent ha pl beszív vagy kitol?

Ja hozzá kell tennem, h csak a közép+magas -t használom, mert külön erősítőről megy a mély.
Kösz az eddigi válaszokat
(#) szilva válasza James01 hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Ha többutas hangfalban a magasak is elmennek, akkor inkább kellene valamiféle gerjedésre gondolni, mint egyenkomponensre a kimeneten. Persze a kettő együtt is jelentkezhet.
(#) James01 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Igen ez csak a hangfalak közép és magas hanszóróit hajtja, van 1 másik erősítő az hajtja külön a különálló mélynyomómat.
(#) hapro válasza James01 hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Első lépésnek egy műterhelést tennék rá, arra egy multimétert, amit váltó feszültség állásba kapcsolnék, bemenetre egy szinusz jelet akasztanék, és a hangerőt pedig addig tekerném amíg a kimeneten nincs jel torzulás, majd így hagynám a gépet, és figyelném mi történik. De ha van oszcilloszkópod, akkor az még jobb lenne multiméter helyett.
(#) szilva válasza hapro hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Szkóp nélkül hogy látod a torzulást a műterhelésen?
(#) hapro válasza szilva hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Bocsánat...úgy, hogy egyen feszre állítom a műszert. De ezzel is csak az egyen feszültség meglétét lehet ellenőrizni első körben.
És a jelalak torzulást meg sehogyan nem lehet látni a multiméterrel.
(#) hangszoros válasza szilva hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Azon is kelenne agyalni. hogy a termikus terhelhetősége a magas jelemzöen (5W), illetve középnek (5-20W) nagyon kicsi
Valószinü tulzott elvárások vannak.
(#) csovalek válasza James01 hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Esetleg próbálkozhatnál a hangszóró elé bekötni egy kondenzátort és ez azon kívül, hogy vágja az éles hangot egyenfeszt is kiszűrné.
Így, ha egyenfesz gond van, akkor nem szabad, hogy kinyirja a hangszórót...
Egyenfeszre ennél jobb ötletem nincs.
A gerjedés más tészta.
Elvileg hapro válasza jó volna, mert , ha gerjedni kezd, akkor ugyan akkora jel melett nőnie kellene a leadott telyesítménynek(műszerrel mérhető) és az is kinyirhatja a hangszóród...
(#) szilva válasza hangszoros hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Igen, a valós probléma még mindig nem teljesen tiszta, sok itt a kérdőjel...
(#) hangszoros válasza szilva hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Hogy a lótüdübe lehetne érdemit, ha nincs konkrét infó ?
Legalább egy fénykép a hangszorókról, és erösitő teljesitmény
Szerintem az van amit az elözőben irtam
(#) szilva válasza hangszoros hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Jó lenne egy skicc is arról, hogy hogyan voltak itt tulajdonképpen összekötözve a dolgok. Hol és hogyan volt szétválasztva a "mély" és "magas" jelút, és ilyenek...
(#) puzzafutár hozzászólása Jún 12, 2010 /
 
Sziasztok!
A gondom az, hogy vettem 1 db TDA7560-as IC-t. És hogy szép legyen az áramkör Eagle progival szeretném megtervezni, csakhogy, amit ír az IC adatlapja "FLEXIWATT25" nevü toknak a lábkiosztását nem találom az Eagle-ben. Tudtok segíteni, hogy honnan tölthetem le vagy milyen néven keressem?? A másik: mivel eredetileg 4x45 W teljesítményű az ic, ezért gondoltam rá, hogy hídba kötve lehetne használni, és nagyobb lenne a teljesítménye, de kevesebb csatornával, pl: 2x70W
Az a gondom, hogy ilyenfajta megoldásról nem találtam semmit sem interneten ezzel az ic-vel kapcsolatban
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza puzzafutár hozzászólására (») Jún 12, 2010 /
 
Szia!
Ez már hidalt erősítő, tovább nem hidalható. 2 ohm-os hangszóró esetén már 80W-ot ír a fáma!
Nyákterv (kétoldalas) és kapcsolási rajz: Bővebben: Link
(#) puzzafutár hozzászólása Jún 12, 2010 /
 
valaki már csinált áramkört ezekkel a "kadarist" által küldött link képei-vel?

Egyébként köszönöm a linket.

Láttam 14V-ot bír az IC. létezik erre a feszültségre stabilizátor? vagy hogy a legkönyebb előállítani??
(#) kadarist válasza puzzafutár hozzászólására (») Jún 12, 2010 /
 
Ez egy egyoldalas változat. A Google képkeresési funkciójával találtam őket.TDA7560
(#) bankimajki válasza puzzafutár hozzászólására (») Jún 12, 2010 /
 
Valószínűleg működik. (Mivel elég alapkapcsolás kinézete van.) Ha meglesed az adatlapját, valószínűleg megtalálod benne. 14V-ot pl. egy PC táp pici átalakításával el lehet érni. De megy az 9-14V-ig bármivel, tehát a 12V is elég neki. (Csak romlik a teljesítménye és hamarabb eléri ugyanazt a torzítást, mint amit nagyobb tápfesszel később.) Amúgy nekem van egy TA8275HQ nevű IC-m ez 4*41W-ot tud. És nagyon primitív kapcsolás kell hozzá. A nyákterv meg is van. Ha esetleg érdekel írj privátot.
Következő: »»   560 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem