Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lehallgató puska
 
Témaindító: mefi01, idő: Feb 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) mefi01 hozzászólása Feb 18, 2007 /
 
szeretnék építeni 1 ilyen: http://www.vatera.hu/1ft_rol_tavcsoves_lehallgato_puska_19487499.html lehallgató puskát de nem találok sehol se róla kapcsolásirajzot.

nem tudtok rajzot vagy olyan weboldalt adni amin az építés menete van?

-amúgyképp hogy működik ez?
-miből veszi a jelet? (honnan/miből lehet hallani amit mondanak)

köszönöm
(#) Balu válasza mefi01 hozzászólására (») Feb 18, 2007 1 /
 
Szerintem vedd meg azt! Mert szerintem olyan minőségűt nem építesz 10000-ért! :yes:
üdv Balu

ui.: nem megoldása, de legalább kikerülése a problémának
(#) ToZo válasza mefi01 hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
Szia!

Az öcsémnek van ilyen játékból, annak a müködési elve.

Van egy mikrofon a "parabola tükör " elött, ami veszi a " parabolárol ráverödö jelet". Útána szerintem, egy mikrofon elöerőítő van, arra van ráötve a fülhallgató.
(#) mefi01 hozzászólása Feb 18, 2007 /
 
[quote]ui.: nem megoldása, de legalább kikerülése a problémának

nekem nincs problémám de az építés a lényeg.

de ha meg akarnám venni akkor semmi értelme sincs topicot nyitni, meg akkor nem tölteném azt a kevés időmet is írkálásra
(#) mcganyer hozzászólása Feb 18, 2007 / 4
 
Hali mefi!
Találtam egy régi könyvben valami hasonlót. Nem épp a legjobb minőségű hájtech cucc ,de kezdésnek talán jó(nekem ment).
Igazad van az építés a lényeg! :yes:
Sok sikert!

iránymik.zip
    
(#) oldman válasza mefi01 hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
Dicséretes hozzáállás!
Nos a dolog lényege hogy a hanghullámokat egy irányból, minél nagyobb felületről összegyűjtve mintegy "akusztikus irányított antenna" -ként a fülünkbe vagy a mikrofonba juttassuk. Már a régi korok is ismerték a " suttogó szobát" ez egy elipszis alakú helyiség aminek az egyik fókuszában elhangzott beszélgetés a másik fókuszban tisztán hallható, miközben a többi helyen nem hallani semmit. (Lehet hogy tévedek de mintha már az ókorban is ismerték volna?) A megvalósitás elsősorban akusztikai probléma. Egyik lehetőség egy parabola tükör aminek a fókuszában csücsülsz és igy hallgatod az oda fókuszált hangot., vagy mikrofont teszel oda és erősítve teszed a drót végén ugyanezt. Egy másik, az akusztikus tölcsér, mint a régi szócsövek amivel a sportolókat biztatták, illetve amin a gramafont hallgatták, csak nem kiabálásra hanem hallgatózásra használod mint a régi korok nagyothallói. Egy régi "Ezermesterben" volt egy megoldás hangolt PVC csövek ( mint az orgona sípok)vezettek egy tölcsérbe és ott volt a mikrofon. Esetleg ha lehet próbáld meg a profi rádiók- TV-k által használt un. puska mikrofonok konstrukcióját tanulmányozni, bár ez nem valószínű hogy hozzáférhető. Ez a klasszikus megoldás de elképzelhető más újabb (pl. lézer, ultrahang, radar vagy ki tudja milyen?) megoldás is.
(#) potyo hozzászólása Feb 19, 2007 /
 
Lehet, hogy hülyeség, de parabólatükörnek szerintem jó lenne autó fényszóróból a tükrözőfelület.
(#) Frankye válasza potyo hozzászólására (») Feb 19, 2007 /
 
Pontosan ugyan ez jutott nekem is az eszembe!
Ha emlékezetem nem csal, akkor szintén egy régebbi Ezermester újságban volt is egy ilyen, "iránymikorfon" néven. Az egy autó reflektorának sértetlen foncsorozású tükrébe, a fókuszba helyezett szénmikrofon volt.
Az erősítésre gyakorlatilag bármelyik mikrofon-erősítő megfelel, ami eléggé kompakt kivitelű (hogy hordozható legyen), viszonylag kis áramfelvétellel bír (hogy ne kelljen mázsás akksikat cipelni hozzá), és nem nagy tápfeszt igényel (hogy ne legyél hálózathoz kötve).
(#) karpi válasza mcganyer hozzászólására (») Feb 19, 2007 /
 
hibas a rajz , rovirde van zarva a kimenet !!!!!! a pluszra van kotve .

amugy egy nagyon szuksavu az a csorendszer , van ilyen csorendszer tobb csobol usszeallitva kulombozo hosszusaguak egymas melett, mint a Pansip-nal, igy az iranyhatas nagy de a hangsav szelesebb,
(#) Peti_85 válasza karpi hozzászólására (») Feb 19, 2007 /
 
Ott a pont!



(#) mefi01 hozzászólása Feb 19, 2007 /
 
köszönöm a válaszokat és a kapcsolásokat is de még várom a kapcsolásokat


(#) mcganyer válasza karpi hozzászólására (») Feb 19, 2007 /
 
Jé télleg! Bakker ez fel se tünt. Köszi. (még jó hogy amikor összeraktam nem neztem meg rendesen a rajzot mer akkor biztos nem ment volna) Mégegyszer kössz és bocs mindenkinek a pontatlansáomgért.
(#) karpi válasza mefi01 hozzászólására (») Feb 20, 2007 / 1
 
Szerintem igy probalgatasnak es kiserletezeshez nagyon megfelel egy "valogatott" electret mikrofon , olyan amelyikben benne van a FET -es illeszto.
Meglepoen kiszaju nemelyik es a hangsav nagyon linearis .

Szerintem egy parabola "tukorre"-l kezdjed, van ilyen parabolatukros futo "rezso" ( elektromos radiator) , ennek szep nagy reflektora van .Ennek a fokuszaba tenni a kis mikrofont .Aztan egy kis Walkman lejatszofeje helyett a mikrofont kotod .Ezekben is relative kiszaju IC van , fulhalgatoval hallod a vett jeleket.Ha a Walkman -nak van "record" -ja is fel is vehetsz ezt azt.Itt a felvetel minosege lenne a leggyengebb pont.

En modositottam egy ilyen Walkman-t egy baratom edasanyjanak "nagyothallo" keszulek helyett , nagyon jol mukodik , avval "vadassza a neni a csalad tagjait ,csak reflektora nincs ,a fulhalgato a fejen mint a sracoknak es forditja a walkmant a beszelo iranyaba . A kicsi mikrofont bele epitettem .Normalis walkman volt nem "reportophone" , ez volt a havernak .

A reportophone-nak van mikrofonja es felvetelt is keszit de nem tudom milyen minosegbe.

A tubusokkal megoldott irany-erzekeny megoldasrol csak egy hozzavetoleges rajzot lattam.Nem tudom hogy hasznalnak e"akusztikus lencse"-t ez ugyben , gondolom az tul nagy lenne ha melyebb hangokra is mukodnie kell.
Aztan a parabola tukornel is koze van az atmeronek az also atviteli savhoz.

Kepeket lattam oriasi tolcserekrol amivel figyeltek a repulotamadasokat a radar hasznalata elott.

Mas otlet az lenne hogy egy esso-ernyo "fokusz"-aba helyezd a mikrofont , ez es nagy atmeretu es osszecsukhato..

Gondolom egy EQ is kene amivel kiszurod a nem kello frekvenciakat , valamint egy dinamika komprteszor.

Ezert gondolok egy felvetelt is keszito walkman-ra ezeknek volt automatikus hangerooszabalyzasa .

Also felso frekvencia savot gondolom lehet hatarolni.
Mely hangokhoz a parabola reflektor ugy is kicsi , magas frecvenciak a figyelt "hasznos" jelekben nem mennek feljebb 7 KHz -nel .Egy jo kozep hangsav kell.
(#) Inhouse hozzászólása Feb 20, 2007 /
 
Esetleg meg lehetne próbálni, hogy egy másik electret mikrofonnal az ernyőn kívül venni a hangokat és ellenfázisban összekeverni a két jelet. Ezek arányát szabályozhatóvá tenni. Elvileg a közeli hangokat kioltaná és a távolabbiak (a parabola miatt) jobban hallhatóvá válnának. A gyakorlatban lehet, hogy házilag nem lehet megoldani, mert fáziseltérések lesznek. Szerintem érdemes lenne a frekvenciasávot eleve lecsökkenteni a beszédhangokra, ez sok előnnyel járna, erősítés kontra sávszélesség, jó adag zavaró hang csökkentése, kisebb zaj...stb.

Üdv
Inhouse
(#) mefi01 hozzászólása Feb 21, 2007 /
 
köszi a segítséget remélhetőleg ha lesz VASKLORIDOOOOOOOOOOMMM (bejártam a világot érte) akor megcsinálom a cuccot de még van vagy ötven cucc elfekvőbe de addig nyugodtan kérdezzetek küldhettek kapcsrajzot és ötletet is
(#) potyo válasza mefi01 hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Minek a vasklorid? Maratásra ugyanúgy jó a háztartási sósav+hajfestő hidrogén (hidrogénperoxid).
(#) mefi01 hozzászólása Feb 28, 2007 /
 
végre leltem vaskloridot, és megcsinálom az elfekvő cuuccokat de majd a lehallgató puskát is.
(#) mefi01 hozzászólása Márc 19, 2007 /
 
hát nincs forgalma ennek a topicnak se
:rinya:
(#) mefi01 hozzászólása Márc 19, 2007 /
 
mostmár poloska is érdekelne de már megnéztem a poloska topicot de nekem olyan kapcsolás érdekelne ami nektek beváltt nem olyan ami "ez biztos jó"
azért kell a poloska mert az iskolánkban minden 6.-os megy erdeisuliba és mi kerültünk sorra.
hát gondoltam a csajok hálójába kéne 1 poloska de lehet a haverom tud hozni még kamerát is úgyhogy buli lesz
100 wattos erősítő,haver hoz strobit,én felrakom a kilincsre az érintésjelzőt, fejlámpa, zárnyitó eszközök úgyhogy a csajok szobájába nyitott az ajtó ELŐTTEM

TÖK BULI
úgyhogy poloska kapcsolás kéne

köszi
(#) Balázs válasza mefi01 hozzászólására (») Márc 19, 2007 /
 
Ezt például egyszer összedobtam, és megy. Van hozzá leírás is:
http://elektronika.iweb.hu/keret.cgi?/2n2222tx.html

Vagy ha stabilabbat akarsz:
http://skory.gylcomp.hu/urh/urh.html

*Ezt a csajok-hálószobáját-bepoloskázós dolgot azért gondold át mégegyszer!
(#) Inhouse válasza mefi01 hozzászólására (») Márc 20, 2007 /
 
Mi annak idején csak a lukon kukucskáltunk...ez a mai ifjúság, meg a technika!
Szerinted ha kiderül, utána szóba fognak veletek állni valaha? A botrányról nem is beszélve...

Üdv
Inhouse
(#) potyo válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 20, 2007 1 /
 
Emellett a 11-12 éves csajokon úgyse nagyon van még mit nézni. Kell még néhány év, hozzá.

Bár 12 éves fejjel már az is eseménynek számít.
(#) mcganyer válasza mefi01 hozzászólására (») Márc 20, 2007 /
 
Hali mefi! Én csak az előttemszólókhoz tudok csatlakozni ha kiderül hatalmas botrány lessz belőle és a csajokat végleg ekfelejtheted.
(#) Müszi válasza potyo hozzászólására (») Márc 20, 2007 /
 
Eeezt azéér neem mondtam volna
(#) mefi01 hozzászólása Márc 20, 2007 /
 
pedig már minden megvan hozzá
van mit nézni a csajokon pedig már kamera is van nem csak mikrofon

bal oldalt a minikamera (kémkamera) 1*1 centis a haver azt mondja hogy zummos de nem hiszem meg éjjellátó (az elején van rajta 3 infra led) az alján az a fekete valami az a dugó (aztmondta a haver hogy hoz digit kamerát és azon nézhetjük)

jobb oldalt minimikrofon 1*1 centi nagy érzékenységű,
10 méterről már TISZTÁN , ÉRTHETŐEN lehet hallani amit mondd valaki
(NEM elektret kapszula hanem más először énis azthittem de mégsem az, levettem az a fekete bigyót rajta és nem jukak hanem 6db ilyen ovális alakú bemélyedés van rajta )
mi a neve ennek a mikrofonnak? :banplz: :help:
(#) Norberto válasza mefi01 hozzászólására (») Márc 20, 2007 /
 
El tudom képzelni, hogy az a mini kémkamera milyen képet készít...hát még éjjel azzal a kemény 3 LED-del...
(#) Inhouse válasza mefi01 hozzászólására (») Márc 21, 2007 /
 
A képek alapján amit feltettél elég nehéz bármit is mondani...ha ilyen minőségben fogtok kukkolni, akkor nincsenek veszélyben a lányok.

A minikamerát hogyan fogjátok rákötni a digikamerára? Van rajta analóg videó bemenet?

Az a mikrofon ha 10 méterről jó hangja van, electret lesz.

Ha valamelyik lány előveszi a fényképezős mobilját, akkor az infraLEDes kamerátokkal már buktatok is...

Üdv
Inhouse
(#) mefi01 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 21, 2007 /
 
de minek bekapcsolni hozzá az infrát?
sötétben esetleg azt néznék hogy aludnak -e mert a tavalyi hatodikosok éjfélkor átmentek és reggel 4-ig buliztak

amúgy nem értek nagyon a videózáshoz de a kamerán van 12-12 darab kapcsolódási pont a jobb és bal oldalán

de azt nem hinném hogy elektret mikrofon mert laposabb és csak két KÁBEL jön ki belőle
(#) Norberto válasza mefi01 hozzászólására (») Márc 21, 2007 /
 
És az elektret mikrofon feltétlenül nagydarab, lapos nem lehet? Az elektret mikrofonból mindig is 2 kábel jött ki...
(#) Balu válasza mefi01 hozzászólására (») Márc 21, 2007 /
 
Hogy te milyen perverz vagy
üdv Balu, és sok sikert.. csak le ne bukjatok, mert akkor annyi
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem